Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość femme_woman

Tłuste włosy, jaki szampon?

Polecane posty

cześć dziewczyny. ostatnio myslalam nad zmianą prostownicy i przy okazji suszarki na mocniejszą. zastanawialam się nad dwoma modelami suszarki, mianowicie mialam do wyboru philips która miała duża moc. oraz troche słabszą remingtona lecz z funkcją kręcenia włosów( spin curl). pomyślałam wybiore remingtona. po użyciu tej suszarki moje włosy były dłużej świeże niż dotychczas. nawet moja mama zauważyła zmiane. myłam włosy w sobote. niedziele i poniedzialek mialam zawsze świeże i puszyste. we wtorek zaczynały mi sie przetłuszczać. natomiast po wysuszeniu tą suszarką w sobote, włosy wytrzymały do czwartku. czy to jest możeliwe?? może ktos używa tej suszarki. nie wiem czy to sprawa modelu czy wszyskie remingtony tak mają?? dopiero użyłam jej dwa razy. jak sie przekonam bardziej do niej to jeszcze napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kiedys zupełnie przypadkiem trafiłam na szampon do włosów przetłuszczających sie... Tak to jest jak się ojca po szampon wysyła :P I kupił zwykły z firmy Joanna 2w1 z odzywką, "Motylek" się nazywał... Ale jesli chodzi o przetłuszczanie sie, to jak dla mnie rewelacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjjk
Włosy ze skłonnością do przetłuszczania się powinniśmy myć przede wszystkim wówczas, gdy wymagają one szybkiego odświeżenia. Może być to nawet codzienne mycie. Wówczas należy tylko wybierać szampony specjalistyczne z przeznaczeniem do włosów tłustych i przetłuszczających się. Mogą to być także specyfiki odświeżające oraz neutralizujące pH skóry głowy. Szczególnie polecam szampony, które zawierają ekstrakty z pokrzywy, łopianu, kory brzozy, czarnej rzepy, albo rozmarynu. Bowiem one regulują pracę gruczołów łojowych. Ale stosowanie szamponów to nie jedyny sposób na ładnie wyglądające tłuste włosy. Więcej informacji na temat pielęgnacji tłustych włosów http://szamponydowlosow.info.pl/2010/08/02/pielegnacja-wlosow-przetluszczajacych-sie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maslo34
na tłuste włosy najlepszy szampon oparty na naturalnych wyciągach z pokrzywy. Używamy całą rodzinką szamponu pokrzywowego potrójna siła ziół i jesteśmy zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sequeira
jestem mężczyzną, ale też miałem problem z tłustymi włosami. Dodam tylko że mam 25 lat, jeśli to ma jakieś znaczenie :) Czytałem parę wypowiedzi na różnych forach i parę osób polecało DERMEDIC CAPILARTE. Spróbowałem na własnej skórze i mogę go zdecydowanie POLECIĆ!!! Środek rzeczywiście działa i myślę że warto go wypróbować. Po około tygodniu stosowania, widać znacząco poprawę w kondycji włosów, znacznie mniej się przetłuszczają, są bardziej przyjemne w dotyku. Nie wiem czy tak samo działa na kobiety, może podobnie :) Szampon ciężko dostać w pierwszej lepszej aptece, ja zdobyłem go przez internet, zapłaciłem 31 zł wraz z przesyłką. Cena samego szamponu to 21 zł za 200ml, ale myślę że warto w to zainwestować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskawkowapolewa
Ja od jakiegoś czasy zamawiam kosmetyki tylko w profesjonalnych sklepach fryzjerskich takich jak kalamis.pl ponieważ te z supermarketów nigdy nie przyniosły dużych efektów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja mam problem z przetłuszczającymi się włosami odkąd tylko pamiętam... Próbowałam naprawdę wielu rzeczy... i tych najtańszych szamponów właśnie z rzepy i itp. i tych w średnich cenach typu vichy i nie pomaga mi nic ;( po każdym myciu układam je więc codziennie tracę około godziny na same włosy :( Szampony do przetłuszczających się włosów działają (wysuszają)również na końcówki, a te od codziennej "kuracji" prostownicą nie są w najlepszej formie! Niektóre marki takie jak NIVEA nie są kompletnie do moich włosów, po umyciu włosy są suche ciężkie i przetłuszczają się jak normlanie... Po jeszcze innych mam tak, że w ogóle nie usuwają tłuszczu podczas mycia, bo gdy susze włosy automatycznie są tłuste!! Po konsultacji u Pani dermatolog dowiedziałam się że czas mycia włosów, masaż głowy i ilość szamponu jest kluczem!!więc myłam te włosy dokładnie 1,5minuty z zegarkiem w ręku określoną ilością szamponu (porcja wielkości orzecha włoskiego)kolistymi ruchami delikatnie opuszkami palców masowałam skórę mojej głowy...i nic!Inna Pani dermatolog powiedziała, że przetłuszczające się włosy są wynikiem wypłukania cementu międzykomórkowego z włosów...no więc kupiłam firmy loreal KERASTASE ten cement, chodziłam później na takie maseczki raz w tygodniu min. 4 razy (jedna wizyta 70zł)to taka mala ampułka, która pod wpływem ciepła wypełnia ten cement we wlosach Nie wiem już co robić może jest jakiś preparat obojętnie już za ile...albo maseczka czy odżywka, olejek, cokolwiek co naprawdę pomaga?? Używałam też innych serii kosmetyków loreal KERASTASE, byłam na wizycie za konsultacje i maseczke (w salonie HAIR COIF)zapłaciłam ok 400zł oprócz tego kupiłam "kąpiel do włosów" i odżywkę własnie tej firmy (ok. 200zł) i nic ;( Dziewczyny doradźcie co robić!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxkarolcia
też miałam problem przetłuszczających się włosów , próbowałam rożnych szamponów i nic jak nie mycie codziennie to cieżkie wlosy .. ;( ale spróbowałam szamponu Natei z Biedorki do włosów przetłuszczajacych się i powiem wam ze jest nalepszy włosy sie swietnie układają i nie przetłuszczaja sie tak szybko naprawde polecam !! ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmarnowane życie
najlepszy do tłustych jaki wypróbowałam to BARWA siarkowy, EVA medica przeciwłojotokowy, no i jeszcze polecam farmonę, pollenę ewę i ziaję, ale najleiej je kupować w aptece bo tam jest duży wybór i można naprawdę dobrać odpowiedni szampon do skóry głowy. Aha no i z Joanny rzepa jest w porządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia xs34
Polecam przede wszystkim profesjonalne szampony,takie jakich używają fryzjerzy. Zobacz na stronie Selective serię Pro-Tek,a w szczególności szampon Vigour. Jest naprawdę skuteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spaaaaaaaaaaaaaaam
Madzia, won z tym spamem, ale już!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chih
1.szampon nr 2 ,chihtsai 2.szampon ziolowy ,chihtsai(jesli jest lupiez) 3.szampon grapefruit wazne jest oczyszczanie skory glowy , stad dobrze od czasu do czasu uzywac tonikow do tlustej skory glowy ,takze polecam chihtsai www.chihtsai.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona :)
Polecam wam produkty firmy Selective do stosowania zarówno w domu jak i w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Z produktami firmy można zapoznać sie na stroniewww.selective.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Usia:)
Ja szampony dla dzieci musiałam odstawić w wieku 10 lat!! A to dlatego, że nie mogłam ich używać, bo robił się łupież, głowa swędziała i robiło się mnóstwo innych okropnych rzeczy. Mam przetłuszczające się włosy co chwilę próbuję nowych szamponów, ale najlepszym na razie był elseve do włosów przetłuszczających się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uważajcie na szampony przeznaczone do tłustych włosów, z zasady mają redukować wydzielanie sebum i odświeżać włosy. I ja uparcie stosowałam tego typu szampony, przeróżne. I efekt był taki, że wysuszyłam sobie skórę, dorobiłam się łupieżu, swędzącego skalpu!!!! Wszystko z umiarem, mycie włosów codziennie, przesuszanie suszarką, prostownicą też niestety przesusza skórę. Owszem włosy są swieże, ale trzeba pamietać, aby nie przesuszyć skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Również polecam szampon z biedronki Natei z ogórkiem i czyms tam jeszcze. Stosowalam rózne szampony, kila z apteki, prawie wszystkie dostępne w drogeriach i poki co ten biedronkowy jest najlepszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z wlasnego doswiadczenia wiem, ze "zwykle" szampony dostepne w sklepach nie pomoga. najlepszym wyjsciem z tej sytuacji jest dermatolog lub kupienie specjalistycznego szamponu do skory lojotokowej (w aptece) np. seboradin. jednak takiego szamponu nie powinno sie uzywac wiecej niz 1-2 razy w tygodniu poniewaz (juz ktoras kolezanka to pisala) zbytnio wysuszona skora glowy zaczyna produkowac jeszcze wiecej łoju. tak wiec w pozostale dni powinno sie uzywac jakiegos innego zwyklego szamponu, delikatnego. polecam stosowanie plukanek ziolowych (najlepiej wlasnej roboty). czeste czesanie wlosow, gorace powietrze z suszarki, masowanie skory glowy poteguja przetluszczanie. tak samo uzywanie szamponow z silikonami (jest ich mnostwo na rynku) nawet wsrod wymienianych przez niektore z was byly takie :P przez 14 lat mylam wlosy codziennie. od roku myje je co 3 dni :) jest coraz lepiej. aha. pomyslcie tez o uzyciu Prądów d'Arsonvala - zamykają pory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak najlepsze bo najdroższe, o nie nie! Ja używałam wielu szamponów i mega drogich i tych zwykłych za 2,99.Są różne jak różne są nasze włosy i tendencja do ich przetłuszczania się... Ostatnio czytałam porady na ten temat i jedna laska radziła aby raz w tygodniu umyć włosy w zwykłym płynie do mycia naczyń np.ludwik.Nie