Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ----------------

SOS SAŁATKOWY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Gość ----------------

bardzo prosze o przepis na sos do sałatek. Ciągle robie Knorr koperkowo ziolowy i juz mi troche obrzydl.Czy znacie przepis na dobr drwsing domowej roboty?? wolalabym, na bazie oleju bo nie jemm majonezu BADZO DIEKUJE ZA PRZEPISY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktosssss
no to wez inne smaki knorra :D ja uwielbiam włoski :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ----------------
dzieki a jak sie robi sos winegret??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ----------------
a to nie jest ten z musztarda??? byl jakis z musztarda!!! zna ktos ?? :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vinegar
Sos vinegret robi się, jak sama nazwa wskazuje, z octu, a nie z soku z cytryny. dla nieuków vinegar=ocet (winny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ----------------
och och no nie badzmy tacy dokladni :) pewnie za pomoca cytryny mozna uzyskac podobny smak w takim razie prosze znawce o przepis.. ile tego octu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Henryka
Sos, który robię zawsze do sałaty i jeszcze mi się nie znudził: 2/3 oliwy z oliwek 1/3 octu balsamicznego pół łyżeczki musztardy ząbek czosnku szczypta cukru sól, pieprz wszystko razem wymieszać w słoiczku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Henryka
.. acha - jeszcze jedno 2/3 i 1/3 to oczywiście proporcje oliwy do octu. A cytryna to niestety nie to samo - ocet balsamiczny ma specyficzny smak. POlecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja czasem salate w misce po prostu na oko kropie oliwa i octem balsamicznym, sypie soli, swiezo zmielonego pieprzu i bazylii i mam taki sos/nie-sos :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koli
Ale vinaigrette tylko z musztardą Dijon!! Z inną po prostu nie pasuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kindibober
Do surówki z zielonej sałaty z orzeszkami cedrowymi: 2 łyżki oliwy sok z połowy cytryny dwie łyżki wina białego wytrawnego łyżeczka miodu łyżeczka musztardy sól, pieprz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aoSS
2/3 - Olej (ja użyłem z pestek winogron) 1/3 - Ocet Vinegar (koniecznie importowany, w Polsce robią siuśki ja użyłem import. z Hiszpanii z czerwonych winogron ) 1 łyżeczka musztardy (koniecznie francuskiej, importowanej żadnej wyprodukowanej w Polsce, można kupić w Bomi) szczypta soli i pieprzu do smaku (osobiście wzbogaciłem jeszcze sos w pieprz zielony konserwowy drobno posiekany) Prawdziwe niebo w gębie z sałatą lodową, pomidorkami, cebulką :-) Po zjedzeniu zacząłem mówić po francusku i zamówiłem u żony paletę serów :-) Au revoir :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×