Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kurka domowa

Jakiej pralki i lodówki nie polecacie?

Polecane posty

Gość dorjan
Sprzedam pralkę Ariston Dialogic z 1999 r. na części, ale w całości, padły mi łożyska, poza tym pracowała bez zarzutu, jeśli jakiś serwisant byłby zainteresowany proszę o e-mail pkatarzyna@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorjan Cyt" jeśli jakiś serwisant byłby zainteresowany" ...... raczej nie licz na to :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rosa250 Skąd wiesz że to programator skoro nie znasz ceny, wymiany czy nowego ..... kto to stwierdził że padł, skąd ta pewność że to on ... hmmm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzia11
Polecam pralki ładowane od góry.Rewelacja!! Ja mam whirpoola od 15 lat i jestem bardzo zadowolona.Za namową znajomych i różnych pozytywnych opini w internecie,kupiłam nowego electroluxa.To był błąd.Jestem zniesmaczona.Rozczarowałam się bardzo.Wyciągam brudne pranie.Okazuje się,że wsad 5,5 kg to chwyt reklamowy.Tylko trzy programy przyjmują taką ilość prania reszta to 1-2,5 kg.Czas samego płukania to - godzina.A pranie i tak nie zostaje wypłukane należycie.Na ubraniach pozostają ślady po płynie. Wróciłam do mojej starej pralki a nowa stanowi bezurzyteczny mebel, z którym nie ma co zrobić bo niestety nie można oddać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jozek_i
Ja bym kupił pralkę jak naj taszą ale z jak naj dłuszą gwarancją, są nie które firmy które dają w promocji 5 lat gwaranci to jest jakiś dłuszy czas spokuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Serwisant
Nie polecam pralek: Ariston, Indesit, Whirlpool Nie polecam pralek ładowanych od góry. Nie polecam płynów do płukania (zmiękczania) Polecam pralkę BOSCH na 4,5 kg. Cena ok. 1350 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hglhglig
A ja nie polecam pralek whirpool- swoją "6 zmysł" ma 1,5 roku- rdza na obudowie odchodzi płatami razem z farbą. nie podlega reklamacji bo jest wyraźnie napisane w gwarancji że nie. w pomieszczeniu gdzie jest pralka mam sucho-ogrzewanie podłogowe i grzejnik ścienny. ta firma to lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia.90
witam zamiezram kupić pralkę i jak większość obecnych nie wiem co wybrać. Potrzebuję pralkę z małym bębnem, ładowaną od frontu, energooszczędną. wydam na nią max 1200zł więc nie bedzie to cudo z bajerami. rozważam głównie zakup elektroluxa albo siemensa, ewentualnie bosha. co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja wole kukurydze
ja polecam pralke Candy. Posiadam takową pralke od ponad 10 lat i niegdy mi sie nie popsuła chociarz piore 3-4 razy w tygodniu. Naprawde ma sporo programów i nigdy się nie zepsuła POLECAM!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szop pracz
Od 6 lat piorę w pralce elektrolux EWF 10470W. Dopiera do czysta. Używam opcji dodatkowe płukanie. Pranie jest zawsze dobrze wypłukane i nie pogniecione. Po 5 latach zepsuła się grzałka, mąż wymienił na "kompatybilną". Chciałam, aby w każdej chwili można było przerwać pranie i dorzucić coś bez przerywania programu. Można to zrobić prawie w każdym momencie, tylko nie wtedy gdy pozim wody jest wysoki (pralka nie otworzy się). Pralka jest ekonomiczna i ergonamiczna. Siostra na AMICĘ - twierdzi, że nie zabiera całego proszku i żle płucze. Teściowa ma BECO, używa tylko krótkiego programu 30 minut do wszystkiego, oraz dłuższego do pościeli - jest zadowolona:). Lodówka Gorenie 160 cm, bardzo estetyczna; odpowiednia "ilość" chłodziarki i zamrażarki (4 szuflady). 1 agregat to kompromis między temperaturą w nich. Ma szklane półki, moim zdaniem to gorsza wentylacja. Działa bezawaryjnie 6 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poszukuję zawiasu lewego, górnego do lodówki Polar MAX 189. Czy ktoś może ma taki zawias i go nie używa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytaciki cytacikowe
szczerze to whirpool i amica są do niczego , whirpool ma wsad nie suchy 5kg a wszystko razem, bawełna jest prana od 40st gdzie inne firmy dają od 30, na inne materiały wsad max1,5 kg pralka ładowana od góry wirowania nie wyłączy się całkowicie co najwyżej troche zwolni, amica prądożerna strasznie i lubi się zawieszać ale z opcjami to o wiele lepiej, strasznie długo pierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ludka 56
