Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dominisia1

POMOCY - CHCE MIEĆ DZIECKO

Polecane posty

wiem co czujesz , ja mam 28 i czuje sie juz stara , ze najwyzsza jest pora na dziecko . wczesniej nie bylo kasy i warunkow a teraz jak sa to z kolei mam problem z utrzymaniem duphaston bierze sie chyba do 12 tyg a pozniej przechodzi na luteine , ale jak to jest w 100% nie wiem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sara76
Pewnie masz rację, u nas lekarze raczej dbają o ciężarne i mówię Ci wiele dziewczyn leżało na podtrzymaniu w pierwszych miesiącach a potem było wszystko w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sara76
Też nie wiem, ale żona mojego kuzyna jest w ciąży i jak się dowiedziała to lekarz zapisał jej luteinę (a było to 6 tydzień) bo miala cykle nieregularne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w pl to po pierwszym poronieniu automatycznie druga ciaza staje sie ciaza zagrozona a tu jak zglosilam sie do szpitala ze plamie i ze takie objawy mialam przed pieerszym poronieniem to zamiast mi jakkolwiek pomoc to powiedzieli : albo sie utrzyma albo nie - przykro nam . a jak zapytalam o leki albo zwolnienie z pracy bo moze jak poleze to jeszcze wszystko bedzie ok to tylko pokrecili glowami . chamy i nic wiecej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sara76
Nie wspomnę, że wiadomość o jej ciąży zepsuła mi święta, bo ona ma lat 24 i jest tylko 7 m-scy po ślubie a ja co? Ona paliła papierochy, aż się kurzyło i to już od szkoły średniej a ja nigdy w życiu i zobacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sara76
Masz rację chamy. A tyle się mówi o ochronie życia poczętego! A jak przychodzi co do czego to traktują człowieka jak przedmiot. W głowie się nie mieści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem saro ze to niesprawiedliwe , ja jak wychodzilam ze spitala po poronieniu to przed szpitalem stala jakas gowniara z brzuchem i kopcila z hej..mialam ochote jej w twarz dac ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz znalazlam sobie specjaliste od trudnych ciaz wiec jak wroce to do niego bede chodzic . dobrze ze tez mam znajoma polozna to zawsze w razie watpliwosci moge pytac , i to ona zalatwila mi ta rcepte na ten duphaston bo tak to musialabym najpierw udac sie do lekarza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saro jak chcesz to zaczernij sobie nick i wpisz sie do tabelki , bedzie nam milo , no i w gronie razniej . a jak chcesz to pisz tez na gg 9490864

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane🌻❤️ Ciezki weekend sie skonczyl........uffffffffff....:D:D:D Dzis dziewczyny spalam do 11....az wstyd no nie????? Ale wczoraj jak wrocilismy o 11 w nocy do domu to sobie powiedzialam ze jutro sobie odespie i nie wstaje rano....i tak spalam ze obudzilam sie o 11:P:P:P:P:P:P No ale od jutra do pracy wiec dobrze sobie tak czasami pospac dluzej.... U mnie nic nowego nie ma......dzis 17dc....wiec przytulalismy sie z mezusiem kiedy mielismy ochote a nie na komende.....co ma byc to bedzie.......mam zrobionych kilka fotek nowych wiec postaram sie Wam wrzucic na poczte..... Smerfetko co sie z Toba dzieje????? az tak dlugo macie zepsuty komputer???? Odezwij sie kochanie do nas , tesknie bardzo slonko:(:(:(:(:(😭😭😭😭 Bede zagladac do Was ....milego wieczorku:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tu masz tabelke , skopiuj ja i sie dopisz 🌻 Starające się 🌻 Nick/skąd..................Wiek.............Ilosc Cykli...............Data @ Myszka24/USA..............24....................11.. . . .. ..........19.04.08 Smerfetka/Poznań.........28................ ...27...... .. ..........27.03.08 kkinia30/Warszawa,UK...30....................22........ ..........19.02.08 Sylweczka78/Żory.........29...............min.72... . .............22.12.08 Rusaczek/Nowy Sącz......33..............min. 34...................02.03.08 Monita32.....................32....................13... .. ............29.03.08 olawd/Uk.....................28.....................27. ................14.04.08 alii/Warszawa..............27.....................33.... ......... ...10.03.08 Aneczka227/Malbork......20.....................8....... ...........23.02.08 Paula3332/Belchatow......27.....................6....... . ..........04.04.08 xxmadziaraxx/k.Kalisz....29....................45...... ............20.04.08 A.N.N.A/Barlinek............30.....................2... ...............06.04.08 becia_gask...................26.....................9... . ..............26.03.08 dzodzanna...................34.....................28... ..............18.02.08 asiunia27.....................27.....................3. ...............29.04.08 Ewcik_1 ......................32.....................33............. ...21.04.08 [kwiat Zaciążone 🌻 Nick/Skad...............Wiek........Tydzień ciąży......Termin porodu Fajniutka2005..........21...............13............. . . .....24.06.08 kwatolina................30...............23.......... ............22.04.08 Obca_....................23...............29.......... ............29.06.08 Fiołek1...................29...............18......... .............27.04.08 AnulaS ....................27...............13................... ..29.07.08 Kakusia22................23...............25............ ..........26.07.08 Patinka25................25................6............ ...........06.12.08 ❤️ Dzieciaczki urodzone ❤️ Nick....................Płeć.................Imię....... ...........Data urodzin PaniMisiowa..........córka.............Patrycja......... ......21.12.07 hehe upiekszylam ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sara76
Obawiam się, że mój nr gg znowu wcięło więc na razie się nie odezwę, bo muszę założyć nowy. Ale na pewno będę zaglądać na forum, bo już się chyba uzależniłam. Zresztą fajnie pogadać z kimś kto się orientuje w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poprawiam bo nie wyszlo hej myszko 👄 🌻 Starające się 🌻 Nick/skąd..................Wiek.............Ilosc Cykli...............Data @ Myszka24/USA..............24....................11.. . . .. ..........19.04.08 Smerfetka/Poznań.........28................ ...27...... .. ..........27.03.08 kkinia30/Warszawa,UK...30....................22........ ..........19.02.08 Sylweczka78/Żory.........29...............min.72... . .............22.12.08 Rusaczek/Nowy Sącz......33..............min. 34...................02.03.08 Monita32.....................32....................13... .. ............29.03.08 olawd/Uk.....................28.....................27. ................14.04.08 alii/Warszawa..............27.....................33.... ......... ...10.03.08 Aneczka227/Malbork......20.....................8....... ...........23.02.08 Paula3332/Belchatow......27.....................6....... . ..........04.04.08 xxmadziaraxx/k.Kalisz....29....................45...... ............20.04.08 A.N.N.A/Barlinek............30.....................2... ...............06.04.08 becia_gask...................26.....................9... . ..............26.03.08 dzodzanna...................34.....................28... ..............18.02.08 asiunia27.....................27.....................3. ...............29.04.08 Ewcik_1 ......................32.....................33............. ...21.04.08 🌻 Zaciążone 🌻 Nick/Skad...............Wiek........Tydzień ciąży......Termin porodu Fajniutka2005..........21...............13............. . . .....24.06.08 kwatolina................30...............23.......... ............22.04.08 Obca_....................23...............29.......... ............29.06.08 Fiołek1...................29...............18......... .............27.04.08 AnulaS ....................27...............13................... ..29.07.08 Kakusia22................23...............25............ ..........26.07.08 Patinka25................25................6............ ...........06.12.08 ❤️ Dzieciaczki urodzone ❤️ Nick....................Płeć.................Imię....... ...........Data urodzin PaniMisiowa..........córka.............Patrycja......... ......21.12.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saro---ten topik na prawde uzaleznia jak narkotyk , moj maz sie czasami denewuje bo zanim sie z loka zwleke to najpierw odpalam kompa i sprawdzam co dziewczyny napisaly pod moja nieobecnosc :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sara76
