Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Elwira_e

Cesarskie cięcie w prywatnej klinice

Polecane posty

Czy któraś z kobiet orientuje się gdzie w Katowicach lub Łodzi jest prywatna klinika ewentualnie szpital, w których wykonywane są cesarki na życzenie? Może znalazłyście w internecie wykaz prywatnych klinik ginekologiczno-położniczych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elwirko a moze
w Krakowie?? Tu jest swietna klinika znana Ujastek:)wszystkiego dobrego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A jak cos sie skomplikuje
w prywatnej klinice to i tak wyladujesz w normalnym szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy tylko ten szpital? Moze któraś z kobiet może polecic też inny? A jeżeli w tym miałas cesarkę to u którego lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę wypowiadać się o innych szpitalach, bo ich nie znam:-) A moje cięcie wykonywali dr Tamara Wilk i Andrzej Jaworowski:-) Wspaniali Ludzie i Lekarze :-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tym szpitalu oferują cc nowoczesną metodą Misgav-Ladach. "Już mamo", czy wiesz może na czym ona polega i czy miałaś to cięcie? Ile płaciłaś za cc? Mam jeszcze obawy zwiazane z przewiezieniem noworodka, poniewaz mieszkam 120 km od Krakowa? Czy mozna jechac 1,5 godź. z małym 3-4 dniowym niemowlakiem samochodem? Czy to może zaszkodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj:-) Wiem, na czym polega to cięcie i takie właśnie miałam:-) Metoda Misgav-Ladacha - wbrew pozorom, nie jest nową metodą, jest jedynie odmianą c.c., stosowanego tradycyjnie. Stosuje się ją od zawsze na przykład w Izraelu, skąd trafiła do Polski, przywieziona stamtąd przez jakiegoś stypendystę. W metodzie tradycyjnej większość warstw otwiera się na ostro, to znaczy narzędziami, również większość przeciętych warstw się szyje. W metodzie pierwotnej szyło sie wszystko, jednak obecnie odchodzi się od szycia poszczególnych warstw - zależy to jednak od praktyki w danym szpitalu. W metodzie Misgav-Ladacha większość warstw otwiera się na tępo i większości się nie szyje. Dotyczy to otrzewnej załamka pecherzowo-macicznego, otrzewnej trzewnej, mięśni i tkanki podskórnej. Szyje się jedynie mięsień macicy, powięź i skórę (znacznie skraca to czas operacji; taka cesarka trwa około 20 minut). Blizna po cięciu tą metodą jest w zasadzie niewidoczna; jest to pozioma, cieniutka kreseczka, tuż nad wzgórkiem łonowym. Powrót do sprawności fizycznej też jest w miarę szybki - ja wstałam niecałych 12 godzin po cięciu; zresztą, w ogóle - normą przy tej metodzie jest pionizacja w pierwszej dobie po operacji. Nie płaciłam za c.c. , ale ja mialam je ze wskazań medycznych. Podróż w dobrym, atestowanym foteliku, z przerwą na karmienie nie powinna dziecku zaszkodzić:-) Moje dziecko też podróżuje od pierwszych dni życia:-) Pozdrawiam i powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje Ci za informacje \" Już mamo\". Jeszcze tylko mam jedno pytanko ( sorry, ze tak męczę -:) Czy są przecinane mięśnie brzucha podczas cc? Boję się, żeby później nie mieć takiej brzydkiej wiszącej fałdy pod blizną, a słyszałam, ze niektóre kobiety to mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elwirko a moze
Juz mama mnie poprawila;) ze Ujastek to szpital:), ale jest jedna wazna sprawa:), Ujastek to szpital prywatny;):):):):):) Trzymam za Ciebie kciuki Elwirko:) a tak w ogole dziekuje juz mamo:), nie jestem w ciazy ale interesuje mnie przyszlosc, fajnie ze napisalas o tym sposobie, to bardzo wazne aby swiadomie moc podejsc do sprawy, sporo wiedzac:) POZDRAWIAM SERDECZNIE:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę bardzo:-) Jak już pisałam - są różne techniki wykonywania cięć cesarskich. Mięśnie brzucha przy cięciu metodą \"izraelską\" są odsuwane na bok ręcznie, nie tnie się ich. Przy klasycznym cięciu (pionowym, od pępka do spojenia łonowego) - niestety, mięśnie są cięte.Ale takich cięć teraz wykonuje się baaardzo mało. Najważniejsze - im wcześniej po cięciu zaczniesz się ruszać, chodzić itd. - to tym szybciej wrócisz do pełnej formy:-) Niebagatelne znaczenie ma też karmienie piersią, w wyniku którego (stymulacja brodawek) wydziela się oksytocyna pomagająca macicy w obkurczaniu. I jeszcze dwa słowa do \"Elwirko a może\" - tak, zgadza się, Ujastek to szpital prywatny, posiadający umowę z NFZ, dzięki której wszelkie świadczenia są bezpłatne (poza znieczuleniem na życzenie i porodem do wody, ale to już >opcje ekstra< , nie tylko tam). Pozdrawiam. