Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cukrzyczka

CUKRZYCA.........jaka dieta????

Polecane posty

Gość cukrzyczka

czy znacie jakieś diety, a moze linki do stron na ten temat? Będę wdzięczna za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cukrzyczka
pomocyyyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam .Jeżeli chorujesz na cukrzycę to chyba leczysz się u jakiegoś diabetologa?On powinien ci udzielić wszystkich informacji na temat leczenia , a i dieta w cukrzycy jest jednym z elementów leczenia .:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cukrzyczka
dopiero dziś odebrałam wyniki badań. Jestem w ciąży, lekarz nie zalecił mi nic szczególnego, dostałam tylko skierowanie na następne badanie krwi, a juz teraz chcę wiedzieć czego muszę unikać (o słodyczach wiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ograniczyć węglowodany , dużo warzyw , owoce niestety tez nalezy ograniczyć.Ja ogólnie oprócz słodyczy , chleba ,ciast jem wszystko , ale ja choruję na cukrzycę typu I od 16 lat .Dietę ustalam sobie sama .Po tylu latach wiem jak to robić żeby było dobrze.Niestety na poczatku choroby trzeba metodą prób i błędów ustalic sobie dietę ,dawki insuliny , jeżeli leczysz się insuliną , i oczywiście wszystko pod ścisłą kontrolą lekarza.Jesteś w ciąży więc domyślam sie że stwierdzono u ciebie cukrzycę ciężarnych?Zazwyczaj ten rodzaj cukrzycy po ciąży mija , ale istnieje duże prawdopodobieństwo że w przyszłości możesz zachorować na cukrzycę typu II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cukier mozesz szybko zbić unikając węglowodanów. Zero chleba, ziemniaków, kaszy, makaronów, słodyczy, mało owoców. Niestety nie wiem jak się to ma do ciąży. Pozdrawiam Cię serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli cukrzyca jest dobrze prowadzona przez lekarza i pacjenta oczywiście , to w ciąży nie ma żadnych problemów.Ciąża jest pod specjalnym nadzorem ,wiąże się to z częstymi wizytami u lekarza , dodatkowymi badaniami itp.Ja mam 7 letniego synka , który jest zdrowym dzieckiem.Gdy byłam w ciąży czułam się bardzo dobrze.Wyniki miałam idealne i o dziwo żadbych dolegliwości związanych z ciążą typu nudności czy wymioty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cukrzyczka
jestem w 28 tyg. ciąży, tez nie mam zadnych dolegliwosci zwiazanych z ciażą. Strasznie martwię sie o maluszka, właśnie poczytałam o zagrozeniach płodu zwiazanych z cukrzycą i okropnie sie denerwuje. jutro test 75 g glukozy, jeśli wyjdzie źle - to dostanę skierowanie do przychodni diabetologicznej. po teście 50 g wynik miałam 160 - to dużo, norma wynosi do 140

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dużo niestety.Ale nie ma się co bać.Dbać o siebie i maluszka , kontrolować poziom cukru i nie bać sie pytać lekarza o wszystko co ci się może tylko wydawać niepokojące.W takiej sytuacji lepiej dmuchać na zimne.Trzeba wierzyc że będzie dobrze.Ja kiedy byłam w ciąży do lekarza na badania kontrolne chodziłam co 2 tyg., raz w miesiącu na trzy dni kładli mnie do szpitala i robili wszystkie możliwe badania.Ale nie narzekałam bo wiedziałam że to dla dobra dziecka.I na sam koniec lekarz dał mi skierowanie do szpitala na dwa tygodnie przed terminem porodu.Mój synek spóźnił się 4 dni i miałam cesarskie cięcie , więc w szpitalu w sumie na sam koniec spędziłam miesiąc.Ale warto było.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cukrzyczka
dzięki za słowa otuchy mam nadzieję, ze jutro wyniki będą w porządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba stosować dietę opartą na niskim indeksie glikemicznym np Montignac lub 2 etap plaż południa. Nie będzie wtedy żadnych niedoborów dla maluszka. Pozdrawiam! Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiec co...
co wy jecie w takim razie>>>>?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jennyfer
Nie rozumiem.Cukrzyca to nadmiar cukru we krwi?Czy niedobór?? I co powoduje ta insulina???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniaczek
Cześć ! Moja najlepsza przyjaciółka jest w 6 m-cu ciąży i jest zagrożona cukrzycą. Jej lekarz powiedział, ze ma jeść surowe warzywa i nie jeść owoców, czerwonego mięsa i pieczywa jasnego. No dobra..... Ale może macie jakieś przepisy na potrawy???? Ile można jeść surowej kapusty i ogórków. Poza tym trzeba mimo wszystko dostarczyć maluszkowi niezbędnych składników. Jak widzę wielu lekarzy ogranicza się do udzielenia porady bardzo ogólnikowej, z której nic zbytnio nie wynika. Jeśli macie możliwość wklejenia przepisów lub stronki z przepisami na potrawy to poproszę i z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×