Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agniesha

jak nauczyć się okazywać uczucia? czy jest to wogóle możliwe?

Polecane posty

mam taki ogromny problem, który dręczy mnie odkąd pamiętam i jest bardzo uciążliwy w życiu codizennym. Otóż nie jestem nauczona okazywac uczyć drugiej osoobie, nie potrafie tez mówić o tym co czuje, nie potrafe tego \'udowodnic. Jesczze do niedawna było to coś dla mnie normalnego, ze nie pokazuje sie uczuc w mojej rodzinie, ze tego nie otrzymuje od innych to tez nie potrafie tego dawać, ale teraz spotykam sie z chłopakiem z którym jestem barzdo szczesliwa tylko teraz mój problem przeszkadza i mnie i jemu. boje sie ze przez to ze jestem taka zimna jesli chodiz o uczucia moge go stracic. czy mozecie mi pomóc, doradzic w jaki sposob mozna to naprawic, czy wogole mozna cos w tej sprawie zrobic, bo dluzej nie chce tak zyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaaaaaaaaaa
Porozmawiaj wprost z chłopakiem, jeśli będziecie wiedzieli czego chcecie to łatwiej to realizować. Mi tez było trudno, wydawało mi się, że nie potrafię, z czasem samo przyszło, zaczęłam od rozmów, przytulania (strasznie lubię się przytulać, ale tylko ze swoim mężem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co jeszcze mozecie poradzic
??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość averia-prawdziwa
najlepiej wyrazisz uczucia szeroko rozkładając nogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaaaaaaaaaaa
Ale uczucia, idź se gdzie indziej bo powietrze psujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość averia-prawdziwa
Jestes prawiczką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez tak mialam
Mysle,ze jezeli naprawde zdecydujesz sie zmienic i chcesz to zrobic to jest to mozliwe. Czeka cie dluga droga i walka z wlasnym ego,ale to jest mozliwe...Bardzo pomaga taniec,obcowanie z dziecmi i zwierzetami. Mam na mysli wczuwanie sie w sytuacje a nie powierzchowne kontakty...Taniec- taki ktory uwalnia emocje a nie dyskotekowe bumtarara. Mnie tez pomogl kontakt z ludzmi innymi "kulturowo". Moim zdaniem Polacy sa raczej chlodnym narodem,dotykamy sie i calujemy malo. A naprawde warto...ja moge powiedziec ze odkad zaczela sie ta moja metamorfoza...jedno zdanie - wiem co to znaczy CZUC ,wiem co to ZYC naprawde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dużo pytaj... np: pytaj jak ktoś się czuje... i słuchaj... obserwuj... naucz się też brać... zobacz jakie to jest przyjemne, gdy ktoś Cię przytula... będziesz wtedy znała wartość bliskości - będziesz chciala to odwzajemniać... dużo rozmawiaj... i pamiętaj, żeby czasami bawić się jak dziecko. powaga bywa w uczuciach śmiertelna... podoba mi się sugestia o zabawie ze zwierzętami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macie jeszcze jakies
pomocne rady jak stac sie osoba bardziej otwarta w okazywaniu uczuc????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajla
czesc agniesha :) wiesz jak przeczytalam twoj post, to jakbys wyjeła mi to z ust. Chyba jestesmy bardzo podobne wewnętrznie, tzn pod wzgledem uczuc i ich wyrazania. Tez nie jestem nauczona okazywania ich, i zawsze to bylo dla mnie normalne, w mojej rodzinie ten temat nie istnieje. Tez poznalam chlopaka i wetdy dopiero to do mnie dotarło, ze cos jest nie tak. To znaczy on dał mi to do zrozumienia, ze jestem chlodna, ze czuje sie tak jakby mi na nim nie zalezało. A zalezalo mi bardzo, tylko nie potrafilam tego pookazac. Teraz po około roku moge powiedziec ze juz jest lepiej. ale i tak nie tak dobrze jakbym chciala.Czuje to w środku, ale z uzewnętrznieniem juz gorzej.Jak sie czesto spotykam z nim, to jest coraz lepiej, ale jak mamy jakąś przerwe i przebywam wiecej w domu, to wszystko zaczyna sie cofac...Tak sobie mysle ze to zmieni sie dopiero jak zamieszkam juz samodzielnie, bo w domu nie zanosi sie na zadne zmiany, moi rodzice nie kumają tego ze nalezy rozmawiac o uczuiach, o tym co czujesz itp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brvk
Ja mam to samo. ciągle jak na huśtawce,jak sie widzimy to jest git,potem znowu powrót do punktu wyjścia.najgorsze, ze często sama mam wrażenie że to moja wina i nie rozumiem dokladnie tej drugiej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaadsd
I tak nie jest z wami az tak zle.ja mam kolezanke ktora jest zimna jak lod!nigdy nie byla z zadnym facetem chociaz jest ladna i fajna dziewczyna,ale kiedy tylko jakis sie do niej zbliza to ona sie odsuwa,zbywa go.nie umie nawet przyjac komplementu jak ktos jej mowi,ze ladnie wyglada od razu sie oburza i szuka w tym jakiegos zartu.kiedy faceci ja dotykaja to jej mina wyglada tak jakby jej bylo niedobrze.nawet dla rodziny i znajomych nie potrafi byc ciepla i mowic im wprost co czuje.kiedy jest z facetem sam na sam to cos ja paralizuje i nawet nie umie spojrzec mu w oczy i caly czas jest spieta.kiedys jeden facet ja pocalowal na imprezie,a jej usta po prostu sie nie ruszaly.martwie sie juz o nia bo to wedlug mnie nie jest skromnosc czy niesmialosc tylko jakis wrodzony wstret do konatkow szczegolnie fizycznych z innymi ludzmi.marzy sie jej miec chlopaka,ale obawiam sie,ze zaden nawet najbardziej zakochany nie wytrzymal by z dziewczyna ktora nie daje sie trzymac za reke a na komplement odpowiada milczeniem i kwasna mina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odswiezamm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odswiezam temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mióść jest najlepszą
nauczycielką ale warto czasem poczytać - w księgarnaich jest wiele poradników psychologicznych również na podobne tematy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie książki w tym temacie możecie polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×