Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość chile
Zmieniam nicka na Nienawidzę poranków. Zakochałam sie. I byłoby pieknie gdyby nie ta piep... broda! Idę na tory, Ty naprawdę nigdy nie pozwoliłaś mężowi dotknąć brody? mnie chyba tez to czeka, oczywiście o ile znajdzie sie taki który wytrzyma ten kawałek czasu z takim pozasłanianym odwracającym twarz ufoludkiem :-( łączę się z Wami w bólu, wazne żeby doceniać te rzadkie chwile beztroski i radości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppppppppppppppppppp
a laser przy leczonym pco daje jakieś efekty? Bardzo proszę o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppppppp..mnie laser nie pomogl,ale nie chce tu robic antyreklamy..po prostu mam pecha chile...wiesz, moze przypadkiem jakod dotknal, ale zawsze staram sie tego uniknac..a jak sie przytulam do niego a jestem wyzsza to tez sie staram by broda nie klula mu ramion heh..masakra tak ciagle sie kontrolowac..ja wiem na 100% ze mu wlochy moje nie przeszkadzaja, i mi juz nie przeszkadzla ze on widzi tylko bardziej przeszkadza mi fakt,ze pewnie czuje moja tarke na nogach...ale ogolnie to poluzowalam z tym hirsem..naprawde przez te lata udreki nauczylam sie pokory, wiem co wazne a co mniej wazne...i mysle,ze hirs to pikus..po prostu trzeba sie ciagle depilowac i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Anatenka, dziękuję, w takim razie wezmę tę dokumentację od endo.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
Ja myślę, że w dłuższym o dobrym związku, warto powiedzieć o włosach. W jakim stopniu, to już każda sama zdecyduje. Ja wiem z doświadczenia, że jak kocha, to nie przeszkadzają te włosy. A przecież, wiadomo, że chyba żadna się nie "zapuści", ale z drugiej strony, przy tej najbliższej osobie powinien być ten luz, że nie musimy być perfect :) ale ja też nie pozwalałam brody dotykać heh ani ud zbyt często ;) Pepiczko, na stare blizny będzie ciężko, Dermatix jest dobry, ale bardzo drogi. Z tańszych - Cepan, Contratubex, No-scar. Ale żeby cokolwiek pomogły, trzeba bardzo systematycznie stosować i dość długo. Tormentiolu na świeże ranki spróbuj i nic więcej już nie grzeb tam :) Pat, najważniejsze, żeby zdiagnozować przyczynę, wtedy lekarz dobierze leczenie, może po jakimś czasie modyfikacja. Ale jeśli NIC nie będziesz robić, to samo z siebie na pewno się nie poprawi ;) Idę na tory, jak tam w nowej pracy? Podoba Ci się? Chile, napisz troszkę, jak na wyjeździe, bardzo było ciężko? A ja jadę na 4 dni w Tatry :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anatentka...milo,ze pamietalas:).po 4 dniach nim jeszcze doslano umowe ucieklam..kombinatorzy i tyle..nie zaluje..ide na staz do sklepu..bez stresu..oczywiscie mniej kasy ale u znanych ludzi i przynajmniej pewne pieniadze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Anatenka, miłego wyjazdu;) Jedziesz w moje okolice;p idę na tory, fajnie, że się jakoś ułożyło z pracą:) Ja od tygodnia używam już tylko maszynki na twarz. W tym lub następnym tyg. idę na konsultację i już umówię się na pierwszy zabieg:) Nie nastawiam się na rewelacyjne efekty, ale mam nadzieję, że jakaś poprawa będzie. Będę robić najprawdopodobniej 5 zabiegów i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emilka80
