Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kurka domowa

Jakiej pralki i lodówki nie polecacie?

Polecane posty

Darko z tego co piszesz to niezły odjazd z taką pralką :) naczynia na pralce podczas wirowania i ani drgną? niemożliwe wręcz. ale słyszałam własnie wiele dobrych opinii o systemie DD w pralkach LG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilka007 zgadza się :) moja pralka to F1256LD ta cieńsza szeroka na 60 głęboka na 45 cm, 5kg wsadu. 800 -1200 obrotów cała biała, są identyczne z chromowanymi elementami ale są droższe o około 200 zł (tylko za ten chrom), nawet jej specjalnie nie poziomowałem postawiłem i koniec, i tak jak mówię nawet nie drgną :) ale sam świst jest dość głośny najbardziej przy starcie i przy hamowaniu bębna co prawda nie stoi na kafelkach tylko na podłodze z pcv ;) w instrukcji pisze że można zamówić jakieś gumowe nasadki na nóżki. Co do tego ubranka na programatorze to Baby Care - pranie dla niemowląt w 60 C (można ustawić na 40 lub 95 stopni) i opcjonalnie dorzucić dodatkowe programy : płukanie antyalergiczne , pranie intensywne, wstępne, bez zagnieceń. Co do pralki to jestem bardzo zadowolony, banalnie prosta obsługa z wyświetlaczem, w poprzedniej z trzema pokrętłami w ogóle nie prałem (od czego kobieta w domu) ;) trzeba było ustawiać na wyczucie a tu kilka sekund i pierze. I na wyświetlaczu czas do końca prania w starej nigdy nie wiedziałem czy już kończy, czy płucze czy pierze teraz wiem czy zdążę wyskoczyć na piwko zanim pranko się skończy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darko z tego co piszesz, to naprawdę super praleczka. program do prania ubranek niemowlęcych to chyba naprawdę nietypowe :) naprawdę dobra palka to podstawa. a ja słyszałam że LG to dobra marka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiecho 66
Od dwóch lat mam pralkę i zmywarkę BOSCHA i dla mnie to rewelacja!!!Pralka(WAE2036PL-1300 zł.) pierze idealnie, jest prosta w obsłudze i ekonomiczna. Podczas wirowania wydaje specyficzny gwizd, ale one tak już mają. Do wirowania sama wyważa sobie bęben i nie ma mowy o "chodzeniu" po łazience. Gdyby nie delikatne drganie serwety, która na niej leży, to nie wiadomo by było kiedy wiruje.Duże okno do wkładania prania i wsad 6 kg. Ocena 6+. POLECAM !!! Miałem wcześniej POLARA ( TERAZ POLSKA o zgrozo!) -to to był dopiero koszmar. Po ok. 3 latach pralkę musiałem całą odkorodować i pomalować , bo bałem się, że któregoś dnia bęben z niej wypadnie. O programatorach( tak- było ich kilka)już nie wspomnę. Po tym przykrym doświadczeniu przestałem być patriotą i kupuję to co jest najlepsze, ale niekoniecznie Polskie. Jeżeli chodzi o zmywarkę(BOSCH SMS 50M02E-1500zł) to też same superlatywy-jest cicha, doskonale zmywa( i to wcale nie Calgonitem lecz jakimiś b. tanimi tabletkami) i ma b. małe zużycie mediów. Nie miałem wcześniej zmywarki więc nie mam porównania, ale wiem jakie problemy mają inni. Również ocena 6+. POLECAM!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Proszę o pomoc w sprawie wyboru pralki, a mianowicie zastanawiam się nad kupnem Bosch WLX 20362PL i Siemens WS 10X362PL. Może jest inny lepszy model? Nie chcę pralki z bajerami, tylko w miarę coś rozsądnego. Czy w/w pralki są awaryjne, czy łożyska i programatory szybko padają? Z góry dziękuję z otrzymane wypowiedzi. Podzielę się opinią o pralce Ariston AVSF 109: pralka dość trwała, lecz po 3,5 roku posypały się łożyska - cena naprawy ok. 150zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani z zepsuta pralka
Dzień dobry Mam pytanie i bede bardzo wdzięczna za jakąkolwiek wskazówke.Mianowicie 6- letnia ardo przestała grzac wodę, ale cykl prania przebiegał normalnie, tyle że w zimnej wodzie. Brat wymienił w niej grzałke na nową, i pralka w ogóle nie daje znaku życia, tzn. pobrała wode, ale bęben sie nie obraca i nie grzeje wody. Co moze byc tego przyczyna ? Zastanawiam się czy opłaca sie wzywac fachowca, czy nie lepiej kupic nową pralke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raszo22
polacam strone www.elektroda.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pani z zepsuta pralka jak masz problem z pralka to zaczynaj od podania modelu. Cyt" Co moze byc tego przyczyna ? ..z opisu nie można podać "diagnozy". Grzałka na pewno była spalona?, nie miała może przebicia na masę?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carisma27
Witam, jesteśmy na etapie zakupu pralki, jest to nasza pierwsza wspólna pralka:), z tego względu bardzo proszę o opinię Fachowców na temat Hotpoint-Ariston AQSF 29 U (EU). Z góry dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monaliza432
Akurat co do lodówki to nie jestem specjalistką. Wiem że co do pralki to mogę w ręką na sercu polecić candy. Mam już od kilku lat i co ciekawe miałam taka sytuację , że koleżanka mi powiedziała że nieważne jaka pralka to po paru latach używania może coś zardzewieć itp możemy o tym nawet nie wiedzieć a jak wyleje to będzie bieda. Zadzwoniłam więc do candy do serwisu i powiedziałam że się obawam o to co koleżanka mi powiedziała. Przyjechał serwisant sprawdził powiedział na co zwracać uwagę, akurat mówił ze jest w doskonałym stanie i nic nie wymagało wymiany, ale nie zapłaciłam za to nic oprócz kawy dla montera. A teraz jestem spokojna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia08
witam, Mam pytanie do eksperta z tej dziedziny :) Proszę Pana pomocy !! mam pralkę whirpool awo d 8300 ( szósty zmysł ) 7 kg wsadu 1400 obrotów. Pralka ma dwa lata i 2 miesiące niestety od około miesiaca zaczyna się dziwnie zachowywać głośno wiruje i słychać jakby bęben uderzał w obudowę. Zadzwoniłam dziś na naprawę ale muszę czekać 4 dni żeby ktoś podjechał. co to może być? w 2 lata łożyska by poszły???? Pan zasugerował że może sie kończyć żywot pralki, w ciągu 2 lat za 1700 zł ??? o matko !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaw1982
Mam pytanie do Pana Janka. Muszę szybko kupić pralkę (stara się zepsuła) do 40 cm głębokości i wsadzie 6 kg. jaką markę by Pan polecał i jaki model.?z góry dziekuje za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna magdalllena
Dobry wieczór! Czy mogłby Pan powiedziec co sądzi o pralkach marki Hoover? Biorę pod uwagę tę marke ze wzgledu na to, że mam mało miejsca w łazience, a firma jako jedyna poza Candy ma w swojej ofercie pralkę ładowaną od frontu o głebokosci 33cm oraz załadunku 5 kg. Serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaw1982
rozglądałam się za tym modelem, ale z tego co piszą wszyscy na forum ogólnie candy nie polecają:( dlatego zastanawiam się nad poniższymi modelami (rezygnując z umywalki na rzecz pralki:)): 1.Gorenje WS52105 -tyle że ma 5 kg wsadu:( 2. Bosh WLM 20440 PL 3. Electrolux EWS 10470 W, lub 10070W, 10670W, 12971 W Zastanawia mnie tylko to dlaczego ceny tych pralek elektroluxa sa tak drastycznie róże skoro parametry praktycznie takie same??? Który z tyh modeli by Pan polecał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaw1982
miało być drastycznie różne i "tych" modeli. Przez zamęt w głowie wyborem pralki robię błędy:( Nad hooverem też się zastanawiałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna magdalllena
Ja zastanawiam się nad Hoover model VHD 33 510, głównie dlatego ze że przy głębokosci 33 cm ma 5kg wsadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do moniaw1982 Tak wlasciwie to poruszajac sie w tak waskich rogatkach nie masz wiekszego wyboru. Trudno mi dalej cos doradzic-nie wiem czy te pralki o ktorych pisaalas sa rozbieralne czy sklejane. Wlasciwie to polecam cos z boscha albo elektroluxa,konkretnego modelu nie moge polecic. Pozdrawiam! j

