Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość LOLAAA

HERBATKI ZIELONE CZERWONE BIAŁE

Polecane posty

Gość LOLAAA

Słuchajcie, macie jakis pomysł na słodzenie herbatek zielonych białych i czerwonych? Oczywiscie cukier nie wchodzi w gre , bo jakos sie nie komponuje moim zdanie, nawet trzcinowy Lubie niesłodzone, ale czasami tez mam ochote pokombinowac np. słodze miodem z dodatkiem suszonych owoców - pycha Ktos ma inne propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miod :) naturalny, zdrowy cukier :) uwielbiam herbaty, zwlaszcza czerwona, i uwielbiam gorzkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LOLAAA
Ja tez uwielbiam, nie ma porównania do herbaty czarnej :) Miodem słodze chociaz czamai pije gorzkie tak pół na pół a robiłas kiedys mieszanki z róznych herbatek? są tego dobre efekty czy nie bardzo? wie ktos moze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LOLAAA
Jesli są tu koneserzy tego typu herbat to zapraszam Ewentualnie jesli był juz taki topik to poprosze o jego podrzucenie Może wymienmy sie magicznymi mieszankami na pyszne herbatki Kiedys w jakiejs restauracji piłam taka mieszanke róznych i była rozkoszna a oprócz tego wszelkie rady co do picia takich herbatek, pomysły , wskazówki co do parzenia itd. ZAPRASZAM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LOLAAA
-----> cicha woda, to prawda, zielonej faktycznie nie słodze, te lubie pic z odrobiną soku z cytryny , bo zielona jest taka orzezwiająca w sam raz na poranek :) czerwona jest dobra ze szczypta imbiru mniam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zieloną powinno się pić rankiem bo wypłukuje do 60% toksyny z organizmu dlatego też sie jej nie słodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz, ja nie slodze zadnej, bo mnie po prostu muli, a smak czerwonej po prostu uwielbiam i nie smialabym go zniszczyc cukrem :P pilam kiedys zielona z grejpfrutem, tzn, taka specjalna mieszanka kupiona w herbaciarni :) a i jeszcze zamiast cytryny limonka lub mandarynka :) mniammmmmm mam fiola na punkcie herbat :) pije po kilka dziennie, nawet latem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam w domu ok 30 herbatek do wyboru i szlag mnie trafia jak ktoś mówi ,na pytanie - \"jaką ci zrobić?\" -\"wszystko jedno\":-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LOLAAA
Ja uwielbiam białą a zielonej z limonka ani mandarynką nie próbowałam, przetestujemy :) Tez mam fioła na ich punkcie I lubie całą celebracje z tym zwiazana - czajniczek, porcelanowa filizanka , miód w takim spodeczku albo soczek z cytruny rozkosz dla ciała duszy i oczu ech.moze przesadzam, ale tak to juz u mnie jest :) piłyscie białą herbate z pędami bambusa ? pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LOLAAA
kurde, miałam jakies problemy z wejsciem na kafe..... Ja najbardziej lubie białą , po prostu uwielbiam a zielonej z mandarynka czy limonka nie próbowałam - przetestujemy :) Tez mam fioła na punkcie herbat dla mnie to prawdziwa celebracja - porcelanowy czajniczek, filizanka, spodeczek do miodu lub soku z cytryny Rozkosz dla oczu duszy i ciała ....moze przesadzam...ale tak to juz u mnie jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez nie moglam wejsc :O ale juz jestem :P u mnie to moze nie celebracja, ale bardzo lubie herbate i jedyne co, to mam fiola takiego, ze jak jestem w domu to pije herbate tylko z moich osobistych kubkow i kazdy jest zielony :P i kurcze co kubek to ta sama herbata inaczej smakuje :P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LOLAAA
chyba z wrazenia zrobie sobie czerwona , zrobiłam sobie ochote... chociaz juz troche pozno jak na herbate z teiną , lepiej bym owocową chyba wypiła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LOLAAA
hehehehe, fajne pytanie :) jak smakuje :) jest najłagodniejsza ze wszystkich jak dla mnie a posłodzona rozdrobnioną suszoną figą z ociupinką miodu jest cudowna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gorąca jest dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też chciałam spytać
jak smakuje biała herbata ale widzę, że już jest odpowiedź. a powiedzcie jak prawidłowo parzyc zieloną herbatę ? bo słyszałam że w zalezności od temperatury wody jaką sie zaleje herbate może mieć działanie pobudzające bądź uspakajające i że nie powinno się zalewać wrzątkiem. kto wie jak sie ja parzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Walba
Witaj Lolaaa! Ponieważ nie lubisz słodzić cukrem, to mam dla ciebie ropozycję. Oczywiście sprawdzoną prze zemnie. 3łyżki korzeni lukrecji (kupisz w sklepie zielarskim) 0,5 l wody Sposób wykonania: korzenie zalewasz zimną wodą na noc. Nastepnego dnia gotujesz na małym ogniu 20 min. Po ugotowaniu przecedź. Przechowuj w słoiczku w lodówce przez kilka dni. Korzenie można gotować bez moczenia, wówczas trochę dłużej musisz pogotować. Proponuję Ci też, 1 łyżeczkę na szklankę herbatki. eśli chodzi o mnie, to jedna łyżeczka jest za dużo.Słodzik ten możesz używać także do ciast i deserów. Jest naprawdę tani. Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Walba