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mama pojechała do tego prywatnego szpitala w Krakowie. Porażka. Czy któras z obecnych tu kobiet rodziła moze w Warszawie w Centrum Medycznym Damiana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elwirko a moze
Hej a dlaczego wyslalas tam mame i do tego nie uzasadnilas czemu tam tak fatalnie jest, mama jest dosyc oryginalna w pogladach, wiec moze wyjasnij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyznam że z ciekawośicą będę sie przygladac temu topicowi. Mój pierwszy poród był koszmarny! Tym razem być może poszukam szpitala, który dopuszcza cc także ze wskazań nie-medycznych... Może to moja fanaberia ale cc \'w odwodzie\' byłoby wielkim psychychicznym wsparciem, gdy rodziłam synka! pzdr. karina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo jestem w 9 m-cu i nie bardzo moge podróżować, żeby sprawdzić jak jest tu czy gdzieś indziej. To jest normalny szpital, nie żadne ekstra warunki. Taki to mam w moim miescie bez żadnych ceregieli. Ja myśle o czyms na poziomie, czystym, a nie zebym cos złapała ( a gdzie ucho przyłozyć, to tak jest, niestety). Pomijam kwestię cc z lekarzem, bo to mam załatwione, ale wole zapłacic 5.500 i miec zrobione w przyzwoitym miejscu.Jade w sobote osobiscie na wizyte do Centrum Medycznego Damiana w Warszawie, w internecie wyglada super www.damian.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elwiro, czy jesteś pewna, że Twoja mama była w tym szpitalu, o którym my tu piszemy??? Uważasz zatem, że w każdym szpitalu są dwuosobowe sale z łazienkami, klimatyzacją i bezpośrednim telefonem na dyżurkę lekarską? Uważasz, że standardem w każdym szpitalu jest taki wygląd: http://www.ujastek.kochamydzieci.pl/start1.htm ??? Poczytaj może dokładnie o tej placówce: http://www.ujastek.pl/ Zdaje się, że Twoja mama pomyliła lokale ... Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kliknij sobie na zakładkę \"O nas\" w pierwszym linku - zobaczysz zdjęcia ze szpitala:-) Nie wiem, czy w każdym, standardowo wyposażonym szpitalu na podłodze leżą wykładziny, ściany są pomalowane na spokojne, radosne kolory, wiszą obrazki w pokojach pacjentek, czy łazienki są schludne, czyściutkie (pani przychodzi je 3x dziennie sprzątać), czy w pokojach przedporodowych stoją wygodne, skórzane kanapy ... ech ... może, gdy nasze dzieci będą miały swoje dzieci - to będzie to standardem:-) Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam wczoraj w Centrum Damiana. Super. Jestem już umówiona na cc. Jeszcze tylko raz muszę pojechać na wizytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś*******
Elwira napisz cos więcej jak się dogadałaś? Cztałam,że cesarka kosztuje ok. 7000 zł, A napisz dlaczego idziesz na cesarke i kiedy masz przyjść? Masz już wyznaczony termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tam nie trzeba się \"dogadywać\". Idziesz i mówisz, że chcesz cc na życzenie. Kosztuje 5.500, ale dochodzi koszt 3-4 dni pobytu, za każda dobe 350 zł. Na stronie internetowej Centrum Medycznego Damiana znajdziesz cennik: www.damian.com.pl Wejdź na położnictwo: poród fizjologiczny 4520,00 zł cięcie cesarskie z 4-dniową hospitalizacją 6940,00 zł dzień pobytu na sali jednoosobowej 350,00 zł dzień pobytu w sali dwuosobowej 300,00 zł wynajęcie całej sali dwuosobowej 500,00 zł Termin już mam wyznaczony. Myślę, że bedzie ok, na na pewno o niebo lepiej niż w państwowym szpitalu. Ja zamówiłam sobie sale dla dwóch osób, więc płacę za każdą dobę 500 zł. Termin mam 23 lipca w sobotę:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś****
W takie serdecznie grtauluję niedługiego terminu i życze powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×