Cześć dziewczyny, natknełam się na ten wątek zupełnie przypadkiem a problem akurat mnie dotyczy od urodzenia. O tym że mam hirsutyzm wiem od 14 roku życia. Przyjął on u mnie paskudną postać - bo owłosienie mam tylko na twarzy. Poziomy hormonów absolutnie prawidłowe, wrecz dolne granice, miesiączki regularne, mam kobiecą sylwetkę - wręcz idealne proprcje, jestem atrakcyjną blondynką a mimo to moje życie to jeden podstawowy kłopot. Jestem też mamą zdrowego synka. Mój koszmar to zagęszczenie owłosienia (blond, twarde) na twarzy, brodzie - to ok. 20-30 włosków na cm kwadratowy. Przypisana Diane35, Androcur nie pomogły, laser nie wchodzi w grę - bo włosy są jasne. Elekroliza też odpada - obie kosmetyczki u jakich byłam odmówiły - stwierdziły że nie widziały nigdy aż tak gęstego i twardego zarostu u kobiety! Co robic? JESTEM ZAŁAMANA - niby atrakcyjna ale zarost na twarzy mam poważniejszy niż 90% facetów. Błagam pomóżcie - może jest jakaś radykalna - może być ryzykowna , bolesna etc. technika pozbycia sie tego owłosienia. Golę się po męsku, brzytwą na mokro co 2 dni. :( Czy to zabawne? Mężczyźni niestety nie są tak wyrozumiali jak niektóre koleżanki tu napisały ;( - to jeszcze bardziej dołuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Emilka80, lepiej odstaw brzytwę i wybierz inny sposób depilacji (wosk, depilator, pasta cukrowa). Ja polecam wosk, mi wystarczał na 2 tyg. Co do lasera (teraz siedzę w temacie;p), są lasery przeznaczone do jasnych włosów, ostatnio o tym czytałam.;) Także poszukaj w internecie informacji, na pewno da się coś z tym zrobić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
Hej dziewczynki :))) Emilko, tak jak pisze Malinowa Róża, odstaw brzytwę. Pęsety nie radzę, zwłaszcza, że masz bardzo gęste włosy, ale może wosk? Na początek u kosmetyczki. Na pewno nie będzie takich efektów, jak u zdrowych dziewczyn, choć myślę, że z biegiem czasu włosy się osłabią, to na pewno dłużej niż na 2 dni będzie spokój...Na "szczęście" masz jasne włosy...choć tyle... Idę na tory, jeśli czułaś, że coś jest nie tak w tamtej pracy,to bardzo dobrze, że zwiałaś. Warunki pracy są bardzo ważne :) trzymam kciuki za nową pracę :)) Wiecie, czytałam ostatnio kilka artykułów, we wszystkich piszą, że golenie NIE wzmacnia włosów, że są po prostu mają kujące końce itp. Ale ja WIDZĘ, że po depilatorze są cieńsze hmmm a Wy jak myślicie? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anatenka....ja depilatora uzywam do brody plecow brzucha , pomiedzy piersiami i stop..kiedys dawalam rade na nogi ale jakos teraz chyba wrazliwsza sie zrobilam i jade maszynka..i niestety okropne mam klujaki:/ posladki maz mi robi trymerem...poliki baki i wasy szyja dekold piersi penseta..to tyle..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Anatenka, mnie się wydaje, że golenie nie tyle wzmacnia owłosienie, co powoduje, że włosków przybywa i szybko rosną. Ja aktualnie od 3 tyg. golę brodę i wąsik, bo przygotowuję się do dep. laserowej (mam 12.09.) i różnicę między depilacją depilatorem/ pęsetą a maszynką widzę. Wcześniej, jak teraz, wyrywałam 2 razy dziennie pęsetą z brody, ale włoski rosły wolniej, były krótsze, a teraz to już jest tarka;/ Anatenka, jak urlop się udał? Ja byłam dzisiaj u endo., załamana trochę jestem. Hormony skaczą, niektóre rosną coraz bardziej. Mam dostać skierowanie na klinikę, być może czeka mnie kolejny pobyt w szpitalu. Przybita tym wszystkim jestem, leki nie działają, tak jak powinny;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
