Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Szafirka

Zespół napięcia mięśniowego u niemowląt-czy ktoś się z tym spotkał?

Polecane posty

Gość karinaewelina
witam mam 8 miesiecznego synka ur sie w 32 tyg ciazy. od poczatku widzielismy ze maly bardzo odgina głowe do tylu prezy nozki ale lakarze nas uspokaiali mowili ze male dzieci tak maja , ze to nic, p. doktor z poradni neanotologicznej zauwazyła ze mały ma obnizone napiecie pod koniec 7 mies. skierowala nas do neurologa ktory moim zdaniem zbakatelizowal sprawe, twierdzac ze dziecko dobrze sie rozwija a le juz skoro mamy skierowanie TO MOZNA POJSC , w poradni stwierdzili ze maly ma zbyt nasilone nozki i obnizone napiecie na goze dala skierowanie na serie 10 zabiegów twierdzac ze i tak pewnie wszystkich nie zrobimy bo rehabilitant jest na urlopie, smieszne czytajac wypowiedzi zastanowie sie nad prywatna rehabilitacja !!! dodam ze po zatym maly sie dobrze rozwija i oposiada duzo umiejetnosci jak na swój wiek i wczesniectwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dreadwoman
Mój synuś skonczył własnie 8 miesięcy,od listopada chodziłam z nim na rehabilitacje 2 tygodnie, miał metode vojty i bobaty,a teraz cwicze sama w domu i w lutym mamy kontrole mysle ze jest poprawa juz nie spina tak nózek przy zmianie peluszki ,rączki częsciej są otwarte,zrobil postepy w obrotach i przemieszczaniu sie,i chyba powolutku zaczyna szykowac sie do raczkowania,a i jak ma podpór na raczkach to ma całe otwarte dłonie-wreszcie:)sama zuwazyłam ze jest cos z nim nie tak i poiedziałam o tym pediatrze potem skierowanie do specjalisty i jest lepij.Z tego co zaobserwowałam kazde dziecko inaczej reaguje na vojte, jak ja mu robie sama w domku to nie ma przy tym płaczu tylko smiechy,staram sie synka zabawiac zagadywac ,spiewac itp ovczywiscie przez te dwa tyg w szpitalu jak robiła to rehabili placz był okropny ale wedziałam ze to dla jego dobra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA mam podobny problem u mojej siostry córcia ma 5 miesięcy nie potrafi siedzieć , bardzo pręży nóżki i rączki ,napina całe ciało . Mam sama dwoje dzieci , ale nie widziałam takich obiawów .Dodam że ma problem z ulewaniem i nie można jej układać na brzuszku.prosze poradzcie co robić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dreadwoman
radze udac sie do pediatry i powiedziec o tym on juz bedzie wiedziec co dalej,pewnie skieruje do neurologa lub rehabilitanta,a co do siedzenia to jeszcze ma czas usiasc,ponoc do 10 miesiaca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Kropci
witam.jestem mama dziewczynki (wczesniaka)urodzonej w 36 tc.lekarz pediatra stwierdzil ze jako wczesniak musi na wypadek chodzic na rehabilitacje,no i chodzimymmala ma w tej chwili 4 miesiace i rozwija sie super,jest bardzo silna.na rehabilitacji pani zgodnie twierdza ze jest dobrze,karza nosic w odpowiedni sposob,bawic sie i codziennie masowac w domu.dzis bylam u neurologa i pani doktor stwierdzila ze nie jest najlepiej,ze jest sztywna-a mi sie nie wydaje,ze jak ja kladzie to nie trzyma raczek przy sobie tylko rozpostarte na boki,ze ma zacisniete piastki-a jak ma wlozyc raczke do buzi,przeciez otwerta sie nie zmiesci.nie wiem kogo mam sluchac.pani doktor ktora widzi ja 1 w miesiacu przez 5 min czy rechabilitantek ktore cwicza z nia 2 razy w tyg po godzinie.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilka99999
