Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Inka333

Pedagogika specjalna

Polecane posty

Gość Inka333

Witajcie! Mam pytanie do osób, które studiowały, badź studiują pedagogike specjalną lub temu podobne. Może moglibyście powiedzieć coś więcej o tych studiach??? Byłabym bardzo wdzięczna. Interesuje mnie co jest najfajniejsze, najtrudniejsze, o czym warto wiedzieć etc. I jeszcze jedno pytanie: na czym może polegać rozmowa kwalifikacyjna na ten kierunek. To znaczy myślę, że pewnie będą pytać dlaczego ten kierunek, a nie inny, ale na pewno nie tylko o to zapytają...Z góry dziękuje za wszystkie informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inesska...
Cześć! ja studiowałam pedagogikę specjalną w Krakowie!! uważam jest to jedyny kierunek ktory mogłabym studiować! teraz nie mam problemów ze znalezieniem pracy. co jest trudne? zależy dla kogo? dla mnie trudne były początki...super czułam sie na praktykach..choć wszyscy uprzedzali mnie że bedę upośledzonym dzieciom wycierała nosy...i owszem zdarzało się...kiedyś dziecko w ośrodku specjalnym wysmarowało mnie..hm gównem..na szczęście koleżanka miała na zapas spodnie od dresu więc nie musiałam przez pół miasta jechać...z gówienkiem na spodniach..hihi teraz to się śmiesznie wspomina...trudne dla mnie były zajęcia z dorosłymi upośledzonymi...ciężko mi było jeżdzić na zajęcia do ośrodka gdzie nauczycielki nic z tymi dziećmi nie robiły...dzieci leżały jak przedmioty...serce mi pękało...ale cudowne były uśmiechy...listy ze szkoły specjalnej gdzie byłysmy na praktykach...ze kochamy panią niech pani do nas wróci...dużo by jeszcze opowiadać!!! wiem na pewno że na rozmowie pytali mnie o działy ped. specjalnej...pytali o książki jakie czytałam na ten temat...ostatnio modny jest AUTYZm więc myślę, że o to też mogą pytać... pozdrawiam serdecznie i chętnie odpowiem na pytania...jeśli będę znała odpowiedzi...chętnie służę doświadczeniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inka333
Dziękuje bardzo za te cenne informacje! Tak wlaśnie interesuje mnie ten kierunek, ale troche mnie przeraża, że po prostu nie dam sobie rady... :( Ciekawi mnie jeszcze jak dokładnie wyglądają takie studia. To znaczy wiem, że są praktyki w różnych placówkach specjalnych, a jakie na przykład są zajęcia teoretyczne? Czy ciężko u Ciebie było się dostać na ten kierunek? Jak Ty przygotowałaś sie to tej rozmowy kwalifikacyjnej? Za wszystko jeszcze raz dziękuje! Pozdrawiam i zyczę szczęścia! PS jeśli jeszcze coś ciekawego przyjdzie Ci do głowy, to bardzo proszę skrobnij mi tutaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jazyyyy
inneska , jak studiowalas w krakowie to pewnie znasz minczakiewicz co< super wykladowca, ja studiuje na 3 roku w gliwicach, oligofrenopedagogike, za tydzien zaczynam partktyki w szkole zycia , i bardzi ie z tego ciesze , choc wiem ze moze to byc b. trudne, zajecia na uczelni sa ciekawe, choc myle ze niektore zbedne , np . historia wychowania,czy historia edukacji , jest bardzo duzo godzin z pychologii dziecka uposl, gleboko lub lekko, a co do wspomnien , chyba najbardziej wspominam praktyki jak na lekcjach w szkole specjalnej dziecko mi wyypalo mrowki za dekolt,haha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kllllll
Hej! Bede teraz na II roku terapii pedagogicznej z oligofrenopedagogiką. Nigdy nie pomyslala bym o takich studiach, gdyby nie zorganizowany przez nauczycieli w szkole sredniej wolontariat w Domu Pomocy Spolecznej. Chodzilam tam 2 lata az skonczyla sie szkola i byl czas na wybieranie szkoly wyzszej. Od razu wiedzialam ze bedzie to ped. specjalna. Teraz pracuje jako pomoc nauczyciela wlasnie w DPSie (tam gdzie wolontariat) jak i w szkole specjalnej. Studiuje zaocznie, zbieram doswiadczenie i.. jestem szczesliwa! Juz nie moge doczekac sie 1 wrzesnia, kiedy pojde do pracy. Ja rowniez nie raz bylam wysmarowana g..., zwymiotowano na mnie, uderzono mnie nie raz i nie dwa.. Chodzilam z podbitym okiem.. rozne sytuacje, ale tez usmiech i przywiazanie dzieci do nas wszystko wynagradza. Ja tez nie wiedzialabym czy sie nadaje na takie studia gdyby nie wolontariat. I uwazam ze na takie studia nie mozna isc od tak sobie, trzeba sie przekonac o co w ogole chodzi w tej pracy i czy np. zapachy, bezposrednosc, agresja dzieci nie sprawa ze uciekniesz po pierwszym dniu pracy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inesska...
