Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wit.D3

Ile kropli wit.D3 i jak podawac?

Polecane posty

Gość wit.D3

Moj lekarz nie mowil nic o wit.D3.Moja corka ma 5-ty miesiac i pytalam sie na poczatku i powiedzial,ze latem nie trzeba podawac.Ale postanowila teraz podac jej sama,no bo sloneczna pogoda sie konczy Ile podawac kropli?Czy podawac na lyzeczce z mleczkiem?Czy z sokiem? Jat Wy podajecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glaka
ja podaje 2 krople witaminy D3,razem z C i B1,wszystko podaje z mlekiem na łyżeczce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ręce opadają, dziewczyno ilość kropli jest dobierana indywidualnie więc o to jak podawać zapytaj pediatrę....nadmiar witaminek też może zaszkodzić. Dobrze, że istnieją takie topiki gdzie można radzić się w wielu sprawach ale nie można na nich ustalać dawek leków itp. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeczytaj dokladnie ulotke sa rozne rodzaje tzn rozne stezenia jednostek wit d w jednej krpoli nadmiar wit rozpuszczalnych w tluszczach (ADEK) dziala jak trucizna ja podawalam jedna krople profilaktcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość połozna środowiskowa
Witaminę D3 lub Wigantol podaje sie na mleku które wlewamy na mala łyzeczkę, nie wlewamy do butelki kiedy karmimy sztucznie.Zaczynamy po 1 kropli 1x dziennie przez 5 dni obserwując dziecko , w 6 dniu dokładamy drugą kroplę i podajemy1xdziennie 2 krople.Mozemy wkraplać bezpośrednio na język ale trzeba pamiętać że tej witaminy nie można przedawkować.Natomiast witaminę Cebion podajemy na mleku lub na wodzie z glukoza tez na łyżeczce zaczynając od jednek kropli codziennie zwiększając o 1 kroplę.przeważnie podaje się 1x5 kropli.Pamiętajcie młode mamy ze witamin nie podaje się wszystkich po jednym posilku.Jezeli podajesz wit d3 po rannym posiłku to wit c po następnym posiłku.Pediatra z którym pracuję zawsze zaleca ze noworodek musi sie przyzwyczaic do witamin i dlatego najpierw zaczyna od d3 przez 10 dni i dopiero wit c.Witaminy zaczyna się podawać noworodkowi od 4 tyg życia.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no cóż, ilośc jest to sprawa indywidualna, powinien ci to powiedzieć lekarz po zbadaniu dziecka, ja przez długi czas dawałam po 2 krople, gdy mała była chora lekarka w szpitalu stwierdziła ze ma lekko zapadającą sie krtań i kazał a mi podawać 10 kropli, zmniejszając co tydzień ilość o jedną. Gdy jest słońce tak naprawde nie trzeba podawać, chyba ze lekarz karze. Słońce stymuluje wytwarzanie naturalnej wit. D3. Dodam jeszcze ze mi powiedziano (lekarz pediatra, położna w szpitalu), ze wit D3 nie nalezy mieszać z niczym, tylko podawać bezpośrednio do buźki dziecka z buteleczki lub z łyżeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ebusia21
skolei moja kumpela ma małe dzidzi (dwumiesieczne) i podaje pieć kropli D3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam 14 dniowe dziecko .Lekarz zalecił podawanie wiatminy D od 15 dnia życia po 1 kropelce dziennie.Wydaje mi się że dawka jest chyba inwidualna dla każdego dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GooGoo
Pewnie że jest to dawka indywidualna.Skontaktuj się z pediatrą. Witaminy podaje się bezpośrednio do buzki na czystym wymytym palcu - broń boże z mlekeim czy na łyżeczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hi hi hi
ja to nie na lyzeczce, moze koparką? a od kiedy niby mozna na lyzeczce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda_mama
witamone daje sie prosto do buzki poniewaz jak podajesz na lyzeczce to czesc na niej zostaje i dawka juz sie nie zgadza. Tak wytlumaczyl mi to pediatra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a na palcu nie zostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to też zależy jak karmisz dziecko. ja np karmie mm i lekarz pediatra powiedział że jak dziecko będzie zjadac więcej niż 1000ml na dobę to mam przestać dawać witamine bo w mleku jest jej wystarczająco. podaje na łyzeczce z odrobina mleka. lekarz powiedział że tak można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to też zależy jak karmisz dziecko. ja np karmie mm i lekarz pediatra powiedział że jak dziecko będzie zjadac więcej niż 1000ml na dobę to mam przestać dawać witamine bo w mleku jest jej wystarczająco. podaje na łyzeczce z odrobina mleka. lekarz powiedział że tak można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×