Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 135790

czy ktos stosowal czosnek na grzybice pochwy!!!

Polecane posty

Gość gość
Witam! Miałam właśnie pisac i musze się pochwalić, odpukać, ze póki co to działa! :-) jestem niezmiernie szczesliwa!po kuracji lykalam lacibios Femina oraz zaaplikowalam sobie globulki nawilżające bo trochę mnie ten czosnek wysuszył..ale teraz jest juz ok :-)żadnego swędzenia,serowatych uplawow po prostu nic!zobaczymy jak to dalej będzie czy grzybica nie wróci..ktoz by pomyślał , ze tak tania i łatwo dostepna rzecz może pomóc;) a wcześniej niektóre leki nawet na chwile nie pomagały i zaraz musiałam biec po następne lub grzybica wracala po dwóch tygodniach..a tutaj? Jestem dobrej myśli, niezdecydowanym polecam! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj wyprobuje boje się ale już tyleeee pieniedzy wydałam na siebie i partnera że czas na czosnek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drogie Panie jestem pielęgniarką i wiem jak trudno dostać się do ginekologa...po leczeniu sterydowym uaktywniło się i u mnie to świństwo....oczywiście na wizytę ginekologiczną umówiłam się i pujdę ale do tej pory postanowiłam spróbować czosnku...Wczoraj wykonałam próbę wkładając go na chwilę ok. 30 min...nic nie piekło, nie było żadnego dyskomfortu...Dzisiaj zaaplikuję na cały dzień...Czosnek czy jedząc czy nacierając się sam w sobie powoduje pieczenie...W tym przypadku obierzcie go z łupinki przewiążcie nitką dentystyczną i wsadźcie do pochwy...Nikt nie mówi o nacieraniu przecież miejsc intymnych, nie rozgniatać, nie przekrawać....Poczekajmy na efekt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam jeszcze że potwierdzam fakt, że ginekolodzy przepisują to za co mają płacone...nie wierzę w ich uczciwość...leki dopochwowe są naprawdę drogie...Ostatnio będąc na badaniach poprosiłam o receptę na jeden ze specyfików p/grzybiczych (nystatyna) bowiem często łapię to świństwo...Recepty nie dostałam a na karteczce zapisał mi specyfik najdroższy na rynku na odnowę błony z kwasem hialuronowym....a ta jeszcze jest w porządku...napiszę o efekcie mojej kuracji...pozdrawiam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie polecam eksperymentów z czosnkiem w pochwie. Sok wydobywający sie z niego może doprowadzic do uszkodzenia śluzówki pochwy lub nawet poważniejszych konsekwencji. Lepiej zastosowac spradzone leki od ginekologa i dbac o profilaktyke, zakładac probiotyki ginekologiczne jak np Lactovaginal, od razu przy pierwszych niepokojących objawach infekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćja111
Potwierdzam. Czosnek jest super. Mam dluga antybiotykoterapię I 2 dni temu pojawiła sie grzybica. Jestem za granicą. Miałam jakies probiotyki dopochwowe I clotrimazol. Bez poprawy. Zdespesowana spróbowałam czosnku. Mam go od 2 Godzin I jak reką odjął. Lekkie pieczenie na poczatku nawet przyjemne -tak jakbym czuła wyżeranie tych grzybów. A teraz przyjemna ulga .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czosnek dopochwowo dziala cuda. Gdy piecze- przemyslalam na zewnatrz soda oczyszczona. Po wyleczonej grzybicy zakraplac do pochwy syrzykawka jogurt naturalny. Od 6 lat tak lecze grzyba. Do gina chodze raz na rok kontrolnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słuchajcie czosnek naprawdę pomógł.zaaplikowałam sobie rano i po 2 godzinach przestało piec i swędzić.crotlimazol zewnętrznie i dolegliwości ustąpiły.czuję się nieswojo trochę z ząbkiem czosnku w pipce ale skoro pomaga.dlaczego nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Czosnek dopochwowo? Nieee! On zawiera dużo cennych składników, ale może też działać drażniąco.Zwolenniczkom naturalnych metod leczenia polecam nasiadówki z ziół (rumianek, kora dębu)-oraz bakterie jogurtowe-lactovaginal dopochwowo (co najmniej przez 10 dni) oraz probiotyk doustnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
A Clotrimazol można aplikować nie tylko zewnętrznie.:) Zaprzyjaźniony gunekolog mi tak radził.Skoro ta maść pomaga przy grzybicy mężczyznom, dlaczego miałaby nie przynieść ulgi także kobietom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olsenka
Musisz tylko zmiażdżyć ząbek czosnku, aby otrzymać z niego sok, zawierający substancje aktywne i nałożyć powstałą miazgę bezpośrednio na obszar objęty infekcją. Innym skutecznym sposobem na wykorzystanie czosnku do leczenia zakażenia pochwy jest zmiażdżenie kilku ząbków czosnku, a następnie owinięcie powstałej pasty sterylną gazą. Następnie należy umieścić przygotowany zestaw w okolicy narządów płciowych lub wykorzystać jako leczniczy tampon. Tampon na bazie czosnku jest niezwykle skuteczny. Powinien być stosowany przez maksymalnie 4 godziny. Po 2-3 dniach objawy infekcji oraz przykry zapach powinny ustąpić. Czosnek jest jednym z najpotężniejszych naturalnych składników, jeśli chodzi o leczenie infekcji pochwy. Jest to niezwykle proste, niedrogie i naturalne rozwiązanie, które pozwoli Ci zapomnieć o przykrych dolegliwościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny czosnek wcale niczego nie podrażnia a efekt jest prawie natychmiastowy już po pierwszej nocnej aplikacji było dużo lepiej a ja już drugi raz przekonałam się że warto spróbować babcinego sposobu jest tańszy a przede wszystkim daje efekty na dłużej POLECAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia srasia
od 10 lat stosuję czosnek gdy tylko mnie zaswędzi, 1 ząbek rozgnieciony dłonią owijam w gazę i robię taki dłuzszy ogonek, wkładam na noc jak najgłębiej ,rano wyciągam i zazwyczaj nie wkładam juz kolejnego, bo i nie ma takiej potrzeby. trochę śmierdzi pod kołdrą, ale co zrobic hehe xd , taki sposób na grzyba :), wczesniej gin zapisywał jakies czopki nie pamietam juz nazwy , ale grzyb powracał po miesiącu albo i szybciej, Teraz zdarza mi się aplikowac czosnek ze 2 góra 3 x w roku. dzieki Panie Bożu za czosnek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
DjWhLbPUclcAqHAVFAT08HN5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czosnek jest genialny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia

Aż się ciśnienie podnosi kiedy czyta się te na siłę wciskane komentarze reklamujące farmaceutyki 🙄 skoro piszą dziewczyny że pomaga to na jaką sraczkę wciskacie te DROGIE , NIEZDROWE leki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia

Cieszę się, że coraz więcej kobiet przekonuje się do czosnku, bo naprawdę jest skuteczny i nie szkodzi, ZAPEWNIAM. Stosuję ten naturalny lek od wielu, wielu lat i nie mam żadnych uszkodzeń śluzówki, chodzę regularnie do ginekologa bo stosuję antykoncepcję co drugą wizytę jestem badana, robię raz w roku cytologię. Lekarzowi nigdy nie mówiłam, że stosuję czosnek dopochwowo na grzybicę bo boję się jego reakcji chociaż sam kiedyś polecił mi stosowanie jogurtu naturalnego dopochwowo jako uzupełnienie leczenia farmokologocznego. Niestety leki i jogurt nie pomogły, że zaraz po kuracji problem wracał. Po zastosowaniu czosnku mam spokój na conajmniej 1 rok lub dłużej, ale nie wiem od czego to zależy, najważniejsze, że działa 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia

PS. Mojej siostrze również pomógł. Niedowiarkom proponuję spróbować a po kuracji iść do ginekologa na badanie, żeby sprawdzić czy wszystko jest w porządku, aha i ja zawsze stosuję po kuracji jogurt lub globulki przez około 3 dni na noc, żeby nawilżyć trochę te miejsca. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Powiem Wam wszystkim Uwierzcie w czosnek .Szukalam szukalam jakiegoś specyfiku na tą dolegliwosc o ktorej tu piszecie .Trafitulam tu na forum  .Pomyslalam ze przecież nie zaszkodzi .Pomogło Dwa razy zaaplikowalam .Raz pół godziny a drugi raz moze z trzy godz.Jeszcze powtórzę raz .Dziękuję Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Pomogła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny.
Chciałam zapytać, czy któraś z Was stosowała czosnek na infekcję bakteryjną pochwy. Nie mam grudkowatych upławów ale odczuwam świąd i pieczenie. Dodatkowo utrzymuje się podwyższone ph pochwy. Byłam w ginekologa, zalecił globulki Fluomizin ale jak czytam ulotkę dołączoną do nich, to przerażają mnie ewentualne skutki uboczne. Zastanawiam się nad kuracją czosnkiem, tym bardziej , że już kiedyś globulki bardzo mnie podrażniły. Nie wiem, co w tej sytuacji będzie lepszym wyborem. Doradźcie proszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×