Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość vkka__

urząd pracy

Polecane posty

Gość vkka__

Jakie dokumenty są potrzebne aby zarejestrować się w urzędzie pracy? słyszałam że potrzebna jest jakaś legitymacja ubezpieczeniowa,ale jak ją dostać? ps. właśnie skończyłam studia. dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co pamiętam potrzebny jest dowód osob. rzecz jasna i dyplom ukończenia studiów. Dadzą ci do wypenienia formularz (karte bezrobotnego czy jak to się tam nazywa). Legitymację ubezpieczeniową dostaniesz od nich,walną tam pieczątkę i to bedzie dowód,że jestes ubezpieczona (czasem u lekarza trzeba pokazać tę legitkę). Aha,dostaniesz tez formularz,który wyślesz do Urzędu Skarbowego i ten nada Ci numer NIP (Numer Identyfikacji Podatkowej). Tyle pamiętam. Może ktoś dopowie,albo poprawi,jesli się pomyliłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak się wyrejestrować
na własne życzenie? :) (nie podejmując pracy) Czy należy wypełnić jakiś wniosek o pozbawienie statusu bezrobotnego? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyrejestrowanie
ile mam dni na wyrejestrowanie od momentu podjęcia pracy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyrejestrowanie
dzięki a czy muszę to zrobić osobiście, czy mogę wysłać im jakiś list? No bo jeśli ktoś pracuje w tych smaych godzinach co urząd, to chyba nie ma jak się do nich wybrać osobiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba osobiście
bo trzeba zapewne złożyć podpis ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wie ktoś jak się wyrejestrować
tzn , zrezygnować ze statusu bezrobotnego? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak się wyrejestrowałam (dzień przed rozpoczęciem pracy),to musiałam wypełnić jakiś formularz,w którym o ile się nie mylę, wpisywałam m.in. nazwę pracodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale ja chcę się wyrejestrować
na własną prośbę :)nie podejmując pracy. Trzeba wypełnić jakiś wniosek, podać powód? Czy jak nie zgłoszę się w wyznaczonym terminie, pozbawią mnie statusu na 3 miesiące i co po upływie tych 3 miesięcy? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naprawdę nikt nie wie
? :( 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a nie mozesz zadzwonic
i sie spytac? w kazdym moze byc inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaaaaa
Hej pracuje w urzedzie pracy i mozesz smiało zgłosić sie i na własny wniosek wyrejestrować się- bo taki masz kaprys. Podpisujesz się i to wszystko. I nawet za 2 dni mozesz się na nowo zarejestrować Jesli nie zgłosisz sie w wyznaczonym terminie zostajesz na 3 m-ce wyrejestrowana i po ich upływie na nowo mozesz się zarejestrowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do a jaaaaa
dziękuję Ci bardzo za odpowiedź! 🌻 Nie chcę jednak rejestrować się ponownie po upływie tych 3 mies.Wystarczy więc,że nie zgłoszę się wcale, czy muszę jednak wypełnić ten wniosek? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaaaaa
No cóz... powinnaś się osobiście zgłosić, ale jesli nie masz zamiaru rejestrować się w najbliższym czasie to możesz sobie odpuścić. Chociaż są naprawde rózne sytuacje zyciowe i radze jednak osobiście to zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do jaaa
dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmm..........
a jaaaaa cos mi sie nie wydaje, ze nie jest tak jak mowisz... jedynym powodem do wyrejestrowania moze byc podjęcie pracy wszystkie inne powody skutkują 3 mies. wyrejestrowaniem....no chyba, ze przedstawisz zaswiadczenie ze jestes niezdolna do pracy, siedzisz w więzieniu albo jakis inne...ale nie na wlasne widzi mi sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nieprawda, można się wyrejestrować ot tak. Jeśli np. nie chcę iść do pracy, a ubezpieczenie będę miała \"od małżonka\", to przecież mogę iść i się wyrejestrować. Proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×