Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zmartwiona....

umowa zlecenie, kto płaci ubezpieczenie??

Polecane posty

Gość zmartwiona....

czy wogóle nie jest sie ubezpieczonym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZUS zawsze płaci pracodawca
od umowy zlecenia również :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest kilka opcji. Trudno wyliczyć wszystkie. Nie zawsze płaci sie składki . Ale jeśli sie płaci - to tak jak przy umowie o pracę - pracodawca i pracownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pracowalam 4 lata na umowe-zlecenie i nie bylam wcale ubezpieczona, nawet jak zlamalam noge nie dostalam nic kasy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jest sprawa uczciwości
i mozliwości finansowych pracodawcy, ewidentnie pracowalaś nas czarno :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość umowa_zlecenie
jeśli pracujesz na umowę - zlecenie lub umowę o dzieło, to nikt za ciebie nie odprowadza składek do ZUS-u, dlatego pracodawcy proponują takie umowy z reguły, tym, dla których jest to praca dodatkowa i mają już umowę o pracę bywają jednak wyjątki od tej reguły :) po prostu przeczytaj umowę i będziesz wiedzieć :) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeżeli to była twoja jedyna
praca na umowe zlecenie, to od tego płaci sie składki na ZUS a jeżeli to praca dodatkowa to tylko ubezpieczenie zdrowotne w innych wypadkach to praca na czarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to byla moja 1 praca - umowa zlecenie serio mowie wam nie bylam ubezpieczona????????????????????????- w bylej firmie wszystkie studentki tak pracuja!!! w takim razie moge zaskarzyc pracodawce???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez na um-zlec
za studentow nie placi sie ubezpieczenia......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez na um-zlec
nic sie na nich nie placi zreszta, tylko z twojego wynagrodzenia potrącana jest zaliczka na podatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czyli na umowe- zlecenie
pracodawca nie ubezpiecza pracownika ktory jest zarazem studentem? czy to zgodne z prawem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olinka 73
Student do 26r zycia jeżeli pracuje na umowe zlecenia to nie odprowadza sie za niego składek do zus. Od 2000r jeżeli jest to jedyne zatrudnienie podlega wszystkim ubezpieczeniom, w tym chorobowemu dobrowolnie a wypadkowemu w zależności czy wykonuje prace w sziedzibie płatnika czy w terenie. Składka zdrowotna jest płacona zawsze tzn. tyle ile umów o prace zlecenie czy własnych działalności gospodarczych składka zawsze i od wszystkiego!!! Jeżeli zleceniobiorca nie ma ubezpieczenia chorobowego i zachoruje to nie ma płaconego zasiłku chorobowego. Zasiłek chorobowy przysługuje przy zleceniu po 180dniach ubezpieczenia i składki muszą byc płacone w terminie!! Ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych 1 99r Dz.U 137 poz 887

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracowałam pięć lat na umowę zlecenie (inaczej się nazywałka ale to to samo), miała opłacany ZUS, tzn. połowę płacił pracodawca, połowę potrącali mi z pensji, mialam odprowadzane wszystkie składki obowioązkowe plus zdrowotną, ale ta była za moją zgodą bo jest dobrowolna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do aaagggaaatttaaa
zdrowotna jest obowiązkowa, chyba pomiliło ci sie z chorobową ktora przy umowach zlecenia jest dobrowolna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość killachima
Witam. Mam pytanie. Mam 23 lata. Jestem aktualnie na studium 2 letnim i jestem zatrudniona na umowę zlecenie. Czy pracodawca ma prawo opłacając moje składki zdrowotne ściągać mi coś z pensji?? Czy będąc zatrudniona na umowę zlecenie mogę być ubezpieczona (ubezpieczenie zdrowotne) u swojej mamy zamiast u pracodawcy?? Mama oczywiście jest zatrudniona i ubezpieczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Juleńki
"brak kasy" za złamanie nogi nie oznacza, że pracodawca nie zapłacił za zleceniobiorcę ubezpieczenia. Ubezpieczenie zdrowotne jest ubezpieczeniem od np. pobyt w szpitalu. Aby otrzymać odszkodowanie za złamaną nogę należy się ubezpieczyć we własnym zakresie w jakimkolwiek zakładzie ubezpieczeniowym typu PZU czy Aviva CU lub Euro26. Myli się Juleńka sądząc, że pracowała na czarno i nie była ubezpieczona. Dziękuje za uwagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nickonicko2010
najlepiej w takim przypadku ubezpieczyć sie prywatnie w jakiejś prywatnej firmie,najtańsze polisy są już od kilkunastu zł miesięcznie ... http://tnij.org/turystykanokaut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciez ZUS w umowie zleceni
jest nieobowiazkowy. Jest to kwestia dogadania sie z szefem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość111
to że złamałaś nogę i nie dostałaś odszkodowania to nie znaczy że nie byłaś ubezpieczona w ramach umowy-zlecenia. Wogóle ubezpieczenia ZUSowskie nie daja odszkodowania w sytuacji następstw nieszczęśliwych wypadków, aby takie odszkodowanie za złamaną nogę otrzymać to trzeba się dodatkowo ubezpieczyć od NNW przystępując do ubezpieczenia grupowego w zakładzie pracy lub samodzielnie w wybranym Towarzystwie Ubezpieczeniowym . W zakładach pracy koszt takiego ubezpieczenia to ok 50 zł m-nie, a ubezpieczenie samodzielne to koszt ok 100 zł/rocznie. Więcej na ten temat pod numerem tel. 696457453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×