Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kurka domowa

Jakiej pralki i lodówki nie polecacie?

Polecane posty

Mam dylemat- chodzi o lodówkę- wybraliśmy firmę INDESIT model BAAN 13, jednak opinie zarówno o tym model, jak i samej firmie- serwisie nie są najlepsze. Czy ktoś miał taki model lub korzystał ze sprzętu tej firmy? Jeśli nie ta firma to jaka? Proszę o rady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czemu wybrałaś indesit? ktoś Ci doradził? ja ostatnio słyszałam jednak najlepsze opinie o firmie Bosh i LG. z serwisowaniem też chyba nie na większego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam Boscha i jak będę wymieniać to albo Bosch to albo electrolux. Mój obecny Bosch ma już kilka ładnych lat, przez ten czas (jakieś 10 lat) zepsuł się tylko 1 raz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanie do "Mechaniczna Pomarańcza" Posiadam BOSCHA WAA 16161 PL od ponad roku nie miałem do niej żadnych zastrzeżeń prała cicho dokładnie poprostu 5+ aż do chwili kiedy zaczęła wydawać dziwne dźwięki ogromne trzaski ale w dalszym ciągu jej używałem ale teraz to przeszła sama siebie podczas prania wystąpiło zwarcie ponieważ wyrzuciło mi klapki na głównym wyłączniku prądu. Postanowiłem zaryzykować i włączyć ją jeszcze raz i ponownie wystąpiło zwarcie i ogromny trzask wewnątrz pralki. Jestem zielony pod względem elektroniki wiec nie mam pojęcia co mogło ulec usterce. Jedynie przypuszczam że mogła się do tego przyczynić mysz która mogła wejść do wnętrza pralki po wężu od ścieków, ponieważ zdarzyło mi się że przez nie zabezpieczone rury ściekowe wydostały się myszy. Prosił bym o pomoc z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do aktorr1987: witam! 1. sprawdz czy podczas obracania bebnem nic nie trzaska. 2. wyczysc filtr. 3.zdejmij blat gorny i zobacz czy nie ma upalen nigdzie ani okopcen. 4.zobacz czy filtr przeciwzakloceniowy nie wystrzelil ( znajduje sie z tylu po prawej). Powodzenia! janek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aktorr1987 Cyt" od ponad roku nie miałem do niej żadnych zastrzeżeń ", prawdopodobnie, w następnym roku , będzie jeszcze na gwarancji . Cyt" Jestem zielony pod względem elektroniki " to następny powód do wezwania serwisu. Bo z tymi myszami to przegiąłeś cyt" że przez nie zabezpieczone rury ściekowe wydostały się myszy" ....w imieniu mysz .... dziękujemy za wolność :P. Ps. jeśli piszesz serio,nigdy nie włączaj ponownie bezpieczników na prądowych jeżeli nie usuniesz przyczyny ZWARCIA......ZABAWA Z PRĄDEM JEST ZABRONIONA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyIgamino
witam, Panie Janku, bardzo proszę o poradę! Wiem,ze Pan nie chwali pralek ładowanych od góry no cóż inna nie wejdzie do łazienki :( Proszę mi polecic jakąś pralkę tak aby nie wyrzucic pieniedzy w błoto i nie płakac poźniej. Dziękuję z góry i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do lilka007: Nikt mi nie doradzał Indesita, wizualnie przypadł mi do gustu, obejrzałam też pojemniki, wykończenie półek... wydawała mi się najporządniej wykończona, trwałe materiały. Zastanawiam się tylko czy to nie złudne wrażenie:( Dzięki za opinie- rozejrzę się za wymienionymi przez Ciebie firmami może coś wpadnie mi w oko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa pralka
mam pytanie kupuję pralkę Ardo FLZO 105 S, zasugerowałem się tym że jest wąska 59,5cm (standard to 60cm) głębokość tylko 33cm i bardzo oszczędna A+ oraz tylko 0,56 KWh/cykl, nie jestem znawcą pralek i ta będzie moja pierwsza, musi mi sie zmieścić, a niestety z boku mam otwór i kran na wodę :)), zatem zwracałem uwagę na to by była jak najbardziej wąska i energoszczędna, zużywa także tylko 39 litrów wody. Naczytałem sie bardzo złych opinii o Ardo. Czy naprawde to taka zła marka? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa pralka
hej, obejrzałem te pralkę: Bosch wae 20360, ale ona jest potwornie energochłonna bo aż 1,02 kWh/cykl to dwa razy więcej niz Ardo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa pralka
no wiem, ale co z tym Ardo beznadziejny sprzęt, czy nie tak bardzo, nie potrzebuje Miele, ani Boscha ale nie chce z drugiej strony aby sie pralka popsuła od razu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa pralka
