Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość chce się dowiedzieć
* potrafią zrujnować, ale trzeba sobie pomagać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deporessif
we wtorek tez/ nie mów mi o takich filmach w finale w lesie bo zaczynam myslec ze te moje starania (a wydaje fortune na pestki dyni, sterka i duperele) tez skoncza sie w lesie..............bierz sie do nauki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
depressif, obczaj sobie z lekow homeopatycznych :sepia albo sabina. Sa dla kobiet w okresie menopauzy i napewno duzo TANŚZE niz sterko. Choc ja podchodzilabym do nich ostroznie. Sabal serrurata (palma sabalowa, ktora napewno juz znacie) jest stosowana tak jak Sterko przy rozroscie gruczolu krokowego, cena mniej wiecej podobna. Moze Cie to zainteresuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego własnie ja - mysle dokładnie tak jak Ty... serio duzo myslałam o takm specyfiku, w ktory np trzeba sie moczyc ze 3 godziny i wszystkie włosy na ciele znikaja (procz oczywiscie tych na g\\łowie, bo jej nie zanuzamy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce się dowiedzieć
depressif, nam na dobry nastroj to chyba nic nie pomoze, choc osobiscie chcialabym nie myslec o tym wszystkim :( no to ide sie uczyć. Ale wiem, że warunek juz mam w kieszeni :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlaczego własnie ja =/
Suddenly - Wlasnie! to było by exstra ;) ja myslsąłam o jakis tabletkach ale zastanawiłam sie co by musiało w nich byc zeby odruzniły włosy z głowy xD Ale nie wpadłam na taki pomysł moczenia parti ciała które chcesz ;] Oj ja czasem mam straszne zacmienia ;P A teraz pytanko do wszystkich co biarą tableteczki : Czy wam to co kolwiek pomaga ?? Ja nie biore tych tabletek..nie wiem czemu poprostu nie chce... Juz Wole uzywac wosku itd [nawet jak boli..przyzwyczajam sie do bólu] Z włosami na plecach i troche nad biustem poradziłam sobie własnie w taki sposób ze wydepilowaam woskiem..troche bolało ale efek na całe wakacje byl oki..ale pod koniec juz odrosły..no i teraz znów mam te włosy... Mam 13 lat wiec nie mam pieniedzy na kupowanie co miesiac plastrów z woskiem..eh ;/ Nie wiem co robic...czemu nie moge byc zwykła nastolatka ?? Pozdrawiam serdecznie ;] 3majcie sie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Depressif nie bój się leków homeopatycznych bo to bardzo dobre leki. Oczywiście nie wszyscy w nie wierzą a nawet leczenie takimi lekami nazywają szkarlatanerią ale homeopatyki działają podobnie jak szczepionki, a przecież wszystkie dzieci są szczepione.Ja wypróbowałam homeopatię na własnej skórze oraz synka i jestem ich bardzo pewna.Moim zdaniem to leki skuteczne a nie szkodliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
depressif, pisalas, ze masz problemy z budzetem, to warto sie nad tym zastanowic. To kwestia do 10 zl za jeden z tych produktow. Jednak homeopatia jest dziedzina naprawde bardzo kontrowersyjna. Dizwnym wydaje sie stwierdzenie, ze trucizna jest lekarstwem:) jak dla mnie to jest lekkie odwolanie do magii i okultyzmu tak naprawde, ale to jest moja osobista opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego własnie ja - Masz 13 lat?? siostro ;D xD Ja mam 15 .. ale walcze z tym problemem juz kilka lat.. ;/ w sumie moze nie walcze, bo raczej nic z tym nie robie, ale zmagam :p mam dopiero zamiar isc do lekarza dermatologa.. tylko najpierw musze isc do rodzinnego po skierowanie.. zobacze, co sie da zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dlaczego własnie ja =/
