Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zuza34

Jak oszczedzac wode?

Polecane posty

Gość zuza34

Place straszne kwoty za wode. Nie wiem czemu, bo i ja i maz staramy sie nie marnowac wody. Wiadomo, myc sie musimy, sprzatac tez, ale nie zdarza sie,zeby woda leciala bezuzytecznie. A mimo to placimy ogromne pieniadze. I jeszcze jedno pytanko: czy zmywarka pozwala zaoszczedzic wode czy wrecz przeciwnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dasza
Ja tez nie bardzo rozumiem, jak mozna oszczedzc wode. Mam sie nie myc? Dla mnie to to samo,co oszczedzac na higienie. Rozumiem,ze nie wolno wody marnowac. Ale ludzie myc sie trzeba!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas w domu też dużo się płaciło za wode. Ale jakieś 3 lata temu zamontowaliśmy prysznic, i rachunki płacimy (rodzicie) dużo niższe. Acha no raz w tygodniu się kąpie w wannie, a na codzień prysznic biore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wam powiem tak....
tylko prosze od razu na mnie nie krzyczeć, ja po prostu podaje pomysły, których nie trzeba wcielać w życie jak się komus nie podoba. - prysznic zamiast wanny-to jest podstawa, już po tej zmianie będzie duża oszczędność - zmywanie w misce wody a potem plukanie w drugiej a nie pod bieżącą wodą -można (ale to już ekstremalne) splukiwać wodę w kiblu wodą po zmywaniu - zęby myjąc zamoczyć szczoteczkę i zakręcić kran, plukac jednym kubeczkiem wody, żeby na marne nie leciala, kiedy szczotkujemy -pod prysznicem namoczyć się, zakręcić, namydlic się splukać -prać, tylko jak jest pelna pralka lub jeśli ktoś ma program eko na pół pralki -sprzatając też nalac wody do michy i tylko z tej michy korzystać nie latać za każdym razem z płukaniem szmatki do kranu -zmywarka odpada metody te mogą wydawać się prehistoryczne, no ale cóż, albo kogoś stać na wodę albo musi cudować, niestety.....warto jednak stosować choc jedną z tych metod nie ze względów ekonomicznych ale ekologicznych, bowiem już niedługo może zabraknąc wody i tak jak kiedyś była walka o ogień tak niebawem może być o wodę...trzeba być tego świadomym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmywarka to zużywa
akurat mniej wody niz te dwie michy wymyslone przez Ciebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mogę się zgodzić
z przedmówcą...zmywarki (chyba że teraz są innej generacji) zużywają cholernie du żo wody. wystarczy to łatwo skalkulować, dowiedzieć się ile litrów wody idzie na jedno zmywanie. a weź pod uwagę, że gary i tak trzeba w zlewie bo żadna nawet najlepsza zmywarka ci ich nie umyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjg
przestancie bez przerwy sprzatac te wasze smiecie kupcie papierowe talerze albo w ogole talerzy nie uzywajcie i po coo tyle swinstw gotowac lepsze jabko czy salatka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w sprawie zmywarki
do tego "znawcy" sredniej klasy zmywarka zużywa 15 l wody, garnki jak najbardziej umyje i się błyszczą równie pięknie jak szklanki, talerze czy sztućce, więc nie pisz znawco o czymś o czym nie masz zielonego pojęcia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amidala
U mnie spadly sporo rachunki za wode, kiedy zalozylismy wodomierze, polecam. Nie pamietam kosztow kupienia i instalacji ale oplaca sie naprawde. Mamy tez prysznic, ale nie kabine tylko zaslone a w zwiazku z tym mniej leci wody. Tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam wodomierz
i nic nie spadło płacę bardzo dużo - 4 osoby prysznic i wanna mam baterie oszczędnościowe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Groszek77
Kupić zmywarkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×