Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Desire1987

oddawanie krwi a tabletki anty!

Polecane posty

czy podczas brania pigułek antykoncepcyjnych można oddawać krew? dzisiaj byłam w centrum krwiodawstwa i na pytanie czy biorę jakieś leki, powiedziałam że nie... bo bardzo mi zależało, żeby oddać krew... czy któraś z zażywających pigułki jest honorowym dawcą? zastanawiam się też czy jak za kilka tygodni dostanę legitymację honorowego dawcy i wyniki badań krwi, czy będzie to wykryte, że biorę pigułki? jeśli ktoś wie bardzo proszę o odpowiedź bo mnie to interesuje. i nie wiem czy mogę za trzy miesiące też pójść oddać krew...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krowiodawca
To, że bierzesz tabletki anty nie jest przeciwskazaniem do tego, by oddawać krew. Ja biorę tabletki i regularni eodaję krew. Poza tym, zaraz przed oddaniem krwi, jest ona badana, więc gdyby było coś nie tak, to bys po prostu nie mogła jej oddać. Głowa do góry. Wszystko wporządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuje bardzo za odpowiedź :) :* cieszę się bo nie chciałabym ani z jednego ani z drugiego rezygnować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam jeszcze jedno pytanie... przeczytałam na ulotce informacyjnej, że przeciwskazaniem do oddawania krwi jest ciąża... a co jeśli kobieta jeszcze nie wie, że jest w ciąży i odda krew? tak samo jak np. z wirusem HIV który jest wykrywany... czy podczas badania przed pobraniem krwi ciążę można wykryć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ixxx
Przeciwskazaniem jest ciąża pewnie dlatego że oddanie krwi osłabia organizm i nie chcą ryzykować zdrowiem ciężarnej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgadzam się...
kobiety w ciaży nie powinny oddawac krwi ponieważ to osłabia organizm matki i dziecka,które nosi w sobie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też tak myślę właśnie, ale ciekawi mnie czy to wychodzi w wynikach badań. chyba nie... a szkoda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ixxx
No teoretycznie w badaniu krwi mozna wykryc ciaże ale nie wiem czy akurat te badania ktore są wykonywane przy okazji oddawania krwi tego dotyczą. Mysle ze nie, badaja raczej obecność wirusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o hiv to zawsze przed oddaniem krwi pytaja czy nie mialo sie kontaktow z jakimis rannymi ludzmi czy z obca krwia- jesli tak jest to z oddaniem krwi trzeba poczekac rok poniewaz dopiero kiedy oddasz ja po roku to juz w dalszym badaniu krwi mozna wykryc czy ma sie wirusa czy nie( hiv jest wykrywany we krwi dopiero po roku od zainfekowania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha hmm mnie o to nie pytali ale badanie nic nie wykryło. tylko w ankiecie było pytanie o tatuaże i kolczyki w ciągu ostatnich 12 miesięcy... pewnie to miało z tym związek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×