Idę na tory, a ja właśnie nigdzie indziej niż na nogi depilatorem nie wjadę, i to w zasadzie tylko łydki dam radę. Więc podziwiam Ciebie :D Malinko, trzymam kciuki żeby laser się udał :) wiesz, jeśli położyliby Cię do kliniki, to przynajmniej wszystkie wyniki miałabyś za darmo i od ręki porobione. Myślę, że trzeba sprawdzić, czemu leki nie działają jak trzeba. Ale wiem, że dołujący jest teraz brak rezultatów... A mój urlop średnio, jednak za dużo ludzi w Tatrach, męczyło mnie to. Wiem, że każdy ma prawo przyjechać, ale jednak ja wolę spokojniejsze miejsca ;) w dodatku z nogą nie jest dobrze, po tej operacji jest chyba gorzej niż było echhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Antanenka, podziwiam za dep. łydek depilatorem:p Ja spokojnie depiluję depilatorem ręce czy uda, ale łydek nie dam rady, za duży ból. Dzięki, również ma nadzieję, że laser choć trochę pomoże. Chyba za dużo naczytałam się o bólu, bo teraz się trochę boję;) Co do kliniki, póki co mam dostać skierowanie do poradni. Badania w szpitalu miałam już 2 razy, mam nadzieję, że jeśli trzeba będzie, to jednak będę je miała ponownie w szpitalu, w którym pracuje moja endo. Też nie do końca rozumiem, czemu leki nie działają, nawet endo. była zaskoczona i pytała, czy na pewno je biorę...:( W Tatrach dużo ludzi, to prawda, jeśli chodzi o chodzenie po górach, ja polecam się wybrać we wrześniu i październiku, wtedy jest mniej ludzi zdecydowanie. Co do nogi, może trzeba poczekać jeszcze na efekty rehabilitacji;)? Miłej niedzieli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc :(
Dziewczyny, dzisiaj odebrałam wyniki i mam testosteron 1,320 przy normie 0,06-0,82 to znaczy że jest tragicznie? Proszę o odpowiedz... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
gosc, nie, nie jest tragicznie, ale warto by było go obniżyć jeśli masz jakieś objawy nadmiaru testosteronu (mam na myśli hirsutyzm, nieregularne miesiączki, trądzik itp.). A robiłaś jeszcze jakieś inne badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc :(
Ginekolog powiedział, że to pco :( mam hirsutyzm. Powiedział, że nie mam się czym martwić, po wynikach da mi tabletki, nie zagwarantuje, że będę miała twarz gładką jak pupa niemowlaka, ale z czasem te włosy mogą odrastać słabsze.. Ale po tym co przeczytałam na tym forum, nie jest możliwością abym w to wierzyła :( Miałam jeszcze Aptt, alat i glukozę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Miałaś dosyć mało badań;) Wiesz, to nie jest tak, że tabletki nie działają, nie warto ich brać itp. Po prostu każda os. na nie inaczej reaguje. Na przykład sporo dziewczyn narzeka na Diane, ale jest i mnóstwo tych zadowolonych, którym te tabl. pomogły uporać się np. z hirsutyzmem. Poza tym, tabl. antykoncepcyjne to najczęstsza metoda leczenia PCOS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc :(
Myślisz, że to za mało?:( Kurcze, ja się na tym kompletnie nie znam.. Poszłam do ginekologa i powiedziałam, że nigdy nie miałam regularnych miesiączek, od pewnego czasu zaczęło pojawiać się owłosienie, również na twarzy.. Mam 20 lat. Lekarz mnie zbadał, zrobił usg, zapytał gdzie są włosy, gdzie nie.. i zalecił jakie powinnam zrobić badania. W czwartek idę na kolejną wizytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc :(
