Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciśnienie

WYSOKIE CIŚNIENIE W CIĄŻY

Polecane posty

Gość sfinksonowa
Witam, ja jestem w 32 tyg ciąży i mam od 3 miesięcy co wizytę ciśnienie 140/90. Zaczęłam się tym martwić, bo mój lekarz specjalnie się tym nie przejął, a ja mam często kołatania serca i problemy ze snem. Na wczorajszej wizycie powiedziałam mu, że mnie to martwi i dopiero się tym zainteresował... Nie przepisał nic i kazał 3 razy dziennie mierzyć ciśnienie. Powiedział, że jak przekroczy 140/90 to mam do niego dzwonić.. tyle. Następną wizytę mam za miesiąc. Nie wiem, czy nie wybrać się na wizytę do innego ginekologa i porównać opinię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz podwyższone ciśnienie. mój lekarz mówił tak samo ja twój , przekroczyło, miałam puchnięcia nóg i poród odbył się wcześniej przez cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ruda euforia@
ja tez mialam bardzo wysokie cisnienie w ciazy, dochodzilo do 180/120. Jak sie okazalo, bylo to efektem zatrucia ciazowego, ktore jest bardzo niebezpieczne dla dziecka. Dlatego jakies 3 tyg lezalam w szpitalu, a w 33 tyg ciazy zrobiono mi cc, bo lekarze zgodnie stwierdzili, ze nie mozna dluzej czekac, zeby nie doprowadzic do tragedii...i to byla sluszna decyzja- mam pieknego, zdrowego synka, ktory kilka dni temu skonczyl 6 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sfinksonowa
Też mam spuchnięte nogi... Będę mierzyć ciśnienie 3 razy dziennie i zobaczymy, co z tego będzie. W każdym razie z tego co zauważyłam to mam duże skoki ciśnienia, raz mam normalne a za godzinę podwyższone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małża76
Witam. Wysokie ciśnienie mam od zawsze. W trakcie ciąży oczywiście też takie miłam np. 150/110. Lekarz zalecił mi ISOPTIN 240 SR rano i wieczorem. Ciążę donosiłam do końca i urodziłam siłami natury. Przede wszystkim SPOKÓJ bo ja sie strasznie nakręcam i wtedy ciśnienie rośnie jeszcze bardziej.Gdzieś się kiedyś dowiedziałam, że leżenie na lewym boku bardzo dobrze działa na łożysko( dobre ukrwienie) oraz soki z GRANATU (w sklepach ze zdrową żywnością ok. 12 zł) no i oczywiście zero soli. Ale podstawa to leki. Mi te wszystkie zalecenia bardzo pomogły a teraz szykuję się do drugiej ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 169/148 bicie serca 122 silne bole glowy tylnej czesci w szpitalu zapisali mi dopegyt jestem w 23 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to się nie sorry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziamat
ja miałam wysokie od8 mc lekow nie brałam,ale przez to skończyło sie CC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiosaska
Wiem ze na pewno lek Amlator jest tym odpowiednim ale nie mam tez pewności czy mozna go stosowac w ciązy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tutaj już tak czy inaczej o tym zdecyduje lekarz, wiec ja jednak bardziej stosowałabym sie do jego zaleceń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja mam zas niskie. ostatnio mialam najnizsze 95/55, a standardoeo cos 100/60 110/70 puls powyzej 80. to pewnie tez nie dobrze, a jak ide na kontrole to ze stresu miewam okolo normy i mowia ze cisnienie mam super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem najpierw warto się zgłosić do lekarza, który przeprowadzi porządne badania. Ja chodzę do http://www.ultramedic.com.pl/ - tam są lekarze specjaliści, którzy opiekują się chorymi, a nie tylko wypełniają papierki. Co do ciśnieniomierza, to wyżej wymieniony jest jak najbardziej ok, mama używa, bardzo porządny sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzyna66
Najlepiej wykonac badanie na nadciśnienie holterem. Jest one dość proste a pomoże wykazać nieprawidłowości funkcjonowania organizmu. Najważniejsze, aby badanie zostało wykonane na dobrym sprzęcie! Podobnym do tego: Tekst linka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylaaii
Takim lepszym ciśnieniomierzem będzie ciśnieniomierz Senior Sanity. Ma dużo funkcji, które zwykłe urządzenia nie mają. Chociażby zapamiętuje ponad 100 ostatnich pomiarów, ma coś takiego jak wskaźnik zakłóceń pomiaru i ruchu ramienia. Praktyczne rozwiązanie, bardziej zaawansowane ale całkiem niedrogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fssa
Znawcą nie jestem, ostatnio kupiłem swój pierwszy ciśnieniomierz w życiu, ale działa bezproblemowo. Myśmy z żoną znaleźli w sieci coś takiego jak Sanity Simple i rzeczywiście jest to wariant – simple. Bez jakiś skomplikowanych funkcji i programów, taka podstawowa wersja, dla nas idealna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ytsssds
Warto sobie przejrzeć ciśnieniomierze od Sanity. Ja kupiłem sobie Simple Sanity i pracuje elegancko. Wygodny mankiet, nic mnie nie boli przy mierzeniu, a jak miałem wcześniej domowy ciśnieniomierz to po samym mierzeniu odcisk mi się na skórze robił od mankietu, bo tak uciskało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupię lek na nadciśnienie Trandate 100 lub 200 mg! Pilnie!!! 511-830-834 sylwit85@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed ciaza mialam juz nadcisnieniei bralam leki. Ale w ciazy samo spadlo. Do 28tc nie bralam zadnych lekow i cisnienie mierzylam 3 razy dziennie. W czwartek trafilam do szpitala na pessar ze skrocona szyjka. Polozne mierzyly mi cisnienie 4 razy dziennie i mialam podwyzszone. Najwieksze 145/100. Tak to glownie 140/90 ale mowili ze nie jest takie zle. Przez 4 dni podawali mi Dopegyt 2 razy dziennie. Cisnienie bardzo mi spadlo i mialam srednio 100/60. Zle sie czulam. Zmniejszyli dawke na jedna tabletke i mialam srednio 110/70. Wypuscili do domu przepisali Dopegyt doraznie i kazali mierzyc cisnienie 3 razy dziennie. Narazie nie biore i cisnienie bardzo dobre 120/70. Ale Dopegyt w domu mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja teraz zapisałam się na konsultację do kardiologa w Szczecinie http://kardiologszczecin.com.pl/ chcę się dowiedzieć co na ten temat powie specjalista od ciśnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robiksss
Super mierzy ciśnienie automat Simple Sanity. W tym sensie super, że szybko i łatwo. Nie trzeba się zastanawiać co do czego, jak podpiąć mankiet, czy jak włączyć pompowanie. Obsługa prosta jak budowa cepa. Kupiłam go niedawno przez internet i się załapałam na promocję za mniej niż sto złotych także cena nie najgorsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamy proszę o pomoc!!! Prowadzę badania nad czasem trwania ciąży przy nadciśnieniu, brakuje mi jeszcze sporo ankiet do wyciągnięcia wniosków! Proszę o wypełnienie ankiety: https://www.survio.com/survey/d/K1U0X5T1L3J9Y5W2C Dziękuję!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość legender
Zaczęłam mierzyć ciśnienie w tym roku dopiero i automat to mam polski Simple. Nie wiem jak inne działają ale ten jest okej, nie zacina się płynnie napełnia mankiet, wyświetlacz LCD także wyraźny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciąża wysokie ciśnienie

Hej jestem w 14 tygodniu ciąży. Dziś się okazało że mam strasznie wysokie ciśnienie . Moja ginekolog kazała mi mierzyć rano i wieczorem. W przyszłym tygodniu mam wizytę znowu.  Mierzyłam dziś znowu nie dawno i mam 150/115/100  😞 jestem w szoku bo nigdy takiego wysokiego nie miałam.  Dodatkowo miałam białko w moczu 30 . Robiłam znowu badania moczu i teraz jest na wyniku podane ślad. W moim rozumieniu oznacza to że spadło bardzo i nie podają dokładnej wartości gdyż jest niskie.  Martwię się bo leku mi nie przepisała żadnego.  Wizyta w przyszły piątek. Co robić ? Mierzyć do tego czasu czy udać się do szpitala jutro? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×