A skąd się bierze ten okropny zespół napięcia mięśniowego?? Niedługo rodzę i jak czytam niektóre posty to aż się boję, że moją dzidzie coś takiego może dopaść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja chrześniaczka ma teraz 6 miesięcy nadal pręży nóżki i napina całe ciało .Rączki też trzyma bardzo dziwnie tak odchylone do tyłu , była diagnozowana u neurologa oczywiście ten stwierdził że jest wszystko wporządku nie ma się czym martwić. Ale to mi nie daje spokoju nie wiem czy mam racje , ale też nie chcę siać zamieszania bo moja siostra ma troszkę inne zdanie na ten temat . Ja sama jestem mamą 2 synów 13 i 1 rok więc mam troche doświadczenia. Mimo to proszę o radę.SERDECZNIE POZDRAWIAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, jestem mamą 5-miesięcznego synka u którego pediatra stwierdził, że odchyla główkę do tyłu JA OD RAZU DOSTAŁAM OD PEDIATRY SKIEROWANIE DO NEUROLOGA I KAŻDA Z WAS DROGIE MAMY JAK USŁYSZY OD PEDIATRY TAKIE STWIERDZENIE, TO NAWET JEŚLI PEDIATRA NIE DA SKIEROWANIA DO NEUROLOGA TO ZADZIAŁAJCIE SAME I SKONTROLUJCIE SWOJE DZIECKO U NEUROLOGA. Jest to dobre z tego względu, że neurolog po dokładnym przebadaniu powie wam czy to odchylanie główki, wzmożone napięcie mięśniowe jest wadą rozwojową czy też zależy od wagi dziecka (bądź innych rzeczy) - ja usłyszałam od neurologa, że z moim dzieckiem jest wszystko w porządku, nawet że jak na ten miesiąc moje dziecko potrafi o wiele więcej, że jest bystre, inteligentne i że odchylanie główki to tylko i wyłącznie taki nawyk ponieważ dziecko ma taką urodę że jest duże i że ma w miarę szybki przyrost masy. Po wizycie u neurologa wróciłam do pediatry i poprosiłam o skierowanie na rehabilitację - które oczywiście dostałam. Na wizycie lekarz (który daje skierowanie na rehabilitację) potwierdził, że to taki nawyk (i fakt moje dziecko też ma lekkie napięcie mięśniowe - wydaje mi się, że może być to spowodowane przedłużającą się żółtaczką fizjologiczną niemowlaka - mojemu synkowi przedłużyła się żółtaczka) i że po kilku wizytach na rehabilitacji powinno wszystko wrócić do normy. I teraz ćwiczymy ale ćwiczenia te są naprawdę różne, rehabilitant dokładnie obserwuje na co dziecko stać i pokazuje ćwiczenia jakie powinno się wykonywać - także naprawdę nie ma sensu pytać na forum jakie to są ćwiczenia bo to tylko i wyłącznie zależy od tego co dziecko potrafi. Jeśli chodzi o rozluźnienie mięśni to raczej masaż jest podobny u wszystkich dzieci - masuje się rączki, barki, plecki, głaska się dziecko potrząsa nóżkami i rączkami - chodzi po prostu o to aby dziecko się odprężyło - po takich masażach i rehabilitacji naprawdę widać postępy, także naprawdę polecam i drogie mamy "NIE ZWLEKAJCIE" jeśli coś was zaniepokoi. To chyba na tyle :) mam nadzieję że troszkę pomogłam. Życzę wam kochane dużo uśmiechu i pociechy z waszych maluszków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, jestem mamą 5-miesięcznego synka u którego pediatra stwierdził, że odchyla główkę do tyłu JA OD RAZU DOSTAŁAM OD PEDIATRY SKIEROWANIE DO NEUROLOGA I KAŻDA Z WAS DROGIE MAMY JAK USŁYSZY OD PEDIATRY TAKIE STWIERDZENIE, TO NAWET JEŚLI PEDIATRA NIE DA SKIEROWANIA DO NEUROLOGA TO ZADZIAŁAJCIE SAME I SKONTROLUJCIE SWOJE DZIECKO U NEUROLOGA. Jest to dobre z tego względu, że neurolog po dokładnym