Powiedział też, że na jajnikach są zmiany, ale jeszcze nie jest tak źle. Ogólnie odniosłam takie wrażenie, że gin. chciał mnie pocieszyć. Widział, że jestem zdenerwowana i skrępowana całą tą sytuacją i że bardzo martwią mnie te włosy. Ale wolałabym najszczerszą prawdę, niż takie dawanie nadziei... Bo na prawdę wiele się naczytałam, i nie natrafiłam jeszcze na dziewczynę, której by cokolwiek pomogło. Po odstawieniu tabletek zazwyczaj wszystko wracało, czasem nawet ze zdwojoną siłą. A kiedy ja zapytałam czy myśli, że te tabletki pomogą, chociaż na tyle, żeby nie wyrastały kolejne, nowe włoski. Odpowiedział: Ja nie myślę, ja to wiem. Podbudowała mnie trochę ta wizyta, ale przeczytałam tutaj setki wpisów, przez które nie potrafię wierzyć w cud.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
gosc, wiesz co, wydało mi się mało w stosunku do ilości badań, jakie ja przeszłam, ale byłam w trochę innej sytuacji. Ja poszłam od razu z hirsutyzmem do endokrynologa, który po nieprawidłowych badaniach kilku hormonów, skierował mnie na rozszerzone badania do szpitala... Nie wiem, jak jest u Ciebie z hirsutyzmem itp., poczekaj na wizytę u ginekologa, ale mimo wszystko myślę, że warto by udać się także do endokrynologa, najlepiej pracującego w jakimś szpitalu. Wtedy w razie zaburzeń hormonalnych, mógłby Cię skierować na dalsze badania. Ginekolodzy zazwyczaj mają niewielką wiedzę na temat hormonów, lubią od razu leczyć tabl. antykoncepcyjnymi, a to nie jest jedyne rozwiązanie. Ja leczę się 9 mies. i nie są to tabl. antykoncepcyjne.;) Co do efektów, już wcześniej pisałyśmy tutaj, że tak na prawdę leczenie to 50% działania, reszta to odpowiednia depilacja. Szanse na zmniejszenie/ zahamowanie rozwoju hirsutyzmu są. Poza tym, warto się leczyć nawet z innych powodów- np. w PCO, by nie mieć potem poważniejszych problemów z płodnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość :(
Dziękuję za bardzo wyczerpująca odpowiedz. A masz też policystyczne jajniki czy hirsutyzm wynika u Ciebie z innego powodu? Widzisz jakiejś efekty leczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Teoretycznie PCOS nie ma jeszcze rozpoznanego, ale mam większość objawów tego schorzenia. U mnie hiperandrogenizm (powodujący hirsutyzm) wynika z nadmiaru insuliny we krwi, która podobno stymuluje jajniki i nadnercza do wydzielania nadmiernej ilości androgenów. Czy są efekty? Na pewno włosków na ciele nie przybywa, ten problem mam jednakże na twarzy. Na ciele włoski rosną wolniej, nie odrastają mocniejsze. Na twarzy efektów póki co nie widzę, ale tutaj wg mojej lek. pomóc ma laser. Poza tym u mnie hormony nadal są rozchwiane, więc myślę, że za jakiś czas- po unormowaniu wszystkich, będzie jeszcze jakaś większa poprawa. Nie wiem skąd jesteś, ale jeśli z Małopolski, mogę polecić moją lek. z Krakowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinko, cos podczytalam ze wybierasz sie na depilacje laserem :) Jakim? I na jakie partie ciala? :) Szkoda ze leki nie dzialaja, ale moze da sie cos jeszcze zrobic...:) A myslisz ze laser ci pomoze, majac zaburzenia hormonalne? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość :(
