Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość laikmaksymalny

jak ugotować brokuły?

Polecane posty

Gość laikmaksymalny

proszę uprzejmie o pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laikmaksymalny
a trzeba dodać trochę octu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak kalafiory, jeżeli kiedyś je gotowalas... jak gotujesz do jakiejś sałatki to podziel na mniejsze kawałki, a jak do zjedzenia w całkości to nie musisz go bardzo rozdrabniać Ps. Popatrz dokladnie na tego brokuła bo czasami trafiaja sie maleńkie robaczki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laikmaksymalny
dziękuję prześlicznie:) i polecam sie na przyszłość;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ahaaha
ale zamacza sie brokuły cale w wodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez przykrywki
to bedzie kolor ladny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NA PARZE
Zdecydowanie polecam brokuły gotowane na parze. Osolić wodę, na garnek z gotującą się wodą położyć sitko, wsadzić brokuły i gotować aż będą miękkie (ja gotuję ok. 5 min.). Znacznie zdrowsze niż na wodzie i bez wspomagania zachowują piękny kolorek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwestra
A jak gotować mrożone brokuły?? Wrzucic do zimnej wody czy tez do gotujacej? I co zrobic zeby nie stracily smaku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Właśnie gotuje
Odświeżam temat, bo właśnie zamierzam gotować brokuły. Mam pytanie: czy najpierw je opłukać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawsze opłukać. każde warzywa przed każdym gotowaniem. później wrzucić na osolony wrzątek na 3-4 minuty (o ile wczesniej podzieliłaś na różyczki). jeśli potrzebne są schłodzone i chrupiące (np do sałatki), to po wyjęciu z wrzątku przelać zimną wodą, żeby zatrzymać proces gotowania. tylko niezbyt silny strumień tej wody, żeby się przypadkiem nie rozleciały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warto też dodać do wody trchę
cukru - piękna zieleń i chrupkość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nodrncksjfb f,mx v,mdg
Na posolony wrzątek 3 min...nie gotuj długo bo robi się papaka i zblaknie kolor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neha
Brokuły wrzucamy na wrzątek na lekko osoloną wodę i gotujemy bez przykrycia http://www.tipy.pl/artykul_1501,jak-gotowac-brokuly.html jak wystygną polewamy oliwą z dodatkiem czosnku palce lizać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja gotuje na parze, kiedyś w mikrofalówce,a teraz w papierze SAGA, zdrowiej, a parowaru nie mam, więc próbuję inaczej, sprawdza się takie gotowanie póki co, więc nie muszę kolejnego grata do kuchni kupować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry sprzęt w sensie papier, lubię jeść z niego gotowane warzywa bo nie są takie lepkie, rozwalające się..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ukryte mysli
Ja czesto smarze je po chinsku na goracym tluszczu , Mozna je np. robic po wczesniejszym smarzeniu miesa, w pozostalym sosie.bardzo szybko, kilka minut, na koniec skrapiam soya sosem,i nakrywam przykrywka na moment sa troche twarde i pyszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam ten papier i przydaje sie do wszystkiego, nie tylko do gotowania na parze, ale fakt, warzywa z niego są o niebo lepsze i zdrowsze niż gotowane w wodzie czy smażone. W jednym filmiku na YT widziałam jak robili kanapkę w kontakt grillu i chyba jutro zrobię sobie taką w domowym opiekaczu do kanapek a żeby było mniej czyszczenia zastosuje papier saga ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×