Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

działalność

Jak zdobyć LICENCJĘ na AGENTA NIERUCHOMOŚCI?

Polecane posty

Chcialabym założyć biuro pośrednictwa nieruchomościami. Jednak niezbędne jest posiadanie licencji zawodowej. Czytałam że trzeba m.in. ukończyć studia podyplomowe w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Nie wiem czy w Poznaniu są takie studia może ktoś ukonczył? Gdzie zrobić licencję? Ile trwa taki kurs? Jak ktoś się orientuje to proszę o informacje. Może ktoś otworzył swoją działalność o tym charakterze i jest tak miły że podzieli się doświadczeniem jak to wszystko wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alama
kurs trwa 6 m-sc kosztje ok 2 000 zł, potrzebne są też praktyki kolejne 6 m-sc , no i egzamin komisyjny w Wa-wie, ok 1 200 zł. Do egzaminu potrzebne trzy symulacje z transakcji, dziennik praktyk, sprawozdanie z praktyk i oooooooooggggrrrooooomna wiedza z tematów: Kodeks Cywilny, Ustawa o Gospodarce Nieruchomościami i ok. 50 innych ustaw, które i tak co chwilę się zmieniają. Podobno można na tym robić pieniądze, musisz jednak pamiętać, że nie jest łatwo przebić się na tym rynku. No ale rynek nieruchomosci wciąż ewoluuje, ceny mają iść w górę. Więc powodzenia! Ach jeszcze jedno pamiętaj że to praca z ludźmi a ludzie są baaaaaaaardzo różni, uważaj i nikomu nie ufaj, wszystko dokładnie sprawdzaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sloneczkojasne
tak jak wyzej napisała koleżanka + małe uzupełnienie: na dzień dzisiejszy, aby otworzyc biuro trzeba samemu posiadać licencje pośrednika lub zatrudniać agenta z licencją (faktyczne czynności posrednictwa w świetle obecnych przepisów mogą wykonywać jedynie posrednicy z licencjami, oni też ponoszą za to odpowiedzialność prawną i zawodową, inne osoby w agencji mogą wykonywać jedynie czynności pomocnicze, nie wolno im zawierać już umów, itd.), aby zdobyc tą licencję trzeba ukończyć kurs kwalifikacyjny (i radzę to zrobić jak najprędzej, bo jezeli skończysz kurs i złożysz wniosek o dopuszczenie do egzaminu w terminie do 31.12.2006 roku, to nie trzeba ko,ńczyć studiów podyplomowych), odbyć płatną półroczną praktykę, no i zdać egzamin w Ministerstwie Infrastruktury, który nie jest aż tak trudny, chociaz wymaga wiedzy z r ónych dziedzin (prawa, budownictwa, bankowości, itp.). Po pozytywnie zdanym egzaminie (który ma dwa etepy : pisemny i ustny) otrzymujesz licencję (licencja jest przypisana do osoby, a nie firmy i zaczynasz działać, jezeli chcesz założyć własną agencję, no to standardowo działalność gospodarcza, ubezpieczenie OC, które jest obowiązkowe dla pośredników, lokal, dobra strona internetowa,sprzęt komputerowy, wyposażenie biurowe (tel. fax, xero, skaner) specjalistyczny program komputerowy, ogłoszenia - średnio na początek potrzeba jakieś 10.000 (bez lokalu), wczesniejsze koszty to kurs ok.2000, praktyki 3.000/4000 no i egzamin 1200. Więcej informacji znajdziesz w necie na stronach ministerstwa infrastrukty i stronach branżowych. Co do zakładaniu takiej działalności bez doświadczenia (nie liczyłabym na jego nabycie podczas płatnych praktyk), samej będzie ciężko Ci się przebić , lepiej popracować w jakiejś agencji i tam praktykować, robić wtedy uprawnienia i samemu próbować, albo wspólnika z doświadczeniem. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za cenne informacje. Z tego co zrozumiałam to kurs trwający 6 m-cy o którym pisze alama jest właśnie na zdobycie licencji pośrednika. Czy to jest ta licencja zawodowa do prowadzenia działalności zajmującej się pośrednictwem nieruchomościami? Strasznie dużo tych przygotowań no i kosztów też trochę! Sloneczkojasne- czy ty prowadzisz taką dziełalność? Czy pracowałaś w agencji? Jak to wszystko wygląda w praktyce? Ja jestem z Poznania, myślę że w Poznaniu można zrobić taki kurs. Co jeszcze wiecie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sloneczkojasne