wiem czy to pomaga,nie wiem czy to dobra rada...w końcu moje włosy to nie naczynia,ale może kto wie? Co myślicie o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kub sobie szampon "bambi" dla dzieci z rumiankiem - nie żartuję. Najlepsze są szampony przezroczyste bez żadnych odżywek itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja polecam szampony palmoliv do włosów przetłuszczających się (zielone opakowanie) z białą pokrzywą i palmoliv do włosów normalnych i przetłuszczających się( żółte opakowanie) z cytryną. Naprawdę rewelacja. Włosy po nich są delikatne i nie przetłuszczają się tak szybko. jak używałam innych szamponów musiałam myc głowę codziennie, a po palmoliv myję co drugi - trzeci dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i polecam jeszcze płukanie włosów w wywarze z pokrzyw. zrywam dość sporą ilość pokrzyw, zalewam wrzątkiem i gotuję parę minut. później płyn przelewamy do mniejszego garnka lub tam miski i używamy do ostatniego płukania włosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loubotin
Tak jak już któraś z dziewczyn napisała szampon dla dzieci jest bardzo dobry, ale mimo wszystko przynajmniej mnie po jakimś czasie zaczyna przesuszać włosy na końcówkach. Ja używam szamponu dla dzieci sporadycznie, do codziennej pielęgnacji używam szamponu z Pantine na zmianę z szamponem z Joanny. Raz-dwa razy w tygodniu jak mam czas szoruję dokładnie włosy a przede wszystkim skórę glowy tym http://www.mydlarnia.info/szampon-twardy--do-wlos-243w-przetluszczajacych-sie-cat-214-id-366.aspx. Nie podrażnia i mam nawet na 3 dni spokoju po umyciu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mikifreshhhhh
mi żaden szampon na to nie pomógł musiałam tak czy siak myć codziennie (rzadsze mycie też nie pomogło) pomogło coś zupełnie innego! zauważyłam, że jak użyję pianki wella na mokre włosy, wysuszę je, wymodeluję, to na drugi dzien włosy nie są tłuste! wystarczy spryskać je lekko Lotonem, przeczesać, ewentualnie podprostować! dopiero myje na trzeci dzień! spróbuj, co Ci szkodzi, może tez Ci taka technika pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi tez zaden szampon nie pomogl a probowalam ich wielu, wlosy musialam myc obowiazkowo rano po kazdej nocy. Strasznie mi sie przetluszczaly a juz wyjatkowo od czola. Kupilam tabletki Inneov na geste wlosy i biore je od ponad miesiaca. Ze zdziwieniem zauwazylam ze moje wlosy zaczely sie znacznie mniej przetluszczac. Po miesiacu brania Inneov (ktore wcale nie sa na tluste wlosy) w koncu moge myc wlosy co dwa dni i nie strasze :) Jestem bardzo zadowolna, wiec pisze tutaj moze komus tez pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radnaaaa9
polecam szampony dla dzieci, ponieważ są na prawdę delikatne, nie podrażniają skóry i wbrew pozorom dobrze oczyszczają, a po za tym z własnego doświadczenia wiem że posiadając włosy tłuste nie trzeba koniecznie używać szamponów do włosów tłustych gdyż wysuszają skórę głowy a włosy mogą być sianowate, osobiście mam włosy cienkie i mieszane.. i mimo że szybko mi się przetłuszczają stosuję szampony, uwaga nawilżające! do włosów suchych! Nie zauważyłam szybszego przetłuszczania się włosów a są tylko zdrowsze i ładniej się układają ;) Może to dziwne ale czasem warto zaryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze, ze jak ktos myje glowe codziennie tylko dlatego ze grzywka mu sie przetluscila to polecam goraco suchy szampon KLORANE w sprayu z wyciągiem z owsa. Jak dla mnie rewelacja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teenager548
Prosta odpowiedź- AVON Szampon zwiekszajacy objetosc do wlosow cienkich i delikatnych(niebieski). Oczyszczenie na wysokim poziomie + przedluzenie świezosci wlosow( u mnie o 1 dzien ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NessyEff
Radical wcale nie pomaga, wręcz przeciwnie- musiałam myć włosy 2 razy dziennie, żeby móc wyjść na ulicę :/ Schauma przesusza włosy, nie da się ich później rozczesać. Ja używam Syos Volume Lift + odżywka lub Avon- szampon zwiększający objętość (niebieski) + odżywka, o którym zresztą ktoś już wspomniał. Jestem zadowolona. :) Moje włosy tolerują też GlissKur Liquid Silk Gloss. Ale niektórzy skarżą się, że obciąża ich włosy. Jeśli znajdziesz jakiś dobry szampon, podziel się z nami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matylllda23
Ja jestem bardzo zadowolona z nowych szamponów i o ogólnie kosmetyków do włosów Toni&Guy. W połączeniu z odzywka naprawde przy systematycznym stosowaniu nasze włosy wygladaja dobrze, fajnie sie ukladaja i są lśniące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×