Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sinmil

Patelnia WOK

Polecane posty

Gość sinmil

co to dokładnie i czy jest dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swinkowa
to jest taka chinska "gleboka" patelnia - jedyny minus to ze ciezka ja robie w niej wszystko, co wymaga smazenia , duszenia ... nic mi sie nigdy nei przypalilo,. to jest jak jeden Garnek do wszystkiego - najpierw smazysz miesko pozniej dusisz warzywa :) super sprawa - ja go nie oddalabym za zadna patelnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuuuuza
Napisz proszę kilka prostych przepisów na pyszne jedzonko. Mam woka ale nie mam zielonego pojęcia co można w nim przygotować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ile kosztuje WOK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninotshkaa
nejlepszy jest zeliwny - cena 100 zl z hakiem (maybe 150) a przepisy? hm traktujesz tojak zwykla patelnie tylko taka na ktorej mozesz smazyc wszystko naraz, np robiszjakies warzywka z sosem i miesko to na poczatku szklisz cebulke, jak se zeszkli to ja odgarniasz na bok zeby tylko cieplo trzymala, ana to wrzucasz np marchewe tu znowu potrzeba wiecej czasu by zmiekla i znow odsuwasz, a potem np miesko duisz w sosie sojowym i na koncu cebulke i marchewe mieszasz juz miesem i sosem a jesli chodzi o konkretne przepisy to radze szukac w kuchni chinskiej polecam woka - jedno uzycie grozi wywaleniem wszystkich patelni :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wok jest zajebisty - ja właśnie wywaliłam wszystkie patelnie (poza jedną małą na jejecznice śniadankowe. W internecie jest mese przepisów na przyżądzenie w woku, ale nadaje się do wszystkiego. Nawet zupe w nim ugotujesz :))) Kup sobie książkę o chińskiej, wietnamskiej itd. kuchni, bo przepisów jest masa a co jeden to lepszy. Mam kilka niesamowicie pysznych, ale sekretów nie zdradzę. Sam dojdziesz do tego, gdy zaczniesz eksperymentować z wokiem. Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kocica13000
A co myślicie o tym woku z Ikei. Kosztuje chyba 49.90 PLN. Czy warto go kupić? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wok wok
ha ha, a ja dostalam woka na slubny prezent, takiego zeliwnego wlasnie, ogromnego i.... nic jeszcze w nim nie zrobilam bo nie trafilam na zachecajacy przepis dodam jeszcze, ze sama umiescilam ten prezent na liscie slubnych prezentow ale jestem glupia, co ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wok wok
eh, nie napisalam najwazniejszego - slub byl 2 lata temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dyciu
Witam panie ;] Jestem maniakiem kuchni chińskiej i chciałbym poznać opinię szanownych pań jaką sobie kupić patelnie widziałem na allegro wiele WOK'ów od 15 do 300 złotych i sam nie wiem co wybrać. A fakt faktem taka patelnia to co tu dużo mówić Masakrycznie fajna sprawa czekam na jakieś propozycje pozdrawiam dyciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinkaaaaaaaaa
od czwartku w biedronce bedzie mozna kupic za całe 10 zl. ale nie sadze zeby byl cos wart :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOK jest idealny do kuchni wegetariańskiej (chociaz nie tylko), mozna w nim szybko i wygodnie przygotowac wiele potraw, a warzywa pozostają jędrne i aromatyczne. Wszystkie składniki należy pokroic w miarę na równe kawałki, im będą mniejsze tym krotszy okres smażenia i gotowania :-D WARZYWA Z PATELNI (dla 4 osób) 3 łyzki oliwy z oliwek 8 młodych cebulek pokr. na połówki 1 bakłażan pokr. w kostkę 225 g cukini pokr. w plasterki 225 g pieczarek pokr. na połowy 400 g pomidorów posiekanych, z puszki 2 ząbki czosnku, zmiażdżone 2 łyżki pasty z suszonych na slońcu pomidorów czarny pieprz świeżo zmielony liście bazylii do dekoracji 1. Oliwę z oliwek rozgrzać na patelni, w podgrzanym wcześniej worku 2. Cebule i baklażan włożyc do woka i smażyc mieszajac przez 5 min., az nabiorą złotobrązowego koloru, ale nie będą zbyt miękkie 3. Dodac cukinię, pieczarki, posiekane pomidory i pastę z suszonych pomidorów, smażyc jeszcze 5 min. mieszając. Pozostawić 10 min. na małym ogniu 4. Posypać swieżo zmielonym pieprzem, swieżymi liśćmi bazylii Podawać od razu. SMACZNEGO !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tenzIKEI
za 30 czy 40zł nie jest najlepszy radzę żeliwny. Pomimo drewnianych łopatek szybko warstwa ochronna zniknęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KrzysztofJ.
Witam serdecznie, Znalazłem ten wątek ponieważ też szukałem patelni wok. Swoją kupiłem w sklepie internetowym www.PrzepisyChinskie.pl Jest to oryginalny wok ze stali węglowej, który sprawuje się znakomicie. Dodatkowo przy kupnie dostałem instrukcję obsługi. Przy okazji zaopatrzyłem się również w produkty do przygotowania azjatyckich potraw. Polecam każdemu kto uwielbia kuchnię azjatycką. Pozdrawiam Krzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×