Suddenly - tak 13 ;) A co robisz zeby np nikt nie widział twojego owlosienia jak np sie przebierasz na wf itd ?? Twoji znajomi wiedza ?? Moje przyjaciółki wiedza tylko z tymi plecmi =/ tak to to nie Jak zrobisz jakies postepy to pisz ;] i jak to zrobiłas ;p a w ogole skad jestes ?? Ja krk =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce się dowiedzieć
Suddenly, ale przecież do dermatologa nie jest potrzebne skierowanie, do ginekologa również. Ginekolog endokrynolog i endokrynolog to już co innego - ale zwykle ginekolog sam pisze skierowanie jak widzi, ze to hormony. Czuję sie tu jakoś dziwnie... ignorowana, ale moze przesadzam :/ Zwala,z tego co wyczytałam co pisałas, Ty pozbyłaś się tego calego owlosienia. Długo z tym walczyłaś? Co Ci ostatecznie pomogło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
depressif, jak bylam licaalistka stosowalam,ale nie na ASTME. Szczerze mowiac, pamietam, ze mialam wtedy silne bole zoladka. Bardzo mi ten lek pomogl, wczesniej trafialam co miesiac do szpitala.Kilka razy mialam nawet zapalenie oskrzeli.Niczego wiecej nie stosowalam. A cos wiecej o sepii: oddzialuje glownie na nerwy naczyniowo-ruchowe,obieg krwi w zyle wrotnej, zastoje w kobiecych narzadach plciowych. Zastosowanie: tylozgiecie i opuszczenie macicy, bezplodnosc, bole glowy zwiqzane z zaburzeniami w kobiecych narzadach plciowych, egzema na palcach i nadgarstku, rybia luska, zapalanie brzegow powiek. Wiem, ze kobiety podczas klimakterium go stosuja. Warto jednak zapytac juz na miejscu. Nie znam skladu. I jeszcze jedno , zauwazylam, ze lubisz kupowac przez internet. Oleje kupisz w kazdym sklepie z ekologiczna zywnoscia, jezeli chodzi o homeopatie, to sa specjalne apteki homeopatyczne, czasem nawet z de facto zwyklych mozna spotkac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chce się dowiedzieć, 10 lat.Glownie dieta antyandrogenna i srodki z izoflawonami sojowymi. Sa to lekarstwa bez recepty dla kobiet w okresie klimakterium, kapsulki z olejem z krokosza, ktore zastepowalam na okres menstruacji olejem z lnu, herbata z wierzbownicy.Ponadto co pol roku robilam badania w celu sprawdzenia poziomu hormonow. Okazuje sie, ze w moim przypadku dieta byla niewystarczajaca i wracalam na terapie hormonalna. Owszem, ale nie do konca :)to, co wyroslo musialam jakos "ujarzmic"srodkami stosowanymi na zewnatrz. Tylko ja to jestem jaims szceglonym przypadkiem czytajac wasze posty. Nigdy nie mialam problemow z tradzikiem, nieregularna miesiaczka czy - jak ostatnio czytalam w postach - ciaglym uczuciem zimna. Kazdy organizm jest inny. Nie wierze jednak w to, ze to choroba, z ktora sie zyje do konca zycia. Tymbardziej, ze mam ciocie, ktora tez miala nadmierne owlosienie (ale jak facet) teraz jest gladka jak niemowle. POminawszy to, ze nigdy sie nie badala na poziom hormonow.Wazy 150 kg, czy to wam przypomina objawy jakiejs choroby.... ? powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba jeszcze jestem niewyspana: *ale nie na ASTME- nie ma problemy z H tylko na ASTME *zapalenie oskrzeli - zapalenie pluc( w zasadzie to nie moglam w ogole oddychac, tu pragne podkreslic, ze teraz nie mam problemow z pylkami,trawami czy zytem... na to mialam najwyzszy wskazniki uczulenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pupil
