Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość siemka siemka

Kto z Was ma kolczyk w języku?

Polecane posty

mam kolczyk w jezyku od 2 lat. Przebijalam w profesjonalnym salonie i kosztowalo mnie to 120 zl. Do przeklucia niepotrzebne jest zadne znieczulenie. Gdy ugryziesz sie w jezyk to boli 10x bardziej niz przeklucie. Okres gojenia to okres proby wytrwalosci. Jezyk pobolewa. Jesc niewiele mozna. Osoby ktore radza wam jesc jogurty, budynie i kaszki to za przeproszeniem idioci albo masochisci. Kazdy glupi wie ze w nabiale znajduja sie zywe kultury bakteri ktore przedluza proces gojenia sie rany. Aby rana zagoila sie jak najszybciej radze plukanki z szalwi robic 3 razy dziennie i plukac 2 razy dziennie dentoseptem. Pierwsze dwa dni ugotowalam zupe i zmiksowalam ja blenderem na papke. Mozna na tym przetrwac normalnie a nie glodzic sie jakimis kisielami. Odradzam takze potrawy ostre i pikantne. Podrazniaja gojace sie miejsce. Jesli chodzi o mowienie to po zejsciu opuchlizny mowilam calkiem normalnie. Kolczyk nie przeszkadza przy krzywym zgryzie. Jesli ktos ma jakies pytania to chetnie odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iz...
Nie słuchajcie tego, że boli czy ze trzeba byc na diecie płynnej;P Nie trzeba xD ja mam kolczyk w wardze i nie zaluje ze go zrobilam. teraz rzucam sie na jezyki nie uwazam ze to cos zlego. otoz co do plynnej diety. ja po przeklociu mialam przykazane by nie palic, nie spozywac alkoholu, nie jesc ostrych dan czy czegos co trzeba byloby gryzc;) a jednak po przyjsciu na chate od razu zjadlam pyszne schabowe;P po obiadku zajaralam sobie szluga a na drugi dzien bylam umowiona z kolezankami na piwo. takze nie ma co sie oszukiwac;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lol-mi-was
ja zrobiłam kolczyk 6 miesięcy temu , wcale nie bolał tylko język lekkospuchł natomiast kolczyk zaczoł mi się przesówać i nadrywać skórę języka i nie wiem co robić , chcę wyjąć kolczyk ale nie wiem czy nie będzie zakarzenia ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KA302
Tak sobie czytam i mam niezły kabaret. Czy kolczyk w języko to takie halo? Jestem piercerem i nie żadko przychodzi mi robić to cacko. Po 1, aby do kolczyka w języku wdarło sie zakarzenie trzeba sie bardziej starac niz zeby sie nie wdarło. Ślina jest jednym z najlepszych środków odkażających. Dzieci poniżej 15-16 roku życia nie powinny robić sobie jakichkolwiek kolczyków poza płatkiem ucha, ponieważ ciało rośnie i odbije sie to na Was w przeszłości. Prawda jest taka, że jeśli przebicie Was boli to jesteście w ciulowym salone, u mnie nigdy nie zdąża zaboleć, dopiero gdy już jest kolczyk. Wkładanie do przebicia mniejszego kolczyka to idiotyzm, zarówno język, jak i każda inna częśc ciała pod wpływem opuchlizny która nie może swobodnie się rozprzestrzenić pęka!! A wtedy już po zagojeniu przebicie jest zdeformowane. Jestem posiadaczem łącznie 6 kolczyków na twarzy, z czego wsyzstkie robiłem sobie sam. Nie wiem czy te nazwy Wam coś powiedzą, polecam sprawdzić na internecie jeśli nie kumacie, mam Snakebitesy, septum, przebtą brew oraz tunele. Śmieszy mnie troche gdy przychodzą do mnie ludzie żeby "rozciągnąć im uszy do Xmm w 10 minut" Po 1 rozciąganie to dłuugi proces, po 2, można to robić samemu. Jeśli ktośpotrzebuje jakiejś porady apropo piercingu proszę pytać;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do dziewczyn które maja kolczyk (tylko błagam nie 14 latki) co z myciem zębów po zrobieniu kolczyka i czy to ma znaczenie w jakiej porze roku sie go robi ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ańdziol
