Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tygrysiea

sos do spagetti

Polecane posty

Gość tygrysiea

Macie jakieś fajne przepisy na sos z pomidorów itp do spagetti?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matti K
Ja to robie tak: rozgrzewam w rondelku oliwe z oliwek pomidory sparzone , obrane ze skórki kroje w kostke wrzucam do rondelka sól , cukier, ząbek czosnku rozgnieciony I posiekana swieza bazylia Wersja z miesem mielonym mięso podsmażyć na oliwie i dodać ten własnie sos jak wyzej. Bazylia koniecznie!! trzeba to troche poddusić ,az zgęstnieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diodda
ja tak samo robię sos, ale zamiast na oliwie to na masełku chwilkę duszę pomidory a potem dolewam pol szklanki rosołu. I to dopiero sie gotuje z 15 minut, az wyparuje nadmiar wody (ze wszystkimi przyprawami oczywiscie tj czosnek, bazylia, oba rodzaje papryki, oregano, cukier, sol)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asega
Ja podam sos do spagetti ale nie pomidorowy:) spagetti ze szpinakiem(pyycha!!) Opakowanie szpinaku mrozonego 3 lub 4 ząbki czosnku mała śmietana około 30 dkg pieczarek 2 rosołki warzywne oliwa z oliwek oregano Szpinak wrzucic na rozgrzaną oliwę,dodać śmietanę i dusic az nadmiar wody wyparuje.Dodać czosnek,rosołki i oregano.w międzyczasie podsmażyc na patelni pieczarki po czym wrzucic je do szpinaku.Razem dusic,az smaki sie "przeżrą". dodać do makaronu ,posypać serem(parmezan bardzo wskazany). Można tez zapiec szpinak z makaronem w piekarniku a na wierzch opróćz sera polać beszamelem.Naprawde z całego serca polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diodda
o, bardzo sie ciesze z tego przepisu powyzszego, bo mi sie wersja pomidorowa czasem nudzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja, gdy mi sie nudzi z pomidorowym sosem, robie też z innym, a mianowicie: mięso, (np. łopatka, lub szynka) pokrojone w kosteczki, smażę na patelni razem z poszatkowaną cebulą, (proporcje 1:1). Jak się usmażą dobrze, zalewam wodą i sie duszą. Robi sie sosik. Kroje w kostkę kilka kiszonych ogórków, (zalezy ile jest tego miesa, ale w stosunku do tego mięsa w sosie, ogórków jest 1:3) Dodaje rózne przyprawy, można dać usmazone wczesniej pieczarki. I już :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja najbardziej lubie
spaghetti z pesto :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi szczerze powiedziawszy spaghetti bolognese już się troszkę przejadło, zresztą przygotowuję je jak mam niewiele czasu i chcę coś zrobić coś dobrego i na szybko ;) bo to zajmuje jakieś 15 minut lubię eksperymentować, więc robię spaghetti serowe z oryginalnym włoskim parmezanem, z brokułami i jogurtowym serkiem, z sosem łososiowo-koperkowym, ale najbardziej uwielbiam spaghetti śmietanowo - krewetkowe :) (chociaż tu często wykorzystuję nie makaron spaghetti, a fettuccine)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to dla ciebie jest
oryginalny włoski prmezan?? bo jesli ten starty syf który sprzedawany jest w Polsce to chyba nigdy parmezanu nie jadłaś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyobraź sobie, że jadłam, albo proszę znajomych, albo sama przywożę sobie Parmezan z Włoch :P i nie oceniaj z góry czyjegoś postępowania, jak nie masz o tym zielonego pojęcia :P (zaoszczędzi ci to wiele obciachu w przyszłości :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak taka mądra jesteś
i obyta w swiecie to powinnaś wiedzieć, że we Włoszech cos takiego jak spaghetti bolognese nie istnieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...............