Serwisant... Mam zepsutą pralkę CANDY CBL 85. Wezwany "fachowiec " wziął 80 zł i powiedział - do wymiany pompka i płytka programatora , koszt około 450 zł. Musicie zdecydować czy warto naprawiać czy lepiej kupić nową. Na częsci trzeba czekać około 3 tygodni a tu święta tuz, tuz. Pralka ogólnie jest w dobrym stanie, rok produkcji i zakupu 2002 , do tej pory byłam z niej bardzo zadowolona. Ale teraz nie wiem , tochę szkoda pozbywać sie , ale z drugiej strony jak wymienimy częsci a inne podzespoły sa w niej też słabe i zaczna wysiadać. Nie wiem .Prosze fachowców o pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naprawiacz
Szanowni Państwo ta dyskusja jest dla mnie bardzo zabawna i jednocześnie osłabiająca.Naprawiając pralki od wielu lat mogę powiedzieć jedno:w zakładach zespoły fachowców pracują nad tym aby Wasze sprzęty nie wytrzymywały nic ponad gwarancję.Niektóre firmy doprowadziły to już do perfekcji, a niektórym szczęśliwie się to nie udało.Są to takie nieliczne wyjątki od reguły, jak np wogóle nie chcące rdzewieć obudowy pralek amica typ PA lub prawie nigdy niewysiadające silniki w tychże.Niniejsze forum należy traktować jako miłe towarzyskie spotkanie osób,którym się coś zepsuło lub mieli to szczęście,że nie.Natomiast doradzanie zakupów konkretnych firm a szczególnie modeli jest szczególnego rodzaju rosyjską ruletką,gdyż wszyscy sprzedawcy sprzętu i jego producenci są zainteresowani jak najkrótszym działaniem swoich produktów,które produkują z uwzględnieniem maksymalnych oszczędności materiałowych co wyraża się np. w tym że części mrożące w Waszych lodówkach mają grubość ścianek jak tacki do grilla. Kupcie sobie co Wam się podoba,nie sypcie proszku do dozownika, aby go nie zapchać,najlepiej nie używajcie wogóle polskich środków piorących, bo strach...I życzę Pomyślnych naprawdę wszystko jedno jakich wyborów marek i typów w nowym roku.Z poważaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naprawiacz Nie strasz Pań. Obecny serwis bardziej polega na poprawie błędów produkcji i "zainstalowanych" podzespołów a nie ..... produkcji fuszerek. Bez urazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pralka ładowana od góry
tylko dla bardzo uważnych: może i zajmuje mało miejsca ale obracanie bębna żeby go otworzyć.....poza tym wyciągając dwoma rękami koc spadła mi klapa i urwał się plastikowy bolec od blokady efekt? cała klapa do wymiany a koszt ogromny. nigdy wiecej ładowanych od góry. ale to oczywiście tylko i wyłącznie moja opinia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość expero
Niestety "naprawiacz" na rację dzisiaj producenci całego sprzętu AGD, RTV i całej pozostałej elektroniki robią wszytko aby sprzęt nie wytrzymał dłużej niż udzielona gwarancja. Taką teraz mamy konkurencję. Poza tym wszyscy stosują tanie części z Chin. Z drugiej strony nie rozumię dlaczego wszyscy forowicze korzystają z gwarancji a nie z instytucji niezgodności towaru z umową. Przy gwarancji o wszystkim decyduje Gwarant (nie sprzedawca!) gdyż on udziela gwarancji i sam sobie określa jej warunki i nikt na to nie ma wpływu. Przy niezgodności towaru z umową Gwarant nie ma nic do powiedzenia, gdyż tutaj o wszystkim decydują przepisy prawa a ściślej ustawa. Tym samym po co ludzie dzwonicie do serwisu!! Żeby was olał? Lepiej zgłoście reklamację z tytułu niezgodności towaru z umową Sprzedawcy i niech się Sprzedawca martwi jak usunąć awarię. Jeżeli tego nie zrobi możecie odstąpić od umowy i zwróci wam pieniądze, bo to bezpośrednio wynika z obowiązującego prawa. Pamiętajcie ochronę z tytułu niezgodności towaru z umową macie przez dwa lata od chwili zakupu i ochrona ta jest całkowicie niezależna od udzielonej wam gwarancji jakości i w żaden sposób nikt nie może jej zmienić lub wyłączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni1000000000000000
rok temu kupiłam suszarke aeg lavaterm i to był w strzał w 10, dokupiłam niedawno pralke w tej samej lini 7kg AEG lavamat 72850 i teraz uwielbiam prac:) jak macie ardo czy inne tam badziewia, to nie wiecie co to znaczy porządna pralka,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikulińska
Od kilku lat mam pralkę firmy Amica i od samego początku się psuje, trzy razy pompa, dwa razy łożyska a teraz jeszcze panel sterowania. A serwis godny pożałowania totalna beznadzieja. NIE POLECAM !!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arek1112
u mnie pralka mastercook ładowana od góry bezawaryjnie funkcjonuje od pięciu lat. Kuchnia mastercook ok. Lodówka Ardo śmietnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość user007