no nie dokładnie - kurs to kurs i trwa ok. miesiąca/dwóch, na koniec jest egzamin i dostajesz papier, ze go ukończyłaś, jak juz masz kurs to musisz odbyć praktykę, właśnie 6 miesieczną i mozna to zrobić w dwojaki sposób: albo płatną w jakiejś firmie która oragnizuje takie praktyki (często jest to sama firma, która organizuje kurs), dostajesz dziennik praktyk, masz zjazdy średno dwa razy w miesiącu i teoretycznie Cię przygotowują do zawodu (różnie z tym bywa, często to tylko branie kasy, a mało uczą praktyki), albo mozesz szukac praktyki u agenta z licencją, który spełnia wymagania ustawowe i będzie Cię uczyl przez pół roku, podpisywał dziennik parktyk - więcej poczytaj sobie w ustawie o gospodarce nieruchomościami, tam wszystko jest. Ja zaliczyłam tylko kurs, bo pracowałam kiedys przez 3 lata w agencji i liczy mi sie to do praktyki, teraz złożyłam papiery i czekam na ezamin - w listopadzie . Taka licencja uprawnia d pośredniczenia w obrocie nieruchomościami. Kursy i praktyki znajdziesz bez probkemu, szukaj w necie , najlepiej przez organizacje zrzeszające pośredników w Twoim regionie, tam jest tez dokładnie opisane, jak zdobyć licencję i ile to będzie u Ciebie kosztować. Generalnie koszta tej działalności porównując do innych wcale nie sa takie duze (ok. 20.000 zł), pytanie tylko, czy bez doświadczenia( bo nie mozna raczej mówić o takowym po płatnej praktyce), układów, znajomości, rozeznania w rynku sobie poradzisz. tak jak pisałam wczesniej lepij najpierw popracować w agencji, robiąc licencję i zorientowac się , czy w ogóle będzie Ci to pasować (to jednak bardzo specyficzna praca, nie każdy sobie poradzi, w sensie wyników finansowych, można się szybko zniechęcić) Ja gdybym nie miała już praktyki, to raczej zdecydowałabym się na rzeczoznawcę niż pośrednika, ale teraz to by było za dużo z tym zachodu dla mnie. ale radzę przemyśleć sprawę, wszystko zależy od Twoich predyspozycji, wykształceniam tego co chciałabyś tak naprawdę robić - jest jeszcze parę innych możliwości zrobienia ciekawych, rzadkich uprawnień i zalożenia działalności, ale tak, czy siak powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ile kosztuje kurs na
rzeczoznawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lin
na rzeczoznawcę to około 3500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaśka b
a czy pracę w firmie deweloperskiej mogą mi zaliczyć na poczet praktyk? bo przecież nie będę się z pracy zwalniać, żeby zrobić jakąś praktykę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, nie zaliczą Ci, praktyka musi być w firmie reprezentującej ten sam zawód - czyli jeśli chcesz być pośrednikiem, to musisz praktykę zrobić u pośrednika. możesz się dogadać, że będziesz tam chodzić np. 3 razy w tyg. popołudniami. stowarzyszenia pośredników organizują praktyki w weekendy - chociaż więcej w nich teorii niż praktyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich zainteresowanych praca w nieruchomościach. Szukamy osoby z woj. opolskiego z licencją - kontakt 0-77/442-66-34.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zxcfdsa
Przeciętnie prowizja Pośrednika to kilka procent wartości sprzedanej nieruchomości, lub 8,5% wartości rocznego czynszu za jej wynajem. Jeśli nieruchomość kosztuje 200.000 złotych to Pośrednik może zarobić ponad 10.000 PLN. Czy takie zarobki cie interesują? Szkolenie dla Agentów, Brokerów i Pośredników obrotu nieruchomościami, oraz dla kandydatów do tych zawodów + wzory dokumentów (dane nieruchomości, deklaracja woli nabycia, odpowiedź na deklarację, protokół uzgodnień, kaucja blokująca, oświadczenie stron umowy najmu lokalu mieszkalnego) http://www.ekademia.pl/kurs/agent_broker_nieruchomosci?t=31725#csaved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pośrednik tyle zarabia? Chyba ze sam pracuje. Agent pracujący w biurze nieruchomości większość oddaje swojej firmie. Tylko jesli założysz sam firmę i sam w niej pracujesz masz cala prowizję dla siebie i na obsługę biura. Tylko czy jedna osoba moze da rade uciągnać biuro kiedy bedzie większy ruch? Ciezka sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gangtonson
Zawód został uwolniony - wymagania są mniejsze, ale i tak warto korzystać wyłącznie z usług pewnych agentów. Moja firma swego czasu miała umowę z małym, tanim agentem. Co jednak z tego, skoro przez 1,5 roku nie potrafili znaleźć dla nas klienta, a Jartom zrobił to dla nas w 2 miesiące? Kluczowa jest po prostu skuteczność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×