Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

chcesz więcej to poszukaj w wyszukiwarce www.google.pl lub www.google de. wpisujesz gestagen i masz mnustwo stron z opise po polsku i po niemiecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam u nas bardzo brzydka pogoda pada i pada:) Monia ja mam moja córa i synek do tej pory czesto wstaja w nocy,to piciu zwłaszcza Maks,to siusiu,i ok 6:30 pobódka,a ja tak marze żeby pospać do 9 chociaż:)ja mam do ciebie prożbe jakbyś mogła mi napisać jakie zasiłki są dla chorych-niepełnosprawnych dzieci w Niemczech?chyba że nie pobierasz i nie wiesz,to trudno:) Basia nie ma za co to faktycznie w Holandii jest niskie rodzinne w Niemczech jest co miesiac ale już Monika to napisała:)szkoda że masz taką rodzine mogli by ci dużo pomóc nawet na chwile męża zameldować dużo by mu to pomogło .....no ale czasem tak bywa że rodzina wiecej zaszkodzi niż pomoże:(jak bedziesz wiedziała w jakim landzie bedziecie mieszkali to tu możesz sprawdzić kiedy zaczyna sie rok szkolny i kiedy sa jakies wolne dni w szkole http://www.ferienkalender.com/ Madlen a czemu chcesz zrezygnować????????/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madlen 21 ja jestem rocznik 85 urodzilam sie w czerwcu 29 :-) dziewyczny ja jestem aktualnie w polsce musze tiu zalatwicprae spra i wyjezdzam spwortem w niedziele po obiadku, co do tego arbaitsamtu mozecie mi koleznaki kochane powiedizec jak mniej wiecje to wyglada po koleji, i jakie pytania zadaja i jak wyglada to rozowa o co mniej wiecje pytaja musze sie podszkolic ;-) dziewczyny6 powiem wam moja historie co mi ise prydazyla, przyjechalam do polski zeby zalatwic akcyze na samochod mezowi no i mialam wszystko szybko zalatwic zeby teraz pojechac z nim spowrotem do niemiec tzn dzis, wszystko zalatwilam i wyobrazcie sobie ide wczoraj po odbior tej akcyzy i sie okzalao ze zle napisalam nip tzn pomylilam jedna literke maz moj jest wsciekly bo akcyza nie gotowa, to nie moja wina w sumie bo maz pisze jak kura pazurem i nie umialam odczyctac dla wszystkich w mojj rodzinie to bylo 1 a dla meza 2 no i klapa maz jedzie dzis do niemiec a ja musze zostac do niedizeli i on znow musi w weekend po mnie przyjechac - mozecie sobie wyobrazic jaki jest zly :-( ja strasnzie chcialbym juz wyjechac stad, jestem tu na garnku rodizcow z ktorymi mam kontakt taki sobie ciage sie klocimy rodzice naleza do takich co wszystko wypominaja mi kazda rzecz i chyba tu oszlaeje do niedzieli tak bardzo juz chialam wyjechac dzis a tu taka klapa ale jestem beznadziejna mam dola :-( pozdrowinia dla Was 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
h?ej.zapomnijcie co dzis pisalam,sama nie wiem o co mi chodzilo.chyba bylam przemeczona.to wstawani w nocy i te pobudki chyba odbijaja sie na mojej mozgownicy!boze kiedy te dzieci beda w koncu duze? przed chwila moja olivcia robila ze mna baran buc i takiego mi nabila siniaka pod brwia.przysieam ze jeszcze takiego olbrzyma nie widzialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napiszie mi Hannover to jaki region bo jeszce tego nie nauczyłam się czy to należy do nadreni -westfalii ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matko jak ten siniak boli,a moje dziecko zamiast ,mi wspolczuc smieje sie ze mnie i mowi:mama hat ala mama hat ball

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajaffm
BARBARAG-z tego co wiem w mcDonaldzie placa malo i jada po tobie jak chca.bylam swiadkiem takiego potraktowania pracownicy przez szefa zmiany i odechcialo mi sie jesc.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madlen dzięki za info, a w magdonaldzie wiem jak jest tylko chodziło mi o płace, mało to znaczy ile u was? bo u nas to w mc donalds 600zł, a u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc :) Janta , nie pobieram i nie wiele na ten temat wiem.Poza tym w kazdym landzie jest inaczej.U mnie zeby miec prawo do jakichs tam pieniedzy na chore dziecko, musielibysmy byc w AOK min 5 lat. A my nie spelniamy tego warunku.Poza tym ew znizki roznego rodzaju.Napewno socjal pomaga w takich sytuacjach , ale to tez w jakich konkretnie i ile daja to nie mam zielonego pojecia. Co do dzieci i nocek, to nie moge narzekac.Starsze normalnie spia cale noce a Kuba jak zje ok 23 to tez spi do rana.Wlasciwie w ogole nie wstaje w nocy:) To co Barbara , ktore miasto najbardziej bierzecie pod uwage?