Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość __agnis__

MLODA KAPUSTA-prosze o pomoc

Polecane posty

Gość __agnis__

kupilam potrzebne skladniki : kapuste ,koperek ,dymke;ale nie wiem co z tym zrobic.bardzo prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość __agais__
pomocy plissss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiola131313
Ugotować - he he hu!!!! Ja na wiele tematów wiem dużo teoretycznie więc to będzie tak pokroić wlożyc w gar i ugotować, posolić, popieprzyć, dodać trochę masełka najlepiej śmietankowego. Młoda kapustka jest super jeśli doda się do niej pokrojone mięsko drobiowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość __agnes__
Dzieki za odpowiedz.A to miesko to sie podsmaza??I czym sie doprawia do smaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość __agnes__
Dziekuje,wlasnie taka chyba jadlam ,tylko wydaje mi sie ze ona bylo doprawiona cukrem i octem ,albo kwaskiem (nie wiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość __agnes__
Jak juz sie ugotuje to bede wiedziala czy czegos brakuje.Serdeczne dzieki za dobre rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowsza
do konspiracji: jesli gotujesz kapuste w wodzie, a potem ta wode odlewasz, to odlewasz wyp,ukane z kapusty wszystkie smaki i witaminki, a co pozostaje w kapustce? glutamian sodu z vegety :P Ja kapustke gotuje bez wody, daje tylko na dno troche oliwy lub oliwy i masla, wrzycam kapuste i na malym ogniu tak sie dusi, az sama wypusci duzo wody. A przede wszystkim: jest tyle zdrowych naturalnych przypraw..... nie uzywajcie glutamianu sodu (vegeta, kucharek itp.) bo to tylko zabija w jedzeniu jego prawdziwe smaki nadajac wszystkiemu sloniutki i przyjemny smak. Glutamian sodu poza tym jest szkodliwy dla organizmu, to taki pojscie na latwizne, gdy nie chce sie pomyslec o naturalnych przyprawach. Pozdrawiam i zycze milego gotowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helcia
Pomaranczowa masz racje, ta wegeta to trucizna . Ja tez tego swinstwa nie stosuje, najlepsze sa warzywka swieze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DodeK
Mój przepis na mładą kapustkę. Kapustę szatkuję i wraz z pokrojoną w kosteczkę cebulą mieszam i solę, na koniec ugniatam w garnku i odstawiam na 30 min. Po tym czasie wyciskam i wkładam do nowego garnka, dodaję liście laurowe, kminek, gałkę muszkałtową , kostkę rosołową , łyżkę masła, pokrojony koperek i zalewam małą ilością wody. Kiedy kapusta jest już ugotowana robię tzw.białą zasmarzkę tzn. z masła i mąki, dodaję do kapusty i wciskam sok z cytryny ( tyle żeby złamać słodkawy smak kapusty - z masła). Smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a żadna z Was nie dodaje
pomidórów albo koncentratu? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kapustkę z cebulką duszę po jkaimś czasie dodaję koperek, a na koniec śmietanę, podaję z młodymi ziemnaiczkami. Przyprawiam sola i pieprzem najlepiej swieżo zmielonym. To właściwie przepis mojej mamy. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda zabijac smaku mlodej kapusty Vegeta... ja sole kapuste, podlewam lekko woda, dodaje pokrojona cebulke, troszke masla i dusze na malym ogniu. Doprawiam tez minimalnie cukrem. Gdy kapustka jest juz miekka, posypuje odrobina maki, zeby z lekka zagescic, wsypuje duzo koperku, doprawiam sokiem z cytryny lub kwaskiem cytrynowym i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapusta smieta na

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×