hej ja się zmagam z tym problemem już od kilku lat. Odkąd pamiętam zawsze męczyła mnie straszna potliwość ciągle miałam mokre bluzki pod pachami, ale naszczęście znalazłam antidral dezodorant. Jeśli chodzi o włoski to walcze głównie pęsetą na twarzy a reszta ciała to depilator i maszynka ale mam już dosyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwala Twój przypadek to dowód na to, że homeopatia działa.Ja obecnie zaczęłam zażywać krople homeopatyczne remens ale niestety nie robię tego systematycznie a tutaj należy być systematycznym. Zwala czy Ty słyszałaś już bicie serduszka swojego maluszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem ze śląska z takiej małej miejscowosci xd ale oczywiscie nie ze wsi zeby nie było ;p moje kolezanki raczej o tym wiedza, tak naprawde to teraz chodze na w-f w dresie tak jak inne ale jesczze w zeszłym roku xchodziłam w krotkich spodenkach,, w sumie nie było az tak zle bo goliłam nogi, ale niestety sadze\\, ze od zeszłego roku TO sie pogorszyło ;/ tak wiec jesczze nie dawno az tak sie tym nie przejmowałam... ale jesli chodzi o pokazywanie np brzucha przy przebieraniu to raczej jak prawie wszystkie z nas chowam sie do łazienki ;P najgorsze jest to, ze jeszcze w zeszłe wakacje nie byłam az tak bardzo owłosiona w miejscach intymnych, a teraz to jes dosłownie masakra ;/ albo jesli chodzi o twarz... niby sa mało widoczne włoski na policzkach, ale ja je widze i doprowadzaja do szału ;/ duzo moich kolezanek ma włoski na twarzy i sa widoczne ale sa jesne... mogłabym miec juz te wszystkie włosy tylko zeby były blond.. :( sory za błedy i zdania, ktore za bardzo do siebie nie pasuja :P pisze szybko i nie chce sie mi poprawiac błedow;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wiem... jesczze w zeszłym roku no miałam wasik, ale nie wiem czy był mało widoczny, ze miałam chlopaka i norlmalnie na mnie patrzył i jakby nic nie dostrzegał... moze mi sie pogorszyło, gdy zaczełam go usuwac ;/ tak przynajmniej zauwarzyła moja kumpela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suddenly a dlaczego tak zaznaczasz, że oczywiście nie Jesteś ze wsi? Uważasz, że to coś złego być ze wsi? Ja akurat mieszkam na wsi i bardzo sobie chwalę wieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loris jesli Cie uraziłam to bardzo przepraszam :) nikogo nie chciałam obrazic .. zaznaczyłam to tak dla zwały ;p w sumie moja miejscowosc mogłabym nazwac wsia.. so tu az 3 godpodarstwa z krowami :P w moim powiecie wszyscy włkasnie moja wioske nazywaja village (wieś) Godów - sasiadujaca wieś- town (mi steczko) a gołkowice - nastepna wies gdzie chodze do szkoły - city.. xd tak jak juz wczesniej wspomniałam nie chciałm nikogo urazic i nie zeby,m nie była dumna ze swojej małej ojczyzny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w mojej wsi nie ma już chyba nikogo, kto miałby jeszcze choć jedną krowę. A szkoda bo takie mleczko jest na pewno o wiele zdrowsze niż te kupowane w sklepach. Coś nawet czytałam, że do tych sklepowych mlek dodają hormonów a my je pijemy i jemy wiele innych rzeczy, które mogą zawierać hormony. I pewnie po części z tego powodu coraz więcej kobiet ma problem z włoskami. Suddenly nie uraziłaś mnie. Byłam po prostu ciekawa dlaczego tak napisałaś. Wiem, że wiele osób uważa wieś za coś gorszego, zresztą sama odczułam to bardzo dawno temu w szkole. Dziewczyny ze wsi to po prostu były wieśniary. A teraz wiele moich koleżanek i kolegów marzy o domku na wsi. Tak to już jest. Trzymaj się Suddenly!