przebadaniu powie wam czy to odchylanie główki, wzmożone napięcie mięśniowe jest wadą rozwojową czy też zależy od wagi dziecka (bądź innych rzeczy) - ja usłyszałam od neurologa, że z moim dzieckiem jest wszystko w porządku, nawet że jak na ten miesiąc moje dziecko potrafi o wiele więcej, że jest bystre, inteligentne i że odchylanie główki to tylko i wyłącznie taki nawyk ponieważ dziecko ma taką urodę że jest duże i że ma w miarę szybki przyrost masy. Po wizycie u neurologa wróciłam do pediatry i poprosiłam o skierowanie na rehabilitację - które oczywiście dostałam. Na wizycie lekarz (który daje skierowanie na rehabilitację) potwierdził, że to taki nawyk (i fakt moje dziecko też ma lekkie napięcie mięśniowe - wydaje mi się, że może być to spowodowane przedłużającą się żółtaczką fizjologiczną niemowlaka - mojemu synkowi przedłużyła się żółtaczka) i że po kilku wizytach na rehabilitacji powinno wszystko wrócić do normy. I teraz ćwiczymy ale ćwiczenia te są naprawdę różne, rehabilitant dokładnie obserwuje na co dziecko stać i pokazuje ćwiczenia jakie powinno się wykonywać - także naprawdę nie ma sensu pytać na forum jakie to są ćwiczenia bo to tylko i wyłącznie zależy od tego co dziecko potrafi. Jeśli chodzi o rozluźnienie mięśni to raczej masaż jest podobny u wszystkich dzieci - masuje się rączki, barki, plecki, głaska się dziecko potrząsa nóżkami i rączkami - chodzi po prostu o to aby dziecko się odprężyło - po takich masażach i rehabilitacji naprawdę widać postępy, także naprawdę polecam i drogie mamy "NIE ZWLEKAJCIE" jeśli coś was zaniepokoi. To chyba na tyle :) mam nadzieję że troszkę pomogłam. Życzę wam kochane dużo uśmiechu i pociechy z waszych maluszków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
witam moja coreczka tez miala, wzmozone napiecie miesniowe, im wczesniej wykryte tym szybciej sie wyleczy , my mielismy rehabilitacje metoda vojty, rehabilitacja trwala pare miesiecy , raz na tydzien w spzitalu i 3 razy dzienniue wdomu, siedziala majac 7miesiecy , chodzic zaczela majac rok i mowic , teraz ja zdrowa i niegrzeczna 2,5 latka "zywe srebro" nie widac wogole ze miala napiecie, tylko trzeba cwiczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnoszeeeee
podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obyodas
proponuje odwiedzic jakiegos dobrego neurologa. np dr Piotra Szymanskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość div3rs
Mam pytanie, czy dziecko również krzyczy lub płacze gdy wygina się w łuk? Moja córeczka ma zespół napięcia mięśniowego, ćwiczymy bobathem, lubi te ćwiczenia. Jednak gdy wieczorem lub gdy jest zmęczona wygina się w tył krzycząc lub płacząc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 7066y
a czego takie napiecie miesniowe jest???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam jestem mamo 5 miesiecznej oli .ola urodzila sie zdrowa przez cc.kiedy ola miala 3 tyg pediatra przy pierwszej wizycie powiedziala ze jest wiotka i ze trzeba to skonsultowac z nerurologiem. wiec poszlam z corko do neurologa wizyta sie skonczyla tym ze mialam przyjsc za miesiac po miesiacu dostalam skierowanie na rehabilitacje. ola miala prawie 2 miesiace jak zostala rehabilitowana . dzis ma 5 miesiecy i mozna powiedziec ze jest super jak miala 4 miesiace zaczela sie sama przewracac na brzuszek jest bardza aktywna chcetnie lezy na