Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Penelopa Zatoka

ZATOKI

Polecane posty

Gość gdcgvnsvbmnfdghvhks
a jak stosować srebro koloidalne na zatoki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudynaa
Tez jakoby jestem zwiazana z tematem ... ahh duzo by gadac... test osobowosci wg dalay lamy - wyniki sa niezwykle (z trzech tylko pytan) tu ---> http://is.gd/Vin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DZIEWUSZKAp
tyle lat myślałam,że mam chore zatoki, non stop po nocy zaropiałe oczy, bóle, dobrze jest dogrzewać nogi. podstawa do diagnozy to zrobienie tomografii zatok, robiłam prywatnie-kosztowne, ok.200zł, ale wreszcie mnie zdiagnozowano- mam przerośniętą małżowinę nosową w prawej komorze nosa. czekam do jesieni na zabieg. aby się przemęczyć. życzę powodzenia w leczeniu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daniel888
Witam. Mam pytanie od 2 dni "pojawiły" mi się zatoki. Czasami mnie bolą czasmi ich nie czuje. Ale moje pytanie tyczy się czegoś innego. Czy sauna mi zaszkodzi? Chodzi mi o zatoki. Czytałem wczesniej, że sauna chroni przed zatokami, ale ja juz je mam i czy mi się coś nie pogorszy? Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zamiast
Masować stopy można bez użycia noża :D Za jedyne 5 zł.można kupić masażer do stóp.Są to drewniane wałeczki,które masują całe stopy.Jest badzo wygodny w użyciu.Możemy masować stopy w każdej chwili kiedy siedzimy,np. przed telewizorem.Ja jestem badzo zadowolona z tego mini uządzenia.Polecam wszystkim,bo taki masaż,napawdę działa na wiele organów człowieka i popawia samopoczucie. Czy pomaga na moje choe zatoki?Tego jeszcze stwiedzić nie mogę :) Może potzeba więcej czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goskaf1
Witajcie, jakiś czas temu pisałam o swoich zatokach. Wtedy przechodziłam trudny okres- non stop bolaly mnie zatoki-nic nie pomagało. Wyobrażcie sobie, że zmienilam prace- nie pracuje już w klimatyzowanym pomieszczeniu!! no i zatoki sie zzmniejszyły-tzn rzadziej bola! Bolą kiedy mnie przewieje, jak sie spoce itd ale wtedy biore krole tafen (polecam) i ibuprmm i po kilku dniach jest oki.!!! Sorki za pismo, cos z moją klawiatura jest nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a stosowała która z Was
ktoś pytał czy chore zatoki mogą być jakoś powiązane z problemami jelitowymi taaaaakkkkkkk u mnie byla katastrofa, wychodowałam sobie też polipa od roku piję bardzo dużo zielonej herbaty, zrezygnowalam ze słodyczy produktów mlecznych( podobno ich spożywanie wplywa na zaflegmianie organizmu) i jest duża poprawa jeśli czuje, że coś się szykuje działam ssąc olej i pijąc sól emską dobre poł roku nie brałam nic przeciwbólowego dodam,że po tomografie który wykonałam 2 lata temu miałam wskazania do bezwzględnej operacji a lekarz nie podjał sie leczenia aaaa..... nie stosujcie antybiotyków! myślę że jedyny dopuszczalny i naprawdę pomagający jest bioparox, jest to antybiotyk stosowany do nochala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a stosowała ktora z Was
osz kurcze wyhodowałam oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iweczka
witam, też mam problem z zatokami, a zaczeło się od zapalenia gardła i górnych dróg oddechowych, 1 antybiotyk, potem 2, w tej chwili "jade" już na 3 i wogóle nie widać poprawy. RTG wykazało płyn z zatokach-lekarz stwerdził iż mam ostre zapalenie zatok. Ból okropny, głowa peka momentami i już nie wiem co robić....słyszałam o nagrzewaniu zatok, sół, siemie lniane, lamy sollux - lecz lekarz kategorycznie mi zabronił tego stosować przy ostrym stanie zapalnym-ponoć ciepło daje "pole" do rozwoju bakterii i nigdy sie tego nie pozbęde....jak sie "podlecze" wtedy moge-tylko kiedy to nastąpi ?? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zamiast
