Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rda

Czy w ciąży można brać Zyrtec?

Polecane posty

Gość gość AgA
Ja biorę w czasie ciąży Zyrtec ... bo biorę go cały czas ... a alergia to by mnie zajechała ... tym bardziej ze jestem uczulona na trawo-zboże ... a teraz doszedł mi kot. Druga moja ciąża i biorę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie brałam, wolałam się meczyc z alergia niz truc dziecko lekami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem po rozmowie z moim lekarzem ginekologiem, mam okropne uczulenie w czerwcu i lipcu na pyłki - do tego stopnia że nie umiem normalnie funkcjonować- poza tym w ciąży zaczęły mi się od tego wszystkiego duszności i trudności w oddychaniu - lekarz zalecił zyrtec mówiąc, że lepiej tak niż doprowadzać do astmy - mogę brać max 2 dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie tą kwestię wyjaśnił alergolog i ze względu na alergię na roztocza (objawiającą się w okresie jesienno-zimowym) zalecił w tym okresie brać po pół tabletki. U mnie ta dawka wystarczy, a dzięki temu uniknę katarów, przeziębień i nie będę tak podatna na infekcje (bo bez zyrtecu niestety łapię wszystko). Do tego w okresie letnim mogę brać doraźnie w razie innych alergii. Lepiej brać zyrtec niż leczyć powikłania po chorobach, czy doprowadzić do astmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hildegardab
Dziewczyny, sprawdźcie, zanim napiszecie na forum jakąś bzdurę! ZYRTEC JEST DOZWOLONY W CIĄŻY, MA OBECNIE KATEGORIĘ B. Pewnie, że jak nie ma potrzeby, to się nie bierze, ale to nie jest tak, że kobiety w ciąży niczym nie wolno leczyć! Zyrtec jest na rynku bodajże od 30 lat, już przebadany dokładnie. Loratadyna też ma kategorię B. Pozdrawiam. Aha, kategoria C oznacza, że wolno podawać lek, jeśli jest to konieczne i korzyści dla matki przeważają nad ryzykiem u płodu. Jak matka choruje, to w większości przypadków te korzyści przeważają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie leki przeciwalergiczne możesz stosować w ciaży? – W ciąży nie stosujemy żadnego leku z grupy C i szukamy środka o podobnym działaniu w grupie leków z kategorii B – podkreśla dr Janusz Czarski. –Leki przeciwhistaminowe w kategorii B, czyli dopuszczone do podawania w ciąży, to Claritine (loratadyna) oraz Zyrtec (cetyryzyna) i jego odpowiedniki: Allertec i Amertil. Preparatem z kategorii C, czyli zabronionym w ciąży, jest np. Telfast (feksofenydyna) – ze względu na wąski margines bezpieczeństwa w porównaniu z poprzednią grupą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wolno brać leków na alergię w ciąży? Miałam takie podejście i doprowadziłam się do takiej infekcji skórnej (mam alergie skórne), że wylądowałam na antybiotykach (ponad miesiąc) i na sterydach doustnych + sterydy i antybiotyki w maściach. Oczywiście do tego musiałam brać antyhistaminowe. Uczcie się na moich błędach i konsultujcie z alergologiem objawy alergiczne w ciąży, różnie bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kgc

Jasne ze mozna brać!! Pol tabletki a jak nie pomaga to cała. Zalecił alergolog.. dr profesor wiec raczej wie co mówi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

Tez jestem alergiczką mam silna alergie oraz AZS moja alergolog przepisała mi Zyrtec ponieważ swoje leki wcześniejsze odstawiłam bo były bardzo mocne. Po przeczytaniu ulotki stwierdziłam ze i tak nie będę brała Zyrtecu ponieważ jest to zakazane w ciąży. Nie wiem sama co robic bo alergia daje popalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×