siemka , mam pytanko mam kolca od tygodnia :D wszystko idzie ku lepszemu , opuchlizna zeszła , wcinam wszystko na co mam ochotę prócz nabiału na wszelki wypadek wole jeszcze przez jakiś czas ograniczac .. jedyne co mnie martwi to odciśnięcie od kólki na języku ?! czy długo bd sie utrzymywac i czy wgl zejdzie... proszę o szybką odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ańdziol
wikaaaa - co do mycia zębów ja przez pierwsze 3 dni myłam samą wodą lub dentosptem bo bałam sie że bd boleć lub bardziej spuchnie ale juz czwartego dnia myłam normalnie pastą miętową przepłukałam porządnie lodowatą wodą i był gicior ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marry kaffe
Zawsze chciałam mieć kolczyk w języku. To jest miejsce nie na pokaz, tylko dla mnie! Byłam w profesjonalnym gabinecie. Samo przekłucie trwało kilka sekund. Troszkę bolało. Później już było tylko gorzej. Język strasznie mi spuchł i zdrętwiał. Trwało to do ok 5 dni. Później język doszedł do normalnych rozmiarów, ale troszkę jeszcze mnie bolało. Po 3 tygodniach żałowałam, że wydałam tyle kasy bo mi się znudził.:/ Teraz po 3 latach nie wyobrażam sobie życia bez niego! Jest cudowny. Nie chodzę z językiem na wierzchu i nie bawię się nim w towarzystwie, jest tylko dla mnie (i mojego faceta) :D Płaciłam 100zł z kolczykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misja7
ja bardzo bym chciala miec w pępku lub w nosie a o wardze to juz nie mowie ale 1e.tata i mama mi nie pozwalaja 2e.boje sie ze boli 3e. ile trwa zagojenie sie pępa? i jakie są objawy . 4e.czy w nosie dziurka jest widoczna bez kolczyka bo tez chcialabym w nosie ale jak oni nie beda zostane z babcia to bede nosic kolczyk w nosie a jak wroca rodzice no to wyjme i nie wiem czy to jest widoczne DZIURKA W NOSIE odpowiedzcie prosz na moje pytania??????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zayebista xD
Ja mam kolczyk w jezyku jakiś miesiac. Robiłam u kosmetyczki dała mi znieczulenie nic nie bylo czuc na 2 dzien mialam troche spuchniety ale juz trzeciego dnia ani nie bolalo ani mi nie przeszkadzał. PS. Nie radze robic samemu poniewaz moja kolezanka sobie zrobiła ma teraz rozezwany jesyk i to brzydko wyglada. U kosmetyczki zapłacilam tylko 70zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia9000000
U Mirki na Kruczej ja robiłam sobie kolczyk w języku jakieś 5 lat temu. Super. Mam do dziś :) Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuuu
Dzizys, chyba 12-latki tu piszą głownie :D albo niedorozwoje, z całym szacunkiem, powalają mnie niektóre wypowiedzi.... W sumie zagubiłam się w tej części internetu i nie wiem co ja tu robie ;D Whatever, szukałam informacji dotyczącej obsuwania się dziąseł, niektórzy z was powinni wiedzieć o czymś takim jak recesja dziąseł i uszkodzenie szkliwa przez kolczyki, a nie ograniczenie swojej świadomości do jaranie się efekciarskim lizaniem innym dupska z kolczykiem w ryju, tak jak niektórzy nie szczędzili o tym napisać :D Ja mam venoma od roku, było troche zabawy z tego tytułu (absolutna niemożność spożywania czegokolwiek), ale szybko mój jęzorek się ogarnął :) z punktu widzenia estetycznego, podoba mi sie o wiele bardziej niz pojedyncza sztuka, ale co kto lubi. Pozdrawiam piercingowych zajawkowiczów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Język może spuchnąć ale na kilka dni, to samo z problemami z jedzzeniem i mówieniem. Po tygodniu powinno byc normalnie. Moja koleżanka miała, spuchło jej na 3 dni, nie jadlam przez tydzień prawie nic i mówiła w miare dobrze po 3 dniach. Przebicie boli ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktos xD
