Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kwiatuszek888

ciąża i komputer

Polecane posty

Gość kwiatuszek888

ile godzin można pracować na komputerze? Czy komputer szkodzi już od pierwszych tygodni, czy może w ostatnich więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszeeeeeeeeeeeeeee
Dotąd nie udowodniono, by praca przy komputerze miała niekorzystny wpływ na przebieg ciąży. Ponieważ jednak emituje on fale elektromagnetyczne (urządzenia nowej generacji wytwarzają minimum promieniowania innych rodzajów), lepiej zachować ostrożność. W pracy warto np. zadbać, by monitor koleżanki czy kolegi nie był ustawiony do nas tyłem, który najbardziej promieniuje, lub żeby był oddzielony przegrodą. Nowoczesne monitory o tzw. niskim stopniu radiacji są z pewnością bezpieczniejsze, na tych starszego typu można zamontować dodatkową osłonę. Niekorzystny wpływ komputera to jednak nie tylko promieniowanie. Zbyt długie siedzenie w jednej pozycji powoduje zastój w naczyniach żylnych, obrzęki, bóle pleców. Za bezpieczne uznaje się cztery godziny pracy przed monitorem dziennie. Co godzinę warto sobie robić kilkuminutową przerwę. Dobrze jest też często wietrzyć pokój, w którym się pracuje, i wyłączać komputer, gdy się go nie używa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terazz jaaa
Nie ma żadnych wyników badań jednoznacznie stwierdzajacych ,że komputer w ogóle szkodzi. Z drugiej strony nie ma też takich jednoznacznie stwierdzających ,ze jest nieszkodliwy. To są przypuszczenia oparte na emitowaniu promieniowania przez kompy , a szczególnie ich skupiska np.w biurze gdzie stoi ich stadko. Brdziej ryzykowny jest poczatek ciąży . Nie wpadaj w niepotrzebna panikę , ale lepiej ograniczaj do niezbędnego minimum nasiadówki przy kompie . Tyle ,że czasami to niezbędne minimum wynosi 8h , tyle co czas pracy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatuszek888
dziękuję kobietki za tak szybką odpowiedź. Ja siedzę przy kompie sama i chyba jestem też od niego i internetu uzależniona :( Chciałabym się z tego uzależnienia jakoś wyleczyć... może jak brzuszek będzie rosnąć będzie mi łatwiej. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dotąd nie udowodniono, by praca przy komputerze miała niekorzystny wpływ na przebieg ciązy------->?A gdzie to wyczytałas? Jest dokładnie odrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie dajmy się zwariować
z tego co czytam ostatnio to wychodzi na to, że w ciązy nawet oddychanie jest nie zdrowe.... bo w powietrzu tyle zanieczyszczeń i alergenów ;) myślę, że jak się zachowa zdrowy rozsądek to smiało można w ciąży na kompie pracować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onaaaaaaaaa
wg przepisów możesz pracować do 4 godzin dziennie na kompie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
No własnie 4 godziny mozna pracowac a ile mozna sie relaksowc przy kompie w czasie ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onaaaaaaaaa
no pewnie im mniej tym lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To prawda, że dotychczas nie udowodniono szkodliwego działania komputera na ludzki płód . Nikt do tej pory nie posadził grupy ciężarnych kobiet przed komputerem i nie obserwował, co się dzieje z płodami przez założony okres czasu (ileś godzin dziennie przez kilka tygodni czy miesięcy) . Taki eksperyment byłby niehumanitarny i dlatego nikt nie odważyły się go oficjalnie przeprowadzić. Jednak znane są właściwości pola elektromagnetycznego i przeprowadzono eksperymenty na zwierzętach, dlatego przypuszcza się, że długotrwałe przebywanie przed kompuretem może (ale nie musi) zaszkodzić rozwijającemu się dziecku (dotyczy to w szczególności I trymestru, kiedy wykształcają się poszczególne tkanki i narządy). Obecnie przyjmuje się, że dozwolona jest praca przy komputerze w wymiarze 4 godzin dziennie. Szkodliwe jest również samo siedzenie w jednej pozycji przez dłuższy czas - wzrasta ryzyko żylaków, obrzęków, bólów w okolicy lędżwiowo-krzyżowej. Dlatego dobrze jest robić sobie krótkie przerwy co godzinę - wstać i przejść się trochę. Z drugiej strony nie możemy popadać w paranoję - telewizor, lodówka, radio, telefon - wszystkie urządzenia tego typu emitują fale i niestety nie możemy ich wyeliminować całkowicie z naszego życia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Taki eksperyment byłby niehumanitarny a jednak forumowiczki w ciazy eksperymentują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
no tak.... i ku własnej nieodpowiedzialnosci :) ciekawe dlaczego w pracy pilnuja swoich dozwolonych 4 godzin ? gratuluje spostrzegawczosci 🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onaaaaaaaaa
net-ar, gdzieś, kiedyś na innym forum pisałam Tobie, że ja pracuję tylko na komputerze i gdybym miała być przy nim tylko 4 godz. to potem mogłabym iść do domu. Ja pracuję 8 godz. dziennie przy komputerze 5 dni w tygodniu i się nie skarżę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Skoro tak tz ze twoj szef jest kamikadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w ciąży też pracowałam przed komputerem tak jak teraz przez 8 godz. siedziałam, niestety, a pracowałam do końca 7 miesiąca,. A prawda jest taka ze dziewczyny na zwolnienia idą, bo w ciąży komputer im szkodzi, i właśnie widac efety całymi godzinami na kafe w domu, bo w domu komputer nie szkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
no własnie Majka:) tez zauwazyłas!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
wg Kp za siedzenie ciezarnej za kompem dłuzej niz 4 godziny pracodawca ponosi sroga kare bo nie mozesz narazac zdrowia dziecka i przyszłej mamy na szwank I pracujace mamy skrzetnie to wykorzystuja a w domu na zwolnieniu JAAADĄĄĄĄĄĄA az buczy i moga i nie szkodzi Jaki wniosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w pracy właśnie jedna wskoczyła na zwolnienie, bo co... bo komputer jej szkodzi i nie może pracowac, wszystkim takie głupoty wciskała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Noooooo!w pracy barrrrdzo szkodzi W domu wcale hehehehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onaaaaaaaaa
no moje szefostwo i kadry pytają co raz czy wiem, że nie wolno mi pracować pow.4 godz. Kiedy mówię, że wiem ,ale nie mogę pracować 4 gpdz. to pytają co robię w związku z tym. No to odpowiadam, że prócz przerw nic. I tak się to jakoś kręci już 7 miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×