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaw1982
a co powiesz na taki model? Hoover VisionHD VHDS 612 4D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinex1
Do Pana Janka Witam, Ja z podobnym tematem jak inni... Moja 10 letnia pralka Elektrolux EW 1044 S zaczęła wyć podczas wirowania... znak, że łozyska siadają. Wymiana...ok. 300-400 PLN. Zastanawiam się na nową i proszę o podpowiedź fachowca na czym skupić uwagę. W związku z tym, że tak naprawdę używa się kilku programów, ma to być prosta pralka bez wodotrysków. Rozważam, tez opcję najtańszej z mozliwych do dostania i wykupienia dodatkowej gwarancji... Co Pan poleci Panie Janku ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinex1
Chciałem dodać jeszcze, że mógłbym wydac ok. 1000-1200 PLN na tę pralkę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinex1
Nie, nikt jej nie rozbierał. To jest rozrzut wycen wymiany łożysk przez servisy do których dzwoniłem. Teraz wyje co raz głośniej... a ja czekam aż się zepsuje do reszty i pójdę kupić nową. Tylko jaką... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do malinex1 moja propozycja: nagraj to "wycie" na komorke - wlacz pralke bez ciuchow i wyslij mi mmsem albo na maila. bo cos mi sie nie podobaja te "lozyska". czy jest to raczej trzask , gruchotanie? jelsi chcesz nowa to teraz Amica , Elektrolux, Bosch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinex1
To jest wizg przechodzący w co raz wyzszy ton... Na łożyska to wygląda..Kiedyś miałem podobnie w aucie... Ale dobra, nagram i wyślę mailem... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×