Ja zrobilam sobie kolczyka w jezyku jakies pol roku temu,a to co przezywalam po przebiciu nie zycze nikomu, wszystkie mozliwe objawy przeklocia jakie są, u mnie jak na ironie wystąpiły xD ! Opuchlizna to podstawa,a do tego powiekszone wezly chlonne, stan podgoraczkowy, i to utrzymywalo mi sie ponad tydzien a jesc ani pic nie moglam chyba z 2 tygodnie, tak mnie jezyk nawalal. ;/ nawet nie tyle co jezyk ale dziurka ta dolna pod jezykiem najbardziej mi w kosc dawala ;/ a mowic nie moglam tez mniej wiecej 2 tyg, ale teraz jest juz ok, wymienilam kolczyka na krotkiego i jest dobrze :) jestem bardzo zadowolona z niego :) i pamietajcie zeby kolczyki w takich np miejscach jak jezyki robic w profesjonalnych studiach zeby uniknac powiklan buzka :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aluchaaa
cześć. 5dni temu zrobiłam sobie kolczyk w języku, pierwsze godziny spoko a potem mi spuchł. gorzej że kolczyk lekko jest w tej opuchliźnie, u dołu zdarza się że jest prawie niewidoczny więc sama go lekko wyciągam. czy coś jest nie tak i powinnam się udać do lekarza? czy może kolczyk jest za krótki? czy może po prostu to przeczekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuuu
Opuchlizna jest naturalna, u jednych jest większa u innych mniejsza. Piercer powinien Ci zaaplikować kolczyk 2-centymetrowy, aby kulki nie uciskały opuchniętego jęzorka. Mozliwe, że masz bardzo duże zgrubienie. Powinnaś w takim razie bardzo dbać o to, żeby opuchlizna jak najszybciej zeszła. Zarówno kostki lodu jak i rumianek pomagają w zneutralizowaniu bólu. Polecam też środki do czyszczenia jamy ustnej (zazwyczaj sa to leki/speye na ból gardła, ale na język też działają), pomagają utrzymać czystość w buźce i zabijają szkodliwe bakterie. Upuchlizna może się trzymać całkiem długo, więc nie martw się na zapas :) obserwuj uważnie kolczyk, do tygodnia zazwyczaj opuchlizna się zmniejsza (nie znika zupełnie, ale zmniejsza). Przede wszystkim dbaj o niego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do osób, które kolczyk mają już jakiś czas. czy nosicie może w języku podkowy albo kółka?? i jak to jest ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moontree
Julka7362 nie, ja nie nosiłam. Miałam 14 lat kiedy zdecydowałam się na kolca w języku :) Pamiętam, że nie było żadnych problemów. Nic nie bolało przy przekłuwaniu, żadnego znieczulenia. Cieszę się, że zrobiłam to jak należy, u człowieka który się na tym znał i miał doświadczenie. Moje koleżanki jak zobaczyły ten kawałeczek metalu w moim języku też zapragnęły przebijać jęzor... ale postanowiły to zrobić mniejszym kosztem. Jedna u kosmetyczki a druga u jakiejś tam koleżaneczki. Babrało im się, spuchł język, pojawił się dziwny nalot... Także ja nigdy nie powierzyłabym tego amatorom. Wracając jeszcze - ja zapobiegawczo popijałam wodę z kostkami lodu i płukałam szałwią żeby przyspieszyć gojenie. Kolczyka nosiłam przez ok. 4 lata. Później wyjęłam i nie zakładałam ani razu przez 3 lata aż do wczoraj - po pięciu minutach kolczyk wrócił na swoje miejsce! :) I nie mam zamiaru go już wyjmować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moontree
Dodam jeszcze, że nie spodziewałam się że po 3 latach nienoszenia uda mi się z taką łatwością samej włożyć kolczyk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...........b.
Ja miałam kolczyk przez ok4 lata i bardzo tej młodzieńczej głupoty żałuje. Kilka miesięcy po zrobieniu kolczyka poszłam do stomatologa i zapomniałam zostawić go w domu żeby widział, jak to zobaczył powiedział : ,,zobaczysz dziewczyno jaką krzywdę sobie tym zrobisz" i miał niestety racje ! Po 4 latch efekt tego był taki : - na dolnych jedynkach i dwójkach kamień -pod kamieniem popękane szkliwo - nadwrażliwość -ukruszony ząb - i niestety początki próchnicy Myśle ,że po tym co napisałam żadna z was nie wyjmie kolczyka gdyż mnie też ostrzegano i nie chciałam słuchać ,miałam wtedy 18-19 lat (taki głupi wiek) , ale zmieńcie na plastikowy i starajcie sie nie dotykać kolczykiem do zębów, bo to sie źle skończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...........b.