Odpowiem jak prawidłowo parzyć zieoną herbatę. Bez względu czy jest to herbata w torebeczkach czy z liści parzy ją się wzątiem, i nie dłużej ja 35-45 sekund. Po tym czasie herbata zielona nabiera gorziego i cierpkiego smaku. Ponadto ten czas gwarantuje nam że do herbaty uwolniła się bardzo mała ilość taniny (garbników), która jest bardzo niezdrowa - trując dla organizmu. Herbata zielona ma najmniej taniny. Powiem szczerze, moja rodzina od kilku już lat pije tylko i wyłącznie zieloną herbatę. Nie jestem zwolennikiem innych ze względu na dużą zawartość taniny. A jak chyba wiecie tylko herbata zielona zawiera związki zwane polifenolami, które chroni9ą nas przed rakiem. Jeśli chodzi o działania pobudzające i uspakające, to znajdziesz je w herbatach ziołowych. Nie znajdziesz tych właściwości w herbatach zielonych, czerwonych itd. Przepraszam ale za bardzo się rozpisałam Nie traktujcie tegoopisu jako straszaka, lecz jako ciekawostkę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witaminka C
Walba, czyli mam po 30 sekundach z zegarkiem w reku wyciągnąc torebke ze szklanki? a czy mozna ja zaparzyc potem drugi raz tez na te kilka sekund? ja znam inną wersje, wg chińczyków niby parzy sie herbate od 1-3 min nie wrzatkiem tylko od 65-90 stopni, nie wiem juz jak ja parzyc w takim razie, a chce zeby wszystko co zdrowe mi dostarczala bo po to ją pije własnie, widze że każdy ma inna metode i sie mozna pogubić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Walba
Witaminko, bez pzresady, nie z zegarkiem w ręku. Zwyczajnie, na wyczucie zaparzaj herbatę. Trening czyni mistrza. Jeśli chodzi o drugi raz zaparzania herbaty, to napewno nie zieloną - ona się nie nadaje do ponownego parzenie, jest za słaba. Natomiast czerwoną , czarną możesz jak najbardziej parzyć drugi raz. Chińczycy , Hindusi parzą 1-3 min w 95 stopniach, ale weź pod uwagę, że oni mają dużo zdrowszą wodę jak my, nie jest tak zachlorowana, nie ma tylu bakteri itd. Chyba wiesz, że większość bakteri zawartych w wodzie dopiero ginie podczas podgrzewania w 100 a nawet więcej stopniach. U nas taką temperaturę parzenia możesz uzyskać w ekspresach do kawy lub herbaty. Inaczej zostaje Ci gotowanie wody w czajniku z termometrem w ręku. Wyżej pisałam jak parzyć herbatę zieloną żeby była zdrowa. Tanina zawarta w herbacie (najmniej jej ma zielona i czerwona) jest nie zdrowa, a najkrócej mówiąc uwalnia ona kwas galasowy. Kwas ten hamuje łaknienie i utrudnia przyswajanie skladników pokarmowych, dlatego też zaleca się spożywać mniejsze ilości . Herbata zielona czy czerwona posiada taniny mało (10-20%), a w przypadku zaparzania krótkiego (35-45 sek lub w ekspresach) jeszcze mniej.Dlatego też, Witaminko wybór należy do ciebie. Życzę zdrowia. Odpisz co postanowiłaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witaminka C
Walba, dzięki że odpisałaś, postanowiłam że będę parzyć herbatkę Twoim sposobem, Twoja wypowiedz jest bardzo przekonująca i bardzo dobra, dzieki jeszcze raz za podanie Twojego sposobu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o zaparzanie zielonej herbaty po raz drugi to jest to jak najbardziej wskazane. A co lepsza- powinno się pić tylko po ponownym zapareniu (wtedy jest to lepsze dla organizmu). Najlepiej to się robi tak: ja zalewam herbatę zieliną gorącą ale nie wrzącą wodą, po chwili odlewam wodę i zostawiam same liście (bo liściasta jest lepsza niż w torebkach) po czym zalewam znowu. PYCHA. Wszędzie bębnią o takim sposobie picia zielonej herbaty. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdynia
polecam roiboos slodfzona miodzikiem gryczanym lub wrzosowym.pyyyyyyyyyyyyyyyyyycha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbacianiasta
ja osobiście uwielbiam herbate czerwoną, jest on zdrowa to wiadomo i bardzo dobrze wspomaga odchudzanie więc polecam ją:) Ostatnio postanowiłam zakupić herbate czerwoną prasowaną w kostkach i jest meeega! tj. firma chińska " YUNNAN HAICHAO" czy ktoś z Was ją pije?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bardzo lubie i czesto pijam zielona i czerwona herbate.kupuje w sklepach herbacianych na wage smakowe. tak jak ktos wyzej napisal japonska swiatynia- zielona herbata ze sklepu swiat herbat i kaktusowa tez nie jest zla.kupuje tez w sklepie kolonialnym. w zeszlym roku mieli przepyszna mieszanke zielonej o nazwie przysmak mikolaja,a z czerwonych z tego sklepu polecam ananas w karmelu zurawina gruszka ....pyyyyychotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czemu ci nie pasuje cukier do czerwonych i zielonych herbat. Ja piję ciągle czerwoną herbatę i słodzę ją cukrem zwykłym, brązowym, lub miodem. Bardzo to pasuje. Nie lubię pić gorzkich herbat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×