Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

czadunia

WAŻNE URLOP MACIERZYŃSKI PRZED PORODEM !!!

Polecane posty

Przyszłe mamusie - nie dajcie się namówić przez lekarza na branie urlopu macierzyńskiego przed porodem ( nie traćcie żadnego z tych marnych 16 tygodni). Mi lekarz powiedział, że tak trzeba i przed rozwiazaniem siedziałam 2 tygodnie na macierzyńskim. \"Co najmniej 2 tygodnie urlopu macierzyńskiego mogą przypadać przed przewidywaną datą porodu. Po porodzie zaś przysługuje urlop niewykorzystany przed porodem, aż do wyczerpania jego wymiaru. Przewidywana data porodu powinna być stwierdzona zaświadczeniem lekarskim. Skorzystanie z części urlopu macierzyńskiego przed porodem nie jest obowiązkiem lecz prawem pracownicy. Zatem, jeżeli prasownica nie skorzysta z tego uprawnienia, to po porodzie przysługuje jej urlop macierzyński w pełnym wymiarze.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się, ale jeśli jesteś już po przewidywanym terminie porodu i nie chcesz chodzić do pracy, to lekarz już nie może wystawić zwolnienia, tylko musisz wziąć urlop macierzyński. Do przewidywanej daty porodu możliwe są zwolnienia (jeśli są wskazania), po tej dacie, tylko macierzyński.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia___________-
no ja jestem już 5 dni po terminie i lekarz mi powiedział że moge miec zwolnienie ale nie związane z ciążą więc mam od lekarza rodzinnego...na razie nikt sie nie doczepił a skoro tak powiedział to widocznie tak można.Szkoda macierzynskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renacia
Czesc! Ja mam termin na marzec 2006 i chce sobie zostawic 2 tyg. urlopu wypoczynkowego z tego roku...na te 14 dni przed planowa data. Tak chyba można... Bo zaległy urlop i tak musze w I kwartale wykorzystac... Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej renacia . Ja prawie do konca ciągnełam na L4 a urlop wypoczynkowy ( w liczbie 72 !!! - zaległy + cały za 2005) wykorzystałam po macierzyńskim. Jeśli nie musisz być na L4 to zrób tak jak piszesz ale chyba korzystniej byłoby wykorzystać po. Zreszta jak bedziesz na L4 to jak niby masz skorzystać z wypoczynkowego? Nie wiem może się myle ale u mnie przeszło. Pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×