Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

justar

kwas foliowy - czy 5 mg dziennie to bezpieczna dawka

Polecane posty

witam mam 30 lat, planuje 2 dziecko, do tej pory myslałam że folik - 0,4 mg brany codziennie to wystarczajaca dawka kwasu foliowego, a tu gin przepisał mi właśnie 5 mg - tabletki, ze wzgledu na wiek. zastanawiam sie czy to nie za duzo, gdzies cos kiedys czytałam że nadmiar kwasu foliowego nie jest dobry. wiem że niektóre babki biora i 15 mg dziennie, no sama nie wiem. jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwas foliowy w nadmiarze jest wydalany z moczem wiec nie ma żadnego niebezpieczeństwa. ja biore witaminy zawartość kwasu foliowego 0,8 oraz jeszcze folik 0,4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno nie będziesz brała tego w nieskończoność, więc chyba nie ma powodów do obaw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninka35
Jak byłam w ciąży (mając 35 lat!!!!!) brałam Folik 0,4. Ale chyba jednak lekarz wie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taka ilosc kwasu foliowego jest bezpieczna, bo jego nadmiar i tak jest wydalany. 0,4mg to czesto za malo, bo uwzglednia dostarczanie tez folianow z pozywienia, a nie kazdej kobiecie sie to udaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za odpowiedzi :) bylam ciekawa jakie Wy dawki przyjmowałyscie. lekarz powiedzial mi jeszcze że nigdy nie wiadomo ile tej witaminki naprawdę sie wchłania w układzie pokarmowym i dlatego zaleca wiekszą dawkę. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×