Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Margrit

Orientacyjne koszty utrzymania domu

Polecane posty

Mam pytanie odnośnie utrzymania domu(wiem,że zależy czym się ogrzewa, jaka jest izolacja, ile osób itp), ale proszę o orientacyjny koszt utrzymanie średniej wielkości domu(ok100m np). Bardzo proszę ...ile za ogrzewanie,prąd,wodę i wszystko w sumie na miesiąc wychodzi.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę orientacyjnie tylko ... Wydatek rzędu 500 czy 2500 miesiecznie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mniej więcej sa to takie kwoty
rodzina 4 osobowa prad 300 zł co 2 miesiące gaz tylko płyta kuchenna 50-60 zł co 2 miesiące ogrzewanie weglowe-miał drewno ok.2500 zł na sezon woda ok. 200 zł co 2 miesiące dom nieocieplany ale cieplutki, plastikowe okna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też jestem ciekawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo kiedyś bym chciała kupić jakieś lokum, ale nie wiem jakie są koszty utrzymania domu.Bo jak jest z mieszkaniem - widzę u rodziców, a z domkiem nikogo kto powie szczerze ile płaci - nikogo nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może
dom ok.150m. prąd-->200zł nz miesięcznie woda-->120 co 2 miesiące gaz -->40 co 2 miesiące najgorsze są telefony..ale to w zależnosci od Ciebie no i ogrzewanie -->koks ok.4000 na sezon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ile kasy na ogrzewanie .... A jakoś taniej? Gazowe?Elektryczne... ma ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najtańsze jest ogrzewanie
węglowe tzn. wegiel, miał, flot jak kupisz piec co nowej generacji to bedziesz mieć cieplutko w domu bez wyrzeczeń. Co do ogrzewania gazowego, to moja sąsiadka ogrzewa w ten sposób dom ok.100m2 nieocieplony i płaci 800 zł co 2 miesiące, ale w jej mieszkaniu jest chłodno, po prostu musi oszczędzać. Jeszcze droższe jest ogrzewanie elektryczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najtańsze jest ogrzewanie
Margrit jak zastanawiasz się czy kupic mieszkanie czy dom, to ja radzę zdecydowanie dom :) Opłaty za prad, gaz, wodę przeciez są takie same, a nie musisz płacic czynszu, który za 100 metrowe mieszkanie wyniesie pewnie ponad 800 zł. Zdecydowanie mieszkanie w swoim domku wychodzi taniej i ile jest dodatkowych plusów, hamaczek w ogródku, altanka, gril, garaż pod nosem, nie ma uciążliwych sąsiadów, na jakich zawsze mieszkając w bloku możesz w bloku trafić itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz - myślę na przyszłość trochę - bo parę lat z rodzicami mnie jeszcze czeka ;) Ale chciałam wiedzieć, bo tyle ludzi ma domy i jakoś nie narzekają. Ale ja i tak chce swój wymarzony z litej bali :) bo jest śliczny i ... o połowę tańszy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najtańsze jest ogrzewanie
domek z bali :) piękne są :) ostatnio widziałam na trasie do Wisły takie domki wystawowe, jakaś firma je stawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domek bardzo fajny
ale wszystko zalezy od tego gdzie kto mieszka, ja mam dom blisko centrum w Krakowie i tez mi się marzy taka chatka, ale gdzieś w górach , tak zeby było na weekend :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym chciała taki jako całoroczny, ale nie w centrum, bo tam kompletnie nie pasuje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym chciała taki jako całoroczny, ale nie w centrum, bo tam kompletnie nie pasuje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam 300m kw., tyle że cały parter czyli jakieś 180m kw. na razie (póki dzieci są małe) to wynajmuję na 180m na dole mieszka 6 osób a u mnie na 120m kw mieszka 5 osób dom ocieplany, plastikowe okna, dobre szczelne drzwi, porządny dach za 120m kw podaje ceny orientacyjne (w maju wyliczaliśmy to z mężem): ogrzewanie: na węgiel na sezon jakieś 12 ton razy 300zł, piec z podajnikiem (koszt montażu jakieś 7tys zł, ale za to teraz schodzimy przyłożyć do pieca raz na parę dni, a do podkręcania ogrzewania służą \"gałki\" ;) ), jest cieplutko, z rozmów ze znajomymi wiem, że na drobny węgiel ogrzewać mieszkanie jest najtaniej, moji znajomi ogrzewają ropą, koksem, węglem, gazem i u nikogo nie jest tak przytulnie jak u mnie, a ponieważ ceny ropy i całej reszty rosną, to na każdej wizycie znajomych biegamy oglądać piec z podajnikiem i coraz więcej osób się do niego przekonuje :) aha... koszty zakupu węgla zwracają się z pieniędzy za wynajem izolacja: porządna, kilka warstw, styropian, pianka, styropian, no dużo tego było woda: własna studnia (więc płacimy tylko za prąd) prąd: ok. 400zł miesięcznie, zwraca się z pieniędzy za wynajem telefon stacjonarny: 90-120zł miesięcznie internet: 37zł (mamy sieć, dzieloną na 4 rodziny) no i tak jak już ktoś napisał: jest własny ogródek, hamak, altanka, grill, garaż, a lokatorzy z piętra to ludzie biznesu, więc oni tylko u nas nocują, chcą żeby było ciepło i żeby były media :) nie ma ich całymi dniami, a jak wracają wieczorem to od razu kładą się spać domek z bali jest śliczny, znajomi w takim mieszkają, początkowo wydawali masę kasy na usprawnienia, ocieplenie, no i teraz już rzeczywiście żyją jak w bajce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*no i tak jak już ktoś napisał: jest własny ogródek, hamak, altanka, grill, garaż, a lokatorzy z PARTERUto ludzie biznesu, więc oni tylko u nas nocują, chcą żeby było ciepło i żeby były media nie ma ich całymi dniami, a jak wracają wieczorem to od razu kładą się spać dopóki dzieci są małe, na dole będą lokatorzy, no i na razie nie narzekam, bo większość poważniejszych wydatków opłacamy z pieniędzy na wynajem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja to bym tak chciala
mieszkam w domku dwurodzinnym, ale wiele sie nie rozni, jedynie na ogrzewaniu troche trace, piec w piwnicy a ja na pietrze, wiec rury ida przez sasiadow. na ogrzanie pietra i poddasza wychodzi ok.600zl na 2 miechy, mieszkanie ma ponad 120 m2. jest piec pokoi, z czego my mieszkamy w dwoch, trzy wynajmujemy studentom za 1500zl. mieszka 8 osob i 2 malenkich dzieci,tyle ze 3 osoby dopiero sie wprowadzily, to podaje przepis na 5 doroslych i dziecko:) prad: 350zl/2 miechy gaz: 600zl/2 miechy woda: 120zl/mies smieci: 20 zl/mies telefon+neostrada: 120zl/mies podatek: 270zl/rok napewno prad podskoczy, bo co chwile nam wyskakuja korki, lokatorzy piora kilka pralek na dzien i niestety w ciagu dnia kiedy prad jest 4xdrozszy:/ ale i tak sie oplaca, mysle ze rachunki zmieszcza sie w granicach 800zl max 900zlwiec nawet jakbys miala 1200 zl dochodu sama badz z mala rodzinka, jakos bys sie wyrobila;) teraz tylko postawic dom i masz swoj maly raj;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×