Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rrrysia

placki ziemniaczne

Polecane posty

Gość rrrysia

kto lubi placki ziemniaczane a nie lubi czy też nie ma czasu na ucieranie ziemniaków polecam moje najnowsze odkrycie-mrożone placki ziemniaczane aviko -pychotka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje dzieciaki uwielbiają placki Właśnie dzisiaj im zrobiłam Ja oczywiście tylko je usmażyłam bo uciera je mój mąż Chętnie wypróbuję mrożone :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrysia
ja też uwielbiam placki ale zawsze sie zatne przy ucieraniu :-) nie znosze tego bo zajmuje mi to bardzo dużo czasu. najbardziej lubie placki po cygańsku albo z rozpuszczonym żółtym serem mmm.... teraz mialam małą paczkę 10 sztuk na próbę ale szybko się skończyły, następnym razem kupie 2,5 kg (kosztuje ok 8 zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie ucieram
wrzucam ziemniaki do sokowirówki, a potem łączę sok z paprochami i mam placki :) i tak samo przygotowuję babkę ziemniaczaną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chce tego pieprzonego placka bo glodny jestem :>:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrysia
ja niestety nie mam sokowirówki ani żadnego innego robota, mam jeszcze inny sposób na placki-ucieram na tarce z grubymi oczkami na takie wiórki, solę pieprzę wyrzucam na patelnie i formuje z tego albo jeden duży placek albo mniejsze. też są bardzo smaczne :-) szybki sposób do obiadu zamiast gotowanych ziemniaków, a jak ktoś lubi pikantniejsze to oprócz soli i pieprzu można dodać ostrej czerwonej papryki, albo posypać czili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie ucieram
a jak się robi placki po cygańsku ? God ---> w nocy się nie je :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrysia
placek po cygańsku to normalny placek ziemniaczany tylko taki duży polany gulaszem i opcjonalnie posypany odrobiną utartego zółtego sera. ja tam lubie placki z różnego rodzaju sosami, albo z leczo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie ucieram
a moja bratowa je placki ziemniaczane z... cukrem :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem glodny i nie obowiazuje mnie regula nocnego nie obzerania sie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrysia
jak byłam dzieckiem też jadałam z cukrem, a jeszcze lepsze były ze śmietaną 12 i cukrem, teraz zmienił mi się smak i wolę placki nie na słodko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrysia
to zjedz coś "god", nocny głód jest silniejszy niż dzienny :-) ide spać bo też czuję że zaczyna mnie ssać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie ucieram
rrrysia a dodajesz do surowej masy pokrojoną cebulkę ? God ---> myć ząbki i spać ! Co to za zwyczaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrysia
to tych utartych na grubych oczkach? - dodaję, kiedyś nawet ucierałam albo drobno kroiłam pieczarki i też było super tak na marginesie jestem wielką fanką pieczarek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie ucieram
ouoo pieczarki to dobry pomysł, nie wpadłam na to wypróbuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrysia
polecam :-) i życzę smacznych experymentów kulinarnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrysia
Zalewam wrzątkiem zupke chińską i udaję przed sąsiadami Makłowicza :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrysia
ha ha ha bardzo śmieszne drogi podszywaczu, akurat do zupek chińskich mam wieeelki wstręt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrysia
a program makłowicza bardzo lubię oglądać, korci mnie żeby zrobić paprykarz z boczniaków :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sew23e
A czy mozna ucierac placki ziemniaczane na grubej tarce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ktoś pomoże
słuchajcie ... mam ochote na placki ziemniaczane Co do nich trzeba? Nigdy jeszcze sama ich nie robiłam... ziemniaki, jajko, mąka, sól ...cos jeszcze czy tylko to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja lubie zjeśc od czasu do czasu ale mąz wręcz je kocha.Tylko gorzej z ucieraniemmmmm.Ktos powiedizął o sokowirówce musze wyprobowac w ten sposób. A robiliście sobie placki po zbójnicku???? bardzo ssycące danie. Więc smazymy normalne placki tylko troszke grubsze.Na patelni smażymy mięso pokrojoną w kostke lub jak kto woli mięso mielone - podczas smażenia dodajemy cebule,liśc,ziele angielskie,pieprz,sol,pieprz.Póxniej przekładamy do gotującej się wody i gotujemy.Później to zagęstami i mamy sosik.Lejemy to na placki i ropbimy kleksa ze śmietany. A co do sosufajnie ejst jak jest lekko pikatny ,ja często dla smaczku dodaje proszek sosu cygańskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nie lubię ręcznego tarcia...i nie mam sokowirówki, więc w używam miksera dzbankowego - tego z wirującym ostrzem w dnie. Tylko nie wrzucam całych ziemniaków, bo nie dałby rady - trzeba je pokroić na mniejsze cząstki. To i tak pikuś w stosunku do tarki... No i jak ziemniaczki się zmiksują, to wylewam masę na gęste sito - odcedzam lekko - potem przerzucam do miski - wbijam jajko, dodaję sól, pieprz, łyżkę mąki pszennej- mieszam dokładnie - gotowe ! Placki wychodzą takie konkretne i nie bryzgają tłuszczem po ścianach podczas smażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak na razie ucieram, ale już niedługo będę miała robota. Czasem robię placki z mrożonego szpinaku, też pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie przed ucieraniem ratuje zawsze robot kuchenny. A najbardziej lubię placki z cebulką, papryką pociętą w paseczki, pieprzem i odrobiną czosnku. Są przepyszne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 000000000000000000
Ja miksuje w takim dzbanku do koktajli, heheheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 000000000000000000
farmerka 63 przybij pione, dokladnie na male kawalki trzeba pokroic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bezowy
A nikt z was nie używa malaksera? Niedrogie ustrojstwo, uniwersalne (można zetrzeć grubiej, cieniej lub zmiksować) a mycie to po prostu płukanie pod bieżącą wodą. Co do placków, to co jakiś czas stosuję taki wariant: pół na pół ziemniaki i marchewka (tarte).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×