brzuszku , pieknie dzwiga glowe. jest naprawde silna .cwiczenia bezbolesne. fakt ona miala obnizone napiecie miesniowe ogolne nie centralne . wazne drogie mamy zeby zrobic usg glowki tylko najlepiej nie pozniej niz w 3 miesiacu zycia b jezeli cos sie dzialo to wszystko sie moze zarasnac. wiec trudna bedzie diagnoza.wazne jest to zeby kazda mama po urodzeniu swojej pociechy poszla do neurologa bo wielu peditrow w czasie sie nie zorientuje i wtedy jest problem ,bo jezeli dziecko jest male jest plastyczne i mozna to wszystko wyprowadzic na prosto najlepiej jak dziecko trafia jak ma 2 miesiace jak jest starsze to wolniej to wszystko przychodzi. wazne jest to zeby takze nie przedawkowac wit d3 lepiej zapomniec niz podac dziecku potrojno dawke bo jezeli sie zrosnie szybko ciemie to jest problem bo takie dziecko nie da sie rehabilitowac . pisze to z wlasnego doswiadczenia.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka z Łodzi
te rzeczy trzeba leczyć i rehabilitować. ja ze swoją małą chodzę do przychodni INTERMEDICUS w Łodzi i tam sa zarówno pediatrzy jak i neurolodzy dziecięcy oraz rehabilitanci. polecam: http://www.medyczna.info.pl/?id=3418&n=0,0,4,0,0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fizjo
Zaburzenia napięcia mięśniowego mogą świadczyć o chorobach ośrodkowego układu nerwowego, chorobach metabolicznych czy genetycznych. Od napięcia mięśniowego zależy rozwój niemowlęcia, osiąganie tzw." kamieni milowych". Na problem z napięciem mięśniowym są narażone dzieci które były niedotlenione, przedwcześnie urodzone, gdy mama ma anemię lub cukrzycę, i wiele innych. Należy jednak pamiętać że napięcie mięśniowe zmienia się wraz z dojrzewaniem układu nerwowego a każde dziecko jest indywidualnością. Natomiast, gdy zauważymy niepokojące objawy m.in.: dziecko jest niespokojne, pręży się, prostuje nóżki, mało śpi dużo płacze, lub odwrotnie: jest zbyt spokojne, nie unosi nóżek, w pozycji na brzuchu nie dźwiga głowy, musimy skontaktować się ze specjalistą. Dzieci z obniżonym napięciem zarówno jak dzieci z napięciem wzmożonym wykonuje ruchy w złych wzorcach . Oprócz problemów w rozwoju ruchowym w późniejszym wieku mogą pojawić się problemy z koncentracją uwagi. Wcześnie rozpoczęta rehabilitacja daje szanse na prawidłowy rozwój dziecka. Fizjoterapeuta- Baksio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elajuliamaja
mojacorka urodzila sie przez cesarskie ciecie ze wzgledu na przenoszenie ciazy i spadki tetna przy podawaniu oksytocyny...porod byl koszmarem zewzgledu na panujace zamieszanie nie bhylam wtedy swiadoma tego ze z moim dzieckiem jest cos nie tak-nikt mi o tym nie powiedzial a ja domyslilam sie gdy w szpitalu wylaczono prad do tego problem z awaryjnym zasilaniem nie wiadomo co dzialo sie z moja coreczka przez czas gdy lekarz bez zgody ordynatora przygotowal mnie do ciecia.mala urodzila sie rzekomo zdrowa i silna choc mi wydawala sie fioletowa lekarz stwierdzila ze to moze efekt podanej mi efydryny poniewaz w trakcie zabiegu spadalo mi cisnienie i tracilam przytomnosc.lekarka stwierdzila ze dziecko jest rozowe no ok moze tak bylo bo neonatolog dala jej 10pkt jednakze zaniepokoilo mnie ze jej konczyny sa fioletowe gdy zostala mi przekazana nastepnego dnia...polozne ilekarze stwierdzili jednoglosnie ze to napewno nie efekt niedotlenienia a przenoszonej ciazy...ok...jest