Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość grubamama

Spadek wagi po porodzie

Polecane posty

Gość grubamama

Witam wszystkie mamy. Jak było w Waszym przypadku z tą wagą po porodzie, tzn ile i jak długo gubiłyście ciążowe kilogramy? Czy karmienie piersią jest gwarancją na częściowy spadek wagi? Ja podczas ciąży przytyłam prawie 30 kg ( to chyba patologicznie dużo) Czy miałyście podobny problem? jeśli tak to proszę o rady jak pozbyć się szybciutko zbędnego balastu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość schudłam
ja przytyłam trochę mniej bo 20kg. Przed porodem ważyłam 70 od razu po spadło mi gdzieś z 5. Byłam przerażona ale przez kolejne 3 tyg waga szybciutko leciała w dół, do 55(czyli 10kg!). Moim zdaniem nie najgorzej. POźniej to już znacznie wolniej, przez kolejne 2 miesiące tylko 2kg. Chciałabym jeszcze ze 2-3 ale to już jak przestanę karmić. Nie stosowałam żadnej diety jakoś tak samo poszło. Powodzenia w walce z kilogramkami ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewda
Ja w czasie ciąży przytyłam 15kg. Moja waga z przed ciąży 44. Zawsze byłam osobą aktywnie spędzającą czas. Nawet w ciąży pracowałam do 7 miesiąca. Niestety z racji wykonywanej pracy, konsultant handlowy w salonie Orange, zostałam wysłana przez szefa na chorobowe. Dlaczego??? Bo wyglądałam mało estetycznie z brzuszkiem!!! Idiotyzm. Odpoczęłam więc te trzy miesiące w domu. Po porodzie w szpitalu zgubiłam już 10kg, co było dla mnie szokiem , że poszło tak łatwo. Dodam , że miałam niestety cesarkę bo odkleiło mi się łozysko. Po czterech miesiacach od urodzenia synka ubyło mi jeszcze 3 kg na wadze. Powiem szczerze opieka nad dzieckiem sprawia, że kilogramy gubi się tak jakoś. Ale jedno czego zgubić nie mogę to brzydka fałda skóry na brzuchu, która za cholewcię nie chce się zejść. A do ćwiczeń niestety mam słomiany zapał :(( Pozdrawiam ciepło :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewda
Może któraś z Was wie co zrobić z nieciekawą skórą na brzuchu, o ktorej pisalam wyżej. Pliss bardzo mi zależy na Waszych radach :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *olik
w ciazy przytylam 25 kg tak jak ty karmilam piersia po trzech miesiacach wazylam 7 kg mniej niz przed ciaza czyli 46 kg przy wzrocie 170 kg i nie moglam przytyc chociaz probowalam :) nie stosowalam zadnych diet ( jadlam jak matki karmiace) i cwiczen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja w czasie ciązy przytyłam
25 kg.Po powrocie ze szpitala wazylam już 11 kg mniej co było dla mnie pozytywnym sozkiem :) Kolejne kg gubiłam stopniowo(nie karmilam piersią).Do wagi sprzed ciązy wrócilam w ciągu roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewda
Ale co zrobić z brzydką skórą brzucha????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandran26
ja przytylam 8 kg w ciazy przed ciaza wazylam 51 kg a po ciazy 43 i juz nie moge przytyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja marudziłam
ja przytyłamw ciazy 14 kg po powrocie ze szpitala zostało mi do zgubienie a 6 kg i zgubilam wciagu 2 miesiacy nadal chudne karmie piersia jem wszystko i duzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę ze to spawa indywidualna. Ja przytyłam 22kg, a juz po 4 miesiącach ważyłam o 5kg mniej niż przed ciążą:o. Karmiłam tylko i wyłącznie piersią do końca 5 misiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik0604
Przed ciążą ważyłam 57 kg. przez całą ciąże przytyłam 15 kg. A już tydzień po urodzeniu mojej księżniczki moja waga spadła do 61 kg. Do zgubienia pozostało mi tylko 4 kg :) Wszystko zależy od organizmu mamy. Ja byłam jak bańka pełna wody. Nie mogłam zginać palcy u stup bo były tak opuchnięte i czułam jakby były drętwe :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na skore kremy i sport! i zdrowe odzywianie, skora sie w swoim czasie skorczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja 3 tygodnie po porodzie ważyłam już tyle co przed ciążą. W ciąży przytyłam 9kg. Karmię piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata999
Ja podczas ciąży przybrałem 34 kg, po pierwszym miesiącu po porodzie było już tylko 9 kg więcej a obecnie po 4 miesiącach waga z przed ciąży. Karmiłam piersią przez trzy miesiące, potem wróciłam na studia wiec nie było jak. Byłam po cesarce więc nie ćwiczyłam, tylko spacerki z wózkiem, teraz jeszcze raz w tygodniu basen na uczelni, diety też nie trzymałam. Pobiłam jakiś rekord? :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska9118
Ja przytylam w ciazy 10 kg, po powrocie ze szpitala na wadze bylo 7 kg mniej, a tydzien po waze tyle ile przed porodem. Jestem w szoku, ze brzuch wyglada calkiem dobrze,choc wiadomo ze macica jeszcze powiekszona. Takze dziewczyny, wydaje mi sie ze zdrowa dieta i karmienie piersia to klucz do sukcesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed ciąża 64kg, w dniu porodu 75kg. Dzisiaj 3 miesiące po porodzie 59kg. Bez diety ćwiczeń tylko kp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jasne nagle wszystkie maja idealne sylwetki i cudem waza mniej niz przed ciaza.Ciekawe bo ani na ulicy tego nie widac ani na plazy po prostu co druga ma nadwage.Bylam ostatnio z dzieciakami w aquaparku i specjalnie obserwowalam kobiety z dziecmi.Powiem szczerze wiekszosc jest po prostu otyla.Brzuch sie wylewa boczki straszne nie mowiac o rozstepach i cellulitisie.I jeszcze ubiora stroje dwuczesciowe i chodza po tym basenie jak ksiezniczki.Pytam sie w takim razie gdzie te wszystkie kobiety ktore sa bardziej idealne po porodach niz przed? Na kafe to wszystkie piekne zadbane szczuple z wysportowana sylwetka i do tego obrzydliwie bogate ale nijak ma sie to do rzeczywistosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w obu ciazach przytylam po 14kg po 1 waga spadla mniej o 3kg niz przed ciaza ale po ponad roku na diecie i z cwiczeniami cialo wrocilo do normy z dodatkim w postaci rozstepow na brzuchu:/. Druga ciaza maly ma 11 m-cy do wagi sprzed ciazy brakuje jeszcze 1kg ale niestety skora wisi i na to trzeba znow cwiczen i czasu ale bede walczyc ; ) kazde cialo jest inne inaczej w ciazy przytyje i inaczej to spali badz nie... wiec niema co sie porownywac bo to bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W ciąży przytyłam 10 kg, co prawda już w domu ważyłam tyle co przed. . . Ale po upływie trzech miesięcy od porodu waga wciąż ta sama mimo diety mamy karmiącej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W pierwszej ciazy przytylam od 48 do 66kg. Zaraz po porodzie wazylam 56 a trzy tyg pozniej 53. Potem chudlam powoli, gdy dziecko mialo 2 lata doszlam do48kg. Przez tabsy anty przytylam do 55, w drugiej ciazy do porodu juz mialam72. Po porodzie zeszlo od razu 12kg. Jestem rok po i waga stoi... Caly czas waze 59, w porywach do 60. Nie wygladam zle, ale tez nie wbijam sie w ciuchy sprzed ciazy. Widywalam duzo mam co wszystko sie im wylewalo z za malych ciuchow. Gdyby jeszcze dostosowaly ubior do ksztaltow to ok. Ciuchem mozna wiele zatuszowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona