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, mam też problem z nadmiernym owłosieniem. Jest na rękach, karku, klatce piersiowej, troszke na szyi i na pośladkach. Jeszcze nie dawno nie myślałam o tym, aż w końcu jeden głupi komentarz na lekcji wuefu i zmienił moje nastawienie do tej przypadłości. Nie wiem czy jestem chora na tą chorobe, mam problemy endokrynologiczne i jestem w fazie dojrzewania może to dlatego? Mam pretensje do siebie i do Boga, bo to nie sprawiedliwe... Inni pewnie nawet nie wiedzą o takiej chorobie i nie wstydzą się swojego ciała. Czuje się z tym wstrętnie, jak pomyśle tylko o tym to zbiera mi się na płacz, chociaż nie zawsze tak jest. Nie raz potrafie się smiać, uśmiechać i wygłupiać, a czasami mam siebie dość. Chce o tym z kimś porozmawiać, ale boje się wyśmiewania, uwag i niedostrzeżenie mojego problemu. Ciesze się bardzo, że tutaj mogłam to wkońcu z siebie wyrzucić, nawet jeżeli nikt mi nie pomoże czuje się lżej, że to napisałam. Mam nadzieje, że wkońcu będe w pełni szczęśliwa i wy także. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, cóż. Można sie nauczyć z tym żyć. A właściwie to nie ma innego wyjścia tylko człowiek przyjmuje w końcu to co mu Pan Bóg zesłał.Bo takie jest życie. Czasem brutalne a czasem piękne.Mam w rodzinie ciocie i wujka, którym przez całe życie się powodziło bardzo dobrze, mają piękny dom i piękny samochód. Tylko, że to wszystko już właściwie jest na nic, bo wujek rok temu miał bardzo poważny wylew, taki którego prawdopodobnie w Polsce by nie przeżył. Ale był za granicą i tam go uratowali.Niestety jest sparaliżowany, praktycznie nie mówi choć wszystko rozumie to życie takie jest bardzo ciężkie dla niego i dla cioci, która się nim opiekuje i wszystko przy nim robi. Przewija, karmi, próbuje zrozumieć. Życie dla nich właściwie się już skończyło.Mają jednego syna i jedną wnuczkę, która nie jest również w pełni zdrowa.Ma porażenie mózgowe.Jest bardzo dużo cierpienia w tej rodzinie. I wczoraj u mojej cioci była moja mama i mój ojciec w odwiedziny.Mój ojciec ma taki zwyczaj, że w soboty i niedziele pije, bardzo pije.I powiedział wczoraj mamie, że gdyby leżała tak jak ten mój wujek to, żeby na niego nie liczyła, bo on takie próchno oddałby do szpitala.Człowiek, który nie wie co go jeszcze czeka, bo może spotkać go to samo, mówi coś takiego żonie? A ona mu odpowiedziała że choć jest takim niedobrym człowiekiem to tylko ona by się nim zaopiekowała bo na dzieci nie mógłby liczyć.Bo jego dzieci, ja i moi bracia właściwie nigdy nie mieliśmy ojca, nigdy nie usłyszeliśmy od niego miłego słowa, nigdy nas nie przytulił, nigdy nie powiedział :kocham cię.My pamiętamy tylko ciągłe awantury i ciągły strach o właściwie swoje życie. Zawsze brakowało mi ojca i zawsze mówiłam, że kiedyś chciałabym aby moje dziecko kochało bardziej ojca niż mnie.Teraz myślę troszkę inaczej bo uważam, że dziecko musi mieć oparcie w obojgu rodzicach, od obojga musi słyszeć;kocham Cię.I MóJ SYNEK SłYSZY TO MAGICZNE SłOWO CODZIENNIE, KILKA RAZY DZIENNIE I JA SłYSZę JE OD NIEGO I TE SłOWA WYNAGRADZAJą WIELE ZłA, KTóRE SPOTYKA NAS W żYCIU.I mam nadzieję, że moje dziecko ma szczęśliwe dzieciństwo, nie takie jak ja.A ja wiem jedno.Wszystko zniosę, oprócz jednego;gdyby coś stało się mojemu synkowi to albo bym tego nie przeżyła, albo bym oszalała.Dosłownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
