Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pomóżcie jak to sie robi

pańska skórka - jak to się robi???

Polecane posty

Gość pomóżcie jak to sie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evee
Składniki: 6 dkg żelatyny, 52.5 dkg cukru, 6 białek, 1 łyżka syropu różanego, 1 łyżka konfitury z róży, 10 dkg przecieru z truskawek, 4 łyżki mąki ziemniaczanej. Sposób przyrządzenia: 150 ml wody zagotować z 50 dkg cukru i z syropem różanym, dodać konfiturę, wymieszać. Zdjąć garnek z ognia. Do gorącego płynu dodać żelatynę i dokładnie rozpuścić.W dużej misce ubić białka na sztywno i dodać resztę cukru. Bardzo powoli, cienkim strumieniem, wlać gorący syrop, ciągle ubijając. Dodać przecier z truskawek i dobrze wymieszać. Mieszankę wylać równo na blachę wyłożoną pergaminem, posypać mąką ziemniaczaną i odstawić do ostygnięcia na 1 - 2 h. Za pomocą noża zanurzonego w gorącej wodzie, a potem osuszonego, pokroić masę na małe prostokąty. Trzymać w dużym słoiku albo w przezroczystej folii. smacznego!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fi fi
Chyba jesteście z Warszawy, reszta Polski nie ma pojęcia co to pańska skórka, na poludniu nikt nie wie o co chodzi, a ja sama kilka lat temu pierwszy raz spróbowalam :-)) właśnie w Warszawie. To słodycze ktore można kupić koło cmentarza. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bujaj sie FELA
Ach!ten klimat starej Praci-CZUJESZ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bujaj sie FELA
PRAGI...nie mylic z czeska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maalwina
W Krakowie można kupić tzw. miodzik - pyszny łakoć z orzechami. Jest wersja jasna i ciemna. Obie smaczne. Do kupienia też koło cmentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hani.md
Ależ przecież to jest przesłodkie i przeobrzydliwe! Jak byłem mały, to lubiłem jadać, ale dziś na samo wspomnienie aż mi treść żołądka do gardła podchodzi :D Tak, sprzedają na Warszawskiej Starówce (Zwykle na Rynku Starego Miasta) lub na Powązkowskiej przy cmentarzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pańska sora py cha bóra
panska skórka jest super! jadam ją zawsze na wzystkich świętych przy cmentarzu. pyszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przypomnialo mi się jak bylam mala i mój tata chcial mi kupić pańską skórkę. Przestraszylam się bo myślalam że to skóra z trupów. :D Jak już zasmakowalam to do dziś kupuję. A przepis wypróbuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Deidara15
ja to zawsze jak jezdzilam na cmentarz do warszawy to Tata kupowal tego tony a ja jadłam dzien w dzien :P Kooocham panska skorke i wiem co to jest chociaz nie jestem z wawy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rycho
Łasuchom podpowiem, że kilka dni temu trafiłem na ten przysmak na Starym Mieście w warszawie - tuż przy rynku. Facet sprzedawał z koszyka na chodniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krece Loka
Pierwszy raz o tym słysze ale wydaje się z opisu obrzydliwe :o No ale moze kiedys sprobuje przyrządzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przypomniało mi się dzieciństwo.....rozmarzyłam się ;-) A przy cmentarzu na Wólce też sprzedają ;-) Kiedyś sprzedawali na całej Grochowskiej pod kościołami ;-), całe wieki temu.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do beczki piwa------>>>> masz rację, ciągutki, słodkie, rozpuszczalne, można się zakleić ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pseudo babka
a ja z wrocka i nie mam pojecia jak to smakuje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makijaja, na wólce ostatnio kiepsko z pańską skórką, albo ja ze złej strony podjężdżam (brama głóna) ;) Za to bródno - tam nigdy jej nie brakuje ;) Czy to wszystkich świętych czy środek wakacji, zawsze sprzedają. Na bródnie są też zawsze wiewiórki i zabieram im orzechy, a na wólce ich nie ma... W ogóle cmentarz brudnowski kojarzy mi się z dzieciństwem (też się rozmarzylam), ma takie swoje charakterystyczne cechy, na wólce tego nie ma. A ja dziwna jestem, bo lubię cmentarze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vroniś
:D A ja widywałam parę razy babcię co handlowała przy Marszałkowskiej, koło Galerii Centrum - miała stoliczek z kartony, na nim jakieś rajstopki, czy czosnek, jak to one zwykle mają, i jakieś niezidentyfikowane przeze mnie coś - i kartkę z napisem "Pańska skórka". W ogóle nie przyszło mi do głowy, że to coś do jedzenia :D Tylko może jakaś wyprawiona skórka do przecierania okularów, itp. Matołek ze mnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PRZYPOMINA MAMBE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krece Loka
Mambe powiadasz :D eee to nie tak źle. Skojarzyło mi się to jakoś tak bardzo obrzydliwie z czymś bezsmakowo- słodkim galaretowatym ;) Ale wszystko co ma żelatynę tak mi się kojarzy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zado
skorkaman to czemu jej tam KURWA nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bmz
czy to smakuje jak ptasie mleczko owocowe?Czy napewno ma bć tyle cukru?Mam ochotę to zrobić ale boję się czy Facetom w domu to posmakuje ,czy nie będę musiała sama wcinać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierze na slowo,ze to jest dobre ale ta nazwa autentycznie obrzydza;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla mnie to smak podbny
do pianek marschmallow, równie obrzydliwy... :p PS. U nas na Wszystkich Świętych były stragany z obwarzankami na sznurkach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alfajet777
Pańska skórka - Pyszności sam czekam na święto umarlaków by kupić sobie zapasy tylko w tedy można kupić świeże skórki hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krakowiaczek jeden
Krakowska różni sie znacznie w smaku od Warszawskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alutka55
pańska skróka... trupi miodek... smakowicie brzmi... bleeeeee......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale podobno jest przepyszne
u nas tego nie mas, a tak bym chciała spróbować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×