Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jak to naprawde jest

ciaża a opalanie

Polecane posty

Gość jak to naprawde jest

jestem w 14 tygodniu ciaży, jadę na Mazury, czy mogę opalać sie na słoneczku, czy lepiej zrezygnować? a jak z kapielą w jeziorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zora
Kapac sie mozesz tylko w bardziej czytsych wodach. JEsli chodzi o opalanie powinnas dac sobie spokoj wziasc parasolke i posiedziec troszke niby na sloncu ale w cieniu:) SLonko nie jest wskazane i bardzo szkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzięki
nawet godzinki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zora
Ja nieradzilabym nawet godzinki jesli chcesz by twoje dziecko bylo zdrowe. Pamietaj promienie sloneczne sa szkodliwe nie tylko dla ciebie ale tak a nawet tymbardziej dla dziecka. Po za tym w brzuszku dziecko odczuwa o kilka stopni wyzsza temperature niz ty jak bys siie czula gdyby ktos ciebie wsadzil na godzinke do takiej sauny- moglabys dostac udaru lub jeszcze czergos innego. Pomysl o tym . Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzięki
a co z samoopalaczem, mam kolastyny i nie wiem - mozna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zora
Moj gin. nie poleca pytalam sie jego i powiedzial ze raczej nie powinno sie uzywac zadnych tego typu kosmetykow nawet naturalnych poniewaz moga zaszkodzic dziecku. Jednak na temat samoopalacza jest wiele roznych opini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzięki
no właśnie, a wiec cień i bez samoopalacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zora
ja osobiscie nie polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zora
dokladnie tak cien i bez samoopalacza:) Pozdrawiam i zycze milego wypoczynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja sie zastanawiam
nad farbowaniem włosów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pasemka tak
cała głowa nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hana
Samoopalacze nie przenikają w głąb skóry!!! Ja używam z firmy ZIAJA "sopot" i jest delikatny i nie szkodzi. A jeżeli chodzi o słońce to jestem opalona na ciemny brąz. Nie powinno się opalać w ciąży absolutnie ale jak na to spojrzeć to w zasadzie wszystkiego nie wolno. Ja nie leżę plackiem tylko spaceruję . Wczoraj byłam nad wodą i siedziałam sobie pod parasolem w cieniu a opaliło mnie tak bo potem przeszłam się na długi spacer.Miałam faktor 3 i kapelusz, brzuch oczywiście zasłonięty. Jadę nad morze i też mam zamiar spacerować po słońcu, ale nie między 11 a 14 kiedy słońce jest najgorsze. Grunt żeby nie leżeć plackiem bo istnieje zagrożenie przegrzania płodu.Krew wówczas wolniej płynie. A jeżeli chodzi o promienie to naukowcy nie wykryli żadnego działania na płód. Owszem nam szkodzą te promienie.Ale od tego są odpowiednie fakt.WSZYSTKO MOŻNA ALE Z UMIAREM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość semisami
a jak jest w ciazy z depilacja dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozostaje golenie
...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewulaina
Ranyy!!! A ja wczoraj się opalałam i to chyba 2 godziny.Moja biedna fasolka pewnie przegrzała się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przestańcie
przesadzać!!!!! Ciąza to nie choroba!!!! Opalać się można ale z umiarem , samoopalacze mozna stosowac bo nie przenikają przez skorę, tak sao jak mozna farbować włosy i depilować sie. To stasre przesądy starych dewot : ne opalac sie ,chodzic z odrostami przez 9 mies i najlepiej moze wogole się nie myc? Czyli podczas ciązy być po porostu brudaska ,zaniedbaną kobietą? przesada!!!!!!! Owszem jesli sa jakies przeciwskazania ,jesli ciąza jest zagrozona to wtedy trzeba bardziej uwazac ,ale ludze!!!! kobieta w ciązy powinna byc tak samo jak kazda inna elegancka i zadbana!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basen
