Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aaania25

Co to znaczy,ze moje dziecko ma nogi iksy?

Polecane posty

Gość fedddd
widocznie po kimś to ma, a może mamusia albo tatus iksowaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elle7709
szpotawość stóp - dobry lekarz dr. Wichłacz Warszawa - Enel-med, klinika Damiana - Faksal.Szpotawość stóp i kolan należy leczyć i nie lekceważyć,bo zobaczycie jak to męka w życiu dorosłym.Dzieci najmłodsze leczy sie najłatwiej,bo wada nie jest jeszcze utrwalona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gearte
Strasznie rzeczy tu wypisują !!!! Jak się to czyta to wlos się jeży !! Do rzeczy szpotawość i koslawość nóg to fizjologiczne zjawisko u dzeci. Do któregoś tam roku życia kolanka są szpotawe a w okresie przedszkolnym przechodzą w koslawe, koslawość zanika ok 10 tego roku życia. Nalezy się martwić jeśli przerwa między kostkami u nóg jest większa niż 5 cm. kropka , a ćwiczenia to i zdrowym nie zaszkodzą !!!;-))))) bez paniki ! Pozdrooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To się leczy. NIe wierz jak ktoś Ci mówi , że to taka uroda. To jest wada , która ma wpływ na dolegliwości kregosłupa w późniejszym czasie. Idź do ortopedy. Najczęściej wystarcza noszenia kapci ortopedycznych i nogi sie wyprostują , Nie czekaj , tylko idź do spejalisty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tzn,ze kolana ida do srodka iaczej mowiac ma krzywe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co to znaczy,ze moje dziecko ma nogi iksy? To, że dla wygody rodzice stosowali pampersy. Jak były pieluchy tetrowe (na kartki), lub stare szmaty bawełniane, to dzieci nie miały krzywych nóg. Zobaczcie na nogi osób 30-50 lat. Mają proste. A zobaczcie na nogi młodszego pokolenia (pampersowego) - tragedia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Częsta przyczyną to skrzywienie miednicy drogie panie. Ortopeda się klania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzeba dobrze dobierac obuwie, zachecac do cwiczen i aktywnosci i dac dziecku jak najczesciej chodzic na bosaka, zbliza sie lato, bedzie duzo okazji pobiegac po trawie czy piasku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie do moniqa11 jaki zabieg przeszła Twoja córka,moja jest w tym samym wieku i mamy ten sam problem.Czy bardzo duze miała te iksy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jest wada kolan, ale można z nią walczyć, na pewno będzie trzeba zainwestować w lepsze profilaktyczne buty, można je kupić np. w http://sklep.tombut.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liwia35
Ćwiczenia na IKSY znajdziesz na www.koslawosc.info.pl Bardzo wiele ciekawych tekstów, które pozwolą Ci walczyć z tą wadą stóp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×