spaghetti al ragu madralo :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do osoby która napisała ,że we Włoszech spagetti bolognese nie istnieje-okrutnie sie mylisz istoto.Tak okrutnie,że przerażająca jest towja pewność tego,że wiesz co piszesz.pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość możesz mi wierzyc że
wiem co piszę bo mam męża włocha i taka nazwa jak spaghetti bolognese nie istnieje we Włoszech, a została wymyslona w Ameryce... :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogolnie polowa dan z wloch to wymyslona zostala w Ameryce:) Spagetti wloskie: malutkie pomidorki, dostepne u nas w sklepcha, nie wiem jak sie nazywaja takie maciupkie, umyte, nie obierane ze skorki bazylia oliwa z oliwek sol makaron Podgrzac oliwe, wrzucic pomidorki przekrojone na pol dodac sol poczekac, az sos zgesnieje dodac bazylie, najlepiej swieza aby sie pogotowala i puscila smak, polac makaron ugotowany aldente i posypac parmezanem, najlepiej tym wloskim, swiezo startym. To spagetti nie bardzi mi smakuje bo nie ma cebuli ani czosnku, ale coz. Da sie przezyc. Spagetti mojej mamy, zmodyfikowana wersja wloska Pomidory zwykle, nasze zaparzyc i obrac ze skorki oliwa z oliwek cebula makaron bazylia Cebyle pokroic w cieniutkie piorka, wrzucic na oliwe.Pomidory pokroic w kosteczke wrzucic, posolic, popieprzyc dodac wycicniety czosnek + bazylia. Gotowac az bedzie sos gesty, polac makaron + parmezan Wersja z pomidorami z puszki Pomidory w puszkach wloskie wrzucic na rozgrzana oliwe z oliwek + cebulka piorka podsmazona, sol, pieprz + bazylia i czosnek, polac makaron + parmezan Wersja spagetti nie pomidorowa Z TUNCZYKIEM: ugotowac makaron spagetti, wlozyc do garnka z podsmazona cebulka na oliwie i wrzucic do niego puszke tunczyka w oleju, ale nie caly olej wlac, bo bedzie za tluste. Smak ma dobry, tylko moze troche mdly bo makaron i tunczyk tylko dla wrafinowanych smakoszy hehe Wersja z WEDLINA i GROSZKIEM Cebulke na oliwie z oliwek podsmazyc z drobno pokrojona cienka kielbaska i jakas wedlinka na patelni. Do tego wlac cala puszke zielonego groszku wraz z ta woda z groszku, gotowac to az sie troche wyparuje wody z tej patelni, wrzucic UGOTOWANY makaron dodac bazylie, sol, pieprz. Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limonka podaj prosze te pozostałe przepisy- mi też wersja pomidorowa wychodzi juz uszami, chciałabym poeksperymentować :) A nieważne skąd danie pochodzi-ważne, ze pyszne :) A oto danie (bo ze spaghetti to niewiele chyba ma wspolnego) z ostatniego kombinowania potrzebne będa do porcji dla 2 osób: makaron (w sumie to...dowolny) oliwa z oliwek 2 papryczki chili (ale to kwestia gustu i ostrosci) czosnek pół brokuła pojedyncza pierś z kurczka starty ser (eeee .....też dowolny) ziółka (prowansalskie lub bazylia), sos sojowy, pieprz opcjonalnie 15 dag pieczarek Kurczaka przyprawiamy ziołami, pieprzem i sosem sojowym, kroimy w małe kawałeczki posypujemy mąką (najlepsza kukurydziana bo się nie robi klej, nawet jeśli jest jej ciut za dużo). Smażymy na oliwie, w tym czasie makaron dochodzi. Rozgrzewamy oliwe, szklimy pokrojone drobno papryczki i zmiażdzony czosnek, wrzucamy makaron- nie powinien pływać w tłuszczu, ale też nie moze być suchy. Solimy, pieprzymy, dodajemy ugotowane brokuły, kurczkaka, na końcu ser. Bardzo aromatyczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaa jest jeszcze wersja obrazoburcza- w charaktezrze sosu dobra jest rama creme bonjour- wystarczy stopić na patelni, dodać warzywa, makaron (świderki, penne...) przyprawić. Gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×