do Jazyyy i nie tylko...... pewnie że znam szanowną Panią ...hm...Minczakiewicz...nudziara...ale w sumie teoria praktycznie nie jest w pracy potrzebna...zawsze te brednie da się gdzieś przeczytać...życzę powodzenia i nie stresowania się..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inesska...
Inka333 studia nie były wcale takie straszne i na 100% dasz sobie radę..miałam trochę dydaktyki..metodyki,psychologii, logopedii, troche praktyk w różnych miejscach...jeśli nie podoba Ci się oligofrenopedagogika(upośl. umosłowo) zawsze możesz wybrać surdopedagogikę(niesłyszących) albo inne..terapeutyczną czy tyflo.. szczerze mówiąc nie pamiętam jak przygotowywałam się do egzaminu... ale bez przesady...coś tam poczytałam a reszta na wyczucie..bo takie też miałam pytania...co by pani zrobiła gdyby...np dziecko w klasie dostało ataku padaczki...i jakies pierdoły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do autorki tematu Ja od października będę studiowała pedagogike i resocjalizacje właśnie na polibudzie radomskiej ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wklejam
17:20 Inka333 Czy jest tu ktoś kto studiuje na Politechnice Radomskiej na pedagogice profilaktyke społeczną i resocjalizacje lub pedagogike opiekuńczą i prace socjalną??? Bo ciekawi mnie właśnie ta szkoła. Jak tam jest? Co jest najtrudniejsze, a co najłatwiejsze? Z góry dziękuje za wszystkie możliwe informacje na ten temat Pozdrawiam! 00:19 Brawurka_00 ja zaczynam od pazdziernika pedagogika i resocjalizacja na polibudzie radomskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inka333
Do Brawurka_OO: Na czym polegała ta rozmowa kwalifikacyjna??? Prosiłabym bardzo o jakieś informacje na ten temat. Pozdrawiam ciepło! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No kazali się przedstawić, podać swoje zainteresowania i dobre strony,pytali jakie liceum skonczylam, o raz zadali mi pytanie dlaczego w ost czasie szerzy sie tyle patologi,czym to jest spowodowane?no i tyle :-) a ty tez idziesz od pazdziernika na polibude?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję wyboru!!! Ja w tym roku skończyłam pedagogikę resocjalizacyjną i wspomaganie rodziny na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Zdziwiło mnie, że w Radomiu jest reso. Jak mnie przyjmowali to był konkurs świadectw, rozmowa kwalifikacyjna i test wiedzy ogólnej. Do rozmowy dostaliśmy zagadnienia, np. jaką książke z podanych czytałaś? Co to jest autyzm itd. Mnie pytali, czy jestem za intymnymi widzeniami???? Byłam przeciw, a Pan z komisji był z tego bardzo niezadowolony. Pytali mnei jeszcze o to, dlaczego chcę studiować reso i co to jest frustracja. Byłam załamana, ale wszystko było OK.Dostałam się bez problemu. A teraz szukam pracy i nigdzie nie chcą mnie przyjąć. Mam bardzo wysoką średnią ze studiów, 5 z obrony pracy mgr, ale miejsc pracy nie ma :( Same studia były bardzo przyjemne. Dużo psychologii, a to mnei bardzo interesuje. Powodzenia. Najmilej wspominam praktyki, szczególnie te w Domach Dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123254
w październiku zaczynam w krakowie pedgogikę specjalną chcę skończyć resocjalizację :) dlaczego ? bo 13 lat mieszkałam w domu dziecka wiem co czują takie dzieciaki i czego potrzebują :) Dam radę:) trzymcie kciuki za mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No pewnie! Dobry wybór :-) Ale czemu po tym kierunku ciężko znaleźć pracę? Nie ma zapotrzebowania na ludzi z tymi kwalifikacjami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inka333
