Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tygrysekak

Własnoręczne ozdoby, prezenty na BOŻE NARODZENIE !!!

Polecane posty

Gość ssss..
mścicielu piękny swiecznik, naprawde cudo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki :D Przez noc trochę się rozmiękczył, więc suszę go na grzejniku. I przyszedł mi do głowy pomysł, że z masy solnej można robić zimowe chatki, takie same jak z piernika. Postoją dłużej, niż te do jedzenia :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ pozwolicie że się przyłączę :) świecznik jest świetny, zrobię taki tylko dłuższy i niższy tak aby nałożyć do niego mchu i włożyć kilka tea lightów nie lepiej go upiec w piekarniku? ja wszystko z masy solnej wypiekam, bo schnie to długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssss..
No i świetny pomysł... ja zrobie cos podobnego tylko bardziej w prostokącie i niższe..nawsypuje takich małych kolorowych kamyczków (dostepne chyba w każdej kwiaciarni) i ułoże 3 lub 4 takie małe świeczuszki...moze będzie ładnie wyglądało... tylko jak ja te wszystkie ozdoby przewioze pociągiem do odmu ? ;) musze znależc jakiegoś tragarza;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to nie doczytałam, no to najwyraźniej nie dopiekł się dostatecznie fajny stroik na parapet albo na stół z tego może wyjść ja muszę kupić balony i zacząć robić bombki ze sznurka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssss..
Dziewczyny a jakimi farbkami malujecie mase solną? zeby tak ładnei wygladała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja malują dwoma sposobami aniołki maluję lakierami do paznokci, takimi najtańszymi po 1zł większe elementy ale czasami tez aniołki farbami akrylowymi a potem lakieruję, właśnie muszę zakupić lakier w sprayu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zakupilam sobie taki złotol, lakier dekoracyjny, taka mała buteleczka szklana, bardzo ładny kolor =) używam też takie małe farbki olejne jakie czesto uzywaja modelarze, no i lakieu do paznokci tez uzywam =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najzwyklejszy lakier bezbarwny w sprayu, kupuje go w castoramie ja wolę lakiery w połyskiem, ale jeżeli ktoś woli to może być i matowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssss..
dziekuje wszystkim za odpowiedzi ;) mścisielko świetne to auteczko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Variable
W końcu znalazłam jakieś aktywne forum na temat świąt... Macie może jeszcze jakieś pomysły na prezenty robione własnoręcznie...w prawdzie jest jeszcze trochę czasu, ale i tak ciągle siedze w domu, a już nie mogę się doczekać świąt.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do prezentów to myślałam też aby kupić jakieś fajne szklanki i farbakmi do szkla każdemu z osobna udekorowac szklanke =) siostrze robie zaniolka z masy solnej, bo ona uwielbia anolki, mamie albo kupie jakis fajny wazon i udekoruje albo jakies swieczniki porobie, bratanicy misia uszyje. nie mam za to pomyslu co dac bratowej, braciom, tacie, szwagrowi i chłopakowi =) najwiekszy poroblem zawsze z facetami =) pomozcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa i jeszczel np dla cioc na prezent, upieke pare ciasteczek-piernikow, fajnie je udekoruje i do tego dodam jakies fajne herbat smakowe =) tak na dlugie chlodne wieczory =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny stare i nowe. mścicielko - świecznik wyszedł super. bulzi - ja już po zakupach, kupiłam wczoraj ten pistolecik do kleju za 15 zł, więc będę strzelać ;) Co do prezentów, to ja też nie mam pomysłów, co komu dać. Może porobię mydełka, był tu gdzieś link na naszym forum. Kobietom to łatwiej coś wymyśleć, gorzej zawsze z facetami. Ja też nie mam pomysłu co mojemu dać. Chyba zrobię mu rózgę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziorek no to fajnie ze udalo Ci siekupic pistolet =) a co do prezentow to rowniez te ozodby ktore robimy tez na preznety jak najbardzej sie nadaja, ja w tamtym roku rozdawalam choinki, gwiazdki i aniolki z makaronu =) Martyneczka witamy, nie wiem czy czytalas cale forum ale jest tu duzo pomyslow ktore moga nadawac sie rowniez na prezenty - mydelka, swieczki, domki z piernika, odlwey z gipsu i wiele wiele innych mi jak cos bedzie wpadac do glowy to bede pisac =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa przypomialo mi sie dziewczyny pomysl na prezent dla lubego, co myslicie zeby wywolac nasze zdjecia i na jakis ladnych kartach A4 poprzyklejac i zrobic z tego fajny kalendarz? prosze o opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulzi Fajny ten pomysł z kalendarzem. Naprawdę :). Można wywołać zdjęcia z różnych scenerii, np. zdjęcia z wakacji, na tle choinki itp, i poprzyklejać je pod odpowiednie miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie o tym myslalam, zeby zdjecia byly w maire adekwatne do miesiaca =) zdjecia nasze albo same moje lub mieszane =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak właśnie zrób, fajnie to będzie wyglądało. Możesz ładnie pozaznaczać daty szczególnie dla Was ważne, np: data Waszego poznania się, Wasze urodziny itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mściciel kocich krzywd prosze napisz jak zrobilas tewn swiecznik jest rewelacyjny :) gratuluje pomyslu i czekam na odp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulzi cudny ten pomysł z kalendarzem, chyba sama też coś podobnego zrobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Specjalnie dla Maniulki podaję przepis na świecznik: ( Linka znalazłam tu, na którejś z początkowych stron topu: http://tnij.org/ca7r ) Całość jest wykonana z masy solnej, a wiadomo jak się ją robi. "Ciasto" nie może być zbyt rzadkie. Ja do masy dodałam przyprawę do piernika, cynamon i kakao, dla koloru i zapachu. Kiedy ciasto było już wyrobione i nabrało jednolitego koloru rozwałkowałam je wałkiem na placek i wycięłam z szablonu 5 kwadratowych kawałków ( za szablon wzięłam tekturowe opakowanie na CD ). Teraz wiem, że to był głupi pomysł, bo 'świecznik' wyszedł za wielki ;) Następnie w czterech kawałkach powycinałam dziurki po obydwu stronach ( przy pomocy małej plastikowej zakrętki na otwieracz do wina ). Następnie wszystkie elementy wrzuciłam do piekarnika i suszyłam przez godzinę w temperaturze 50 stopni, przy uchylonych drzwiczkach i włączonym termoobiegu, a potem jeszcze jedną godzinę przy zamkniętych drzwiczkach. Ale i tak następnego dnia trzeba było całość dosuszyc na grzejniku. Jak już wszystko wystygło, cztery ścianki przeplotłam wstążką przez dziurki, spód przykleiłam klejem epoksydowym, pokleiłam plasterki wysuszonych pomarańczy i gotowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×