Starające się Nick/skąd..................Wiek.............Ilosc Cykli...............Data @ Myszka24/USA..............24....................11.. . . .. ..........19.04.08 Smerfetka/Poznań.........28................ ...27...... .. ..........27.03.08 kkinia30/Warszawa,UK...30....................22........ ..........19.02.08 Sylweczka78/Żory.........29...............min.72... . .............22.12.08 Rusaczek/Nowy Sącz......33..............min. 34...................02.03.08 Monita32.....................32....................13... .. ............29.03.08 olawd/Uk.....................28.....................27. ................14.04.08 alii/Warszawa..............27.....................33.... ......... ...10.03.08 Aneczka227/Malbork......20.....................8....... ...........23.02.08 Paula3332/Belchatow......27.....................6....... . ..........04.04.08 xxmadziaraxx/k.Kalisz....29....................45...... ............20.04.08 A.N.N.A/Barlinek............30.....................2... ...............06.04.08 becia_gask...................26.....................9... . ..............26.03.08 dzodzanna...................34.....................28... ..............18.02.08 asiunia27.....................27.....................3. ...............29.04.08 Ewcik_1 ......................32.....................33............. ...21.04.08 Sara76........................ 31.................... 44.................26.04.08 Zaciążone Nick/Skad...............Wiek........Tydzień ciąży......Termin porodu Fajniutka2005..........21...............13............. . . .....24.06.08 kwatolina................30...............23.......... ............22.04.08 Obca_....................23...............29.......... ............29.06.08 Fiołek1...................29...............18......... .............27.04.08 AnulaS ....................27...............13................... ..29.07.08 Kakusia22................23...............25............ ..........26.07.08 Patinka25................25................6............ ...........06.12.08 Dzieciaczki urodzone Nick....................Płeć.................Imię....... ...........Data urodzin PaniMisiowa..........córka.............Patrycja......... ......21.12.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sara76
Męża Twojego rozumiem, bo mój się też pyta co ja tak ciągle okupuje kompa. Od czasu do czasu muszę go dopuszczać do sprzętu, ale jak się w końcu dorwię to też sprawdzam co tutaj słychać. Teraz mam pełen luzik bo mężuś w pracy, ale mam wyrzuty sumienia bo nie mogę się wziąść do żadnej sensownej roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sara76
O ironio losu przynajmniej dzieci od komputera nie musimy odpędzać, żeby sobie pogadać. Ha,ha, ha... Chyba mi się nastrój polepszył. Dzięki Ci Olawd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olawd i Sara 76 luteina i duphaston maja takie same dzialanie choc niektorzy lekarze uwazaja ze duphaston jest lepszy ale zdania sa podzielone zazwyczaj zazywa sie je jak mialo sie niedobory (niewydolnosc cialka zoltego) progesteronu ktory jest niezbedny do utrzymania ciazy- wiem bo ja tak mialam bralam luteine i duphaston (ale nie naraz) do ok 14-15 tyg. do momentu kiedy wytwarzanie hormonow przejmuje lozysko Moj lekarz mowil ze lepsza od duphastonu jest dopochwowa luteina bo dziala prosto do macicy i ja ja bralam a poza tym powiezial ze duphaston to nabijanie kasy bo on kosztuje ok 40 zl opakowanie a luteina jest refundowana i kosztuje na recepte 5 zl. Mam nadzieje ze troche wam to przyblizylam... 