Niestety mieszkam w toruniu :( teraz to całkiem.nie wiem co.robić. Bo.skoro twierdzisz że ginekolodzy się na tym nie znaja to... Eh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Poli, nareszcie się odezwałaś:D, wieki Cię nie było, co u Ciebie?;) Wybieram się na depilacją Light Sheerem (tym tradycyjnym), pierwszy zabieg już w przyszłą środę;) Będę robiła depilację wąsika i brody z podbródkiem. Czy laser pomoże- nie ma pojęcia, ale to już ostatnia deska ratunku jeśli chodzi o twarz. Moja endo. uważa, że powinien pomóc, a ja sama nie wiem. W sumie to była dosyć spontaniczna decyzja, zastanawiałam się nad depilacją w zimie, ale do końca wakacji w salonie, który ma b. dobre opinie była promocja i będę miała 5 zabiegów, a płacę tylko za 3;) Cieszę się z tej depilacja, ale się trochę boję bólu;p gość, nie wiem co Ci poradzić, jeśli chodzi o PCO i zaburzenia hormonalne, mogłabyś się udać też do gin-endo. Ja na Twoim miejscu poczekałabym na tę wizytę u gin. i potem z diagnozą poszła do endokrynologa, ale to jest moja opinia tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinko, u mnie wszystko ok, choc walcze z wlosami to teraz nowa szkole zaczynam i o..jakos leci :) Ooo! Ja byma w sobote na depilacji laserem diodowym Light Sheer, na pachy i linie bialą, i tez dlatego ze byla promocja...Powiem ci, choc nie chce straszyc to według mnie to bardzo bolalo, zwlaszcza w miejscach gdzie jest bardzo twardy i czarny wlos. Nie wiem jakie masz wlosy na twarzy bo im jasniejsze i ciensze to mniej boli ale ja bylam wrecz zaskoczona takim bolem, brzuch w niektorych miejsach tak mnie po tym bolal ze masakra a rekoma ruszac nie moglam przez caly dzien i niedziele...To jest tak jaby ktos ci igly wbijal... No ale zobaczymy, kosmetyczka powiedziala ze jak zobacze efekty to zapomne o bolu i znowu przyjde a na nastepny zabieg ide pod koniec pazdziernika...Ale chyba najgorsze jest to ze tak naprawde nie pozbede sie wlosow tylko beda slabsze i jasniejsze...a ja myslalam ze po kilu zabiegach poprostu bede gladka...:( A i np. mam taki ciemnijeszy meszek na caly brzuchu co np. jak go zmocze to strasznie widac ale niestety tego laser nie wezmie...:( A co u ciebie? Juz pod koniec wrzesnia na studia! :) Cieszysz sie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Poli, w takim razie powodzenia w nowej szkole i korzystaj, bo ja się teraz dopiero obudziłam, że najlepsze,ostatnie lata beztroski już za mną:P Podziwiam za depilację laserem, ja bym się nie odważyła. Dzięki za pocieszenie co do bólu:p Żartuję oczywiście, wiem, że to jest bolesny zabieg, ale chyba naprawdę już nie mam wyjścia. Ja mam właśnie na twarzy czarne i mocne:( Ja właśnie zdaję sobie sprawę, że laser nie działa na jasne włosy, ale myślę, że te na twarzy są idealne do depilacji. Na inne partie ciała nie planuję depilacji, bo niestety to dosyć kosztowa rozrywka. I tak się cieszę z depilacji twarzy, bo w ogóle nie myślałam, że kiedykolwiek będę ją miała wykonaną. U mnie nic ciekawego, mam ostatni mies. wakacji, nawet nie wiem kiedy to wszystko zleciało. Czy się cieszę ze studiów? Nie bardzo, dlatego, że obawiam się powrotu do nauki, te wakacje mnie rozleniwiły heh, żartuję, jasne, że się cieszę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Poli, a miałaś znieczulenie przed depilacją (np. maścią Emla)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No coz ja juz bylam mocno na niego zdecydowana dlatego ze myslalam z eto przyjemny zabieg, ot co, poprostu polaseruje mi wlosy bo nawet o tym nie czytalam ze boli, nie czytalam ani nic, a tu nagle cale rece mokre od sciskania fotela...masakra... Hahah zawsze mozesz na mnie liczyc! :D No jasne musze sie tym nacieszyc :) No co ty gadasz! Mimo nauki milo bedzie chyba poimprezowac, pospotykac sie ze znajomymi, podobno studia to najlepszy okres towarzyski :) A bedziesz na zaoczynych czy dziennych? I bedziesz pracowac? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×