Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

CZeść ! Dawno mnie tu nie było, widzę, że sporo z Was wybrało sie na fotodepilacje. i jak efekty? ja jestem po 5 zabiegu, ale cos marnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc :(
iwonka001, ja do tej pory byłam tylko u ginekologa. Miałam badanie ginekologiczne i usg. Lekarz powiedział, że z jajnikami tragedii nie ma, ale lekkie zmiany są. Miałam zbadany m.in testosteron, ale tutaj dziewczyny mówią że to mało :( Okazało się że jest za wysoki, dostałam Diane na polepszenie stanu jajników i miała pomóc też na owłosienie. Dzisiaj skończyłam pierwsze opakowanie i nie chciałabym zapeszać ale jest różnica. W szczególności na twarzy. Boję się co będzie po odstawieniu.. :( Malinowa_Róża, nie próbowałam jeszcze wosku. Może się zdecyduję :) Trzymam kciuki za Twój laser. Cieszę się że widzisz różnicę, a to przecież dopiero 1 zabieg ;) Widze że wiele dziewczyn przybywa.. Nie spodziewałam się, że jest nas aż tyle. Pozdrawiam Was, trzymajcie się cieplutko :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Ja i izik27 mamy wykonywaną depilację Light Sheer'em, nie fotodepilację;) U mnie póki co efekty są zadowalające już po pierwszym zabiegu. Poczytaj o fotodepilacji w internecie, generalnie nie ma dobrych opinii o tym sposobie usuwania nadmiernego owłosienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
gosc, dziękuję;) Fajnie, że widzisz efekty leczenia.:) Ja teraz zauważyłam minimalną różnicę w szybkości odrastania włosów, ale to i tak mały efekt niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc :(
Też się cieszę, tylko żeby nie było tak kolorowo- teraz, kiedy te włoski odrastają wolniej, to muszę się nieźle napracować żeby je ładnie wyrwać, bo jest taki moment że jeszcze ich do końca nie widać a już je czuć.. :D nie wiem jak to wytłumaczyć. Wczoraj przedobrzyłam i dzisiaj obudziłam się z kilkoma czerwonymi krostkami na brodzie, no ale mam nadzieję że szybko zejdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie idę na tory jestem nie dużo od Ciebie starsza bo mam 28 lat te na brodzie to traktuje pęsetą i ok. 10 dni mam spokój ale dawniej to codziennie musiałam je wyrywać ale spróbowałam poczekać jakiś czas żeby wszystkie wykluły się ze skóry i tak 2-3 tygodnie zapuszczałam je :D no oczywiście nie pozwoliłam im dorosnąć do zrobienia warkoczyka bo je obcinałam nożyczkami :D i nie pokazywałam się ludziom po tym czasie jak się ich pozbyłam to dziwnie fajnie się czułam że rano wstaje a ich nie ma ale niestety zaczęły rosnąć :( wiedziałam że kiedyś odrosną. w moim przypadku każdy włos musi mieć kilka dni żeby odrosnąć więc po moim włochatym eksperymencie kilka dni mam spokój ale jak już zaczynają odrastać to jest ich mnóstwo bo rosną mniej więcej wszystkie naraz a resztę ciała to albo plastrami z woskiem albo depilatorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Dziewczyny, jutro w "Rozmowach w toku": ,, Przez hormony mam zarost jak facet".;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izik27
hmm jakbym o sobie słyszała, nieregularne miesiączki, zarost, nadwaga, u mnie też stwierdzili zespół policystycznych jajników, ale to podobno norma przy wrodzonym niepełnym przeroście nadnerczy. te kobiety mówiły, że przez to nie będą mogły mieć dzieci a mnie ginekolog powiedział, że nie jest tak źle i jeśli zdecyduję się na dziecko to wdrożymy leki wspomagające i będzie ok. hmm tylko gdzie znaleźć faceta, który zaakceptuje tą cholerną chorobę. po obejrzeniu odcinka nie czuję jakiegoś przełomu. denerwowała mnie ta pani psycholog, nie do końca miała dobre podejście do tego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka1
Cześć dziewczyny! Właśnie też obejrzałam rozmowy w toku i tak sobie przypomniałam o forum. Co tam Różyczko u Ciebie słychać? Jak leczenie? :) Izik27 a Ty leczysz się jakoś? Ja biorę ten metformax, ale nie widzę poprawy z włosami, niedługo robię badania wszystkich hormonów i insuliny, zobaczę, czy coś się zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izik27
tak leczę się u endokrynologa i ginekologa od kilku lat. w tej chwili jestem na pabi - dexamethasonie i jest jakby lepiej, włosy odrastają wolniej, ale nie znikają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny leczy się któraś z was w krakowie , może macie namiar na jakiegoś dobrego endo w tym mieście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwonka001