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale się dziewczyny rozpisały :) Super :) Sara ja na razie nie miałam sytuacji takiej że pękł mi pęcherzyk urósł do 13 mm i się wchłonął niestety :( w tym cyklu jeśli urośnie do odpowiedniej wielkości dostane zastrzyk z pregnylu na pęknięcie. Jeśli masz testy owulacyjne to zacznij sobie je robić od 10 d.c skoro Twój cykl to 25 dni ale tak jak olawd mówi najlepiej w tych dniach 12 - 18 d.c się przytulać :) sara u mnie też w pracy pełno kobiet w ciązy w tym najlepsza koleżanka w pokoju. jest to dobijające ale nie można o tym maniakalnie myśleć więcej dystansu na pewno się uda :) Marza ja biorę clo ale dopiero pierwszy cykl teraz od środy bede brac drugi raz podwojna dawke jesli masz jakies pytania pisz..i nie płacz nie załamuj się zobaczysz uda się :) Myszka ja też chcę zdjęcia :) Buźki dla WAs:*:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiunia to podaj mi swoj email adres!!!!!!!!!!! Ty chyba zadnych zdjec moich nie masz prawda????Wiec Ci podesle......adres mozesz podac na moj numer gg 4342539👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saro---my naszczescie mamy dwa kompy , coprawda drugi ledwo zipie ale zawsze to cos myszko ---slicznie wygladasz!!! kakusia--dzieki za informacje , ja mam prawdopodobnie niedobor progesteronu (niewydolnosc cialka zoltego) tak mi poradzil lekarz na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzaa ja bralam clo i ono wlasnie pomoglo mi zajsc w ciaze bo mialam bezowulacyjne cykle A wiec clo stymuluje jajniki do produkcji jajeczek dlatego tzreba chodzic na monitoring aby ich nie przestymulowac bo wtedy zamiast pecherzyka zrobi sie torbiel. gdy pecherzyk bedzie dojrzaly to peka a jesli sam nie daje rady to lekarz daje Ci zastrzyk z prenegylu jak juz peknie to wtedy duphaston jest na wspomaganie cialka zoltego ze wrazie ciazy to ona sie utzryma jak bys miala jeszcze pytania to pisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olawd jak masz niewydolnosc cialka zoltego to jak tylko dowiesz sie ze jestes w ciazy to bierz duphaston albo luteine a powiedz mi jeszcze po czym stwierdzil u ciebie lekarz ta niewydolnosc?? U mnie to bylo przez badanie progesteronu i przez to ze cykle byly nieregularne niekiedy sie wydluzaly jak powinnam miec ok 29-31 dni to czasmi byly 35-40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kakusia--ja dokladnie to u lekarza nie bylam ale znalazlam forum gdzie mozna zapytac sie i lekarze odpisuja . ja mam plamienia przed @ w ciemnym kolorze i takimi plamieniami zaczynaly sie u mnie poronienia . lekarz stwierdzil ze to z opisu wynika o niewydolnosci cialka zoltego , a ja z kolei wyszperalam w necie wlasnie o tym leku na to midzy innymi . zadzwonilam do mamy powieedzialam jej o tym a ona poprosila swoja znajoma polozna i ta zalatwila mi recepte na duphaston . teraz tylko czekam na paczke i @ i do dziela - aczkolwiek mimo wszystko sie boje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak wogole to chce zdj wszystkich dziewczyn wiec jak ktoras ma ochote to prosze mi wyslac . ja moge podac wam linka do moich zdjec ale na gg tylko lub na meila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kakusia22 🌻 witaj KOchana jak tam zdrowko>>>>???jak dzidzia?:)) u mnie hmm ..prl dalej podwyzszona dostalam bromergon ..i na TSH Euthyrox i za msc kontrola Tsh najwczesciej w czerwcu staranka teraz mam zapomiec o ciazy lekarka mowila ze dobrze ze jej nie bylo:(( byly by powikkania i..a szkoda gadac..:(( zalamalam sie ale probuje to wszystko ogranac..wiem ze bedzie dobrze..:)) a dziecko?? wkoncu sie uda:)) mam tylko cicha nadzieje ze niema gruczolaka jakos nie mam ochoty by mi w glowie \"mieszali\":(( pozdrowaniam CIE KAKUSIU22 jak a mialas prolaktyne??te podwyzszona? aneczka227 👄 Myszka 24 👄pracusiu TY:(( Patinka25 🌻:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olawd jak bedziesz miala okazje to zbadaj sobie progesteron ok 20-21 dnia cyklu i wszytko bedzie wiadomo a duphaston ci nie zaszkodzi tylko pomoze ja jak mialam stwierdzona niewydolnosc to lekarz kazal mi brac luteine (duphaston) zaraz po owulacji az do dnia @ zrobic test (ja zawwsze robilam test dwa dni przed @ no i nigdy nie skalmal bo jak wkoncu zaszlam to slaba kreska juz byla 3 dni przed a jak nie bylo to odstawialam luteine i czeakalam na wredna @) ja nic z tego to odstawic i wtedy @ sie pojawia a jak na tescie beda 2 kreski to brac caly czas i nie boj sie bo jesli jajeczko zagniezdzi sie prawidlowo to duphaston pomoze utzrymac ciaze tylko tzreba brac regularnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×