Polecam smarowanie AMOLEM,oraz lampkę solną.Ja zostawiam ją zapaloną na całą noc.Naprawdę pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sam się lecz
ja stosuje GeloMyrtol forte, są to kapsułki z jakimiś olejkami których działanie odczuwa się jakby inhalacją od wewnątrz, zażywa się je na pół godziny przed posiłkiem, u mnie po jednej kapsułce i gorącej kąpieli bul ustępuje, kąpiel nie jest konieczna, lek ten kupiłem w Niemczech i nieorjętuję się czy jest dostępny w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukajaca chorujaca
podejrzewam ze ten gelomyrtol forte pomaga. dlaczego? otóż ja stosowałam leczenie olejkiem pichtowym (UWAGA! do uzytku wewnetrznego dopuszczony jest produkt tylko jednej firmy) zaczynalam od 5 kroli 3 razy dziennie na sok lub miód a czasami w pospiechu na cukier ale zawsze popijalam cieplym plynem to wazne! codziennie zwiekszalam dawke o jedna krople czyli nastenego dnia bylo to juz 6 kropli 3 razy dziennie. tak doszlam do 10kropli 3razy dziennie. i schodzilam w dół do dawki poczatkowej. w czasie tej kuracji zatoki ładnie mi sie oczyszczaly. wazne jest by robic przerwy i zamienic na inny lek. moim takim zamiennikiem rownie skutecznym ale duzo droższym jest Sinupret drażetki. slyszalam ze pomagaja oklady z ziol Marii Treben, moja nelewka juz niedlugo bedzie gotowa do uzytku. zioła mozecie zamówic w internecie. niedlugo zaczne je stosowac wraz z inhalacjami z zmieszanych czterech olejkow szalwiowego, sosnowego, drzewa herbacianego i eukaliptusowego po 3 krople kazdego do inhalatora z goraca woda polecam inhalator i olejki firmy Key z Wieliczki. wiekszość olejkow tej firmy robiona jest wg wymagań farmakopealnych i sa bezpieczne. zycze wam znalezienia tej najlepszej skutecznej metody ktorej ja tez wciaz poszukuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam grupon
Aktualna oferta Groupon.pl w mieście Bielsko-Biała:39 zł zamiast 112 zł za wybraną gimnastykę w Grocie Solno-Jodowej Galos oraz 10% rabatu na dowolny masaż http://www.groupon.pl/in/.Cw5MFQ/,79724?nlp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy może mi ktoś polecić jakiś dobry antybiotyk na zatoki,będę wdzięczna;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiekityle
Badanie na refluks i alergolog polecam. Chwilowa ulga to płukanie nosa wodą z solą. Gruszka w jedną dziurkę i tak żeby wyleciało drugą. na 0.5L wody łyżeczka soli. Miejcie przy sobie chusteczki! Pozdrowienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja swoje zatoki wyleczyłam
w następujący sposób: na suchej patelni podgrzałam sól kuchenną (tez grubą, kamienną) zawinęłam w lnianą ściereczkę. Przyłażyłam do czoła. Okład potrzymać na czole aż sól ostygnie. Robiłam wieczorem, przed pójściem sapć. Z tego co pamiętam, to zrobiłam 3 albo 4 razy i nie mam juz problemów z zatokami od kilku lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość płukanie zatok
mi laryngolog poleciłka płukanie zatok. kupiłam w aptece tai zetaw: sinus rinse, kosztuje około stówy, butelka i saszetki do rozpuszczania w wodzie. trzeba robić codziennie. po dwóch tygodniach jest znacznie lepiej, ale pierwsze trzy dni to była załamka. a z zatokami problem mam od 15 lat, do tego alergia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość msebndjebdfhjebdfhcbrehfb