moja pierwszacorka wierzylam lekarzom....wrocilismy do domu...bylo ok przynajmniej tak mi sie wydawalo...mala nie byla zbyt ruchliwa...alepediatrow to nie niepokoilo...wszystko jest dobrze i ma czas na rozwoj-wciaz mi to powtarzali przy okazjii kolejnych wizyt..w 6 msc.trafila do szpitala i rozpoznano u niej jersinioze...tam ordynator stwierdzila ze musimy zmienic pediatre i dostalysmy skierowanie do osrodka wczesnej interwencji...diagnoza OBNIZENIE NAPIECIA MIESNIOWEGO W ODC.BRZUSZNO-LEDZWIOWYM...tobylo poltora roku temu...zaczela siedziec w 12 msc zyciaa chodzic w 17...rehabilitacja zostala zaniehana pani dr z osrodka stwierdzila ze rehabilitacja nic juz nie da dzis przypadkiem od logopedy dowiedzialam sie zemoje dziecko ma rowniez obnizone napiecie miesni twarzy dlatego nie mowi nie gryzie twardszych pokarmow/zaczela jesc lyzeczka w wieku9 miesiecy wczesniej wogole nie wiedziala o co chodzi../przez ten czas odwiedzilam maselekarzy neurologow genetykow psychologow...ostatnio nawet gastroenterologa gdyz ONM jest zapewne odpowiedzialneza jej przewlekle zaparcia wstepny rentgen z kontrastem wyklucza przewezenie jelit...do tego ostatno obserwuje wyginanie w luk kregoslupa...moim zdaniem to skolioza i jestem pewna ze to wina obnizonego napiecia...kazdy kolejny d\zien,kazda wizyta u lekarza jest dla mni koszmarem nie wiem ile jeszcze razyuslysze zeza to jest odpowiedzialne obnizenie jej napiecia miesni...co moge dla niej jeszcze zrobic...???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam a skąd jestes może dała bym ci namiary na rehabilitantke z okolic poznania która ćwiczy moja córke. Jest sóper ćw vojta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość republika ere
Moje dziecko ma oslabione napiecie miesniowe. Czy ktos z was moze polecic dobra klinike rehabilitacyjna w warszawie, najlepiej na zoliborzu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michał Poznański
Witaj! Jak chcesz mogę polecić Ci świetną rehabilitantkę. Leczyła moją Ninkę :) super wygoda bo dojeżdża do domu. Stawki ok. Dobre podejście do dzieci i skuteczna. Podaję Ci namiar www.rita-rehabilitacja.pl najlepiej zadzwon i umów się. Szybkie terminy i nawet jest elastyczna jeśli chodzi o godziny.. Teraz mimo, że Ninka jest zdrowa spotykamy się z p.Ritą na indywidualnym kursie pływania i jesteśmy zachwycone :) aha i na www.znanylekarz.pl tez możesz poczytać o p.Ricie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia_k
Hej, czy ten temat jest aktualny? Jest tu jakaś mama,której dziecko ma skoliozę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odradzam Pania R. jest humorzasta, ma braki wiedzy, bardzo kosztowna, spoznia sie i efektem jest zmiana rehabilitanta. Zostawia z problemem unosząc się, wiecznie narzekała na schody, ze musi po nich wchodzić, a boli ją kolano. Wykosztowalismy sie i stracilismy czas na wspolprace z Pania R. liczac, że pomozemy dziecku, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odradzam Pania RADOCH!!!! jest humorzasta, ma braki wiedzy, bardzo kosztowna, spoznia sie i efektem jest zmiana rehabilitanta. Zostawia z problemem unosząc się, wiecznie narzekała na schody, ze musi po nich wchodzić, a boli ją kolano. Wykosztowalismy sie i stracilismy czas na wspolprace z Pania R. liczac, że pomozemy dziecku, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×