hej dziewczynki też ogladałam odcinek rozmów i powiem że tak sobie w sumie mało konkretów od lekarzy i niewiem jakoś takie mam mieszane uczucia,Malinko mam do Ciebie pytanie czy przed zabiegiem depilacji nie mogłaś depilować brody przez jakiś czas i czy przed zabiegiem kosmetyczka goliła ci brode,ja dziewczyny idę w przyszłym tygodniu do endo i gin,zobaczymy co mi powiedzą,bo diagnoza z podwyższoną prolaktyną była błędna,narazie nie biore żadnych leków,mój największy problem jest z broda,codziennie depiluje pensetką,nogi,ręce i brzuch jako tako ale ta broda spędza mi sen z powiek,i dziewczyny właśnie mam pytanie czy macie namiary na jakiegoś sprawdzonego lekarza w krakowie,może ty Malinko masz jakiegoś dobrego,jeśli tak to plis o namiary bo coś niemam szczęścia do lekarzy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
izik27, mnie z kolei stanowisko psychologa się podobało:) Evelka, miło,że się odezwałaś:) Moje leczenie się trochę pogmatwało. Ostatnio (mies. temu) w wynikach wyszedł sporo podwyższony testosteron wolny i androstendion, który podwyższył się sporo od początku leczenia. Od mies. biorę nowe dawki leków, w tym Metformax 850 3x1, mam nadzieję,że dzięki temu androstendion spadnie. Nowe wyniki będę miała jutro lub pojutrze, w sob. mam wizytę u endo. Poza tym zaświeciła się iskierka nadziei, jestem po 1 zabiegu dep. laserowej twarzy, przede mną jeszcze 2 i kosmetyczka wróży całkowite pozbycie się problemu z tej partii. A powiedz, Tobie lek. zamienił Formetic na Metformax? Jak się czujesz? Ja od mies., kiedy to zaczęłam brać Metformax, mam mdłości, robi mi się niedobrze na myśl o jedzeniu. Bierzesz jeszcze jakiś lek na zbicie androgenów? smuciara, ja leczę się u endo. w Krk. Podaj mi swojego maila, to prześlę Ci namiary na moją lek.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwonka001
hej Malinko to ja pytałam o lekarza endo a nie smuciara,Malinko wyślij mi namiary na endo na maila jeśli możesz podaje maila ;ewajtis@onet.pl i wielkie dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
iwonka001, niestety z programów w TV zbyt dużo dowiedzieć się nie można o hirsutyzmie... Wiesz co,jeśli chodzi o depilację przed laserem, to 4 tyg. przed zabiegiem włoski można usuwać tylko maszynką. Ja dzień przed zabiegiem, wieczorem, usunęłam włoski, ale kosmetyczka i tak musiała je ogolić,bo były za długie. Warto iść z niewielkim zarostem,żeby w salonie można było ustalić przewidywaną liczbę zabiegów. Pozostałe zalecenia przed depilacją znajdziesz w internecie, ja już nie pamiętam;) Tak, mogę polecić endo. z Krk., proszę tylko podać maila:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
iwonka001, smuciara też pytała;) Ok, wyślę je dziś lub jutro, bo niestety mam tylko internet w kom. dzisiaj i niezbyt wygodnie mi się pisze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
iwonka001, wysłałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwonka001
dzięki Malinko odczytałam i napewno skorzystam jutro zadzwonie do lek.i dam znać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MissKate
Może pomyślcie o oczyszczeniu organizmu z toksyn i kamieni które tworzą się głównie w wątrobie. Polecam przeczytanie książki Niezwykle płukanie wątroby i woreczka żólciowego [Andreas Moritz]. Można sie z niej dowiedzieć ze większość naszych chorób bierze się z zanieczyszczenia organizmu. Nasze ciało to cały system powiązań, a medycyna konwencjonalna nie bierze tego pod uwagę tylko próbuje leczyć poszczególne części oddzielnie. Może warto by spojrzeć na siebie jako na całość biorąc pod uwagę również emocje z których głównie biorą sie wszelkie zaburzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hairy lady 25
ja jakies 6, 7 lat temu zauwazylam pierwsze wloski wokol brodawek, zaczelam je jedynie podcinac dzisiaj jest ich ok kilkunastu na kazdej piersi i oprocz brodawek zaczynaja sie pojawiac tez na calych piersiach :/ :/ od 3 mies biore tabsy anty i licze ze to cos pomoze, owlosienie na brzuchu gole golarka - mam zwykle jeden ciemny pas dosc dlugich i cienych wlosow :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka1
Różyczko dalej biorę Formetic, nie wiem czemu napisałam Metformax :D dalej taką samą dawkę i innych leków nie biorę na razie, a Ty bierzesz spironol? Widzisz jakieś efekty? Dobrze, że chociaż jest nadzieje w tym laserze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwonka001
