Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Darya

Mój ulubiony i najłatwiejszy przepis...

Polecane posty

witajcie ! próbuje robić murzyna z 1 str topiku... ciekawe czy wyjdzie! Robił ktos? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asieńka 79
Szarlotka inaczej szklanka mąki szklanka cukru szklanka kaszy manny kostka masła 1 kg soczystych jabłek łyżeczka proszku do pieczenia cynamon cukier puder Jabłka zetrzeć na grubym tarku. Mąkę(przesiać) połączyć z proszkiem do pieczenia, cukrem i kaszą manną. Sypką masę podzielić na 2 części. Jedną wsypać do wysmarowanej tłuszczem formy, na niej ułożyć starte jabłka, posypać cynamonem, przysypać drugą częścią sypkiej masy. Schłodzone masło pokroić w plasterki, ułożyć na wierzchu ciasta. Całość wstawić do piekarnika nagrzanego do 160 st. i piec 60 min. Wyjąć z formy jak przestygnie, posypać cukrem pudrem. Smacznego. Szarlotka pychotka, nie trzeba słodzić jabłek, bo będzie za słodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jOLA77
JESTESCIE SUPEEEEEEEEEEEER IDĘ ROBIĆ ZAPIEKANKĘ Z WASZEGO TOPIKU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jOLA77
Przepis Kwasi str. 19 na zapiekankę - Super, pyszny rewelacja chociaż zrobiłam bez sera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzziekujemy i zapraszamy
ponownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dam wam dobry przepis na sałatke,nie czytałam wszystkich jeszcze ale podejrzewam że takiego nie macie. 2 zupki chińskie (najlepiej Vifon,pikantna i łagodna) puszka kukurydzy 4-6 jajek gotowanych ogórki konserwowe majonez ( polecam helmans) makaron z zupek zalewamy wodą ale niewielką ilością- tylko tyle żeby nasiąknął i zrobił się miękki, jeśli zostanie wody to odlewamy. Wsypujemy do makaronu przyprawy z torebki (oprócz tego tłuszczu), wrzucamy kukurydze, pokrojone drobno gotowane jajka i ogórki, majonez (mały słoiczek) i mieszamy. Wrazie czego można doprawić jeszcze solą czy pieprzem ale raczej nie trzeba. SMACZNEGO!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halo!pociągnijcie temat ostatnio robiłam zielone pierożki z przepisu z butelki coca-coli.Rewelka! Mąż zarządał jeszcze. Tam był przepis dla całego pułku piechoty chyba więc ja zrobiłam na oko i tak wam podam przepis, jak ktoś chce to podam dokładnie. Farsz: -ulubione mięso gotowane- ja aby uciąć koszty kupiłam paczke mielonego i ugotowałam, bardzo dobre było -jajko -cebula -3 duże ząbki czosnku -kostka rosołowa Ugotowane mięso zmielić z cebulą i czosnkiem, dodać jajko i kostke rosołową rozpuszczoną w niewielkiej ilości wody,wymieszać. Ewentualnie przyprawić jeszcze solą i pieprzem Ciasto: -mąka -jajko -mrożony szpinak -szczypta soli Oczywiście do mąki wbijamy jajko i dodajemy rozmrożony szpinak wraz z wodą z rozmrożenia. Zagniatamy ciasto. W razie potrzeby dodajemy więcej mąki albo wody. no i po rozwałkowaniu i wycięciu krążków sklejamy pierożki, każdy oczywiście robi po swojemu. Jeśli chodzi o gotowanie to można w wodzie albo w rosole i z tym samym rosołem potem podać. Albo ugotować w wodzie ale rosół to i tak świetny dodatek. Smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poooddnooosimyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Faszerowane jajka
Moze ktos poda dobry przepis na faszerowane jajka wielkanocne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajka faszerowane 10 jajek ugotowac, przekroic na pol- zółtka wyciagnać te zóltka+ pieczarki podsmazone+ pietruszka do tego sos ( ja robię na oko) jogurt naturlany + majonez + czosnek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam ze wchodze z moja sprawa na ten topic. ale moze ey drodzy mi pomozecie??a wiec potrzebuje aby ktos pomogl mi napisac wypracowanie po rosyjsku na temat swiat wielkanocnych ....bardzo prosze. o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agivp
ja mam bardzo prosty przepis na CIASTO DROZDŻOWE 2 margaryny, 1 szkl. mleka, 10 dkg. drozdży, 4 jajka, 4 łyżki cukru, mąka. wszystko wrzucamy do jednego garnka, tylko margaryna musi byc roztopiona, a mleko lekko ciepłe dodajemy maki tyle ile zabierze, tzn jak juz do ciastra sie nie bedzie chciala maka przyklejac to jest juz ok i wstadzamy do lodówki na jakies dwie godz. dobrze słyszycie - do lodowki. ciasto troche wyrosnie i wtedy formujemy babki i wkladamy do piekarnika. na ok. 40min, ale trzeba sprawdzac jak sie zarumieni to ja wkladam wykalaczke , zeby sprawdzic czy jest gotowe. mozna dodoac do ciasta bakalie, albo ja czesto robie tak ze rozwalkowywuje ciasto i smaruje marmolada a potem zwijam w rolade i do piekarnika . pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchara
sałatka z "zupek chińskich"-dla tych którym nie przeszkadza smak gotowych zupek: 1. dwie zupki - Kurczak Curry 2. jeden duży lub dwa mniejsze świeże ogórki, 3. 4-5 jaj ugotowanych na twardo 4. 3-4 łyżki majonezu 5. 2 łyżki jogurtu naturalnego lub kwaśnej śmietany Wykonanie: zupki drobno kruszymy do miski, wsypujemy sypkie przyprawy(tłuszcz wyrzucamy), ogórki kroimy w kosteczkę, jajka również. Mieszamy wszystko z majonezem i jogurtem. Jeśli trzeba doprawiamy, dla mnie wystarcza tych z zupek. Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchara
sory- do tej sałatki z zupek chińskich trzeba dodać jeszcze puszkę kukurydzy A nadaje się do spożycia po ok.5-6 godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ROLNICZKA
PROSZE O PRZEPISY NADZIEWANEJ PIERSI Z KURCZAKA PLISSSSSSS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszaca
bardzo prosze o przepis na strogonowa Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ROLNICZKA
JEŚLI CHODZI O PRZEPIS NA STRAGONOWA TO JEST PODANY NA PIERWSZYCH STRONKACH TEGO TOPIKU. ALE JA NADAL NIE MAM TEGO PRZEPISU NA NADZIEWANĄ PIERS Z KURCZAKA . PO PROSTU NIE WIERZĘ ZE NIE MACIE SUPER PRZEPISIKU....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenyyyyy
topik umiera :-( a szkoda bo są tu najlepsze przepisy!!!dzieki wam za nie z całego serca!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i udał
sie ten murzynek???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do rolniczka
ja mam takie cos na te piersi: nadziewane Skład: 4 piersi z kurczaka 4 plastry sera zoltego (dosc tlustego np. morski,cheddar , zolty mozzarella) sol , pieprz , przyprawa oregano(bardzo dobra do drobiu) 1 szkl. bulki tartej 2 jajka 1/2 szkl. maki olej do smazenia Sposob przyrzadzenia: Piersi oczyscic, osuszyc, od strony, ktora jest ta "grubsza" wbijajac noz (cienki i dosc dlugi) zrobic nalezy kieszen (nie przebijajac struktury miesa przez cala dlugosc piersi ), obsypac sola , pieprzem (mozesz zastapic pieprzem ziolowym) i oregano (niezbyt duzo) pozostawic na ok. 30 min . W miedzyczasie mozesz przygotowac dodatki - surowki itp . Wlozyc ser (dziurka przez ktora sie napycha ser musi byc jak najmniejsza - wtedy podczas smazenia ser nam nie "ucieknie"), nastepnie obtoczyc w mace, jajku i bulce tartej i smazyc ok 4 min na kazdej stronie (nie moze sie za szybko smazyc ze wzgledu na szybkie przypalanie) . Trzeba uwazac by potrawy nie przypalic jesli sie zobaczy wyplywajacy ser to oznacza ze mieso jest na pewno ugotowane . Ser można zastąpić pieczarkami podsmarzonymi z cebulką ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yeeaaah
21:13 Asieńka 79 Szarlotka inaczej szklanka mąki szklanka cukru szklanka kaszy manny kostka masła 1 kg soczystych jabłek łyżeczka proszku do pieczenia cynamon cukier puder Jabłka zetrzeć na grubym tarku. Mąkę(przesiać) połączyć z proszkiem do pieczenia, cukrem i kaszą manną. Sypką masę podzielić na 2 części. Jedną wsypać do wysmarowanej tłuszczem formy, na niej ułożyć starte jabłka, posypać cynamonem, przysypać drugą częścią sypkiej masy. Schłodzone masło pokroić w plasterki, ułożyć na wierzchu ciasta. Całość wstawić do piekarnika nagrzanego do 160 st. i piec 60 min. Wyjąć z formy jak przestygnie, posypać cukrem pudrem. Smacznego. Szarlotka pychotka, nie trzeba słodzić jabłek, bo będzie za słodka. Ojej,bardzo zasakujący dla mnie ten przepis ;) Nie ma pomyłki? Poważnie na sypko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sagala
Sałatka wiosenna 4 jajka 1 pęczek rzodkiewki ½ ogórka 1 pomidor Sos: 3 łyżki posiekanego szczypiorku 1 szklanka jogurtu naturalnego 2 łyżki majonezu Sól, pieprz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sagala
I jeszcze dwie sałateczki:) Sałatka z tortellini Paczka tortellini (lub jakichś innych maleńkich pierożków) – ugotować wg przepisu Ogórek zielony – pokroić Czosnek – zmiażdżyć – ilość wg uznania Koperek Majonez, jogurt. Sałatka z tuńczyka z bananem Puszka tuńczyka Mieszanka warzywna (słoik lub puszka mieszanki:marchew, groszek, kukurydza) Banan Cebula (składnik niekonieczny) Majonez Musztarda (łyżka) Sól, pieprz, ewentualnie cukier do smaku. Pyszna i bardzo, bardzo szybka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sagala
Mięsko po okocimsku-dla piwoszy i nie tylko:) 4 spore kotlety wieprzowe lub wołowe 25 dkg pieczarek Posiekana natka pietruszki 1 duża cebula 1 łyżka śmietany 1 szklanka piwa Sok z cytryny 2 łyżki masła Sól, pieprz Filety skropić sokiem z cytryny, natrzeć solą i pieprzem, zawinąć w folię spożywcza i włożyć do lodówki na pół godziny. Grzyby oczyścić, drobno poszatkować, również skropić sokiem z cytryny. Cebulę drobno pokroić, zeszklić na maśle. Włożyć filety i lekko obrumienić, dodać grzyby i piwo, dusić pod przykryciem ok. 30 minut. Dodać śmietanę i doprawić do smaku, podgrzać, stale mieszając, ale nie dopuścić do wrzenia. Dodać dużą garść posiekanej zieleniny. Podawać na gorąco, najlepiej z dodatkiem ziemniaków z wody lub puree.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pse udo nim
a może jakieś fajne przepisy na kawę? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×