Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tygrysekak

Własnoręczne ozdoby, prezenty na BOŻE NARODZENIE !!!

Polecane posty

Gość szubiduba.....................
bulzi ---> a gdzie mogłabym dostać taki sznurek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szubiduba jesli dobrze pamietam (a dwno go kupowalam) to chyba w sklepie z artkulami plastycznymi, bo tam czesto kupuje rzeczy, ale kiedys tez widzialam w hurtowni chemicznej, wiec podejrzewam ze moga tez yc w jakis sklepach przemyslowych =) ale tak sobie myslalam ze mozna tez grubsza wloczka oplesc gwiazdke i tak mialam zrobic ale znalazlam reszti tego sznurka =) mam nadzieje ze pomoglam =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusssiAA
Heeejjjjka to znowu ja ;):);) Wysłałam sobie po darmowe kartki świąteczne :):):), sama w tym roku też będę robić, ale te mi posłużą za wzór :):):), jak mi przyślą to wyślę namiary ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hienka
A ja robie ramki na zdjęcia :) Kupuje takie zwykłe ,drewniane i maluje farbami plakatowymi (lub też nie) i naklejam (klejem do tapet, który rozprowadzam starym pędzelkiem) na nie różne pierdółki :) Typu: suszone plasterki cytryny, suszonego grzybka, laske cynamonu, rodzynki, goździki posypie kawałek brokatem albo cynamonem w proszku, jakąś wstążeczke przykleje i wkładam swoje zdjęcie :) Inną opcją jest ususzenia plasterków cytryny bądź jabłka przebitych wykałaczką na wylot na samej górze, by powstała dziurka, przez którą później przekłdamy drucik tworząc malutkie kóleczko i powstaje bombka (wystarczy tylko nitke przeciągnąć) lub wsadzamy w bigla i mamy bardzo oryginalnego kolczyka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hienka
Dokładnie... a mój post wysłał się w większych ilościach ;) Przepraszam... ale to coś z tym forum... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyle tutaj przepisów na masę solną że człowiek może się pogubić. Jedni robią zwykłą (sól+mąka=woda), inni dodają mąką ziemniaczaną, olej, klej do tapet, masę szpachlową itp. Proszę o rady jak zrobić dobrą, elastyczną masę (i żeby się nie kruszyła) . Jak robicie? pozdrawiam a z naszym topikiem faktycznie coś się dzieje. cały czas wyskakuję błąd, a po dodaniu posta go nie mogę zobaczyć, mimo ze na stronie głównej widnieje ze jest dodany (co poznaję po godzinie dodania) :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny nie wiem czy dotarł mój post, dlatego się powtórzę. Jakie farby do malowania figurek z masy solnej są lepsze: akrylowe czy plakatowe? Jakiej masy używacie? Zwykłej (mąka + sól + woda) czy jeszcze coś do niej dodajecie (np. klej do tapet) . A-ha jeszcze ważna sprawa. Weszłam na link redakcji, i zgłosiłam problem z naszym topikiem. Tam była podana informacja którą dla Was skopiowałam: mod_errata Niestety, tak sie dzieje gdzies od pazdziernika i nie wiemy w czym przyczyna poza tym, ze topiki sa w wiekszosci wiekowe. Informatycy nie potrafili znalezc przyczyny, dlatego chcialam , zeby mieli latwiejszy do nich dostep (a nie z pojedynczych maili). Zobaczymy. Na razie moge tylko poradzic zalozenie nowych topikow z adresem poprzedniego i wpisanie na starym topiku namiarow na nowy. Jesli ktos uprze sie przy pisaniu na starym topie, moge doradzic robic tak: podczas wysylania postu nie czekac az wyskoczy wam "blad" - post sie wyslal na pewno - tylko wejsc normalnie w temat i zamienic ost.0 w adresie na 1, np. z http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=1016312 &start=16440 na http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=1016312 &start=16441 Uciazliwe, ale moderatorzy na to nic nie poradza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma wyjścia trzeba będzie założyć nowy topik, zrobiłam tak jak radzili (ze zmianą numeru strony) ale to nic nie dało :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm czekałam 15 minut, aby przeczytać mój ostatni post :( Na informację o błędzie nie zwracam już uwagi, wiadomość i tak została wysłana. Dlatego już nie kopiujcie wiadomości (ja tak robiłam), nie wysyłajcie po raz drugi. Po prostu trzeba czekać . pozdrawiam i życzę cierpliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziorek ja robiłam zwykła mase - woda, sol i maka i nie wyszla zla a jesli chodzi o malowanie to ja uzywam farbek olejnych, akurat dostalam od lubego ktory kiedys skladal modele i zostaly mu farbki po tym =) ale tez uzywam lakieru do paznokci =) plakatowkami nie probowalam ale wydaje mi sie ze nie bedzie polysku po nich, a po olejnych bardzo ladnie jest =) no to trzeba bedzie cos z robic z tym topikiem?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana_katia
mam prośbę, kiedys przypadkiem znalazlam na jakies stronie picasaweb stronki z roznymi wzorami haftow krzyzykowych, wycinanek itp, teraz to jzu nie moge za skarby tego znalesc wtedy weszlam na jakas tam stronke i potem po uzytkownikach wchodzilam w nastepne, ale nie moge nic znalesc.. moze macie jakis link bardzo prosze.. nie wiem czy zrozumiale to napisalam, ale nie potrafie inaczej wytlumaczyc o co mi chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arletta20000
