Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ziomalka

Bambus

Polecane posty

Gość Ziomalka

Dostałam w prezencie slicznego bambusa,ale nie wiem jak go pielęgnować:( czy on moze caly czas byc w wodzie, czy nalezy go przesadzic do ziemi, a czy ktos z was probowal przesadzac kwaiaty do hydro zelu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qcyk
Moje bambusy stoja w wodzie. Moja przyjaciolka przesadzila do doniczek. I moje i jej normalnie rosna. A jak jest hydrozelem to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziomalka
Śliczny bambus-ciesze sie twoim szczęściem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bambus
w jakim miejscu najlepiej postawic bambusa??? Czy może stać blisko okna , w nasłonecznionym miejscu, czy lepiej w cieniu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzies czytalam ze najlepiej jak ma duuuzo slonca.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dwa bambusy, (jak sie okazuje top jakaś odmiana draceny tylko) :P. Jeden poskręcany, drugi prosty. I mimo, że są obok siebie, w podobnych wazonikach, tyle samo mają światła, tyle samo wody - to tej prosty zaczyna zdychać :( Łodyga jest już prawie xcała żółta i robi sie pomarszczona, jakby sucha, (ale woda jest non stop), liście żółkną.. Co do liści: Zaczęły rosnąć półtora roku temu. Nie bylo ich wcale, teraz (w obu bambusach) mają po okolo 10 cm, ale zatrzymaly sie. Juz nie rosną. Czy tak powinno być? Macie większe rośliny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do iwosi
bambus jest trawa wiec nie moze byc odmiana draceny, masz albo dracene albo bambusa;) a swoja droga bambusy szybko rosna wiec raczej masz dracene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość must start
Swoją drogą Iwosiu.. Głupia dzierlatka z Ciebie.. Tak czytam i czytam Twoje wypowiedzi na różnych forach.... Nie głupio Ci, że tak na Ciebie wszyscy jadą, za Twoje debilne rady??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Śliczny Bambus
Okej. Idę na pizzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Śliczny Bambus
Wróciłem. To była margherita z bambusem. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli to te taki zielone łodygi, proste lub ostatni fantazyjnie poskręcane to zawsze chodzi o dracenę. Sprzedają to jako szczęśliwy bambus, bo to taka chwytliwa nazwa i mącą ludziom w głowach :o Taką dracenę można normalnie posadzic do ziemi, będzie rosła. W wodzie tylko wegetuje, lepiej lub gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIE ZNACIE
NIE WIEM CZY BAMBUS MA BYć W ZIEMI CZY W WODZIE :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może być i w ziemi i w wodzie ale w ziemi trudniej go utrzymać...Mój pokręcony rósł w ziemi, następnie puścił takie długie listki z bok i wtedy łodyga zaczeła obumierać. Oberwałam łodyżkę z listkami i stoi już 3 tyg w wodzie, zaczyna puszczać korzenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dezydery Rumpel
i co? wsadziłaś go do ziemi czy do hydrożelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balkonowe iglaki
ja mam od dwóch lat w hydrożelu. ładny fikuśny transparentny wazonik a w środku kompozycja żelowa. podlewam wodą jak żel się kurczy, a co jakiś czas zmieniam żel na nowy. Fajna sprawa bo żele mają różne kolory i wyglądają efektownie, a bambus rośnie, ładny, zielony, w wakacje nie było nas miesiąc i przetrwał bo ten żel długo zachowuje wilgoć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bmz
mój ma przeszło rok i rośnie w wodzie,ma piękne liście i stoi na oknie wschodnim,wazon prosty z grubego przeżroczystego szkła,jak wody ubywa to dolewam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karoluu
Dziewczyny... Mam prześlicznego bambusa który był poskręcany odkąd go kupilam. Jego dzieci czyli odszczepki rosna prosto. Nie wiem co zrobic aby mi sie tak ladnie skrecily.... Pomocy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bambus bambus
Napewno dostałaś dracenę lucky bamboo a nie bambus. Ludzie często to mylą. Powinna stać w wodzie. A o bambusie mozna wiecej przeczytać na stronie jak kogos ciekawi http://www.freshbamboo.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Namaste
Na poskręcaną dracenę mówi się potocznie bambus - jest to tzn lucky bamboo - zatem nie macie się o co kłócić. Taka jest nazwa i koniec kropka. Bambus (dracena) nie lubi bezpośredniego światła słonecznego - należy go ustawić w miejscu jasnym ale zacienionym http://www.tipy.pl/artykul_1714,jak-pielegnowac-bambusa.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poczytaj sobie tutaj jest sporo na ten temat :P Jak zaczęłam czytać to przeszłąm przez 7 postów chyba tak ciekawe jest napisane all tu masz stronkę www.zbambusa.pl zaczytasz się przez kilka h hhehhe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×