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej dziewczyny 🌻!! Witam tez nowe \"twarze\"! Coraz nas tutaj wiecej:D. Oby tak dalej! Justys78 -- spoznione zyczenia urodzinowe:D - wszystkiego naj-, naj-, najlepszego 🌻. Gosia_70 -- wiem dokladnie co musialaby Twoja kolezanka zrobic, ale to dosc dlugi temat, wiec jesli masz ochote to napisz do mnie na gg. W skrocie wyglada to mniej wiecej tak: 1. Twoja kumpela z racji tego, ze jest matka obywatela niemieckiego ma prawo do pobytu i prawo do swiadczen socjalnych w Niemczech. 2. Moze bez problemu odejsc od meza... On bedzie mial obowiazek placic na nia i na dziecko. A jesli bedzie sie \"migal\" od zaplaty - ona dostanie pieniadze z Sozialamt, ktory bedzie kase pozniej sciagal z tego goscia... Ile on bedzie musial jej placic zalezy od jego dochodow... Powinna pojsc do prawnika (mozna nawet znalezc takiego, ktory mowi po polsku) - pierwsza wizyta bedzie ja kosztowala ok. 150 - 200 Euro (powinna postarac sie znalezc Lohnsteuerkarte jej meza - na tej podstawie prawnik wyliczy ewentualne alimenty). Z pozniejszych wszystkich kosztow bedzie zwolniona (oplaty sadowe, prawnik itp.) ze wzgledu na trudna sytuacje materialna. 3. Twoja kolezanka musi tez pojsc do Auslaenderamt, poprosic o \"Freizuegigkeitsbeschenigung\" - jest to zaswiadczenie, ze przysluguja jej wszystkie prawa w Niemczech dot. opieki socjalnej itd. Z takim zaswiadczeniem musi udac sie do Landratsamt (jest tam wydzial pomagajacy kobietom w jej sytuacji i wydzial zajmujacy sie przyznawaniem mieszkan socjalnych). Na pewno dostanie jakies lokum - na dwie osoby przysluguje bodajze 60m2 - za tyle dostanie dofinansowanie... 4. W Niemczech sprawa rozwodu i separacji wyglada inaczej niz w Polsce. Najpierw jest rok separacji - chodzi o to, ze trzeba udowodnic w sadzie (zanim dostanie sie rozwod) iz nastapilo calkowite zerwanie wspolnego zycia (tzw. \"odstawienie od stolu i loza\"). Najlepiej wiec gdyby wyprowadzila sie od meza (jesli sie wyprowadzi prawnik napisze do jej meza pisemko, ze musi on placic na utrzymanie jej i dziecka - w okresie separacji ta kwota jest wyzsza niz juz po rozwodzie). W Niemczech nie orzeka sie podczas rozwodu o winie, czyli mowiac inaczej - nie wazne z czyjej winy malzenstwo sie rozpadlo - mezczyzna i tak musi placic na kobiete i na dziecko. 5. Mezczyzna placi na kobiete przez pierwszych 8-9 lat zycia dziecka (ona moze w tym czasie zajmowac sie tylko i wylacznie wychowywaniem berbecia). Po tym czasie tez placi ale duzo mniej - kobieta juz moze pracowac np.na pol eteatu... Na dziecko placi przez caly czas, w ktorym dziecko sie uczy (gdanica jest bodajze 26 albo 27 rok zycia dziecka). Przepisy mowia tez, ze jemu nie moze zostac na zycie mniej niz 980 Euro. To chyba tyle... Tak wiec sama widzisz - Twoja kolezanka ma wyjscie... I cale szczescie ma tez Ciebie:). Mam nadzieje, ze wyjasnilam w miare zrozumiale:D. Pozdrawiam Cie serdecznie. Mo.nika -- jakis tydzien temu wyslalam Ci maila... Dostalas? Bo do mnie nie doszla zadna odpowiedz:D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika hannover albo frankfurt bo tam mam babcie to by coś w urzędowych sprawach pomogła, no i jeszcze zależy gdzie mąż by prace załapał szybciej, a wy czemu bremen wybraliście jechaliście w ciemno czy twój mąż miał tam pracę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znowu \"wpadlam\" na chwilke, a poniewaz zadnej z Was nie ma:( to sie troche \"powywnetrzam\":D. Moj maly zrobil dzisiaj calkiem sam trzy kroczki:D. To jest dopiero wyczyn i radocha w rodzinie:D:D. Przypuszczam, ze po prostu zapomnial, ze musi sie czegos trzymac jak idzie:D:D. Poza tym ma tyle energii, ze potrafi