Hej Wam ! wiem że to trochę nie na temat, ale jednak jest to związane ze świątecznymi ozdobami, tyle że nie ręcznie robionymi. Czy któraś z Was wie może gdzie można dostać takie lampiony do zawieszania na oknie? Tzn takie lampki na choinkę tylko że są większe i jest ich ok 3 -5 na jedno okno.Nie wiem nawet czy są elektryczne czy takie na małe świeczki. Kiedys takie były. Kilka lat temu, teraz nigdzie nie mogę znaleźć. Żałuję że nie kupiłam wtedy gdy były. ;/ Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hienka
Dziewczyny, a jak jest z tymi mydełkami? Zwykle szere mydło gotować (roztopić) w garnku czy takie zapachowe? (chociaż wydaje mi się, że tu różnicy nie ma większej tylko według własnego uznania... ale wole zapytać ;) ) I czy faktycznie można do tej rozpuszczonej masy dodawać kawałki czekolady, suszków, czy innych pierdółek i nic złego się z tym złego później nie dzieje...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanusiaświąt
a macie jakieś pomysły na kolczyki świąteczne oprócz takich z małych bąbeczek?? proszę o pomoc. to ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hienka
Dzięki wielkie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hienka
Tak jak już pisałam, fajne wychodzą z suszonych jabłek i cytryn, a także małych, lekkich ciasteczek (ale takich co twardnieją z czasem, a nie pleśnieją czy coś podobnego! ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulinka441
Ja dzisiaj zrobiłam mydełka i świeczki nawet mi wyszły ,a jaka u was pogoda ?? A u mnie dzisiaj spadł śnieg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulinka u mnie sniegu jeszcze nie ma ale podejrzewam ze to kwestia czasu =) a musze sie wam dziewczyny pochwalic ze dzis o 3:45 zostalam ciocia =) zawital u nas najprawdopodobniej Jas =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaciekaw iona
Hej ! Bardzo Was proszę powiedzcie mi gdzie mogę kupić mydlo biale naturalne, by moc zrobic to ydelko z miodem i migdalami:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulinka441
Takie mydło możesz kupić w naturze ja właśnie tam kupiłam i dziś zrobiłam mydełko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny Dziękuję za wszystkie porady. Dzisiaj kupiłam farby akrylowe do aniołków, to je wykorzystam. No i mam trochę lakierów do poznokci :) Czytałam gdzieś że figurki można lakierować właśnie bezbarwnym lakierem do paznokci.Dostałam też sznurek, taki jaki opisywała bulzi. Akurat był w papierniczym. W sam raz do gwiazdek. U nas śniegu jeszcze nie ma, ale za to jest strasznie zimno. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Millam
Hej :) Ja właśnie też wczoraj rozpoczęłam szukanie na własnoręcznie zrobione prezenty.I szczerze to nie wiem co dokładnie zrobie.Myślę o malowaniu butelki.Ale czy ktoś mi może jeszcze w jednym poście podac strony gdzie są jakieś fajne upominki do rozbienia(chodzi mi głównie o dekoracje do wnętrz).Aha i prosiłabym jeszcze oprzepis na te mydełka,nie wiem w prawdzie co to jest ale duzo tu sie o tym pisze. :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hienka
Bulzi -> gratuluję :) A ja w piątek ide na zakupy i w sobote zabieram się do robienia mydełek :) Napisze, czy mi wyszly ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milam - przepisów na mydełka tu szukaj http://www.cafeart.pl/20071127485/misz-masz/Prezenty_na_rozne_okazje/Mydelko_z_cynamonem_miodem_i_migdalami.html http://tnij.org/cdp9 Pomysłów na upominki i dekoracje jest na tym topiku pełno. Wystarczy się rozejrzeć, Bulzi - ja również gratuluję, chłopiec czy dziewczynka? Hienka - napisz jak wyszły Ci mydełka pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Millam
Dzieki za linka ;) Ja dzisiaj zrobiłam dwa aniołki.Ulepiłam z masy solnej i włozyłam na chwile do piekarnika.Ponoć to trzeba `piec` (suszyć) z pare godzin.Ja włozylam to na chwilke i mi sie troche pod suszyło.Jutro jeszcze wrzuce jeszcze na kaloryfer. A w piątek albo w sobote zaczne malować. Ja już sie biore za te robótki bo zwyczajnie przynosi mi to duzo przyjemności :) Myśle ze zrobie jeszcze butelke-witraż.Jutro pojde po farbki witrażowe. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia prawie janiak
Hejj, Macie REWELACYJNE PRZEPISY :) Niezmiernie się cieszę, że trafiłam na Tą stronę, dodaliście mi wiary, że nawet takie beztalencie jak ja może zrobić fajny prezent :) Ja dziś kupiłam składniki na błyszczyk do ust i będę robiła to jako prezent dla mamy, siostry i teściowej :) Do tego mydełko z cynamonem, powiedzcie mi ile mydełek wychodzi z tego przepisu na mydełko z cynamonem, wie ktoś:) Acha! będę jeszcze robiła kremy:)))) Jeśli ktoś chce mogę polecić stronę:) http://www.jaworek.net/kosmetyki/recepty_twarz.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×