depressif, nie,nie miala raka:) to rzeczywiscie dziwne. Uzywala depilatora na twarzy. Dlatego tez mi caly czas radzila tak samo. Jednak nie korzystalam z tej rady - mialam potworne blizny.Ona jest pewna, ze to dzieki depilatorowi...do 30 roku zycia zycia uzywala maszynki, w wieku a potem urodzila 2jke dzieci, przerwa pomiedzy nimi wynosi 5 lat. Teraz ma 45 lat. Nie wiem jednak jak to wytlumaczyc, nigdy nie robila zadnych badan pod tym katem. Bala sie przytyc, choc zawsze jej waga wachala sie miedzy 70- 100 kg. Teraz wazy okolo 150. Loris, tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peszka
ja odkryłam u isebie ta chorobę rok temu, tzn zawsze musiałam golić nogi czesciej niż inni ale bez pzresady ale gdy rok temu zauważyłam ja i niestety moi znajomi że moje ręce są wręcz czarne ;/ dostałam tez owłosienia na brodzie i baki, jak facet ;/ posżłam do lekazra i prawda mam wyzszy testosteron ale nie az tak aby zazywac hormonów chodze na depilacje laserową,a le sa to dosć drogie zabiegi wiec wykonuje je stopniowo mam za sobą 2 usuwajace baczki i musze powiedzieć ze super jest, mogę nosić kitka. robie jutro 3 i mam andzieje ze ostatni oraz zaczynam tez laserowo usuwac brodę, bo mam dosć noszenia szli cały czas;/ a w ogóle moim zdaniem ta choroba jest abrdziej chorobą psychiczna bo ja przez nia abrdzo zamknęłam sie w sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dostałam wyniki i nic więcej... Ale się wkurzyłam. Nawet nie wiem, na ile są to dobre czy też złe wyniki, nic. Po prostu pełną kartkę tabelek, cyferek niewiele mi mówiących. A teraz z tym z powrotem do lekarki, do której aż tak dużego zaufania nie mam. I znowu kasa. Jednym słowem załamka. A tu urodziny niedługo, niezły prezent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bozee jak ja sie boje, ze mi sie pogordzy ;/ tyle piszecie o tych hormonach.. boje sie , ze mi wlansie takie przepisza, cos mnie pokusi i je bede łykała.. i mi sie pogorszy ;/ strasznie sie boje, ze zawiode sie na ludziach, bo wierze, ze lekarze mi pomoga mimo wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlaczego własnie ja =/
loris - chciałabym miec mamę taką jak ty ;) twoj synek ma napewno dobre dziecinstwo... ja nie mam mamy odeszła gdy miałam pare miesiecy...wychowuje mnie tata i jego mama [moja babcia ale mówie na nia mama bo tak sie przyzwyczaiłam gdy byłam malutka] tata mieszka gdzie indziej,a ja z babcia...ale nie dogadujmy sie zupełnie !to chyba przez to ze jest miedzy nami za duuuzaaa róznica wiekowa :( ] w tym roku przeprowadzam sie do taty...z nim sie dogaduje najlepiej...wiem ze moze z tata bedzie mi trudno mieskzac ale chyba lepiej niz z babcia ...ona oszukała tatę, mnie...dziekuje jej ze sie mna zajeła i zastąpiła mamę ale zrobiła tez za duzo złego...oczywscie nie zerwe z nia kontaktu..bede przyjezdzac jak najczesciej.ale to dłuzsza historia ..... daleko mi do własnych dzieci ale juz dzis wiemze jak mam miec dzieci to tylko wtedy gdy bede tego pewna i gdy mój maz tez bedzie tego poewny ze chce miec dzieci nie wazne jakie beda....i nigdy nie odejdzie, bedzie sie opiekował dziećmi ajk i mną...a ja tak samo.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego właśnie ja - bardzo Ci współczuję, że straciłaś mamę tak wcześnie. Na pewno jej nie pamiętasz a znasz tylko ze zdjęć.To wielkie nieszczęście dla dziecka-stracić któregoś z rodziców a chyba zwłaszcza mamę.To przeżycie na pewno też miało wpływ na Twoją psychikę ale trzymaj się. Twoja mama na pewno byłaby z Ciebie dumna.Z babciami tak już jest, że często za wielka różnica pokoleń powoduje wiele nieporozumień. Ale życzę Ci by było Ci z tatą jak najlepiej i żebyś czuła, że Cię kocha.I żebyś miała kiedyś dobrego męża, który będzie Cię kochał zawsze taką, jaką będziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×