zależy mi na pralce małej, energooszczędnej i w miare taniej, bez zbędnych wyświetlaczy i innych pierdół, które sie najczęściej zaraz psują, mam wrażenie, że tyle jest znawców ile pralek w ich posiadaniu, PAnie Janku, czy Pan naprawia pralki? jesli tak, to jak duzy procent były to pralki Ardo? prosze o pomoc, bo zastanawiam sie jeszcze nad jedna pralka Boscha, ale jest droższa (niewiele) ma wyświetlacz, który pewnie szybko sie zepsuje, jest większa i mniej energooszczędna (chociaż 0,76kWh/cykl to chyba też nie jest źle jak na ładowność 4,5kg, znając życie będziecie za Boschem, nie wiem dlaczego ale jednak chyba chce Ardo i co tu zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do nowa pralka: Olac Ardo i Bocha i kupic waska Amice + dodatkowa gwarancja. W miare niedrogie czesci i popularne. Nikt nie jest w stanie przewidziec awaryjnosci ale mozna przewidziec dostepnosc czesci zamiennych. Nie bierz sie za wloskie wynalazki. A z drugiej srony modul do Boscha kosztuje 670zl, do Amiki 310. Pozdrawiam! Janek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowa pralka Twój cyt" nie potrzebuje Miele, ani Boscha " i następny Twój cyt" bo zastanawiam sie jeszcze nad jedna pralka Boscha" po cholerę się zastanawiasz skoro nie potrzebujesz:(.... jako facet to masz kiepską logikę. Przestań zamęczać " Mechaniczna Pomarańcza " i wyciskać wiedzę,Twój post nic nie wniesie nowego. Wybrałaś(eś) już Ardo i tak już niech zostanie,Twój sprzęt jest za młody aby Ci jednoznacznie odp. na twoją frustrację.jak chcesz wiedzieć o serwisie Ardo....to masz neta, sprawdź. Pamiętaj, że żywotność sprzętu, zależy również od sposobu obsługi samego sprzętu a nie tylko od firmy.... i jaka to by nie była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Problem pralka
Do Mechaniczna Pomarańcza Ma dylemat 3 pralki 3 firmy którą wybrać, -tanie części (naprawa), -mała awaryjność, 1 - AEG-Electrolux Lavamat 62840 L 2 - Siemens WM12A261 PL 3 - Elektrolux EWF10240 W (najmniej przekonana) Bardzo proszę o opinie z góry dzięki!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa pralka
do Meen: u diabła się wtrącasz jesli nie masz nic do powiedzenia merytorycznego, rozmawiałem z Panem Jankiem a on mi uprzejmie odpowiedział, w przeciwieństwie do Ciebie nie jest gburem Wybralem jednak Boscha, wiem, że wiele osób tutaj ma ten sprzęt, chodzi mi o model WLX 20362 PL, jest to dla mnie istotne bo widzę że każdy milimetr ma dla mnie znaczenie, mam 68,5cm miedzy ścianą a umywalka, niestety otwór odpływowy jest z boku (grubość 3cm + kolanko 5cm) teoretycznie sie zmieści, ale musze mieć małą przerwę między umywalką a pralka. Czy ktoś kto ma te pralkę wie jaka jest jej realna szerokość? Mierzyłem w sklepie podobne modele i wszystkie sa węższe niż 60 cm i czy mozna dokupić takie kolanko, które by było węższe niż 5cm (ten kawałek który wychodzi na zewnątrz). Będe wdzięczny za informacje. Co do pralki Ardo, to chyba nie polecam również, w sklepie widziałem podobny model i ma bardzo złej jakości przyciski. (To na pierwszy rzut oka wygląda znacznie gorzej niz Bosch).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do nowa pralka: Najmocniej Pana przepraszam ale musze wyjasnic. Meen NIE JEST GBUREM , ma wiedze ktorej ja nie posiadam i po prostu moim obowiazkiem jest stanac w jego obronie jako kolegi po fachu.Zarowno Meen jak i ja mozemy odpowiadac na pytania ktore sa zadane KONKRETNIE , niektore z nich maja wydzwiek taki zeby potwierdzic juz decyzje ktora ktos podjal mimo ze jest niezawsze zgodna z logika. Wtedy najlepiej powiedziec "wez co chcesz i nie zawracaj glowy" ale przeciez to nie o to chodzi. Prosze o wyrozumialosc , mnie tez czasem ponosza nerwy. Mysle ze najlepiej bedzie jak wszyscy podadza sobie rece i bedzie po sprawie :-) Kafteria to nie tor wyscigowy o popoularnosc miedzy Meenem a mna. Po prostu dzielimy sie doswaidczeniem. Mysle ze ten siemens bedzie ok. Ardo to po prostu SZAJS wiec nie warto sie w niego ubierac :) Mniej nerwow wszystkim zycze! Dzisiaj jest najbardziej depresyjny dzien w roku. Rano wyciagalem auto z rowu wiec wiem z autopsji ! Wiecej luzu i usmiechu wszystkim zycze! Pozdrawiam! J.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowa pralka... :). Cyt" jaka jest jej realna szerokość?".... 59.5cm.,,, teraz już bardziej merytorycznie?. Cyt" czy mozna dokupić takie kolanko, które by było węższe niż 5cm (ten kawałek który wychodzi na zewnątrz)" .... nie (jeśli dobrze zrozumiałem, chyba krótszy, który wychodzi z ściany). kolanka hydrauliczne są znormalizowane, krótsze od ściany, mniejsza średnica. Nie podłączaj odpływu do takiej samej średnicy przewodu odpływowego jaki jest od pralki, pompa może Ci zassać wodę odpływową wtórnie, robi się tzw. słup wodny. PS. rozważałeś podłączenie odpływu pralki do syfonu umywalki?, opisz to bardziej dokładniej jak chcesz, może się coś wymyśli.......odpływ ,dopływ, z której strony pralki, na jakiej wysokości jest jej i ..... etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mland