zmeczycz wszystkich do okola:D - my juz \"lezymy i kwiczymy\", a on nas z usmiechem zacheca do dalszego chodzenia... Zostajemy w Polsce o miesiac dluzej niz planowalam:D, czyli az do konca wrzesnia... Ciesze sie ogroooomnie:D:D:D. \"Wybycze sie\" za wszystkie czasy... Zeby tylko sie pogoda troszke poprawila, bo u nas na Dolnym Slasku prawie caly czas pada... Mo.nika -- ale masz dobrze z Twoim malym syneczkiem:D:D. Moj berbec budzi sie w nocy srednio co trzy godziny i domaga sie \"cycusia\", a ja nijak go nie moge od tegoz cycusia odstawic:D... Wieczorem wypija kaszke - owszem - ale juz po trzech godzinach obwieszcza glosnym \"rykiem\", ze zglodnial. Dawalam mu mleko modyfikowane (a raczej probowalam dac), ale nic z tego... Krzyk jak gdyby go ktos ze skory obdzieral:D...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbara , my Bremen dlatego ze maz wiele lat temu byl tu juz , tez przez kilka lat, potem sciagnal siostre.Ona tu wyszla za maz za Niemca, a on wrocil do Polski.Smiejemy sie ze po to zeby mnie poznac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mo.nika -- wysylalam na ten, ktory podalas w nicku... Ale w takim razie nie jestes pierwsza, do ktorej nie dotarla wiadomosc ode mnie... Ostatnio cos onet \"w kulki leci\" - przerywa mi wysylanie listu, wysylam wiec ponownie, a na koniec okazuje sie, ze do nikogo nie doszlo... Wrrr. A najgorsze, ze nawet nie zrobilam zadnej kopii... No to sprobuje znowu - tym razem z niemieckiego adresu mailowego... I wysylam Ci kwiatucha 🌻:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajaffm
BARBARAG-z tego co sie orientuje to ok 500 euro,w zaleznosci od wyrobionych godzin,ale to tyle co 600zl w Polsce.tyle kosztuje tutaj przecietne 2 pokojowe mieszkanie. a´propos tutaj,mieszkam we frankfurcie nad menem i byloby mi milo dowiedziec sie kto jeszcze.pozdrawiam wszystkie mamusie i nie tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NO TO faktycznie malusio w tym mcdonaldsie płacą, Monika to twój mąż już umie perfekt po niemiecku , to nie macie już żadnych problemów z załatwianiem spraw w urzędach,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny dzięki za te wszystkie odpowiedzi ,wy to normalnie zrudłem informacji jesteście,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no , perfekt to moze nie, ale nie zle.sorki ze z malej litery pisze ale kube mam na rekach.patrzy w monitor jak zaczarowany.nasze dzieci to dopiero bedzie pokolenie komputerowcow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do urzedow , to prawie wszystko zalatwiam ja.maz ma taka prace ze wolne dni to naprawde rzadkosc. tak wiec wszystkie codzienne sprawy sa na mojej glowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika to jakoś idzie ci ten język a wyjechałaś chyba ponad rok temu jak dobrze wyczytałam, ja też mam postanowienie godzine albo 2 nauki dziennie ale jakoś się zapomina albo nie ma czasu, a mam prawie wszystkie dostępne programy komputerowe do nauki niemieckiego a i tak mi się nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w polsce jestem w Tarnowskich Gorach a niemczech Monachium - Karlsfeld no i siedze w domu z rodzicami, jestem w moim pokoju i mam narazie spokoj ale jutor is e pewnie zacznie :-(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w tarnowskich górach byłam tydzień temu w aqaparku wodnym super było, nie stresuj się tak ciesz się tym czasem że przyjechałaś do rodziców no i nie daj się bo jesteś dorosła,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja to juz pobijam rekordy.ja chcialam was przeprosic ze tak wale wszystko z malej litery,ale to dlatego ze j mojego thomasa trzymam prawie caly czas na kolanie i strasznie mi niewygodnie.sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madlen to ty się nie wyśpisz pobudka już o 6 rano, pamiętam te czasy, a tera zmoji w wakacje śpią do 9 hurra, ale gorzej będzie jak się szkoła i przedszkole zacznie to nie będą się umieli przestawić na wstawanie o 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×