Czy mozna kompac sie w basenie?Wybieram sie jutro ze znajomymi na basen i nie wiem czy moge sie plywac w odkrytym basenie.Slyszalam ze kobieta w ciazy jest szczegulnie narazona na infekcje ,wiec co mam robnic??Poradzcie prosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OPALANIE A CIAZA !!!! zgadza sie ciaza to nie choroba, ale slonce nie jest wskazane dla ciezarnych i nie ma to nic wspolnego ze szkodliwoscia dla dziecka czy innymi bzdurami !!!! Chodzi o to, ze hormony ktorych kobiety w okresie ciazy maja az za duzo moga reagowac na promienie sloneczne i moze dojsc do nieodwracalynch przebarwien skory !!! Wcale tak byc nie musi bo to sprawa indywidualna ale chyba lepiej nie probowac jak sie nie chce mniec ciala w piegach lub czyms na wzor plam staryczych ( watrobowych ) !!! Ale oczywiscie kazda zrobi tak jak uwaza !!! BASEN basen jest dla ciezarnych wskazany, bo plywanie jest w zasadzie jedyna forma ruchu ktora nie niesie ze soba zagrozenia dla dziecka - nie wymaga az tak wielkiego wysilku fizycznego. KOSMETYKI z kosmetykami sprawa wyglada podobnie jak ze sloncem - moga zaszkodzic ale nie chodzi tu o te wszystki zwiazki chemiczne w nich zawarte a jedynie o indywidualna reakcje skory pod czas ciazy - hormona moga dac znac o sobie. Chyba kazda z was powinna wiedziec, ze w ciazy zmienia sie nie tylko cialo kobiety ale i jej ustroj i gospodarka hormonalna, to co bylo dobre dla kazdej zdrowej baby nie koniecznie musi byc dobre dla ciezarnej, nasze zmysly ( w szczegolnosci smaku i wechu ) sa wyostrzone dlatego ciezarne czesto gesto reaguja na jakies zapachy lub potrawy na ktore nigdy wczesnie nie byly uczulone !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaa
Co Wy piszecie? Można się opalać, nie przesadzając. Trochę słońca służy nam (wyglądamy lepiej i lepiej się czujemy) i dziecku (witamina D, i szczęście matki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drazetka 23
Czy opalanie szkodzi jesli sie leży na slońcu caly dzień w kostiumie ale nie wie sie, że jest się w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opalanie się
powoduje wzrost OB i WBC. zmniejsza się natomiast poziom niektórych składników mineralnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hana
do drazetki 23: Jeśli po tak długim opalaniu czułaś się dobrze i nie dostałaś krwotoku to wszystko jest ok. Bynajmiej ja tak myślę. Ale nie radzę leżeć cały czas plackiem bo przegrzejesz płód>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesoła-mama
A co z "trwałą ondulacją" czy słyszałyście o przeciwwskazaniach ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to naprawdę jest
wróciłam z Mazur, starałam sie nie opalać, ale sie nie dało. Pływalam kajaczkiem, no i sie spiekłam (brzuch miałam zasłoniety). Myślę, ze gorszy od opalania był powrót - w samochodzie około 50 stopni... straszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość init
trzeba bylo se klime wlaczyć!!!!taki przycisk AC albo pokretlo na AC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie troszeczke opalam- wiadomo mam zasłonięty mokrym ręcznikiem brzuch ( az od cycków w dół do połowy ud):) nie przegrzewam ciała, bo to może się skończyć bardzo zle, aha i sparuje ciało filtrem 30- widziałam u gina jedną babke co miała od słońca na całej twarzy takie brązowe plamy, które schodzą dopiero po porodzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzzza
Ciąża to nie choroba, ale łatwo w niej o przebarwienia skórne (szczególnie na twarzy) które najczęściej nie znikają po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się opalałam troszeńkę po kilka minut (takie typowe siedzenie na słońcu) spacerowałam bardzo dużo i bardzo często (ale raczej wieczorami (upały w ubiegły roku były okrutne), pływałam w jeziorze codziennie. Włosów nie farbowałam, paznokcie malowałam normalnie, używałam samoopalaczy (można!). Wypijałam od czasu do czasu lampkę wina. Nie stosowałam tylko kosmetyków na cellullit, bo przenikają do krwioobiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LIFTKA25
WITAJCIE jestem w 17 tygodniu ciąży czy moge uzywac samoopalacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×