Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Margrit

Pytanie o działkę budowlaną

Polecane posty

Czy kupując działkę, która posiada status budowlanej obowiązuje jakiś przepis nakazujący rozpoczęcie budowy w jakimś określonym czasie? Czy można poprostu kupić działkę i jakiś czas może być nieuzytkowana?Proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam dzialke
od 15 lat i nikomu do tego nic kiedy mi sie tam zachce postawic dom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margrit Nie chce wprowadzać Cię w błąd ale takim \"ograniczeniom\" czasowym podlega chyba projekt budowlany a nie sama działka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma takiego przepisu
w prawie budowlanym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie musiałeś/aś tam chociaż ogrodzić, podciągnąć prąd itp? Bo mam na oku działkę na wsi, ale póki co nie mam kasy na budowę ani nic ponadto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli można mieć działkę, która stoi sobie pusta, nie mając żadnego projektu, ani nic innego tak?Z gory dzieki !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sądze, że tak. Z moich skromnych informacji wynika że jeśli jednak uzyskasz jakiś projekt to moze on wygasnąć po jakimś czasie (3-5 lat). Ktoś mi o tym ostatnio mówił niestety mam juz chyba skleroze. Co do ogrodzenia działki to moze sie przydać, ale to juz z innych powodów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki - bo w niedzielę widziałam super działeczkę a mama mi wciska, że w ciągu 3 lat trzeba dociągnąc prąd itp oraz zacząc budowę. A byłam ciekawa a w niedzielę cięzko gdzieś takie info uzyskać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haldeman ma rację. Czasowemu ograniczeniu podlega jednak nie projekt a pozwolenie na budowę, zawiera ono klauzulę o termienie ważności pozwolenia w jakim czasie inwestor winien rozpocząć roboty budowlane. Sama działka (jak w Twym przypadku Magrit) może być nieużytkowana przez dowolną ilość lat. Wiele ludzi kupuje działki z myślą o dalekiej, nieokreślonej przyszłości np. dla dzieci. Pamiętaj tylko, że musi być ona utrzymywana w należytym porządku, mam na myśli np. rozsiewające się chwasty. Sąsiedzi mogą bowiem mają prawo złożyć skargę do Gminy. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dziękuję - właśnie o to mi chodziło. Przecież nie każdy kto okazyjnie zakupi działkę musi od razu mieć mnóstwo kasy na rozpoczęcie budowy. Tylko czy mając działkę budowlaną automatycznie nabywa się pozwolenie na budowę czy dopiero składa się odpowiedni dokument w czasie, gdy chce się budowę rozpocząc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już odpowiadam. Działka przeznaczona, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego (dostępny w gminie), do zabudowy jednorodzinnej to tylko jeden z elementów warunkujących otrzymanie pozwolenia na budowę. Innymi elementami są : - warunki Zakładu Energetycznego na dostawę energi - droga dojazdowa do działki (min. 3m) - szczegółowy plan zagospodarowania działki (wykonuje go najczęściej biuro projektowe) - adaptacja zakupionego projektu domu do warunków lokalnych (robi biuro jak wyżej) - akt własności ziemi - ...... itd, itd Po złożeniu wszystkich dokumentów, w przypadku braku przeszkód, po ok. 3 tyg. uzyskujemy Pozwolenie na budowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia67
Nie, nie trzeba niczego stawiać od razu. Moi rodzice mają taką działkę, także proszę się nie martwić. Chociaż warto pomyśleć o zrobieniu mapy geodezyjnej. Wyrobienie takiej mapy trwa od 2 tygodni do paru miesięcy, więc jak się zachce coś zbudować warto ją mieć (http://www.geo-szkic.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×