Bez diety nic nie zdziałasz bo wszystko co zbiera się w zatokach pochodzi z naszego jedzenia. Trzeba odstawić nabiał, cukier i białą mąkę to tak musowo bo bez tego ani rusz. Mięso jeść jedynie białe, ja nawet bym polecała rezygnację z mięsa bo u mnie to miało znaczący wpływ na wyleczenie zatok, ale nie chciałabym komuś na siłę tego narzucać. Na początek zrób sobie ten teścik bo przy chorych zatokach lubi sobie też siedzieć grzyb http://www.zaczekac-na-dusze.pl/kuracje-pasoz yty-grzybice/grzybice-czy-mam-grzybice-candida.html test trzeba zrobić z rana na czczo. Antybiotykami bardzo sobie zaszkodziłaś, bo one nie leczą a jedynie dają ulgę na chwilę przy czym robią totalne spustoszenie w organizmie. Brałaś coś osłonowo przy braniu antybiotyków ? Pisałaś że przeszłaś oczyszczanie z toksyn citroseptem i to był bardzo dobry krok tylko obawiam się że źle przeprowadzony. Jaką dietę wtedy stosowałaś ? Kup sobie probiotyk żeby odbudować florę bakteryjną jelit i żeby dostarczyć sobie tych dobrych bakterii. Kiedy jelito będzie zasiedlone w te dobre bakterie to te złe, np grzybicze nie będą miała się gdzie osiedlać że tak to nazwę Pierwsze co to zajadaj się czosnkiem. Kup sobie koniecznie liść oliwny i tabletki z oregano, olejek z oregano i jest coś takiego jak czosnek niedźwiedzi, działa bardzo mocno bakteriobójczo. Do tego glinka zielona, będziesz codziennie robić sobie z niej maseczkę, a zobaczysz że wypryski będą się świetnie goić. Glinkę mieszą się z wodą i tworzy się z tego papkę. Glinka jest dostępna w 1,5 kg wiaderkach i można z nią robić cuda. Jest pomocny w leczeniu bardzo wielu schorzeń. Również zalecane jest picie glinki przy chorych zatokach , świetnie wypłukuje cały syf z organizmu. Poczytaj jak pić. http://www.jaworek.net/kosmetyki/fascynacja_g linka_zielona.php Nie wiem czy słyszałaś o ssaniu oleju. Przy chorych zatokach to też świetna sprawa http://www.apetyt-na-zdrowie.pl/oleje/ssanie- oleju-kuracja-olejem-slonecznikowym.html Nie trzeba trzymać tego tyle ile tam piszą bo kto by tyle wytrzymał. Olej ściąga świetnie toksyny z całego wnętrza. Zaopatrz się też w sodę oczyszczoną i pij co drugi dzień jedna łyżeczkę na szklankę wody na czczo. Do tego dobrze jakbyś zaczynała każdy dzień od szklanki wody z sokiem z cytryny, powinno ci to wejść w krem jak mycie zębów. Będzie Ci potrzebna sokowirówka, przy chorobach tego typu to bardzo przydatne urządzenie. wprowadź do swojej diety świeże soki z marchewki, buraka, pietruszki, a nawet ziemniaka bo świetnie działa na żołądek. Pij soki z różnych warzyw i owoców. Do tego zacznij wprowadzać do swojej diety dużo surowych warzyw i owoców. Musisz uzbroić się w cierpliwość, jednak jak zaczniesz już działać to zobaczysz pozytywne efekty już niebawem Jeśli jesteś zainteresowana tym to ja mogę ci pomagać, jak będziesz miała jakieś pytania to śmiało pisz. Napisz mi jutro jaki był wynik tego testu ze szklanką wody i odpowiedz na zadane pytania poczytaj o glince i o ssaniu oleju i będziemy działać dalej. Obiecuję ci że jak się zastosujesz to wyjdziesz z tego Masz tutaj jeszcze bardzo ciekawe filmiki które zmieniły moje życie i też pomogły mi w walce z grzybicą i chorymi zatokami. http://www.youtube.com/watch?v=jLN0JI_9jXk http://www.youtube.com/watch?v=rxN8214E6tQ http://www.youtube.com/watch?v=tY-HsoJ0gr0 http://www.youtube.com/watch?v=B_HMOzl747Y http://www.youtube.com/watch?v=8jC4GEkYbOI&fe ature=related