Do 123254 i Brawwurka_00: Sama się zastanawiam nad tym kierunkiem, ale po tym co przeczytałam na forum, troche zwatpilam. Jest strasznie trudno znaleźć pracę po tych studiach, bo nie ma aż takiego zapotrzebowania na pedagogów specjalnych... I chociaż podoba mi się ten kierunek, to boje się, że będę bezrobotna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego trudno? Dziś w ogóle jest trudno o pracę, może za kilka lat to się zmieni... Ja wymarzyłam sobie pracę jako wychowawca w Domu Dziecka. Podczas praktyk bardzo mi się taka praca spodobała i uwazam, że najlepiej bym się w tej roli sprawdziła. idąc na studia chciałam być kuratorem zawodowym. Staram się o aplikację, ale wiem, że można się dostac tylko przez znajomości, a ja takich nie mam. Teraz staram się być chociaż kuratorem społecznym. Muszę złożyć dokumenty i zrobić badania. Mam nadzieję, że mi się uda. Mimo wszystko naprawdę polecam studiowanie resocjalizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inka333
Ja też juz sama nie wiem co mam wybrać!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jędrna
witajcie mam problem co mam powiedziec jak spytaja sie po co che studiowac na tym kierunku aha ide na pedagogike specjalna oligofrenopedagogike blagam pomozcie jutro mam rozowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich związanych lub zainteresowanych tematem pedagogiki specjalnej. Mój wpis nie dotyczy studiów, lecz \"tej drugiej strony\". Gdy zobaczyłam tu osoby przed, po, lub w trakcie studiów - pomyslałam, że takie młode umysły, pełne marzeń i zapału - może pomogą mi w potrzebie. Moja córka od pół roku chodzi do szkoły specjalnej (teraz 6 klasa). Szkoła jest w zaniku - miał być nabór dla pierwszaków, ale nie wyszło. Gdy ten rocznik przejdzie do gimnazjum, ktoś może uznać, że nie warto trzymać szkoły dla samego gimnazjum. Tragedią dla dzieci byłoby rozproszenie ich po innych szkołach !! Nowy dyrektor podejmuje wszelkie możliwe kroki by szkołę \"rozreklamować\", ale to nie jest łatwe. Tu właśnie moja prośba do Was - może ktoś wpadnie na jakiś pomysł - jak ratować szkołę. Co zrobić by tym dzieciakom nie zabierać tej oazy bezpieczeństwa, do której już przywykły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zelotka20
Za dużo tu optymizmu jeśli chodzi o pracę po pedagogice specjalnej. wcale nie jest tak łatwo ją znależć bo w szkołach specjalnych jest coraz mniej dzieci- wszystkie idą do klas integracyjnych. A myślicie że w szkołach masowych chętnie przyjmuja ludzi po specjalnej? Marzenie Nauczyciele innych przedmiotów robią sobie kurs kwalifikacyjny lub studia podyplomowe z oligo. Dyrektor woli dać im godziny do etatu niż zatrudniać nowych. a w ośrodkach dla dzieci głębiej uposledzonych może pojawiają się etaty ale i tak trzeba mieć znajomości żeby się załapać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zelotka20
a tak jeszcze na dodatek to pamiętajcie że w szkołach specjalnych już radko zatrudniają ludzi, którzy są tylko po specjalnej- trzeba mieć jeszcze przedmiot. najlepiej robić go razem ze studiami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zelotka20
Słonko wiem to doskonale bo siedzę w tym fachu. Pisałam ogólnie bo tak naprawdę sama specjalna teraz jest do niczego. Żeby mieć pracę trzeba być po oligo, surdo, tyflo itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WSEIiI
Witam! Rozpoczęła się już rekrutacja na wszystkie kierunki studiów oferowane przez Wyższa Szkoła Edukacji Integracyjnej i Intekulturowej w Poznaniu. Wszystkie osoby zainteresowane studiowaniem dietetyki lub pedagogiki specjalnej zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą! Więcej szczegółów pod adresem http://www.wseiii.pl/ Do zobaczenia w WSEIiI! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wseiii_poznan
Szanowni Państwo, w Wyższej Szkole Edukacji Integracyjnej i Interkulturowej w Poznaniu cały czas trwa rekrutacja na studia licencjackie na kierunku Pedagogika specjalna. Nasza uczenia jako jedyna w Poznaniu w roku akademickim 2013/2014 uruchomi studia na tym kierunku w trybie zaocznym! Na Pedagogice specjalnej oferujemy specjalności o ściśle ukierunkowanych programach nauczania: logopedia z terapią pedagogiczną, resocjalizacja z socjoterapią, oligofrenopedagogika z edukacją elementarną, oligofrenopedagogika z terapią autyzmu. Zapraszamy do składania dokumentów! WSEIiI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×