NIGDY NIE KUPIĘ WHIRPOOL. SERWIS TRAGEDIA. REKLAMACJE TRAGEDIA ! W rodzinie kupili pralkę w październiku 2010r. w grudniu już nie działała, przyjechał serwis , postawili diagnozę jakiejś cześci której nie mieli przysobie, powiedzieli, że wrócą pod koniec grudnia, nie dzwonili z żadną informacją, dopiero po telefoni do nich oznjamili, że części nie ma w Polsce, muszą sprowadzić, minęło 30dni, części nie ma, sami też nie informują, trzeba było dzwonić do nich. Zadzwoniłem tym razem zamiast do serwisu do firmy Whirpool, bezpośrednio do działu reklamacji w Warszawie, okazało się, że po 30 dniach nie mają takiego zgłoszenia, a dlatego, że serwis lokalny ma swoje własne numery reklamacji i jak wynika z tego dopiero po 30dniach rejestruje w firmie Whirpool reklamacje, po kilku telefonach i 2 dniach wygenerowli numer i znowu po trzech telefonach trafiłem w końcu jak myślałem na kogoś konkretnego, i znowu pomyłka, oznajmiłem Pani , że nie chcę ich produktów tylko po 40dniach zwrot pieniędzy, uzgodniliśmy ,że przyślą mi pismo z którym udam się do sklepu i odzyskam pieniądze za beznajdziejny produkt Whirpool. Przyszło pismo, ale uprawniające do wymiany na taki sam produkt lub parametrach zbliżonych, jak widać klient i uzgodnienia są dla nich niczym. Jutro idę do sklepu jak nie oddadza pieniędzy to idę do UOKiK. Naprawdę nie bierzcie Whirpool-a, jeśli chcecie zoaszczędzić sobie nerwów. Najgorszemu wrogowi nie życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam to samo z whirpollem od samego początku się psuła w końcu siadł programator po 2 dniach jak skończyła się na nią gwarancja , znajomi też mieli taką samą i takie same problemy , a dziś byłam w sklepie się zorientować jakie są dobre pralki i gość wyskoczył z whirpolem to od razu mu podziękowałam i stwierdziłam że gość się nie zna , ale polecił lg i aristona i niewiem co teraz począć z tym problemem bo pralkę kupić trzeba i podstawa nie kupywać sprzętu po marketach typu real tesco itd szajs jak nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gyuyg
Ja mam pralkę firmy Gorenje mam ją 13 lat i nigdy się nic w niej nie popsuło, dobrze pierze i dopłukuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gyuyg
A 13 lat temu znajomy który ma serwis AGD powiedział nam że najgorsze na rynku produkty to te firmy Wirpool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawieziona
Nikomu szczerze nie polecam żadnych produktów z firmy ARDO szczególnie pralki po prostu szajs jak nic CIĄGLE się psuje . Serwis nigdy nie ma części nawet jeśli dostaną dokładną instrukcję co się zepsuło dopiero zamawiają w Warszawie a czas sobie płynie ...A już po upływie gwarancji zaczyna się nagle 'rozjaśniać' ,że może wilgoć , może wąż a może coś zupełnie innego ...no wie pani to trudno tak naprawdę stwierdzić bezpośrednio....Wcześniej tj.na gwarancji nic nie wspominał o "takich " usterkach wszystko było ok, a za moje pieniądze to już trzeba wszystko dokładnie posprawdzać, bo to coś za często się psuje...Jedno wielkie nieporozumienie .NAPRAWDĘ NAJGORSZEMU WROGOWI NIE POLECAM FIRMY ARDO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość praczka
Ja właśnie wyrzucam 3 letnią AMICE , wygląda jak nowa ale mam jedną wade NIE PIERZE !! nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KazJerzy
Kompletnym dnem są pralki Brandt i wyposażone w jej silniki Mastercooki (pęka pierścień magnesowy warty 20 zł, ale niedostępny na rynku i trzeba wymieniać silnik kosztujący bez wymiany kilkaset zł). Bardzo słabo spisują się też lodówki Gorenije (głośne, trudne do wyregulowania ustawienie temperatury i bardzo słabe plastiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margoleczka
Mój mąż sprzedaje taki sprzęt. Zawsze znajomym poleca pralki Siemensa albo Bosha. Inne odradza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
Ja mam pralkę firmy Whirpool i przeklinam dziń, w którym ją kupiłam , dwa dni po gwarancji zaczęła szaleć, coś warczy , cała chodzi po łazience , a jak wiruje słychać ja w promieniu 2 km.Czy ktoś ma może kuchenkę gazowo - elektryczną CANDY - to chyba następny złom,który nabyłam - tam jest tylko jedno pokrętło do ustawiania temperatury i ustawiania co ma grzać góra czy dół i za cholerę nie wiem jak to ustawić , żeby piekarnik piekł i z góry i z dołu i jeszcze tym jednym kurkiem ustawić potrzebną temperaturę - u mnie grzeje tylko górna i ciasta od spodu są niedopieczone (termoobieg też nic nie dałł) no i kicha.POMÓŻCIE!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prośba do pana Janka Proszę o poradę mogę kupić wyłącznie pralkę ładowaną od góry, póki co wybrałem dwa modele Boscha WOR 20152PL i WOT 20352BY z ich opisu widze niewielkie różnice, nie zależy mi na super elektronice a na solidnej pralce. A może pralka innej firmy Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×