Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rrrysia

placki ziemniaczne

Polecane posty

Mam elektryczną maszynkę do mielenia i dokupiłam sobie taką część z tarkami.Rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość placki placki
rozdrabniam ziemniaki na placki w zwykłej maszynce do mielenia mięsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość placki placki
nie, bo ja smażę cieniutkie kurcze - przez Was dzis zrobię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobrze dobrze
a ile dajecie maki i jakiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smażę zwykle na 4 osoby. Mąki pszennej dodaję 2-3 łyżki, ale żytnia razowa może też by zagrała ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baska100
akurat dzisiaj miałam placki.wszystkie urzadzenia wymienione przez was mam sprawdzone sa super a w ostatecznosci mozna recznie wtedy rekawiczki gumowe zalozyc to rece sie nie zetra. do masy surowej dodaje starta cebule.czosnek1-2 zabki ,1całe jajko i żółtko,make pszenna ,sól,pieprzi pokrojona kiełbaskę,boczek,i teraz smażę dużo małych placków . Jak zostana na drugi dzień kroję je w kostkę podsmażam na tłuszczu,jeszcze solę,pieprzę i wbijam jajka ile się chce2-5 mieszam i to dopiero PYCHOTKA-jajecznica na plackach -je sie bez chleba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lexandra
Najgorsze to tarcie. Myślałam o przepuszczeniu ziemniaków przez elektryczną maszynkę do mięsa - czy ktoś z Was próbował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gawi
ja ziemniaczki tre na tarce z gubymi oczkami- tymi np do marchewki, szybko sie je ściera, potem jajo,cebula, mąka, sól, pieprz. kiedyś robiłam z pieczarkami, ale mi średnio smakowały placki najbardziej lubie z kwaśną śmietaną solą i pieprzem, dobre są też z sosem czosnkowym a najlepszy jest oczywiście placek po węgiersku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stagger
Weź zobacz skład tych pesudo placków w proszku. I to dajesz dzieciom? Stuknij sie kobieto...Szara masa kwitnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juzwa7
A co złego w plackach ziemniaczanych z cukrem? Sa pyszne, do tego troszkę śmietanki. A w ogóle to Wam powiem jak ja to robię. Przepis normalny, jak każdy - ale potem czekam az będą zimne. Kroje lacki w kostkę, i wtedy podsmażam na patelni. Potem trochę cukru na to i koniecznie gorzka herbata! To przepis z mojego dzieciństwa. Każdy ma swój gust - ja to uwielbiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja uwielbiam placki ziemniacza
ne :p Kocham po prostu! :D Najbardziej lubię z sosem pieczarkowym a nie chwaląc się robię pyszny sos pieczarkowy, taki gęsty i placki z tym sosem to moje ulubione jedzonko :) Mi mąż uciera bo ja zawsze pozacinam wszystkie palce. Pierwszy raz jak nigdy jeszcze nie robiłam placków i nie wiedziałam jak się robi to dodałam co mi tylko przyszło do głowy i wyszły pyszne, w życiu lepszych nie jadłam :p Teraz zawsze robię z własnego przepisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja uwielbiam placki
a do tego - podobno to wyjatkowe - lubie je trzec :D Widocznie lubie sie czasem wyzyc ;) Zawsze scieram tez duuuuzo cebuli, bo lubie takie ;) Troche maki, jajo, nie sole i nie pieprze bo nie lubie ;) A jem zawsze jak nie same to popijajac kefirem ;) Ale mi slinka pokapala :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja uwielbiam placki
i tre na najdrobniejszej tarce i ziemniaki i cebule. Musza byc takie klaczki z ziemniakow, inaczej mi sie smakuja (kiedys jadlam takie zrobione przez maszyne :O to nie to samo ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja i moj malzonek uwielbiamy placki. :). On najchetniej je po wegiersku a ja az wstyd sie przyznac ale co mi tam ze smietana i \"\"kawiorem\"\" ABBY czarnym. Ja tez w maszynce ucieram Dodaje sol pieprz cebule make jajko smietane. :) Ja sobie smaze male placki 3 do 4 na patelnie :) A jaj robie malzonkowi to ogromne jeden na cala patelnier potem polewam to sosem z miesem i warzywami skladam na pol daje kleksa ze smietany i na to pokrojonego w plasterki ogorka kiszonego :) Pyszotka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj maz jak patrzy na moje placki krzywi sie z obrzydzeniem :D. I zawsze jest standardowy text: -Kotus jak to mozesz jesc?? :D Parskam wtedy smiechem i wcinam az uszy mi sie trzesa ostatnio zjadlam 13 takich plackow :D. Wiecej mimo najszczerszych checi nie dalam rady :D Ogolnie uwielbiam gotowac pitrasic udziwniac w kuchni. Maniacko siedze w necie sledze przepisy cos zawsze modyfikuje. :D Maz i moja mama i babcia smieja sie ze powinnam restauracje otworzyc :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uwielbiam placki ziemniaczane
z sosem pieczarkowym mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×