Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Nipowiczka

Jak załozyć własny NIP???

Polecane posty

Gość monicur
ludzie mam problem! pracuje za granica od wielu lat i wracajac teraz do polski okazalo sie,ze potrzebny jest moj nip do kupna domu---ale... ja nic takiego nie mam i...czy ja to zalatwie w "skarbowce" nie pracujac tutaj i nierozliczajac sie w polsce???? dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muz
do monicur Jasne że możesz uzyskac NIP. Musisz tylko złożyć zgłoszenie identyfikacyjne na formularzu NIP-3 do Urzędu Skarbowego. Jeżeli cały czas mieszkasz za granicą - składasz zgłoszenie do tzw. US dla osób zagranicznych (zapytaj który to w Twoim województwie). W takiej sytuacji w zgłoszeniu musisz podać zagraniczny adres zamieszkania. Jeżeli sprowadzasz sie do Polski na dobre zgłoszenie NIP skladasz do US właściwego dla Ciebie ze wzgledu na miejsce zamieszkania. DZIECZYNY!! Nie dajcie sobie wmówić że NIP dostaję sie jak sie juz pracuje czy uzyskuje inne dochody. Często NIP jest potrzebny żeby np. rozliczyc podatek od darowizny, spadku lub podatek od czynności-cywilnoprawnych przy zakupie samochodu lub mieszkania. A Panie z Urzędu często mówia Wam różne głupoty. Jak nie chcą Wam przyjąć zgłoszenia identyfikacyjnego NIP to wyslijcie je pocztą. Wtedy zakwestionować wniosek o wydanie NIP muszą na pisemnie - a głupot, które mówią w okienku na papierze już nie napiszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sssss xD
Witam. Mam pytanie co do nr nip. Mniej wiecej ile trwa wyrobienie takiego nr? Jestem w tym zielona i wlasnie sie dowiedzialam ze do urzedu pracy trzeba ten nip ;/ nie wie ktos czy moge sie zarejestrowac w urzedzie jako bezrobotna a nr doniesc pozniej lub zeby oni to sami jakos zalatwili? Czy musze czekac na ten nip? Z tego co wyczytalam to czeka sie i czasem 2, 3 tyg (opinie w tym temacie sa bardzo rozbiezne) a ja pilnie potrzebuje ubezpieczenia zdrowotnego a jedyna moja mozliwoscia obecnie jest ten urzad pracy. Prosze o odpowiedz jesli ktos sie orientuje ;) z gory thx ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamella
wiek nie jest żadną przeszkodą, bo córka dostała NIP w wieku 17 lat, kiedy pracowała w wakacje. O ile pamiętam - zwrócił się o to jej pracodawca. ludzie, czy tak trudno zadzwonić do swojego urzędu skarbowego i dowiedzieć się wszystkiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xef
Luzik, nie ma co się stresować. Nip można załatwiać juz pracując, i później donosi się go do pracodawcy, żeby uzupełnił lukę w kwestionariuszu osobowym przeznaczoną właśnie na NIP. Podobno numer ten nadają w jakieś 2 tygodnie. A poza tym polecam internet i odszukanie wniosku NIP 3. Tam widać będzie jakie dane trzeba znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gjndhjd
nikt nie moze odmowic ci uaktywnienia NIPu- tak, tak aktywacji bo NIP ma kazdy polak tylko nieaktywny :) i nieprawda jest, ze robi to pracodawca- czasami potzrebny jest do innych celow i zaden urzednik nie ma prawa odmowic ci wydania numeru NIP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laboral
Witam:) Jeśli chodzi o wyrobienie numeru NIP to ja mam dośc nietypowy problem. Otóż dopiero mam zamiar postarac się o nadanie tego numeru, dwa dni temu byłem w Urzędzie Skarbowym II, wziąłem formularz NIP-3 do wypełnienia i zaraz ochroniarz wszystkim mówi, że zamyka Urząd i mamy wychodzic. No to sobie biorę formularz do domu, zeby to na spokojnie wypełnic i zanieśc na początku przyszłego tygodnia. No a tu nagle po dwóch dniach przychodzi mi wezwanie z Urzędu Skarbowego o toczącym się postępowaniu egzekucyjnym wobec mnie:P I nie wiem o co chodzi, o jakie postępowanie, względem czego:/ Czym się naraziłem Urzędowi? Chyba sam pomysłodawca tego zawiadomienia nie wiedział o co dokładnie mnie posądza, skoro pisze w nim "Naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego (...) zawiadamia o toczącym się postępowaniu egzekucyjnym z tytułu..............." No właśnie, potem są same kropki, bez żadnego uzasadnienia:P Dodam tylko, że "sprawa" toczy się na podstawie przepisów art. 36 w związku z art. 168 ustawy z dnia 17 czerwca 1966 roku, i Organ Egzekucyjny wzywa mnie do zgłoszenia się w celu wpłacenia należności wraz z odsetkami i kosztami egzekucyjnymi (niby tylko 54 złote, ale bez przesady...za co? O ile wiem to założenie numeru NIP jest darmowe?) Musze przyznac, że jestem zaskoczony. Czym się naraziłem? Chyba nie tym, że wziąłem sobie formularz do wypełnienia na spokojnie w domu(ludzie przecież tak z reguły robią). A jeśli już to tylko tym mogłem coś przewinic :D CZyli to jednak prawda, że Skarbówka szuka każdej okazji, żeby okraśc ludzi. Nie wiem czy ktoś siedzi na tym forum jeszcze, ale co o tym myślicie? W każdym razie pójdę to chyba wyjaśnic w Urzędzie...ale będę się kłócił i zapytam, o co chodzi, bo sam tego nie pojmuję;p Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XXJULAXX
NIP wyrabiasz w Urzędzie Skarbowym w zależności od tego do którego jesteś przypisana -najlepiej zapytaj rodziców . Musisz wypełnić wniosek NIP-3 ZGŁOSZENIE IDENTYFIKACYJNE OSOBY FIZYCZNEJ NIEPROWADZĄCEJ SAMODZIELNIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ . Zaznaczyć przeznaczenie formularza czyli zgłoszenie identyfikacyjne , naczelnika us do którego adresowane jest zgłoszenie,dane identyfikacyjne czyli PESEL,NAZWISKO,IMIONA,DATĘ URODZENIA ,MIEJSCE URODZENIA,SERIE I NUMER DOWODU ,OBYWATELSTWO. Adres zamieszkania ,ewentualnie zameldowania , kontakt ,datę wypełnienia zgłoszenia i podpis ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×