Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dominisia0001111

tanie gotowanie ??

Polecane posty

Gość dominisia0001111

A moze ktores z bardziej doswiadczonych Pan w gotowaniu podalyby mi kilka przepisow na jakies tanie i szybkie dania- dla studentki ktorej zostalo 100 pln do konca maja na jedzenie :) bo reszte przerąbałam na allegro :( mea culpa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krupnik se ugotuj
pożywne i dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomysł
chleb + ogórek + masło = 18 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominisia0001111
hmmm... z tym ogórkiem i masłem to całkiem niezły pomysl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wersja lite
Polecam dużo warzyw (sałatka, szczypiorek, rzodkiewka), jogurty, zupki mleczne, pasztecik drobiowy. Może się uda wytrzymać do końca miesiąca. Zawsze możesz poprosić o dodatkową kasę rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gregorious
wlasnie problem w tym, że nie zawsze można...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wcinaj
duzo jajek-np w postaci kotlecikow jajecznych mozesz tez jesc ryz, ale nie kupuj takiego w torebkach tylko opakowaniu kilogramowym(takim jak cukier), kosztuje ok 2 zl, a jest go b.duzo oprocz tego mozesz mielone robic-wychodza tanio(takie wypchane bylka oczywiscie) duuzo warzywek ale tanich np kapusta dobrym pomyslem sa zupy np taki jak juz wyzej wymieniany krupnik(czyli geste i pozywne) kotleciki z kasszy gryczanej i sera (b.dobre)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasola (sucha - musisz namoczyc i ugotowac z listkiem laurowym i paroma ziolowymi przyprawami jakie lubisz) bedzie tania i ekonomiczna. Poza tym ryz (nie z torebek - wyrzucanie pieniedzy, bo jest nieekonomiczy i pozbawiony z wartosci odzywczych). Nie zapomniej o czyms zielonym (szczypiorek, pietruszka, itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryż lub makaron z sosem :) 4 porcje ryżu masz za 1 zł z groszami, makaron podobnie, sos z torebki tak samo. albo zupę jakąś ugotować, też niedrogo wychodzi, np. warzywną, kupić mieszankę warzywną mrożoną za ok. 3 zł plus kostka rosołowa i duży garnek zupy na parę dni wyjdzie, albo pomidorowa - słoiczek koncentratu pomidorowego plus kostka rosołowa, do tego makaron. i na parę dni z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość środa
heh... piszcie dalej, bo ja po zapłaceniu rachunków, podatku i opłat związanych z serwerem mam dokładnie tyle samo, co autorka topiku. tylko, że na dwie osoby... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominisia0001111
Dziekuję wam wszystkim za te rady :) do Środy- dobrze wiedziec, ze nie jestem sama. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naleśniki super
robimy ciasto naleśnikowe gęściejsze i do ciasta dodajemy wcześniej podsmażoną cebulkę plus kukurydzę a można jeszcze boczuś,wymieszać i smażyć,podawać z kechupem,bardzo smaczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiiiiiiiiitkaa
A jaka kukurydze z puszki czy inna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominisia0001111
pewnie z puszki.... ale rzeczywiscie naleśniki zapowiadaja sie swietnie- jutro robie na obiad :) Dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam parowki w roznych
sosach, np chrzanowym, pomidorowym-tanie i smaczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale może
a na śniadanie płatki owsiane zalane gorącą wodą, mlekiem lub zwyczajnie jogurtem; super sycą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość możesz
zrobić placki ziemniaczne, ryż sz musem jabłkowym na gorąco (na zimno też dobre), różne kasze z sosami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja kupuję kurczaka
wycinam piersi i mam obiadek na 1 dzień, drugiego dnia mogą być udka a potem do korpusu dokupuję wołowe i gotuję rosołek/pomidorową. Obiady na kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oplaca sie gotowac na kilka dni, np, bigos z kapustki, petko kilebaski, pare pomidorkow, koncentrat pomidorowy, na kilka dni bedzie, albo fasolka po bretonsku, moim zdnaiem potrawy ktore starczaja na kilka dni, 3-4 nie nadwyrezaja budzetu, gorzej jest jak sie gotuje codziennie, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrawy ziemniaczane
pyzy, kluzki, placki - ziemniaki są tanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbzbzbz
racuchy,jajka, vifon,pierogi,miesznaka hinska troche ryzu 1 pierś z kurczaka i danie dla 2 na dwa dni i dobre , gołąbki ja mam 10 zl na 4 osoby na jeden dzień :) a najtaniej placki ziemniaczane i racuchy ale racja bardziej się opłaca gotować na kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makaron z cukinią
super, proste, tanie i dużo ludzi można wyżywić:-) paczka makaronu, może być najtańszy byle w jakimś kształcie np świderki, dwie cukinie, teraz są takie małe, do tego 3 marchewki, marchewki i cukinie pokroić w palstry poddusić na oleju, tak około 10 minut w międzyczasie ugotowąć makaron, odcedzić nie hartować wrzucić do niego podduszone warzywka, do tego jeden serek fromage i śmietana no i oczywiście przyprawy jakie tam lubić, naprawdę dobre tanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konczita
niestety te tanie makarony ze swyklej maki smakuja jak byle jakie kluchhy, ale w celach oszczednosciowych moga jak najbardziej byc. tez mi ostanio bieda zaglada w portfel, wiec mysle duzo o tych sprawach, parowki zamiast poledwiczek itd. polecam cos takiego: cebule i czosnek podsmazamy do miekkosci, dodajemy troche pommidorow, moga byc z puszki lub swieze bez skorki i gotujemy z 10 min. na koniec dodajemy sol, pieprz i jakas swieza zielenine, np. szczypiorek, pietruszke, albo bazylie (ziola swieze tanie niesa, ale niektorzy maja w doniczkach lub znajda sie w ich posiadaniu przez przypadek). ziola suszone natomiast sa dosc tanie, wiec to tego dania na poczatku gotowania mozna dorzucic suszona bazylie, ew. troche oregano i tymianku. danie super proste, ale tu jez powionien byc makaron, ktory jest smaczny w sam sobie: gotujemy makaron, odcedzamy, polewamy oliwa z oliwek i posypujemy sola, pieprzem i bazylia. do tego moze byc zielona salata z oliwa i odrobina soku z cytryny lub grejpfruta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
Często lecę na kluchach.Wiem, że idą w bioderka , ale jak kasa się pogniewa to robię tak; Kupuję makaron rurki muszelki np rędziński Babuni cena 0,5 kg - cena ok 3 zł.Kupuję 0,5 kg fileta z kurczaka cena ok.7 - 8 zł.i małą śmietanę.Filet z kurczaka kroję w niewielką kostkę, podsmażam delikatnie , daję pokrojoną w kosteczkę 1 cebulę podlewam wodą i duszę do miękkości.W szklance wody rozrabiam pół łyżki mąki pszennej i kilka łyżek śmietany.Wlewam do mięsa i gotuję aż sosik zgęstniej.Gotuję makaron i dodaję go do sosu z mięsem.Ilość sosu powinna być trochę większa.Chwilę makaron i sos z mięsem gotuję na małym ogniu, tak by sob dobrze otoczył makaron i gotowe. Koszt takiej potrawy to ok.12 - 13 zł. i ma co jeść kilka osób.Przyprawy to sól , zamiast soli kostka mięsna i pieprz. Jest dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×