Wierzcie mi lepiej jest mieć ładne zęby, ktore widać niż kolczyk ,którego nie widać. Teraz po tylu latch zastanawiam sie po cholerę mi to było. Tylko nie piszcie ,że robicie to dla samej siebie ,bo to gówno prawda, ja też tak mówiłam. Na prawdę nie warto! Zauważyłyście,że kolczyk w jezyku robią małolaty ? To nie jest tak,że kolczyk sie wyjmie i nie ma znaku . Jest na waszych zębach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrobilam kolczyka 4 dni temu nic nie bolalo tylko raz tak jakby komar użarłi wgl nie boli tylko minimalnie spuchł, osocze mi wypływa ,ale to norma i seplenie. Nie umiem się przyzwyczaic tak dziwnie. Płukam szałwią i rumiankiem. Robię kostki lodu. Po kazdym posilku myje zęby, pije zimne, pryskam octeniseptem (chyba dobrze napisalam hah) . Pozdrawiam i powodzonka ! ; ))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy kolczyk moze sie zarosnac do jezyka ? Mozna nim krencic po 2 dniach przekuciu. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilka89
Mam kolczyk w jezyku od 6 lat, od paru dni dolna kulka wchodzi w dziure do polowy, przy wypychaniu strasznie boli. Po za tym boli mnie jezyk przy mówieniu i jedzeniu co robic boje sie wyjac ze zarosnie poradzcie cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z***biscie, i wszystkie te osoby za własne pieniądze zafundowaly sobie paradontoze. Mikrourazy na skutek kontaktu z metalem prowadzą do tworzenia się patologicznych kieszonek zębowych. W Polsce dentysci sprawę ignorują, ale poszukajcie informacji na amerykańskich stronach. I Nir gadajcie mi o tym, ze przekluwalyscie w renomowanym zakładzie, bo to nie mamnic do rzeczy. Nie ma tu wpływu fakt przeklucia, ewentualne zakażenie, ale ciągła obecność kolczyka w jamie ustnej innego ruchy. Serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zycie leniwej buły
Kolczyk zrobiłam w niedzielę, robiła mi go przyjaciolka która posiada wiedzę na temat kolczyków, zrobiła mi go pod skosem bo wygodniej żeby o wiazadelko nie haczylo. Przebicie nic nie bolało, jedynym nieprzyjemnym uczuciem było wyciągnięcie tej rurki z wenflonu. Ale tak to luzik, bol poczułam dopiero wczoraj- w niedziele. Wokoło kolczyka mam twardy język, w dziurce przy dolnym podniebieniu pojawia mi się ropa- chusteczka przetarlam wiec lekko żółte i gęste - ropa, odkrecilam kolczyk wyjelam ale oczywiście nie rękami tylko przez chusteczkę, język obmylam woda utleniona, do dziurki też troche wody utlenionej poszło, dziś juz jest poprawa, język mniej boli, kolczyk często przeplukuje woda utleniona i teraz dopiero zaczynam szałwia ale nadal boje się ze to może być coś poważnego. Doradzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tosiek1234
Ja miałam w języku. Miałam tez w brodzie. Oba zabiegi przeprowadzono w studiu tatuazu i były naprawdę profesjonalne. Ni e wyobrażam sobie przebicia tak nefralgicznych miejsc gdzieś indziej. Kompletnie. Musi być sterylnie. Po wszystkim już dostałam zalecenia, ze muszę zastosować Corsodyl 0,1% do płukania jamy ustnej. I muszę powiedzieć, ze gdyby nie to, nie zagoiłoby się wszystko tak szybko. Jeśli nie dostaniecie takich zaleceń, to mozecie sami kupić w aptece. Ja kupiłam na waptece za ok. 13 zł. Pamiętajcie, ze to jest ingerencja w zywą tkankę. Dlatego naprawdę trzeba ostroznie. :) Ale to fajna sprawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arifansever
No to tak mam 14 lat i mama pozwoliła mi mkec kolczyk w języku spuchnąl mi triche nie moglam dosyc dlugo jesc ale warto bylo bo wygląda Slicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Blagam czy ktos by mi pomogl.. W sobote przekluwalam sobie jezyk i pod ta gorna kuleczka zrobil mi sie taki odcisk przez co to wyglada jakby kuleczka "wchodzila" w jezyk szczerze mowiac to sie boje.... Czy ten odcisk zniknie? :( prosze o szybka odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×