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słyszałam, że najlepszym sposobem na oczyszczenie zatok jest ich płukanie wodą, Każdy sam może sobie to robić. Potrzbna jest do tego tylko woda. Jedną dziurkę zatykamy, drugą wciągamy wodę. Analogicznie z drugą. To chyba najprostszy sposób na oczyszenie zatok. Powinniśmy tak robić profilaktycznie - nawet jesli nie mamy z nimi żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiekkkkkkkk
ja tu przypadkiem ale czemu nikt z Was nie zrobił sobie nigdy badania laboratoryjnego polegającego na pobraniu wymazu z nosa i posiewu jego wraz z określeniem lekowrażliwości tego co ewentualnie wyrośnie??? Wpierdzielacie latami leki a może to zwyczajnie grzyb się tam rozwinął(jak u mnie) alb macie jakieś bakterie i kuracja antybiotykiem lub p/grzybiczym może wszystko zmienić. Koszt kilkadziesiąt zł a nie od razu tomograf. Aczkolwiek RTG nie jest głupie i nie tak drobie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecylia25
mam problemy z zatokami i ostatnio natrafiłam na dobry artykuł o tym :) co Wy na to ? http://leczzatoki.pl/leczenie_zzp.php jakie macie domowe sposoby leczenia zatok i co Wam lekarz powiedział ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co lekarz moze powiedzieć????Upały!!!uffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja podzielę się swoim spostrzeżeniem. Otóż mi pomogły nagrzewania chorej zatoki. Robiłam tak: do skarpetki bawełnianej wsypałam sól morską bardzo gruboziarnistą wcześniej podgrzaną w garczku. Przykładałam 2 razy dziennie po 20 min. W międzyczasie podgrzewałam gdy ostygła. Podziałało rewelacyjnie zatoka się opróżniła z ropy w jeden dzień. Zniknął ból i temperatura. Wcześniej musiałam katować się tabletkami przeciwbólowymi bo nie mogłam spać z bólu. Polecam metodę.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bronco_1
ja dałem te mające bardzo nieprzyjemny zapach gródki ściągnięte "z góry" do badania laboratoryjnego w szpitalu. Chciałem dowiedzieć się co to jest? Jakie mikroby tam żyją? Pani pielęgniarka pytała czy posiew czy nieposiew (coś tam innego wymieniła). Odpowiadałem, że mam w nosie czy to posiew czy nie. Chcę wiedzieć co to jest żeby móc dobrac właściwy lek. Po tygodniu otrzymałem odpowiedź w rodzaju "czym to nie jest". Ręce mi opadły. Dowiedziałem się, że nie są to patogeny. Taką odp. to mogłem sobie w tutkę zwinąć i wsadzić. Obecnie czekam na zapis na operację okrojenia śluzówki. Z moich doświadczeń mogę polecić to co pomaga. Pomaga ciepło i sen w cieple. A na jawie pomaga chrzan. Czasami jak jem, nic nie czuję. Żadnego nawet jak się zaciągnę. A czasami... jak dotrze tam "wysoko", że aż łzy pociekną...Ooooo wtedy jest ulga. Pomaga też delikatne masowanie okolic wyjść nerwy trójdzielnego na twarz (zwłaszcza te na brwiach i na polczkach), a także wokół oczu oczodół i okolice gruczołów łzowych. Wtedy wydzielina potrafi spłynąć. Z mojego doświadczenia wnoszę, że czynnikiem, który wyzwolić mógł ból po około 20 latach spokoju mogły być grzyby i pleśnie, bo w niezbyt sprzyjających warunkach mieszkam (mam nadzieję, że już niedługo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goha9111
Metod na leczenie zatok jest na prawdę wiele. Lecz ciężko o takie skuteczne. Mówią że domowe sposoby są najlepsze. Sporo szukałam czegoś na ten temat i wiele można się dowiedzieć na http://leczzatoki.pl/bzz_definicja.php Co o tym sądzicie ? Liczę na Waszą opinię w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylaavv
Dobrą wydajność nebulizacji ma inhalator Simple SANITY. Używa go moja córeczka i efekty są bardzo fajne. Na pewno jak się poda lek drogą wziewną to odpadają różnorakie efekty uboczne jak to jest przy lekach podawanych doustnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×