W pierwszej ciąży przybrałam na wadze ok. 18 kg, z 60 kg do niecałych 80 kg, nie ważyłam się bezpośrednio przed porodem. Za nic w świecie nie mogłam później zejść poniżej 67 kg, dieta, ćwiczenia, a waga jak zaklęta stala w miejscu. Druga ciaza po 6 latach: na starcie właśnie te 67 kg, w dniu porodu 82 kg, dziś po 9 tygodniach waga 68 kg, bez żadnego wysiłku, tylko karmiąc piersią. Ciekawa jestem, czy tym razem uda mi się zbliżyć do wagi sprzed pierwszej ciąży, trzymajcie kciuki. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona

W pierwszej ciąży przybrałam na wadze ok. 18 kg, z 60 kg do niecałych 80 kg, nie ważyłam się bezpośrednio przed porodem. Za nic w świecie nie mogłam później zejść poniżej 67 kg, dieta, ćwiczenia, a waga jak zaklęta stala w miejscu. Druga ciaza po 6 latach: na starcie właśnie te 67 kg, w dniu porodu 82 kg, dziś po 9 tygodniach waga 68 kg, bez żadnego wysiłku, tylko karmiąc piersią. Ciekawa jestem, czy tym razem uda mi się zbliżyć do wagi sprzed pierwszej ciąży, trzymajcie kciuki. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Po obu ciazach została mi pamiatka w postaci 2 kg. Po pierwszej ok, bo w sumie miałam niedowage, ale po drugiej juz mogloby nie byc.  W poerwszej przytylam z 54 do 67,5 i szybko zeszło mi do 61, potem za nic nie mogłam zejść poniżej 60. Dopiero po 7-8 mies waga sama spadła do 56, nic nie robiłam,  bo wcześniej nic nie pomagało, po 2 tyg restrykcyjnej diety zeszlo mi 0,2 kg..  Przy drugiej ciąży było podobnie. Chyba po prostu organizm się ogarnął po karmieniu,  hormony itp i wszystko wróciło do normy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ada

Ja w ciąży przytyłam 25 kg, w sześć tygodni na diecie eliminacyjnej tzn bez mleka, jajek, glutenu, surowych warzyw- właściwie to jadłam tylko ziemniaki i marchewki, wołowiny i cielęciny, zero przypraw tylko sól zostało mi +2 kg. A były takie momenty, że jak patrzyłam na to żarcie to miałam ochotę się porzygać więc nie jadłam wcale i pokarm mi zanikł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ada

Teraz karmię samym hydrolizatem, bo niestety albo stety nie mam mleka i nareszcie mogę zjeść chleb 🙂 i nareszcie mam siłę na coś więcej niż tylko podstawowe czynności dnia codziennego a moje dziecko jest zdrowe i najedzone. Pozdrawiam mamy małych alergików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×