Mam pytanie do Miss Katy jeśli możesz to napisz coś więcej o co ci chodziło z tymi emocjami od których biora sie rózne zaburzenia,powiem Ci że ja kiedyś się też nad tym zastanawiałam ale stwierdziłam że to niema sensu ale jednak coś w tym jest...,jeśli możesz napisz coś więcej co o tym myślisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Dziewczyny, odebrałam dzisiaj wyniki, jestem szczęśliwa:) Wszystkie androgeny+ PRL są w normie, nadal podwyższony jest tylko testosteron wolny (5,89 przy normie do 4,1). W ciągu zaledwie 2,5 tyg. leczenia androstendion wreszcie spadł z 6,19 do 2,0. Jestem oszołomiona lekko, nigdy takich wyników nie miałam. Ciekawa jestem co na to powie endo., może obejdzie się bez skierowania do kliniki:D Mam nadzieję, że niedługo i testosteron wolny spadnie , bo to on wg endo. jest winny mojemu hirsutyzmowi na twarzy zwłaszcza. iwonka0001, nie ma za co;) ewelka1, tak, ja biorę Metformax i Spironol. Spironol biorę już 4 mies., od mies. 50 mg. Czy widzę efekty? Na pewno włosy zaczęły wolniej rosnąć na rękach (przedtem depilowałam co 1,5 tyg., teraz mogę 3 tyg. nie depilować). Poza tym włosów nowych nie przybywa. To tyle jeśli chodzi o efekty niestety... Włosy rosną nadal mocne i czarne, jak to hirsutyzm- na udach, klatce piersiowej... Nie jest wesoło, myślałam, że przy takich wynikach będzie lepiej. Choć na pewno jest lepiej niż przed leczeniem, nawet nie chcę sobie przypominać, jak wyglądałam jeszcze 2 lata temu ;( Na twarzy jest chwilowa poprawa, póki co odrósł tylko meszek, ciemnych włosów nie ma, ale za 3 tyg. wg kosmetyczki znowu się pojawią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc :(
Malinowa_Róża, cieszę się bardzo, że Twoje wyniki są tak dobre :) Ja aktualnie mam 7 dniową przerwę od Diane, jednak już nie mogę doczekać się wtorku, kiedy znowu będę mogła zacząć ją brać.. Tak się tego wszystkiego boję... :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
gosc, dziękuję bardzo:) A powiedz, czego Ty się obawiasz? Co będzie po odstawieniu leków? Nie myśl o tym póki co... Z tego, co wiem, po leczeniu Diane, przechodzi się na łagodniejsze tabletki,ale wciąż się je bierze,więc niekoniecznie musi nastąpić nawrót hirsutyzmu.:) Ja nie myślę o tym,co będzie za kilka lat, bo i tak nie wiemy co nas czeka.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
gosc, dziękuję:) A powiedz, czego Ty się obawiasz? Tego, co będzie po odstawieniu Diane? Tego nie sposób przewidzieć... Z tego, co wiem, po leczeniu Diane, przechodzi się na lżejsze tabletki, ale nadal się je bierze, więc niekoniecznie musi być gorzej. Ale Twoje lęki rozumiem, sama je miałam, gdy zaczynałam walkę z hormonami.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka1
Cieszę się, że masz dobre wyniki :) No włosy nie znikną nagle, najważniejsze, żeby nie przybywało nowych. Też muszę sobie zbadać ten wolny testosteron a to ma jakąś fachową nazwę, czy po prostu wolny testosteron powiedzieć? :P No tak włosy po laserze, będą na razie odrastać, więc się tym nie przejmuj, po całej serii zabiegów dopiero będzie efekt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fionkaa
Hej Malinko fajnie ze leczenie pomaga i hormonki spadaja :) pamietam ze bralas tez leki na tarczyce i jak tam kontynulujesz te leczenie? jest jakas poprawa ? przytylas od lekow czy nie mialo ta na ciebie wplywu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
ewelka1, wolny testosteron to już jest fachowa nazwa:p Warto go zbadać, ja żałuję, że dopiero 2 mies. temu go pierwszy raz zbadałam. Mimo obecnie idealnego t. całkowitego, wolny jest dość wysoki. Dzięki, również mam nadzieję na zadowalające efekty po 3 zabiegach depilacji.:) fionka, ja dalej biorę Euthyrox, od 4 mies. 37, 5 mg. Od tego leku się nie tyje, ale od niewystarczającej dawki (np. w okresie skoków TSH) już tak. Ja obecnie nie tyję, ale też nie chudnę. W ciągu tygodnia na nowej dawce metforminy schudłam 1,5 kg i tyle. Teraz pilnuję diety opartej na niskim IG i waga ciągle stoi w miejscu. Na innych forach piszą niby o chudnięciu na Euthyroxie, ale znam też os., które schudły dopiero po odstawieniu go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fionkaa
To fajnie ze waga ci nie skacze ja tez wczoraj ogladałam ten program i sie przestraszylam jak dziewczyny przytyly po braniu hormonow stad bylo moje pytanie. Ty Malinko masz niedoczynnoc tarczycy? u mnie to chyba bardziej podchodzi pod nadczynnosc bo mam niedowage i jestem chuda jak szkapa i nic a nic nie moge przytyc ;/ i boje sie troche ze zamiast skoczyc troszke na wadze to sie roztyje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×