Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ANGELA

pikle z ogórków

Polecane posty

Czy macie może jakiś sprawdzony przepis na pikle z ogórków? Będę dzisiaj robić pierwszy raz i mam tylko jeden (nie wiem czy dobry) przepis: dojrzałe ogórki ocet i woda, w proporcjach 1:5 Na 3 litry zalewy: 6-8 płaskich łyżeczek cukru, 5 dag soli, 2-3 łyżeczki gorczycy, ziele angielskie Ogórki umyć, obrać, pokroić, przesypać solą i zostawić na 12 godz. Następnie odcedzić na sicie i przełożyć do czystych słoików. Z wody, cukru, gorczycy i octu przygotować zalewę. Gorącą zalać ułożone w słoju ogórki. Do każdego słoja dodać kilka ziaren ziela angielskiego, po czym słoiki szczelnie zamknąć i pasteryzować około 30 min. Jeśli macie jakieś inne przepisy, będę wdzięczna:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jeden znalazłam, trochę inny: Jesienne, dobrze wyrośnięte, dojrzałe ogórki umyć, obrać, usunąć gniazda nasienne , pozostawiając tylko twardy miąższ, który pokrajać w długie paski. Na 1 kg obranych ogórków należy wziąć 5 dkg soli. Przesypać ogórki i pozostawić w kamiennym garnku na 24 godziny. Następnie odsączyć z solanki , układać w wekach i wlewać zalewę o składzie: szklanka przegotowanej wody, szklanka 6% octu, kilka ziaren gorczycy, ziela angielskiego i pieprzu, 2-3 liście laurowe. Po dwóch dniach należy zalewę zlać i zagotować, dodając na 2 szklanki płynu łyżkę cukru i szklankę 6% octu. Po zagotowaniu gorącą zalewą ostrożnie napełnić słoje z ogórkami, zamknąć je i pasteryzować pół godziny. Te pikle są dość ostre w smaku, kto lubi mniej kwaśne, zmniejsza ilość octu. Ja będę robić pikle nie przekrajając wzdłuż, tylko w poprzek:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrzucę troszkę papryki i cebulki, będą miały lepszy aromat:-) A czy wrzucić kawałeczek czosnku? I czy faktycznie pasteryzować aż 30 minut? (Słoiki mam 0,5l i 0,75) Mam nadzieję, że jakaś bardziej doświadczona kucharka niż ja, tu coś wpisze:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i ja tych ogórków nie będę obierać, wymoczę, wymyję i pokroję:-) Dobra, następny wpis dla Was;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hana
Angela mój małżonek od lat robi pycha pikle i ten pierwszy przepis jest prawidłowy mam na myśli proporcję 1:5 czyli 1 szklanka octu na 5 szklanek wody bo to najważniejsze z tym octem ale co najważniejsze MUSISZ JE OBRAĆ ze SKÓRKI i WYDRĄŻYC pestki bo inaczej to nie będą Zadne pikle tylko normalne konserwowe ogórki ze skórą i 30 min zagotowywania to trochę za dużo ja gotuje 15 min ale to mniejsze słoiki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hana, dziękuję pięknie za odpis:-) I tak, to mają być takie niby konserwowe:-) Bo ja ich nie kroję wzdłuż, tylko w poprzek, tak po skosie:-) Dlatego nie wydrążam ich, bo byłyby to takie kółka z dziurką w środku:-) W sklepach to co chcę zrobić ma na etykiecie napis pikle;-) I też mają skórkę. A że bardzo nam one smakują, chciałam zrobić podobne:-) Te 30 minut właśnie wydawało mi się trochę dziwne, dziękuję raz jeszcze:-) Będę wdzięczna jeśli doradzisz mi jeszcze czy dodoawać czosnku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze - sprostowanie:-) W przepisie, który podałam jako pierwszy miałąm napisane, że poniższe proporcje dotyczą nie 3 litrów, a 3 szklanek zalewy. Ale teoria sobie, a moje pikle (już zrobione) sobie. Czyli trochę zmieniłam ten przepis:-o Bo wydawało mi się, że proporcje są tam trochę zachwiane:-o Ale nie mam na to żadnego potwierdzenia, więc działałam trochę \'po omacku\':-p Jeśli macie własne dokłądne proporcje na zalewę (woda, ocet, sól, cukier), to bardzo proszę o wpis:-) Niby już za późno, bo ogóreczki zrobione, ale dla własnej pewności chciałabym wiedzieć:-) Dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dodaję rownież czosnek- ok. ząbka na słoik i zalewę robię nieco słodszą-ogórki mają wowczas delikatniejszy smak.Kiedys mialam przepis podobny do pierwszego podanego tu na topiku, ale nie dalo sie ich jeść- były \"dzikie\" i niesmaczne, ale to tez kwestia upodobań kulinarnych i gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podnoszę temat aby: - dodać sobie do obserwowanych - i spytać czy może ktoś dodał (lub potrafi znaleźć) temat z sierpnia/września, w którym robiłam saałatkę szwedzką z ogórków... Wiem, że taki był, ale nie potrafię znaleźć:-( A sałatka wyszła taka smaczna, że musze odzyskać swój przepis z cafe:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shira3
ja kiedys robilam pikle i wyszly mi jakies miekkie przepis byl jak wyzej u angeli co moglo byc powodem? czy wam wychodza jedrne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bożi
pikle takjak paprykę i ogórki konserwowe należy gotować nie dłużej niz 5, 10 minut od zagotowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irkaka
Ja natomiast robię pikle z przyprawą curry,przygotowanie ogórków podobne, a zalewa to szkl.cukru szkl.octu łyzeczka curry ziele i gorczyca po troszeczku.Są dosyć ostre ale pycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnaim
Bravo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robie takie pikle: 2,5 kg ogórków umytych i pokrojonych w ciut grubsze plasterki 4 łyżeczki soli kamiennej bez jodu Ogórki i sól wymieszać i pozostawić na 6 godzin,po tym czasie zlać sok,posypać chili (w pierwotnym przepisie jest podana 1 łyżeczka , ja daję 1/2 łyżeczki) ,dodać czosnek przeciśnięty przez praskę( 1 główka).Dodać do tego 9 łyżek gorącego oleju.Wymieszać.Następnie dodać gorący wywar z 1 - 1,5 szklanki octu ,30 dkg cukru,30 dkg miodu.Wszystko razem wymieszać i odstawić na 12 godzin.Nakładać do słoiczków (po dżemach)Pasteryzować 20 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek_s
Pytanko do margolka66 Czy nie lepiej by było , po odcedzeniu ogórków poukładać je w słoikach, i zalać je zagotowaną zalewą z wszystkimi przyprawami (chili ,czosnek przeciśnięty przez praskę( 1 główka), 9 łyżek gorącego oleju, 1 szklanki octu ,30 dkg cukru,30 dkg miodu) . ## [Tak robię z papryką tylko bez chili i zasypywania solą ]##

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek_s
Dziś przymierzam się do robienia pikli i na pewno spróbuję te z chili .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pikle z mego przepisu najlepsze wychodzą robione ściśle wg przepisu jaki podałam.Też próbowałam go kiedyś "przekombinować" i wyszły dużo gorsze.Ten przepis polecam,są naprawdę smaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×