MAMpytanie czy warto kupić pralkę Amica Toptronic AWST10L?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa pralka
no tak, analizując swoje wypowiedzi, jak bym był meen to tez chyba bym sie troche zdenerwował :)) niestety my laicy jesteśmy pewnie strasznie śmieszni dla fachowców, nie sądziłem że temat pralek spawi mi tyle trudności, zamówiłem tego Boscha i będe kombinował, w sklepie dzisiaj poszedłem z miarką, ale sprzedawca powiedział, że z całą pewnością sie zmieści, po czym spytał sie szybko czy kupuje gotówką czy kartą :)) ale wracając do tematu: zostało mi miejsce na pralkę między umywalką przytwierdzona do ściany a ściana boczną (odległość 68,5cm) pralka: 59,5cm (powiedzmy że zostawię przerwe między pralka a umywalką 0,5 cm) zostaje 8,5cm w ścianie bocznej jest kran dopływowy i kran odpływowy kran dopływowy (metalowy z kranem do dołu) na wysokości 59cm i w odległości od ściany wzdłuż, której ma stac pralka: 31m (długość kranika 6,5cm) zatem kran dopływowy nie przeszkadza bo jest jeszcze zapas kran odpływowy natomiast od ściany 37cm na wysokości 53cm, to krótka rura z duzym otworem i z usczelką w środku długość rury 3,5cm (tyle wystaje z ściany) i na wkłada się plastikowe kolanko razem z okrągłą dużą nakładką, rurke od pralki wkłada się na kran skierowany do góry lub do dołu. problem jest taki że kolanko wraz z rurą w ścianie to 9cm i brakuje juz mi 0,5 cm ale może zrezygnować z kolanka i rurę od pralki wcisnąć w otwór (który wystaje na odległość 3,5cm ze ściany (5 cm przestrzeni między otworem a pralką)? chyba niczego nie przeoczyłem, w najgorszym wypadku pralke oddam niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowa pralka Cyt"my laicy jesteśmy pewnie strasznie śmieszni dla fachowców", nie potwierdzam tego. Cyt"spytał sie szybko czy kupuje gotówką czy kartą", trzeba było zmierzyć ten sprzęt jak mieli a sprzedawcę odsunąć na bok, chociaż dla własnej pewności ...to produkt z Niemiec dla polski. Dobra, teraz kraniki. Dopływowy .... zawsze można wymienić na krótszy jeżeli nie służy do innych celów ..... zawór typowy do pralek, odległość od ściany po wkręceni nie całe 4cm. Odpływ ... włożyć bezpośrednio w ten odpływ w ścianie przewód odpływowy od pralki ale najpierw założyć specjalną uszczelką w ten otwór, tak aby wąż odpływowy nie wypadał a fetor z kanalizacji nie wchodził do mieszkania, do tego jest ta uszczelka, najczęściej biała. Zakładam że średnica tego odpływu jest 5cm co jest w ścianie (nie podaję w calach bo się pogubisz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja pralka
ok dzieki tak tez zrobie, miłego dnia :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa pralka WLX 20362 PL
a i potwierdzam, pralka jest węzsza, podobnie jak wszystkie inne modele Boscha, dzwoniłem nawet do działu technicznego Boscha i mówili że ma z całą pewnościa 60 cm, sprzedawca także (tylko jak mu pokazałem że jest mniej stwierdził, że i tak trzeba mieć zapas około 1 cm (bardzo sprytny, ale doceniam jego zaangazowanie może dlatego że w sklepie Euro kosztuje o 300 zł więcej niż w Internecie), pralka ma około 59 cm (troche więcej), chociaż mierzyłem front, a na bokach może być ciut szersza, zatem jestem dobrej mysli i mam nadzieję, że jednak sie zmieści a i sprzedawca zachęcał mnie do kupna specjalnego węża z jakimś zaworem z jednej strony, wąż od dopływu, i który podobno całkowicie chroni przed zalaniem (nie trzeba zakręcać za każdym razem kranu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Problem pralka
Do Mechaniczna Pomarańcza Rozumiem że nie zna pan tych modeli a może patrząc na markę może pan odpowiedzieć mi ???? Ma dylemat 3 pralki 3 firmy którą wybrać, -tanie części (naprawa), -mała awaryjność, 1 - AEG-Electrolux Lavamat 62840 L 2 - Siemens WM12A261 PL 3 - Elektrolux EWF10240 W (najmniej przekonana) Bardzo proszę o opinie z góry dzięki!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×