Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tygrysekak

Własnoręczne ozdoby, prezenty na BOŻE NARODZENIE !!!

Polecane posty

Gość LukaLima
Madziorek a gdzie kupię takie kule styropianowe? W kwiaciarni nie ma, w papierniczym też nie a hipermarketów u mnie nie ma. Przecuuudne te twoje ozdoby!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaLima, takie kule można kupić w sklepach typu Castorama, Obi , spróbuj zamówić w kwiaciarni. Niejednokrotnie zamawiałam różne produkty w kwiaciarni jak nie mogłam ich znaleźć na mieście. Taką kulę można zrobić w domowy sposób: można uformować kulę z styropianu, bądź zrobić z papieru. Wystarczy zagnieść kule w z papieru, potem obszyć materiałem lub włożyć do jakiejś starej rajstopy. W sprzedaży są też specjalne kostki Oasis (głównie w kwiaciarniach). Wykorzystywane są w bukieciarstwie i w robieniu wieńców. Można dostać w kolorze szarym ( do bukietów suchych) oraz w zielonych (do bukietów żywych). Z takiej kostki też można uformować kulę (lub inne kształty np. stożek na choinkę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Te kule moja koleżanka w pasmanterii kupiła i to jeszcze w małym mieście.A jak myślicie jakie prezenty dla dzieci doza mało czasu. 4 lat.Szycie odpad.A takie kalendarze znalazłam bez zdjęć do pobrania i zdj wywołam i wkleję.I dam bratu ze zdj z jego wesela bo się w tym roku pobrał. A co wy na to Ale mam pomysł na prezent dla mężczyzny.Dla wuja [zapalony kibic sportowy ] zrobię statuetkę na wieczku od słoika "Najlepszy kibic sportowy " i z modeliny ulepie kanapę i na niej ludzika i wielki TV.Może być też za najlepszego tatę itp.Potem na złoty i zrobiłam z masy solnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiasylwia
Hej wszystkim Taką kulę niedawno widziałam z foli aluminiowej. A ja wymyśliłam ,że można jeszcze zrobić gwiazdki z masy solnej i po wyschnięciu pomalować.Tylko przed wyschnięciem trzeba zrobić dziurkę na nić lub wstążkę aby można było powiesić. Sam je robię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaLima ja zrobiłam, to znaczy tata mi zrobił sam takką ze styropianu. Nadaje się. Zostało mi jeszcze ponad połowa bombki. Staram sie układać wstazki we wzór, będzie dwu kolorowa (brąz ze złotym), średnica mojej kuli wynosi ok 15 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LukaLima
Dzięki Dziewuszki za rady! Jutro popytam jeszcze w kwiaciarni a jak nie to pomyślę nad zrobieniem faktycznie sama takiej kuli. Bardzo mnie urzekła ta bombeczka Madziorka! Przepiękna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaLima, nawet jeśli nie będzie takiej kuli na sklepie, to spróbuj zagadać aby kwiaciarka Ci taką zamówiła. One bez przerwy jeżdżą po różnych hurtowniach i giełdach kwiatowych, więc nie powinna raczej robić problemu. Co do bombki, to akurat fotkę wyszperałam w necie, ale dziękuję za uznanie ;) chciałabym zrobić taką śliczną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziek19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bałanek zimowy
ja już nie mogę się doczekać świąt, prezentów i jak ktoś mnie ulepi ze śniegu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beatk_a
hej czy ktos z Was wie gdzie w Krakowei kupić makaron swiateczny w kształcie choinki lub gwiazdy betlejemskiej? wszystkie supermarkety obeszlam i nigdzie nie znalazlam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julken_9
Cześć wszystkim! Mam pytanko. Madziorek, czy nie wiesz przypadkiem jakie muszą być wymiary wstążki do tej bombki, i skąd można wziąźć takie małe kwiatki?? Bardzo chcę zrobić kilka takich bombek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziek19
julken9 mysle ze ta wstazka do bombki moze byc 0,5 lub 1 cm taka standardowa w pasmanteri kazdej mozna dostac bo jak bedzie szersza to nie bedzie sie ladnie ukladac a jak bedzie wezsza to narobisz sie jak szalona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julken_9
Dzięki, Trzeba coś zrobic bo już nikt nie pisze w tym temacie a już niedługo święta może dziewczyny, dawajcie jakieś pomysły na ozdoby i prezenty! Eleganckie bombki Potrzebujesz: * papier do pakowania prezentów * tektura * klej * cyrkiel * ołówek 1.Najpierw wykonaj wzór na tekturze. Narysuj na niej za pomocą cyrkla (lub szklanki) okrąg i wytnij. 2.W okręgu narysuj trójkąt równoboczny. Dzięki niemu ustalisz 3 punkty oddalone od siebie w takiej samej odległości. 3.Zrób zagięcia wzdłuż linii (możesz pomóc sobie linijką). 4.Teraz za pomocą wzoru z tektury wykonaj podobne okręgi na papierze dekoracyjnym. Przyłóż tekturowy okrąg, przerysuj, następnie zagnij boki i znów przerysuj. Potrzebujesz w sumie 20 okręgów. 5.Teraz należy sklejać ze sobą zagięcia poszczególnych okręgów. Obok przedstawiony jest schemat (kliknij na link aby powiększyć). http://www.tipy.pl/art/2214_14301_big.gif 6.Zanim skleisz ostatnią część przyczep do papierowej banki spinacz (wcześniej go oczywiście rozprostuj). Spinacze są wspaniałe do robienia wszelkich zawieszek do ozdób choinkowych. Aby ładnie wykończyć papierową bombkę na spinacz nawlecz kolorowy koralik. 7.Po wykonaniu bombki miejsce zgięć możesz również przeszyć nitką. Będzie to dodatkowe wzmocnienie które dodaje nowego uroku papierowej bombce. http://www.tipy.pl/artykul_2214,jak-zrobic-elegancka-bombke-z-papieru.html Polecam, wczoraj zrobiłam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiasylwia
Kurczę Julken_9, bardzo mi się podoba pomysł z bombką ale nie bardzo rozumiem. ;P Może masz gdzieś narysowane lub coś w tym stylu cały ten pomysł.Najlepiej na e-mail.I góry dziękuję :) A i mam jeszcze pytanie co można zrobić lub nawet kupić dla osoby kobiety ,która ma 27 lat? Po za kosmetykami i biżuterią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LukaLima
Olusia- śliczna ta Twoja bombka. I dosyć pracochłonna. Ale warto było! Ja na prezent dla 27- latki polecam płytę CD z muzyką w ulubionych przez tę dziewczynę klimatach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beatk_a
bombka rewelacyjna :) a na prezent polecam dobrą książkę lub biżuterię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiasylwia
Dzięki dziewczyny! Oba pomysły są świetne i chyba oba wykorzystam... A co do tej bombki to jest prześliczna.Też bym chciał takie cudo zrobić ale niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GoŚkAaAaAaAa
Ej co mozna kupic albo zrobic dla przyjaciolek w wieku 15 lat ;D Taty, mamy, brata (21 lat) i jego dziewczyny ;D ?? W wymyslaniu prezentow jestem kompletnie beznadziejna ;D;D;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiasylwia
Hej I zależy co jest ich zainteresowaniem.A teraz mam problem z prezentem dla babć i dziadka?Kurczę czasu co raz mniej ,a ja nawet pomysłów nie mam.POMOCY!!!!!! 8)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×